slayer
Dołączył/a: luty 2013
8 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Potencjalny wylot do Australii żeby utrzymać rytm meczowy. Takie pomysły pokazują w jak ciemnej d... jesteśmy. Stoimy jak żul przed sklepem i żebrzemy kierowniku daj złotówkę. Dla utrzymania rytmu meczowego można zagrać z kimś z La Liga, z niższych lig, dogadać się z kimś z Portugalii albo Francji jeśli mają wolne terminy. Wylot do Arabów albo Australii to nie żaden rytm meczowy tylko ciułanie pieniędzy.
10
A może by tak jego zakontraktować na kilka meczów? Gorzej od Torresa czy Fatiego by nie zagrał a marketingowo to byłby strzał w dziesiątkę.
12
W pierwszej chwili czytając tytuł przestraszyłem się że jest opcja gry gdzieś u Arabów za petrodolary. Bazylea tak jak to ujęto w artykule ma swój kontekst historyczny więc była by do przełknięcia. Ale z drugiej strony "wywożenie" jakichś rozgrywek poza kraj jest chore, pokazuje że futbol to już tylko biznes a nie sport. Nawet coś takiego jak Puchar Gampera powinno być świętem kibiców Barcy a nie towarem który można eksportować jak karmę dla psów czy podpaski.
1
@Erykulus Ja jestem kibicem z zainteresowaniami humanistycznymi, na ekonomii znam się na tyle że wiem ile zapłacić w Biedronce za zakupy, sprawdzić swoje konto po wypłacie i jak wypełnić PIT na wiosnę. Nad tymi wszystkimi zmiennymi, amortyzacjami nie chce mi się myśleć. Ale zwykłemu zjadaczowi piłki może wydawać się śmieszny zapis w kontrakcie dotyczący ewentualnego spadku z ligi Sportingu. To tak jakby City miało dostać bonus za zdobycie ZP przez Erica Garcię. Zresztą chyba były umowy z takim warunkiem w przypadku zawodników których można było podejrzewać o wszystko ale nie walkę o ZP.
4
Bez żartów z tymi zmiennymi. Poważnie ktoś przewidywał że Sporting może mieć problemy z utrzymaniem w lidze?
0
@DonAndresFCB Christensen jeśli się wyleczy i wróci do dawnej formy nie się co obawiać o miejsce w składzie. Czy Barca będzie chciała wykorzystać jego dobrą dyspozycję i go sprzedać zobaczymy, coś tam było że nie jest na sprzedaż ale tego typu informacje zmieniają się z godziny na godzinę.
0
@karolup Podejrzewam że nie w Barcy B tylko w innym klubie. Zresztą była o tym mowa na stronie że jest opcja wypożyczenia ale czy z niego wróci? Wątpię. Z drugiej strony był u nas Bartra który miał zapewnić spokój na środku obrony a nie zrobił wielkiej kariery ani u nas, ani gdzie indziej chociaż nawet otarł się o reprezentację.
2
A ja sobie wyobraziłem taki obrazek: tebas siedzi sobie na bujanym fotelu, czyta te wszystkie doniesienia o potencjalnych transferach do Barcy i krztusi się ze śmiechu.
0
@kamillek88 Użyłem takiego gwarowego określenia i wcale nie po to żeby kogoś obrazić. Druga sprawa to są różne zawody i w pracy zawodowego piłkarza trzeba przestrzegać różnych spraw m.in. jeśli chodzi o odżywianie. Zakłócenie rytmu odżywiania może wpłynąć na formę zawodnika, zresztą ja nie szukam dziury w całym, to sugeruje ten artykuł. I nie twierdzę że osoby wyznające islam powinny porzucić futbol ze względu na ramadan który może kłócić się z profesjonalnym podejściem do wykonywanego zawodu.
3
Nie wiem ile jest w tym prawdy ale jeśli tak to niech znajdzie inny sposób zarabiania na życie. Był taki argentyński bramkarz Carlos Roa, grał gdzieś w Hiszpanii, należał do adwentystów dnia siódmego gdzie nie wolno pracować chyba od piątku wieczorem i przez całą sobotę czyli dni takie piłkarskie. Z tego powodu zakończył karierę bo nie mógł grać kiedy był potrzebny. Swego czasu było coś że Cracovia kupiła jakiegoś zajefajnego gościa który miał jej pomóc w lidze ale nie dawał rady bo ramadan i nie mógł normalnie funkcjonować. Pracowałem z muslimami i wiem jak to wygląda kiedy gość nagle zostawia pracę i idzie sobie do specjalnego pokoiku że by się modlić. Generalnie: albo jesteś gotowy w 100% do wykonywania swoich obowiązków albo szukaj innego zajęcia gdzie twoja religia nie będzie ci przeszkadzała.
7
@pax Alba może wyróżnił się tym że większość kibiców nie pozasypiała oglądając mecz. Coś tam pobiegał, coś próbował. Po tak wodnistym spotkaniu zawodnika meczu trzeba by szukać wśród tych którzy nie podnieśli się z ławki.
4
No i dobrze, niech chłopak ucieka, u Xaviego nie pogra. Pokopie gdzieś w jakimś średniaku i może się wybije do jakiegoś lepszego klubu. Szkoda że nie dostał szansy ale nie widzę jego przyszłości w Barcy.
1
Ja zagłosowałem na "tak", ale długo się zastanawiałem i nadal nie jestem pewny czy to dobre rozwiązanie. Z jednej strony piękna historia, legenda wraca do klubu, dobre posunięcie marketingowe itd. Z drugiej Barca to nie jest Hollywood żeby pisać piękne scenariusze, nie liczy się w Europie, są jakieś próby przebudowy drużyny chociaż zapowiedzi transferów dotyczą głównie zawodników mających swoje lata, do tego dochodzą ograniczenia odnośnie sytuacji finansowej i podejścia tebasa i wiadomo że ewentualny powrót Leo nie może być elementem jakiejś długofalowej polityki odbudowy klubu. No i oczywiście problem jak Xavi dał by radę wpasować Messiego do składu. Xavi który wg mnie powinien się uczyć będąc gdzieś asystentem albo trenerem drużyny z połowy tabeli a nie Barcelony.
0
@Arekvip Na razie wszelkie próby nie przynoszą rezultatu.
0
@Arnold1234 Mieli pole do popisu np. z Gironą. Któryś błysnął? Strzelili po golu z drugoligowym Elche, miało być przełamanie. Jakoś tego nie zauważyłem.
0
@Krzysztof1987 Legalne, nielegalne, nie wiem ale może to się skończyć przepychankami między nimi które nie są potrzebne Barcy biorąc pod uwagę że ma kontakty z obydwoma.
4
Fajny pomysł, czekam na część drugą, chociaż może trochę dziwić zamieszczanie takiej oczywistej oczywistości jak informacja co teraz robi Jordi Cruyff. To wie chyba każdy kto odwiedza tę stronę.
5
Taki ruch pokazuje w jak ciemnej d... jest Barca. Jedyny zawodnik który potrafi coś wnieść wchodząc z ławki, Trzyma przyzwoity poziom, nie narzeka na swoją rolę w drużynie ale dobrze by było się go pozbyć bo klubu nie stać na utrzymywanie wartościowych zawodników.
1
Chyba nikt dotąd nie wyjaśnił co było przyczyną zawieszenia Yamala? A swoją drogą do dokąd ten futbol zmierza, piętnastoletni chłopaczek korzysta z usług dwóch agentów. I ciekawe jak się to skończy, czy nie zacznie się wojenka między nimi i czy nie odbije się rykoszetem na Barcy bo w końcu klub ma jakieś interesy i Mendesem, i z de la Penią.
0
@JarekS Tylko czym Barca mogła by skusić takiego Zahę? Jedynie tym że będzie miał wpis w cv że grał w wielkim klubie. Na pieniądze jakie oferuje PL nie ma co liczyć, na sukcesy w Europie też. Jedynie jakieś trofeum na krajowym podwórku co będzie zależało też od formy Realu. Prędzej zgarnie go jakiś klub z PL.
0
@waletpl Kiedy to było? Wielu użytkowników tej strony nie było na świecie kiedy oni grali w Barcy. Skupmy się na czasach współczesnych.
15
No tak, oczywiście, można się było spodziewać takich komentarzy. Przeciętniak, ale oddany klubowi, raz coś spieprzył, raz coś mu wyszło ale gość który związał się z Barcą chociaż jakby poszedł do jakiegoś średniaka La Liga mógłby zostać klubową gwiazdą. Jaki by nie był to nie zasłużył sobie na takie komentarze jak te jakiegoś pier... coś i pawlakcośtam. Ludzie, k...a chociaż gram szacunku dla zawodników którzy grają tu tyle lat. Idźcie sobie na jakieś meczyki, tam można sobie pluć na każdego, na pewno się odnajdziecie.
0
@LatajacyHolender Coś w stylu pijany Młynarczyk w bramce i tak jest najlepszy w Polsce czy jakoś tak. Ale po co Xavi wozi ze sobą gości z rezerw skoro nie daje im szansy? Lewandowski niech odpocznie, Ferran niech siedzi na ławce a Xavi niech spróbuje z jakimś młodym, uda się albo nie uda. Taki Jutgla kariery u nas nie zrobił ale coś tam pobiegał jak trzeba było i ostatecznie Barca dostała za niego parę euro.
0
@Greenalley Nie pamiętam już szczegółów, w końcu nie samą piłką człowiek żyje ale chyba było coś takiego że MATS odpuścił jakieś zgrupowanie reprezentacji bo chciał popracować nad dojściem do pełnej sprawności i to miałem na myśli. Jego problemy pamiętam, analizy że mógł się zachować lepiej ale boi się przy interwencjach odbijać z kontuzjowanej nogi itd. Może Lewandowski też potrzebuje jakiegoś odpoczynku żeby dojść do pełnej sprawności zamiast snuć się po boisku.
0
@LatajacyHolender W tym dzisiejszym tyglu gdzie trenerzy, zawodnicy są z całego świata jeśli zawodnik ma problemy z aklimatyzacją i językiem oznacza że nie nadaje się do profesjonalnego futbolu. To nie lata 80-te gdzie grało dwóch, trzech obcokrajowców w jednej drużynie. Wejdź sobie np. na Flashscore gdzie przy nazwisku każdego zawodnika masz flagę kraju z którego pochodzi, czasem to jest wręcz mozaika. I nie wiem czy jest sens ściągać zawodników którzy już raz pokazali że mają inny pomysł na karierę niż gra w Barcy.
0
@waletpl Faktycznie, zapomniałem że on też wrócił.
22
Widocznie każdy kraj musi mieć swojego Tomaszewskiego. Który zresztą przewinął się przez Hiszpanię, może tam się nauczył opowiadać swoje brednie?
3
To gdzie jest ten słynny profesjonalizm Lewandowskiego? Wchodząc na boisko ze świadomością że ma uraz w jakiś sposób osłabia drużynę (chociaż tu można jeszcze dyskutować kto jest lepszy, kulawy Lewandowski czy np. Torres w pełni sił). Naraża swoje zdrowie bo jakakolwiek niezaleczona dolegliwość może skutkować dalszymi problemami zdrowotnymi o czym w Barcy doskonale się wie. I na koniec naraża na szwank swój wizerunek, miał być gwiazdą La Liga a ostatnio dyskutuje się głównie o jego słabej formie i o tym czy to już nie jest zmierzch tego zawodnika. Jeśli jest problem to niech się wyleczy bo taka gra na alibi nic nie daje. Niech spojrzy na MATSa który poświęcił czas żeby wyleczyć swoje dolegliwości i jak dzisiaj wygląda. Chyba że to rzeczywiście schyłek Lewego.
1
@KondiCules Nikt nie przyjdzie. Tebas trzyma rękę na pulsie.
3
Swoją drogą to co oni się tak upierają przy tych powrotach. A to Dani Olmo, a to Simmons. Czy oprócz Pique któryś z tych powrotów do Barcy wypalił? Nawet Cesc nie spełnił w 100% oczekiwań. Jeszcze wydaje mi się niepokojąca jedna rzecz. Z artykułu można wysnuć wniosek że jakiś małolat który olał Barcę i wybrał skok na kasę czyli przejście do P$G może być przyczyną tarć na linii trener - dyrektor sportowy.