pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@arasz1819
Zaczęliśmy najgorszym kalendarzem? Rozumiem, że w złym czasie dla drużyny były mecz z potęgami typu Kadyks czy Granadą, nie mamy silnej grypy w LM a jest problem aby awansować. Nie mamy cięzkiej grupy- mamy tylko Bayern który jest mocniejszy a tak 3 drużynę ligi portugalskiej i drużynę z Ukrainy. Ciężka grupa to Liverpool, Atletico, Porto, Milan. Gdybyśmy nie wyszli z grupy to byłaby kompromitacja.
Brak taktyki na wyrost? Przecież od każdej dyskusji na temat taktyki uciekasz, więc skąd wiesz że nie na wyrost?
1
@arasz1819
Jak zastąpić ?
1
@bartekvisca
Jeśli uważasz, że stawiając na konkretnych zawodników pewnych rzeczy się nie przeskoczy i z góry była wiadoma porażka to kto ich wystawił do składu?
Rozumiem, że to kamyczek w stronę Koemana?
1
@arasz1819
To ilu tych Francuzów wczoraj grało? :)
0
@arkasath
W pierwszym sezonie w Sevilli 2003/2004 Alves miał 4 asysty :)
0
@arkasath
O którym Alvesie w Valencii piszesz ??
0
@Kurkmen
Chcesz powiedzieć że Rosjanie rozpylili sztuczną mgłę już kilka godzin przed lotem, potem dla niepoznaki chcieli aby Tupolew leciał na inne lotnisko ze względu na warunki atmosferyczne? Czy to była bomba, albo kilka bomb? Napisz nam czy uważasz, że to był zamach i jaką masz teorie co do sposobów przeprowadzenia tego zamachu?
0
@FC1899Barca
Czasem jednak warto opisać rzeczywistość niż w imię nie czarno-białego świata doszukiwać się w teoriach spiskowych wyimaginowanej prawdy.
0
@Kurkmen
Dziękuję za uznanie, ja tak o sobie nie myślę ale jeżeli jestem w wielu kwestiach dla kogoś guru to tylko wymaga odemnie jeszcze bardziej merytorycznych komentarzy abys czerpał jeszcze więcej.
A co do foliarzy to Ty to napisałeś.
0
@michal26
Tego nie wiemy czy groźniejszy. patrząc na postęp medycyny. Ile setek tysięcy ludzi by zmarło gdyby nie respiratory. (chciałbym poznać ilość osób w Polsce czy na świecie która przez covid byłą na OIMach, czyli tych które dało się obecnie uratować a których by nie uratowano 100 lat temu). Poza tym przy hiszpance zmarło bardzo dużo ludzi ze względu na niewłaściwe leczenie (aspiryna), brak leków przeciwwirusowych, osłabienie ludzi z powodu głodu i warunków egzystencji w wyniku okresu tuż po I wojnie światowej. Nawet przyjmując że hiszpanka byłą dużo groźniejsza, czy to zmienia odrzucenie profilaktyki wobec bardzo groźniej choroby w postaci szczepionek ale nie aż tak mega groźnej jak ponad 100 lat temu hiszpanka?
Jak widzisz nie podałeś podobnej choroby zakaźnej która by tak dziesiątkowała ludzi w ostatnich 100latach.
"no nie doprowadziła do śmierci 75 tysięcy osób. 75 tysięcy osób zmarło mając koronawirusa. To tak gwoli ścisłości". A ja napisałem: "która POŚREDNIO lub bezpośrednio doprowadziła do śmierci w półtora roku 75 tysięcy osób".
Mam kuzynkę-pielęgniarkę w szpitalu zakaźnym w Bytomiu i nie dałoby się tego ukryć (takiego stanu chorych, takiej liczby zgonów, takiego stanu płuc po covidzie), a skrywanie przed społeczeństwem śmiertelnej choroby miałoby odwrotny skutek - panika, niewiedza, narażania się na absorpcję zagrożenia.
Nie odniosłeś się do osób które nie mogą się szczepić lub przez słaby system immunologiczny nie wytwarzają przeciwciał. Czy brak szczepienia zmniejszającego wielokrotnie możliwość zakażenia innych osób jest postawą egoistyczną zamiast humanitarną i patriotyczną?
Trochę dziwnie się czyta, gdy dyrektor jakiegoś szpitala mówi że ponad 90% pacjentów na intensywnej terapii to osoby nieszczepiony, a Ty nie znając danych z góry uważasz że on kłamie.
https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C947740%2Cdo-szpitali-i-pod-respiratory-w-calej-polsce-trafia-coraz-wiecej-chorych-na
https://kielce.tvp.pl/55906129/wiekszosc-pacjentow-z-covid19-to-osoby-niezaszczepione
https://wydarzenia.interia.pl/autor/magdalena-raducha/news-przeciwnicy-szczepien-po-zakazeniu-koronawirusem-nawracaja-s,nId,5598484
4
@FC1899Barca
Ktoś kto stworzył filmik lubuje się w naiwności innych, że ktoś byłby w stanie uwierzyć w teorie spiskowe. Smutne.
0
@michal26
Próbujesz kilka rzeczy przerzucić jako efekt bonu edukacyjnego. Co ma bon edukacyjny do świadomości na co płacisz podatki skoro bon jest zryczałtowany bez względu na ilość dzieci i w ramach solidaryzmu, gdy nie masz dzieci. Bon jest jedynie rodzajem finansowania szkolnictwa przez państwo za pośrednictwem rodziców. Ty piszesz o finansowaniu budżetu z którego zostanie wyodrębniony bon.
nawet jeśli masz świadomość i uznajesz to za plus, to sama świadomość nie ma przełożenia na finansowanie systemu.
Świadomość dzisiaj na co idą podatki jest, ale tylko ogólna. Popatrz jaką odpowiedź dałeś w kontekście solidaryzmu społecznego. Czy masz dzieci czy nie płacisz, czy masz 1 czy 3 dzieci płacisz tyle samo.
Zwiększenie konkurencyjności placówek? Utopia. Jak mówię na wsiach jest jedna szkoła podstawowa czyli nie ma opcji na konkurencyjność. W mieście gdzie m.in pracuje (18tysięczne miasto) jest jedna szkoła średnia - nie ma szans na konkurencyjność. Poza tym na czym ta konkurencyjność ma polegać? Każdy bon edukacyjny ma taką samą wartość, więc można się spodziewać zbliżonych standardów w każdej szkole, bo wartość jest taka samo.
Skoro zgadzasz się na to aby płacili wszyscy i mniej więcej po równo czyli tak jak jest do tej pory- jak mówiłem bon edukacyjny niczego nie daje (oprócz świadomości ile wynosi stawka za kształcenie, co teraz pewnie można się dowiedzieć za pomocą wartości subwencji oświatowej i kosztów z budżetu gminy/ podzielone przez liczbę dzieci).
Podałem przykład, jaki często nawet tutaj prezentują wyborcy Konfederacji, pewnie w sposób wyolbrzymiony, ale tak to pokazują, często piszą np. że jeżeli szkoły będą prywatne to jak rodzice chcą aby szkoła uczyła o edukacji seksualnej to niech uczy, jeżeli rodzice nie będą chcieli to nie uczy i tak samo z przedmiotami, to ma być wolność od narzuconych z góry programów nauczania, jak ktoś chce takie przedmioty to je ma, a jak nie chce to innych nie ma.
Przykład nie jest absurdalny, tylko założyłeś jego absurd, a mi chodziło o pewną kwestie wolnorynkową czyli możliwośc splajtowania. MOgę to samo pokazać na innym przykładzie już mniej "absurdalnym" W średniej miejscowości są dwie szkoły średnie - liceum i techniku i np. liceum plajtuje. Co się dzieje z uczniami?
" proporcje w szkołach podstawowych będą ZDROWE. Nie ma opcji, by jakiś dyrektor zrobił taki a nie inny podział. Zwłaszcza na wsiach. Tam nawet nie ma pola do dyskusji i dyrektorzy będą ustalali plan zajęć w sposób standardowy".
Miała być wolność a jest standaryzacja czyli dochodzimy do zrównoważenia ilości godzin i treści czyli do podstawy programowej, czyli jakiś podstawowych umiejętności i wiedzy którą powinno się opanować przy minimalnej ilości godzin.
Dalej - czemu sugerujesz, że rodzice dzisiaj nie odpowiadają za rozwój dziecka? Mogą posłać do jakiejkolwiek szkoły podstawowej dziecko (mimo rejonizacji, można dziecko zapisać/przenieśc do innej szkoły), o szkole średniej nie wspominając, bo to już 15-latek sam sobie wybiera. Czy rodzice nie mają wpływu gdzie dziecko będzie się uczyło?
Jak piszę bon edukacyjny to utopia lub powielanie tego samo co funkcjonuje.
Sorry powtórzę co napisałem raz jeszcze w skróconej odpowiedzi.
1. Świadomośc - nic to nie daje, można osiągnąć to samo w obecnym czasie. Poza tym przy solidaryzmie raczej powód do frustracji części społeczeństwo opłacającego składkę edukacyjną gdy nie mają dzieci lub one się już nie uczą (widzą że płacą za coś z czego nie korzystają). Teraz przykładowo płacisz 2 tysiące podatku z czego 500zł idzie na edukacje, ale o tym nie wiesz, Ty proponujesz że płacisz 2 tysiące podatku z czego 500zł idzie na edukacje i Ty o tym wiesz. Jaka jest różnica dla funkcjonowania systemu?
2. KOnkurencyjnośc - po pierwsze one już istnieje tam gdzie może, po drugie stała wartość bonu edukacyjnego daje podobne możliwości każdej szkole więc i podobny standard, po trzecie konkurencyjność we wsiach, miasteczkach i mniejszych miastach nie istnieje i nie może zaistnieć ze względu na funkcjonowanie 1-2 szkół. Dodam, że przecież obecnie istnieją przecież szkoły prywatne czy społeczne, więc to wyważanie otwartych drzwi.
3. Mniejszy udział w administracji urzędników - czyli jak rozumiem likwidacja kuratoriów i MEN
4 odpowiedzialność za edukację rodziców, czyli coś co cały czas funkcjonuje, ale Konfederacji wydaje się że nie funkcjonuje chyba że państwo samo wybiera szkołę podstawową, średnią i wyższą dla każdego ucznia.
0
@michal26
Nie do końca, są osoby które nie mogą się szczepić z powodów medycznych a chciałyby, są osoby z osłabionym systemem immunologicznym którym szczepionki nie wytwarzają odpowiedniej ilości przeciwciał. W tym artykule powyżej jest mowa o 70-90% skuteczności 3 szczepionek. te 10-30% to właśnie te osoby gdzie nie wytworzyła się odpowiednia liczba przeciwciał, głównie osoby starsze, gdzie organizm jest osłabiony. Roznosząc chorobę narażamy takie osoby na chorobę a może na śmierć.
Jeśli jak piszesz, jest to choroba jak każda inna to podaj statystykę innej choroby zakaźnej tak łatwo przenoszonej drogą kropelkową w Polsce która pośrednio lub bezpośrednio doprowadziła do śmierci w półtora roku 75 tysięcy osób. Która to choroba zakaźna?
0
@michal26
"Profile masz tylko w szkołach średnich. Raczej mała szansa, że zamknie się jakaś szkoła średnia. Jeśli się zamknie, to dlatego, że w okolicy jest inna. I tak - normalnie będą dzieci mogły pójść do szkoły lepiej prosperującej. Nie widzę powodu, by tak nie było. To będzie z reguły z korzyścią dla ucznia".
Chciałbyś profile w szkołach podstawowych? Są dwa języki, pływanie, kółka zainteresowań. Czy uważasz że 7 letnie czy 10 letnie dziecko jest świadome swoich zainteresowań? Jak mówiłem to utopia.
Jeśli się zamknie, (sam pisałeś że splajtują) - to nie jest tak, że inna szkoła przejmie uczniów - głównym postulatem Konfederacji jest brak podstawy programowej, czyli to dyrektor ustala czego będą się uczyć dzieci. Mnie zwolennicy Konfederacji przekonywali, że chodzi o wolność, że każda szkołą ustala czego będą się uczyć dzieci. Jak w jednej szkole rodzice będą chcieli 10 godzin matematyki to zrobi się szkoła o takim profilu, a jak będą chcieli 10 lekcji historii to szkoła zrobi taki profil. Kwestia jest taka, na co nie odpowiedziałeś. Co z uczniami np. 7 klasy która miała 10 lekcji historii a 1 matematyki. dzieci mają do tego łacinę, polski, etykę, ale nauk ścisłych prawie w ogóle. Kto przyjmie takie dzieci, gdy inna szkoła ma profil nauk ścisłych? Zaczną od 4 klasy, aby nadgonić materiał?
0
@michal26
Jaka to jest podstawowa kwestia? Podajesz przykład który niczego nie zmienia oprócz świadomości? Dzisiaj masz tak, że płacisz podatki a ustawa budżetowa dokładnie wylicza wpływy i na co zostaną przeznaczone pieniądze. Oczywiście nie dostajesz dokładnego zestawienia podziału na co idą konkretnie twoje podatki, ale ogólne wyliczenia są. Teraz inne pytanie zadam uważasz, że osoby bezdzietne, osoby z dorosłymi dziećmi nie powinne partycypować w edukacji? Co z osobami nie odprowadzającymi składki, z dziećmi w domach dziecka, sierotami? Czy osoby mające 3 dzieci powinne płacić 3 razy większą stawke niż z 1 dzieckiem?
0
@michal26
Bon nic nie zmienia.
"jedyna różnica w SAMYM BONIE jest taka, że to RODZICE płacą szkole a nie Państwo".
Skąd rodzice mają bon? Podpowiadam od państwa. NIe ma różnicy o której pisałem.
Rodzice płacą podatki do budżetu-z budżetu w formie dotacji płyną pieniądze do szkoły za edukację dziecka.
Rodzice płacą podatki do budżetu-z budżetu w formie bonu edukacyjnego płyną pieniądze do szkoły za edukację dziecka.
Wow, jest różnica, rozwiązująca problemy szkolnictwa.
2. Szkoły już dawno wprowadziły konkurencję i rywalizację między sobą, rodzic ma pełny wybór dowolnej szkoły dla swojego dziecka. Konfederacja nic nowego nie wymyśliła
0
@michal26
Nie za bardzo rozwiałeś jakikolwiek wątpliwości, raczej je pogłębiłeś. Matura wewnętrzna? Każda szkołą będzie zainteresowana aby jak najwyżej ocenić własnych uczniów, bez względu na obiektywizm. Im więcej uczniów zda maturę tym dla szkoły lepiej - jaką będzie miała opinię, jak dobrze uczy. Trochę utopijne myślenie. Matura zewnętrzna, nie patrząc na jej poziom jest obiektywna dla wszystkich szkół, matura w szkole przy własnych nauczycielach, wychowawcy skwituję xD
Piszesz, że przykład jest naciągany ale akapit wyżej to potwierdzasz: "Spora liczba placówek splajtuje, ale za to te dzieciaki gdzieś będą musiały uczęszczać i skorzystają inne szkoły"
To nie jest przychodnia, że jednego kardiologa zastąpi inny kardiolog, ale jak uczeń ma taki a nie inny profil klasy, ma ograniczoną np. matematykę a rozbudowane humanistykę to gdzie się przeniesie jak Konfederacja zakłada że każda szkołą ma pełną dowolność programów?
Jak mówiłem bon edukacyjny niczego nie zmienia bo niczego nie wprowadza nowego, konfederacja chciałaby prywatyzacji szkół i programu ustalanego przez szkołę bez jakiegokolwiek nadzoru.
Szkoły należą tzw. organ prowadzący do gmina/miasto.
Od wielu lat jest niż demograficzny, szkoły konkurują ze sobą - szkoły mają coraz lepsze zaplecze, baseny, albo same to organizują, dodatkowe języki, szkoły średnie mają profile - licea mat-fiz, biol-chem, językowe, plastyczne, licea profilowane, zawodowe, więc jest pełna możliwość zapisania się do szkoły której profil, zaplecze odpowiada.
0
@michal26
Dziwne jest to że pokazujesz dane i wypowiedzi tak jak pasują Ci do teorii, a jak Ci nie pasują to te same dane czy wypowiedzi uważasz że: "Wątpie. Trochę śmieszą mnie takie wyliczenia, bo nie są twardymi wyliczeniami. Bardziej są to przypuszczenia".
Nie napisałem że osoba niezszczepiona będzie zarażała 6razy częściej, ale " 6 razy więcej osób niezaszczepionych zakażało w stosunku do osób zaszczepionych". Skoro 1/3 osób to osoby zaszczepione a 50% jedynie zakaża to wychodzi to co napisałem i to tylko posiłkując się twoimi danymi z strony Konfederacji i wypowiedzi Kuny którą nazwałeś "kwintesencją prawdy". Teraz w to wątpisz, bo nie pasuje do narracji.
"75,5% to grubo ponad 3/4? xD"
Akurat nie zrozumiałeś dygresji do wpisu Konfederacji. Oni w swoim wpisie na FB napisali ("grubo ponad 1/3 zakażeń to osoby zaszczepione) 33,51% - zgadza się że nad przekazem konfederacji trzeba dać XD.
Zauważ , że podważasz wszystkie wypowiedzi, dane które nie pasują do z góry narzuconej teorii.
Każde dane Cię nie przekonają - dane o skuteczności szczepionek. https://www.mp.pl/szczepienia/przeglad/przeglad-covid-19/280158,skutecznosc-3-roznych-szczepionek-w-zapobieganiu-hospitalizacji-z-powodu-covid-19
Żadna nie ma 100% skuteczności, ale dzięki nim pandemia może zostać opanowana.
0
@Bocheno1
Raczej ocenia i zwarac uwagę na rzeczy które niewielu dostrzega. W jego plusach i minusach zawsze są plusy o których nie zapomina. Tu chodzi aby pokazac grę zawodników taką jaką jest. Problem z pewnymi zawodnikami jest taki, że ich gra jest postrzegana lepiej niż innych, czy to jego wina że pokazuje taką jaką jest. Jak Roberto gra słąbo, to każdy widzi i każdy to napisze, a jak de Jong czy wcześniej Pedri to wielu nie dostrzega ich błędów stosując dla nich taryfę ulgową. Poza tym pozycja de Jonga jest newraliczną z punktu widzenia zarówno defensywy jak i ofensywy. Ja przez lata analizowałem głównie PO od czasów Alvesa. Nie jest ważne którą pozycję się analizuje ale czy robi się to dobrze. Jeśli masz uwagi do jego analizy, sytuacji możesz to zawsze mu napisać.
0
@Bocheno1
Tylko zaburzona jest krytyka. Cała drużyna gra źle. Ale popatrz kto w "znamy składy" dostaje wyzwiska i krytykę przed spotkaniem. Jak to jest w tym sezonie i ubiegłym. Jechanie po Roberto, Busquetsie przeszkadza niewielu. Frankie nie gra dobrze a z automatu dostaje pochlebne opinie lub często wyższe noty u userow. Chodzi o równowagę i pokazanie tak jak grają inni, pamiętam @Rewolucja123 robił analizy Griezmanna czy pressingu Leo. Przeważnie przeszkadzają one tym co chcą widzieć w zawodniku a nie to jak on gra w rzeczywistości. Ja trzymam kciuki za Frenkiego ale nie można go wychwalać non stop gdy więcej gra przeciętnie niż dobrze, oby jutro był ten jego dzień.
1
@Bocheno1
Frenkie ma wielki hype, jest uważany za zbawienie Barcelony, a bardzo często gra przeciętnie. Tutaj też nie rozumiem pretensji do @Rewolucja123 , który dał mu wedle swoich kryteriów 4,5 a inni 5.
Na Frenkiego nie były wywlekane działa, tylko on ma parasol ochronny, życzę mu jak najlepiej i aby zaczął grać według swojego potencjału i ceny. Jednak przez jego błędy straciliśmy zbyt dużo bramek w ubiegłym sezonie. On powinien się rozwijać, trzeci sezon w Barcelonie i nie widać postępów w jego grze. Nawet patrząc na ilość podań które wykonuje w tym sezonie w stosunku do poprzednich jego rola jest marginalizowana. Chłopak ma potencjał by grać świetny futbol, ale gdy go nie prezentuje miejmy prawo go krytykować tak jak często się robi z Roberto, Busquetsem, Albą, Luukiem, Lengeletem itd... Krytyka i pokazywanie błędów to nie hejt, bo nie ma wyzwisk a merytoryczne pokazywanie sytuacji w których zawodnik się źle zachował.
25
W tym meczu najlepsi tzw. amigosi
Pique-Alba-Busquets
Jakoś, mnie to nie dziwi:)
dobra robota z ocenami:)
Oby w niedzielę cały zespół zasłużył na wysokie oceny.
6
@matirix20
Kamyczek do ogródka Koemana...
4 pomocników wartych 200 milionów... ach te Granady i Kadyksy, te to mają wartościowe składy :)
0
@Janiama
Co z podanych statystyk wynika?
W Ajaxie de JOng grał głównie w defensywie a statystyki ofensywne miał duże lepsze niż grając na dużo bardziej ofensywnej pozycji jak w Barcelonie.
Ajax 11 bramek, 21 asyst
Barcelona 9 bramek 14 asyst
pozycje na jakich grał
Ajax - Barcelona
stoper
19-9
defensywny pomocnik
61-30
środkowy pomocnik
35-61
ofensywny lub boczny pomocnik
2-3
czas gry
Ajax 9046
Barcelona 8582
Problem jest taki, że do Barcelony przybył 22 letni świetny zawodnik za grube miliony, który miał się rozwijać i być liderem w pomocy, a niestety jak sam pokazałeś w statystykach zamiast się rozwijać on nawet nie stoi w miejscu.
0
@michal26
Zgadza się matematycznie z tego tygodnia - 2/3 chorych to osoby niezaszczepione i grubo ponad 3/4 zgonów to osoby niezaszczepione :).
Oczywiście resort pokazuje dane od początku pełnych szczepień i można tu mówić o manipulacji ale nie o fałszowaniu. Dane są niepokojące, faktycznie.
Z tego co mówił Kuna na stronie Konfederacji w zestawieniu do tych danych z ostatniego tygodnia to 6 razy więcej osób niezaszczepionych zakażało w stosunku do osób zaszczepionych.
0
@michal26
"Uważam, że ze wszystkich zakażonych 50/50 podział, a dopiero hospitalizacje i śmierć to będzie faktycznie różnica".
Możesz podać skąd takie twoje uważanie? Są jakieś dane, naukowe podstawy czy tylko własne przemyślenia?
Z tego co wypowiadają się dyrektorzy szpitali, czy publikowane są ich wypowiedzi to 90-95% osób w szpitalach to osoby niezaszczepione. Podać linki? Szukam aby znaleźć taką statystykę ile zaszczepionych jest hospitalizowanych, jak możesz to mógłbyś pomóc.
Statystyki się prowadzi normalnie. "Statystyka zmanipulowana mocno. Tak się nie prowadzi statystyki. Trzeba patrzeć tu i teraz". Można prowadzić statystykę we wrześniu, potem w październiku? Tak się normalnie prowadzi statystyki, w pewnym okresie czasu.
https://www.rp.pl/zdrowie/art18975761-ministerstwo-zdrowia-wsrod-zmarlych-na-covid-19-1-8-proc-zaszczepionych
0
@michal26
W kwestii skuteczności szczepień. Możesz wytłumaczyć te dane.
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-ile-osob-w-pelni-zaszczepionych-zostalo-zakazonych-ministers,nId,5569871#crp_state=1
1
@Janiama
Co to znaczy "robić wszystko na boisku"? NIe wraca, robi dziury w formacjach, źle pressuje i źle ustawia się do pressingu, nie kreuje sytuacji i też nie za bardzo rozgrywa, nie reguluje tempa, ma małą liczbę przerzutów, podań prostopadłych, nie napędza akcji bo często wikła się w swoje rajdy zamiast podawać czym mógłby zwiększyć temp akcji (bo piłka zawsze jest szybsza od zawodnika). Wyjaśnij co robi na boisku w dużej części spotkań. Tylko nie pisz box to box, bo tym można usprawiedliwić wszystko, nie usprawiedliwiając niczego.
1
@Rewolucja123
Nikt nie twierdzi że nie ma talentu, nikt nie twierdzi że jest słaby, po prostu często popełnia te same błędy, podobnie źle się zachowuje i wiele osób przechodzi z tym do porządku dziennego, bo to gracz za miliony i przyszłość. Koeman też opieprzy Minguezę ale de Jonga nigdy.
Mam nadzieję, że z Realem coś Frankie zagra, bo chyba w każdym spotkaniu z Realem był jednym z najsłabszych zawodników.
0
@Rewolucja123
Jego brak powrotów, czy zostawianie graczy trwa od wielu miesięcy. Fajne że to znowu pokazałeś. Ja o tym pisze od ponad roku. To truchtanie w obronie a często zatrzymanie się i obserwowanie, jak jego brak zaangażowania uratują koledzy jest dla coraz większej liczby osób widoczny.