53

TO bankowo plecy Arujo!! Widać było, jak Ronald zaatakowały go tyłem pleców. Trafił w bark. Ale na pewno promieniowało na kolano.

0

Balde to jest dramat w obronie.
Fdj ciezki do oceny. Bo w obronie gra. Ale do przodu koleś jest jakis niepełnosprawnych. Jakby go przykleili do tego 30 metra. Nie zrobi przewagi. Nie ruszy do wyjścia. Dramat. Po prostu potrzebujemy czasem jednej opcji wiecej wchodzącej z 2 linii.

0

@DonAndresFCB Sytuacja finansowa i rozdmuchane do granic możliwości kontrakty go wypchnęły. Nie można było podpisać nowego po wygaśnięciu starego bo FFP blokowało.
To niestety skutki tego co zrobił Barto.

2

Jako całkowity antagonista tego transferu przed sezonem powiem: Bardzo ciężki do oceny transfer, który można zdecydowanie ocenić pozytywnie.
Gracz nie zachwyca. Długimi okresami bezbarwny. Irytująco przegrywający pojedynki w dogodnych sytuacjach i nie strzelający w sytuacjach, gdzie ślepy/kulawy/garbaty by strzelił.
A jednocześnie ma liczby. Mega skuteczny w sytuacjach nieoczywistych, gdzie ciężko spodziewać się bramki (wczorajsze dwie bramki, strzelił z niesłychaną łatwością łapiąc bramkarza na wykroku, ale strzelając tak, że ten nie miał możliwości reakcji).
Aż strach pomyśleć co może dać Barcie w sytuacji wejścia na poziom z etapu swojej kariery, gdy sam rozmontowywał Barcelonę na CN, jako gracz MU.
I choć byłem przeciwnikiem transferu, to nawet w takiej formie jak jest dostępny za 40 mln, to przy dzisiejszych cenach nie ma się co zastanawiać.

2

Niestety defensywę i jej postawę definiuje styl wysokiej gry, pod pułapki offsidowe. Kiedy było to zaskoczeniem, tuzy korzystające na wklejaniu się w linię jak Mbappe itp., wpadali w to masowo. Bo było to robione szybko w dynamice akcji.
Momentem kluczowym było spotkanie z Bayernem w LM. Eksperci w studio meczowym dokładnie wykazali wtedy, że Kane rozłożył tę taktykę na czynniki pierwsze (wtedy ciągnęła nas jednak mega offensywa). Ale od tamtej pory ten sam styl gry preferują zwykłe zespoły z LaLigi. Bo wobec drużyn które zrobić 3-4 akcje na mecz, nie powinniśmy grać wysoką defensywą nastawioną pod offside.
DLaczego? Bo tak jak zrobił to Kane, robią to inni. Jako środkowy napastnik ustawia się 2-3-5 metrów na offside, a każda piłka kierowana w jego stronę, tylko przechodzi przez jego pozycję, na wolne pole, lub w stronę skrzydła, do wybiegającego z drugiej linii przeciwnika. Obrona stojąc statecznie do wyznaczającego spalonego Kane, nie jest w stanie nadążyć ruszyć w dynamikę akcji. Jednocześnie przed chwilą będący na spalonym Kane, jest +-4 metry przed obroną ze sporym zapasem. I już nie na spalonym, bo teraz wyznacza go już linią piłki.
Tak biją nas i malutcy. Czajenie się i mocna piłka w wolne pole. Ta prosta gra nas rozwala.
I tu niestety należy obwinić Flicka. Bo nie da się tak grać ciągle. Jeśli ewidentnie nie idzie to w meczu (jak z PSG), drużyna powinna potrafić zareagować cofnięciem się. Zwarciem szyków. Obroną w 11 i szybkimi kontrami. A tego nigdy nie było. Do tego dochodzą momenty, gdy PEdri z Fdj nie potrafią opanować środka i jest drama.
Ile razy my w tym sezonie oglądaliśmy Barcę męczącą się z wyjściem z własnej połowy? Dużo za dużo.

0

Nie no jasny....
W sezonie gdzie mogła iść po złotą piłkę :(

2

Piękne podsumowanie. Skupieni na zawodniku który robi spalonego, w dupie mają pozycję innych. Offside gra się z zaskoczenia. Jak wszyscy wiedzą, że go grasz, to wystarczy nie dotykać piłki i wbiegać z 2 linii, po piłce na wolne pole.

1

Błąd Wojciecha. Poślizgnął się. Nam szczęście niedpisało po całości. Karny i 2 bardzo dobre sytuacje nie siadły. I uj.....
I jeszcze bramkarz odwalił manianę.
Nie zasługiwaliśmy, a mogliśmy nawet wygrać.
Źle to bardzo wygląda.

0

W takim meczu Pani Robercie?
Można strzelić i bramkarz obroni. Ale nie trafić w bramkę?

0

Zdejmij Roberta albo Ferrana i daj prawego skrzydłowego. Bo dramatycznie to wyglada. FERRAN I LEWY sie zerują. Nic nie dają.

3

W drużynie jest jakis ewidentny problem z pozycjonowaniem sie. Oni przy stałych fragmentach nie wiedza gdzie sa i jak stoją przeciwnicy. Strasznie to wyglada. Szczególnie na naszym lewym skrzydle. Choc.i Kounde ciągle spozniony

1

Barcelono zapomnij o 1 połowie. Był dramat i już go nie ma. 10 sekund dobrej gry zmieniło cały obraz. Walka!!!
Garcia na skrzydło, Duńsczyk za Arujo

0

Ufff jest nadzieja.!!!

0

Ludzie co dzieje się z Kounde. Jeśli nic nie daje z przodu, niech staje z tyłu. Koleś podobnie jak Balde nie istnieje kiedy gra.

0

@oleoleole Na pewno nie jest graczem do walki pod pułapki offsidowe na linii środkowej.

0

Tylko głupiec wciąż popełnia te same bledy. Ja sie pytam jakim kur....cudem oni sa ciągle w stanie wyjsc 3/4 na naszych 3 obrońców jak my nie wychodzimy z piłką z własnej połowy. Kurw.....piłka nożna to atak i obrona. Nie ma atakum ale jakim cudem moze nie byc obrony?

0

@ElPonczato jak tu nie ma obrony a ty chcesz ja osłabiać jeszcze?

0

@pepulinho Tylko normalna drużyna w takim przypadku cofnęła by się na 30 metr. Zagęściła. Przeszła na kontrę. Przeczekala kryzys bo można nie strzelić ale ważniejsze nie stracić (ale na to za późno w tym meczu).
Szczerze to moglo byc juz 0.4

0

Arujo musi zejść teraz. On widzi spalonego tylko nie rozumiem ze spalonego wyznacza zawodnikndo którego pilkw jest grana. A noe te drugi stojący na spalonym.

0

Oni mają kur....prób Lem z zagraniem prostego podania do boku. Ewidentnie gra od 2 meczu Pedri Fdj leży bo drugi umie podać tylko do pierwszego. A całe rozegranie nie utrzyma sie na jednym Piotrku

0

Ten sam schemat przeciwnka. Daj ustawić Barcie wysoko pułapkę. Wypuść z drugiej linii. Oba skrzydla nie nadążają za akcja. Zagraj wzdłuż bramki. Do zawodnika wchodzącego z drugiej linii na drugim skrzydle nie fatyguje sie żaden z napastnikow

1

Bez biegania w środku i pomocy skrzydłowych w rozegrania nie ma o czym mówić. My nie możemy jeden akcji rozegrać. Mamy problemy z wyjście z pressingu. Z Psg rozumiem ale z LaLiga?

1

@norbi77 Haha. Akurat to nasz gracz mu tam tę nogę wsadził.

1

@Hosh On dał podstawy i za pojedynek rękami i wsadzenie nogi między nogi przeciwnika

0

Barca w formie. 10 min bez opanowania piłki na połowie przeciwnika.

0

A ja bym ruszał obserwować graczy Angielskiego Crystal Palace. Grają super sezon i pokazują świetną grę. A "teoretycznie" nie są jeszcze klubem sprzedający po top cenach. Na pewno idzie wyciągnąć kogoś ciekawego w granicach 20-40 mln.

1

@lukaszmatusiewicz Wygrali w 3 przeciwko naszej 2 w środku. Naszym szło, gdy przeszli za środkową linię. Przed nią mieli duży problem z utrzymaniem się przy piłce. PSG nacisnęło w 2 połowie na Pedriego, żeby nie mógł się odwracać. Fdj z żółtą kartką był już ostrożny przy walce o piłkę, na przebitki i skończyło się 20 minutowym dramatem, z walką o wyjście ze swojej połowy. Jak się udało wyglądało to nieźle. Gorzej, że częściej się nie udawało. No ale to była przez lata nasza taktyka.
No i Balde. Tu już mi brak słów. Otwarte lewe skrzydło, dla każdego kto tam chciał pójśc. Ja naprawdę nie wiem, jak na tym poziomie, koleś może mieć problem z pozycjonowaniem swojej osoby i nie ogarnianianiem, że za plecami ktoś jest. Przecież w akcji bramkowej na 1:2 wcześniej spojrzał, że tam ktoś jest. Ale nie podszedł.

1

@Jasiorro66 Wydają. Bo mogą. Skończyło się granie masowymi gwiazdami. Jak widać wolą postawić w środku na arcyrywala 17 latka, niż kupionego za +- 100 mln baniek G. Ramosa.

Kiedy wychodzili szybkim atakiem w 3, to tam każdy wiedział co ma robić. Zejście w środek, po czym jeden skrzydłowy odbija w bok, na rozciągnięcie i zagranie wzdłuż pola karnego. U nas? Nie zagraliśmy żadnego podania na wybieg, poza akcjami z Ferranem. Lewy miał jedną piłkę górą. I może brał udział w 3 walkach o piłkę. I nie. Nie jest winny. BO jak może, jak zespół przez 20 min grał od bramarza do bocznych obrońców którzy uciekali w róg i wystrzeliwali piłkę. W chodzonego rozegrać się tego nie dawało.

1

@rodineusz Dziwna opinia. Akurat Ferran mając 100kę, gola i jeszcze 2 dobre akcje pokazał, że jego wybór był jak najbardziej słuszny.
To wpuszczenie Balde w meczu, w którym nie mieliśmy kontoli nad piłką było samobójstwem. Nawet rozumiem co chciał uzyskać Flick. Wyprowadzanie które kulało. Zamiast tego dostaliśmy kolesia, który 3 razy zostawiał całkowicie wolne swoje skrzydło, aby pomóc w środku, choć piłki tam nie było. Dramatyczny występ. Koleś jak jest w formie, to potrafi iść do przodu. Ale w meczach gdzie trzeba bronić, robi błędy jak Szczeniaczek-Uczniaczek. Nie wie gdzie stoi. A co gorsze nie wie gdzie stoi przeciwnik, do momentu otrzymania przez niego piłki.

0

@MatiSh Można mówić kogo nam brakowała. Ale oni nie mieli całej trójki z ataku. Wyobraź sobie co grała by obrona przeciwko topowym napastnikom nie rezerwom. A te rezerwy i tak wjeżdżały w tą obronę jak chciały.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?