pax

0

@barteq
Przypomnij sobie rundę wiosenną ubiegłego sezonu gdzie Busi zjadał de Jonga w obronie i w ataku.
Pytanie jest tu zupełnie inne. Skoro Busquets na defensywnym pomocniku zjada de Jonga pod kątem defensywnym - ustawienie, przewidywanie sytuacji boiskowych, inteligencja boiskowa, powroty do obrony (bo Frenkie prawie zawsze odpuszcza powroty, patrzy w dół i nie podbiega), gra w formacji do tego masz regulację tempa gry, regulacje strony, przerzuty, podania między linie.
Powiedz mi w czym de Jong jest dobry- w defensywe i w ofensywie - strzał, rozegranie, podania wertykalne, prostopadłe a w czym w obronie - ustawienbie, odbiór, przewidywanie sytuacji? Hasło box to box fajnie brzmi, ale co za tym się kryje bo jeśli ktoś ma dużo biegać to powinien mieć w tym jakiś cel i być z tego jakiś efekt.
Pozycja obecna de Jonga to taki środkowy pomocnik czyli pozycja Pedriego, więc Koeman upycha de Jonga gdziekolwiek bo nie ma na niego pomysłu.
W ubiegłym sezonie najwięcej współwin utraty bramek był po Lenglecie to de Jong.
De Jong przyszedł by zrobić wymianę z Busim ale Busi go zjada na pivocie, więc Frenkie jak taki zapchajdziura jest rzucany po pozycjach..
"Powiedz mi kto ma lepsza forme niz Frenkie zeby grac w pierwszym?"
Domagasz się zmian w kwestii Busquetsa bo mimo, że Busi jest najlepszy na swojej pozycji jak sam pisałeś to zagra z 2 lata i trzeba patrzeć na wymianę pokoleniową, jednak nie patrzysz że de Jong może mieć kontuzję albo można go zmienić po pierwszej połowie i wyjść Puigiem czy Gavim na drugą połowę.
W całej tej dyskusji chodzi o to, że jak zawodnik traci formę to powinna następować weryfikacja trenera i rotowanie składem w celu wymuszenia konkurencji. Tutaj tego nie ma, bo nie ważne jaką formę ma de Jong i tak zawsze będzie grał w podstawie i nie ważne na jakiej pozycji.

pax

2

@Bocheno1
Jak to dobrze ze nie ma doświadczonych zawodników. Pique, Lenglet, Ter Stegen, Coutinho, de Jong, Dembele, Busquets, Depay, Alba itd. Zawsze grają młodzi, niedoświadczeni, jeszcze trampki kupują w smyku.

Dobrze że w zeszłym roku mając Messiego, Griezmann czy Dembele świetnie sobie poradził.

pax

0

@barteq
NIe, patrzę całościowo, że ma defensywnym pomocniku obecnie Busi jest najlepszy a spotkania w których grał de Jong na tej pozycji lub zajmował tą pozycję były bardzo słabe.
Popatrz że de Jong jest niby szykowany na środek pomocy a nie na defensywnego pomocnika. Tak jak piszesz, że Busi zajmuje miejsce młodym, to patrząc na obecne pozycje to de Jong nie blokuje rozwoju Pedriego lub Gaviego? Skoro dla de Jonga pozycja defensywnego pomocnika jest za trudna i jest przesuwany przez to coraz wyżej, aby jak najmniej zawalić w destrukcji to czy nie blokuje miejsca bardziej ofensywnym zawodnikom? Pomoc: Nico-Pedri-Gavi, by byłą przyszłościowa. To co Busi na emeryturę, de Jong ławka lub sprzedaż? Chociaż jeszcze nie widziałem dobrego spotkania Nico, Pedri też ostatnie miesiące bardzo przeciętnie grał, jedynie Gavi błysnął. Nico obecnie nie nadaje się na pierwszy skład, ale patrząc przyszłościowo może osiągnie wystarczający poziom by stać się następcą Busiego.
Popatrz też na ten wątek, który dotyczy tego, że Koeman wystawia mimo braku formy tych samych zawodników z własnej reprezentacji nie patrząc na poziom ich aktualnej gry. Wprowadza to brak konkurencyjności i złe relacje wśród kadry. De Jong musi grać bo musi. Jest stoper na łąwce ale Koeman wprowadza na stopera de Jonga, brakuje "9" to wrzuca tam de Jonga, brakuje jakiegokolwiek pomocnika z jakiejkolwiek strony i pozycji pakuje tam de Jonga. Nie ważna forma, nie ważna umiejętności, zgranie ale aby jeden zawodnik grał zawsze. Przecież gdyby Ter Stegen miał kontuzje Koeman zastanawiałby się czy de Jonga na bramce nie postawić:). Jak stoperzy mają walczyć o skład czy Puig, czy Coutinho czy ktokolwiek inny jak dla Koemana pierwszym wyborem jest de Jong mimo , że na rzadnej pozycji nie gra dobrze.

pax

0

@barteq

"Ale po pierwsze deJong odstaje mniej niż Busi".
To jedynie twoja opinia, w ostatnich spotkaniach jest odwrotnie.
"Po drugie Busi jest stary i i tak go trzeba wymienić".
To kwestia wieku czy umiejętności?
"Po trzecie na razie nie widzę że Nico miał go wielce zastąpić na pewno nie w najbliższych latach".
Na tej pozycji miał go zastąpić de Jong ale BUsi go zjada, więc de Jong jest rzucany na inne pozycje. Nico też miał jakoś mocno wejść w skład ale Busi jednak nie daje się młodym.
"Po czwarte niby trzeba zmieścić w składzie razem Gaviego i Pedriego a jak inaczej jak nie tak".
To samo co drugie, pytanie czy dajemy do składu lepszego w danym momencie czy tego który jest ładniejszy i młodszy?
"Po kolejne deJong nie traci głupio piłek w defensywie a Busiemu się coraz częściej zdarza".
Różnie to bywa, de Jong także traci piłki na własnej połowie.

pax

0

@Ghotti
W ubiegłym sezonie mógł grać Griezmann, teraz np. Pedri lub Gavi, Puig, Coutinho. W zależności od ustawienia, na jakiej pozycji grałby de Jong.

pax

0

@Gaucho
W Barcelonie gra bardzo słabo na defensywnym pomocniku, źle kryje, źle się ustawia i często nie wraca, do tego jest bardzo niepewny w interwencjach. W Ajaxie grał jako bardziej ofensywny pivot, tak jak często grał przy Busquetsie. Mając 17letniego Gaviego czy 18 Pedriego nie da się ich zostawić do asekuracji newralgicznej pozycji przed stoperami, gdy de Jong pogna do przodu i nie wróci. W Ajaxie tak grał 4 lata temu, teraz gra 3 sezon w Barcelonie.

pax

2

@Gaucho
Obecnie de Jong jest bez formy w ostatnich spotkaniach, dodatkowo na defensywnym nie radzi sobie w Barcelonie.

pax

0

@deyna2018
A od kiedy wiesz o tych powikłaniach ?? To już jakoś stwierdzone czy świeża sprawa?

pax

1

@Rewolucja123
Najsłabszy w linii pomocy. Niewiele dawał, w defensywie dopuścił do dwóch dość groźnych strzałów. Miał 2-3 rajdy z piłką z własnej połowy które nic nie dawały bo holował piłkę zamiast podać, albo strata albo faulowany, jedno dobre podani do Desta. Taka ocena przeciętna.

pax

0

@Janiama
Tu akurat mimo, że z większością twojego zdania na temat piłki przeważnie się nie zgadzam, to wziąłem twoją stronę. "Proszę czytać ze zrozumieniem..."

pax

2

@Pilka_jest_okragla
Nie oglądam tego meczu, tylko zauważam jeden zwrot, "na ten moment", nie wiem może oceniał akurat na ten moment występ Leo jako słaby? Uważasz, że w pierwszej połowie Leo zagrał świetne spotkanie? Ja nie wiem, pytam.

pax

0

@NaFazieHitman
Kto wyście?? Merkel się oburzyła na Tuska? To jak miałaby ją całować czy już nie, czy tylko się dąsała na niego? ;)

pax

3

@NaFazieHitman
Sądzę, że Tusk raczej już sprzedałby Polskę, Wrocław zmienił na Breslau, powołał wermacht. Jako proniemiecki rosyjski agent o żydowsko-arabskich korzeniach co bardziej światłe osoby zarzucały zapewne by tak zrobił jak piszesz, za pewne by tak było ;)

pax

4

@Przemek2323
Pszeciesz fstaliśmy z kolan ;)
Obecnie skrupulatnie budujemy naszą silną izolacjonistyczną pozycję na świecie. Jesteśmy "wzorem" jak prowadzić suwerenną politykę nie patrząc na geopolityczne położenie.

pax

2

@czar007
Cały piłkarski świat boi się Kadyksu, Koeman mając de Jonga którego transfermarkt wycenia wartość na dwa razy większa od wszystkich zawodników Kadyksu łącznie z rezerwami nie ma kim grać przeciwko tym hegemonom.

pax

1

@Rewolucja123
Ciągle czytam usprawiedliwienia, jak nie przed spotkaniem to po spotkaniu. Najgorzej, gdy drużyna wygra, wtedy nie ma tego już jak wytłumaczyć. Przecież jest tak źle, a tu zwycięstwo. Trener zaskoczony ;)

pax

2

Jak musicie zagrać, by osiągnąć swój cel?



"Tak jak w każdym meczu",
"starać się jak najlepiej przygotować"- tzn? co.
"przeanalizować przeciwnika" - tzn? analizować będą przed spotkaniem czy po spotkaniu? Na razie z tych analiz niewiele wychodziło, jeśli takowe były.
"wystawić najlepszy możliwy skład" - niby logiczne, ale...
"pamiętając o sytuacji zdrowotnej niektórych piłkarzy"" - Pedri i Balde też pamiętają gdy zostali wystawieni miesiąc temu z niedoleczonymi kontuzjami i prosto po spotkaniu poszli na kilkutygodniowe L4
"Éric García nie zagra przez czerwoną kartkę" -jakby nie daj Boże się noga podwinęła to już wiadomo, że to przez czerwoną kartkę Erica ;)
"Jedenastka, która jutro zagra, będzie w stanie wygrać". - nie można tak od razu?

pax

3

Wystarczy aby w 6 meczu z rzędu w LM wreszcie wygrał. Aby wyjść z grupy musi wygrać 3 spotkania w tym z Portugalczykami wysoko. O jakiej rywalizacji on mówi? Obecny bilans ostatnich 5 spotkań w LM to 4 porażki i 1 remis, bramki 2 do 14 :(

pax

51

Minimum przyzwoitości to wyjście z grupy LM, miejsca 1-3 w lidze i wygrana CdR jeśli nie trafia na któryś z klubów z Madrytu.
To jest minimum z minimum.
Nikt nie oczekuje od Koemana wygranej LM, ale zwycięstw z Kadyksami czy Granadami. Jednak przecież on nie ma kim grać.

pax

0

@xoran
Chcesz powiedzieć że tylko 5 osób z Barcelony nadaje się do składu Granady?
Dziwne że Garcia grał w tym meczu a dodatkowo został powołany i grał w reprezentacji a Puig nie tyle że nie ma formy co nie ma rytmu meczowego, ciekawe dzięki komu? Coutinho grał od pierwszej minuty.
Nie róbmy na siłę z zawodników za miliony i trenera za miliony niedorajdów bo tak Koeman usprawiedliwia swoje niepowodzenia.

pax

0

@michal26
Podam Ci kilka kwestii do rozważenia dotyczących bonu edukacyjnego. Bon w myśl zasady ma mieć równą wartość, jednak koszt utrzymania szkoły wiejskiej i miejskiej jest różny. W szkołach wiejskich jest mniej uczniów w klasach co przekłada się na np. wyższe koszty godziny pracy nauczyciela, tak jak opłat różnego rodzaju które łatwiej opłaca się w większych szkołach. Więc bon edukacyjny spowoduje nie opłacalność szkół wiejskich. Dziambor był o to pytany jako główny lansujący bon edukacyjny. Odpowiedział, że tam gdzie bon nie będzie opłacalny to wprowadzi się nauczanie po domach!! Nie wiem czy chodzi o tajne komplety jak w czasie zaborów czy okupacji. W jaki sposób w warunkach domowych robić lekcje wfu, czy inne lekcje wymagające sprzętu szkolnego. A małych wiejskich szkół w Polsce są setki jak nie tysiące. Przecież to utopia. Dodatkowo jeśli nie opłacało się robić lekcji w szkole dla 8 osób to będzie opłacać się dla jednej w domu?
Kolejna sprawa. Szkoły poddane procesowi prywatyzacji wchodzą na wolny rynek z dobrymi i złymi konsekwencjami. Wyobraź sobie miasteczko w której są dwie prywatne szkoły podstawowe, aby się wyróżniać jedna kładzie nacisk na nauki ścisłe a druga humanistyczne. Wedle zmian, praktycznie każda ma dużą liczbę przedmiotów humanistycznych lub ścisłych a tych drugich szczątkową ilość. I jako element wolnego rynku jedna szkoła splajtowała. Dyrektor ogłasza upadłość. Co z uczniami? Nie przejmie ich druga szkołą bo oni są na zupełnie innym poziomie. Jakie widzisz tutaj rozwiązania, aby w wolnym rynku oświaty nie działały zasady wolnego rynku.
NIe chcesz aby MEN narzucał tok nauczania - chyba chodzi o podstawy programowe. Oznacza to, że nie chcesz jakichkolwiek egzaminów, rozumiem brak egzaminu po 8 klasie, ale także brak matur. Jak zrobić maturę aby była miarodajna, skoro każda szkoła może uczyć się różnych lektur, może kłaść nacisk na różne kwestie, pomijać jedne a rozbudowywać inne zagadnienia. Więc ogólnopolska matura byłaby nie do zrobienia, chyba że tak jak teraz byłaby wytyczne a tego nie chcesz, bo to podstawa programowa. Mogłyby być matury w ramach szkoły z takiego "toku" jaki był w szkole ale to wiadomo że nie byłoby to obiektywne z równymi kryteriami. Oczywiście można zastąpić maturę jedynie egzaminami na studia, ale wtedy znowu uczelnie wyznaczałyby zakres tematyczny egzaminu więc i tak "tok nauczania"w szkole średniej byłby ustawiany pod egzaminy czyli narzucony przez inną jednostkę. A tego nie chcemy. Można zlikwidować maturę i egzaminy wstępne na studia. Jak wolność to wolność ;)
O to chodzi w bonie edukacyjnym?

pax

0

@michal26
Jak rozumiem jesteś za likwidacją np. matury?

pax

0

@michal26
Piszesz o dwóch różnych rzeczach. Bon niczego nie zmienia. Samo w sobie wprowadzenie go obecnie jest bezsensowne bo jest bez użyteczny a i byłby bardzo szkodliwy.
Ty natomiast pisząc o bonie myślisz o zmianie całego systemu szkolnictwa w którym bon jest tylko jednym elementem.

Nie ma państwa w którym bon edukacyjny byłby stosowany całościowo, bo się nie sprawdza. Jednak jest kilka państw w których funkcjonuje i co ciekawe w dużej mierze jest wykorzystywany do obchodzenia neutralności religijnej państwa. Jednak patrząc na polskie podwórko.

Dzisiaj jest tak.
Rodzice płacą podatki a z tych podatków państwo finansuje oświatę czyli szkołę do której uczęszcza dziecko. Bon edukacyjny nie zmienia systemu.
Rodzice płacą podatki a z tych podatków państwo finansuje oświatę poprzez bon edukacyjny czyli szkołę do której uczęszcza dziecko. Różnica jest taka że szkoła dostaje pieniądze bezpośrednio z budżetu albo z dostaje pieniądze z budżetu przez ręce rodziców. Jaką więc zmianę finansowania daje bon? Nie ma takiej.


Konfederacja (lub jej członkowie) jednak czasem głosi zmianę całego systemu szkolnictwa, sprywatyzowanie szkół i oddanie ich pod właścicielstwo prywatne dyrektora placówki, likwidacja kuratoriów, (nawet gdzieś słyszałem MEN), likwidacja podstawy programowej. Powstają szkoły które same wyznaczają co dziecko ma się uczyć, czy to będzie 8 godzin matematyki czy historii to decyduje dyrektor a rodzic sam decyduje czy do takiej szkoły ma posłać dziecko, że niby szkoły mają konkurować między sobą, zostają te dobre a słabsze wypadają z rynku. Popraw mnie jeśli się gdzieś mylę.

pax

2

@michal26
Tylko popełniasz pewien błąd odnosząc się do Polski. System jest niewydolny w Polsce, covid obnażył jego słabości, ale to nie wina lockdownu czy jego braku zaważyła. Lockdown w Polsce był o tyle korzystny że wydłużył czas trwania głównych fal pandemii zmniejszając dzienną liczbę zachorowań, dając jakieś szanse służby zdrowia. Tylko zła polityka państwa, złe decyzje w służbie zdrowia, zły zakup sprzętu, zły podział szpitali itd., złe zarządzanie służbą zdrowia doprowadziła w Polsce do bardzo dużej ilości zgonów z powodu Covidu i bardzo dużej ilości zgonów bezcovidowych (np. z powodu ograniczeń w dostępie do świadczeń). Co ma do tego lockdown? Przecież w służbie zdrowia nie było lockdownu.

Dajmy zachorować wszystkim w jednym czasie i zobaczymy jak to będzie. Hmmm, nie wiem jak to skomentować.

Co Szwecji i jej sąsiadów pokazałem przykład, że nie jest tak pięknie ze Szwecją jak Konfederacja sobie wyśniła (bo tam nie było lockdownu za czym jest Konfederacja więc aby potwierdzić swój pomysł wymyśliła Szwecje jako wzór do naśladowania), bo w porównaniu do sąsiadów sytuacja jest lekko pisząc bardzo słaba.

pax

0

@michal26
Jak to zmiana finansowania? Z tego co czytałem na stronie Konfederacji i słuchając wypowiedzi Dziambora ma to wyglądać tak, jeśli się mylę to proszę popraw mnie.
Podatnik płaci podatki, z tych podatków każdy podatnik otrzymuje taką samą kwotę w formie bonu edukacyjnego dla dziecka z którym idzie do wybranej przez siebie placówki i tam tym bonem płaci za edukację dziecka, taki bon ma określoną kwotę. Jeśli szkoła oferuje jakieś zajęcia to mogą one być w pakiecie z bonem lub jeśli wykraczają poza bon to rodzic dodatkowo dopłaca.
O to chodzi w finansowaniu bonem edukacyjnym?

Bon edukacyjny nie ma bezpośredniego związku z realizowaniem toku nauczania, to jest jedynie forma finansowania.

Obecnie służba zdrowia przecież jest prywatyzowana, nie tylko prywatne gabinety lekarskie ale większość to niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Wszystkie źródła finansowania opierają się o stawki za usługi, przetargi które szpital, przychodnia świadczą.
Z tego co piszesz to jedyny wolny rynek i te hasła wolnorynkowe jakie głosi Konfederacja mają dotyczyć tylko szkolnictwa a reszta elementów państwowych ma pozostać w monopolu państwa.

pax

1

@michal26
Tak Klęska.
Porównaj Szwecję z państwami sąsiednimi, gdzie masz prawie identyczne determinanty takie jak: klimat, gęstość zaludnienia, urbanizacja, poziom służby zdrowia. To co zrobiła Szwecja to była klęska w porównaniu do jej sąsiadów Norwegii i Finlandii.
Porównam za Ciebie.
Szwecja liczba zakażeń 1,14mln
Szwecja liczba zgonów prawie 15 tysięcy
Szwecja liczba mieszkańców 10,3
Norwegia i Finlandia - liczba zakażeń 350 tysięcy
Norwegia i Finlandia - Liczba zgonów 2000
Norwegia i Finlandia - liczba mieszkańców 10,9 mln

W Szwecji w porównaniu z sąsiadami zachorowalność jest prawie 4 razy większa a śmiertelność 6 razy większa.

Bezsensowne jest porównywanie Polski do Szwecji, czemu nie porównać Szwecji z państwami o podobnym klimacie, poziomie służby zdrowia, gęstości zaludnienia i urbanizacji?
Finlandia i Norwegia wprowadziły obostrzenia i jak widać covid w porównaniu do Szwecji przeszły o wiele lepiej.

pax

0

@michal26
Droga walki Szwecji z pandemią okazała się totalną klęską, mimo zaprzeczaniu tego faktu przez Konfederację.

pax

0

@michal26
Co do Bonu edukacyjnego. Co dawał by Ci dzisiaj bon edukacyjny? NIC.
Bon nie jest wizją szkolnictwa a jedynie sposobem finansowania szkolnictwa.

pax

0

@xoran
Popatrz na poprzedni sezon _ Messi, Griezmann i prawie cały sezon dostępny Dembele i klapa.
Koeman aby sam siebie usprawiedliwić nadał swoim niepowodzeniom retorykę "nie mam kim grać". Sam popatrz, że aby wzmocnić ten przekaz wymieniłeś tylko tych zawodników którzy uważani są jako bez formy. Czemu przy Granadzie nie wymieniłeś dostępnych w tym spotkaniu - Depaya, Coutinho, Frenkiego de Jonga, Busquetsa, Araujo, Pique, Garcie, czy Puiga i Ter Stegena? Uważasz, że oni są tak słabi że do Granady się nie nadają? Tych trzech zawodników których wymieniłeś to łącznie w trójkę zagrali 90 minut. Neto nie grał a Roberto i Luuk po jednej połowie, patrząc na to trochę nie można nie mieć wrażenia że to co piszesz to jednak usprawiedliwienie.

pax

0

@Borys811
Tzn. W czym jest niedoceniany?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?