Azi

4

Święty tekst o sędziowaniu i tym kiedy sędzia idzie do monitora a kiedy nie.
https://sport.tvp.pl/86594816/to-bylo-najwazniejsze-dlaczego-szymon-marciniak-nie-pobiegl-do-monitora

Azi

0

@Toretto o czym ty do mnie mówisz? Chcesz mi powiedzieć że jak typ robi wślizg to w czasie rzeczywistym widzisz dwa kontakty? XD

Azi

0

@Toretto zawsze będą latać. W jednym meczu sędzia będzie dopuszczał do bardziej agresywnej gry ale jednocześnie będzie panował nad spotkaniem a w LL sędzia będzie dla jednych gwizdał po aptekarsku a dla drugich nie zauważy czerwonej kartki.

Marciniak ten mecz prowadził mimo wszystko równo. Jest mi żal że odpadliśmy i mam duże pretensje do wyboru sędziego VAR który jest wybitnie nieobiektywny i anty-Barceloński. Ale akurat do Marciniaka zastrzeżeń w tym meczu nie mam.

Azi

0

@Toretto problem w tym że on się przewrócił bo zahaczył noga o rywala (to jest drugi kontakt a nie ten gdzie rywal wystawia nogę - w międzyczasie zrobił 2 kroki). Liniowy jest obok i widzi dokładnie że tam nic nie ma. On powinien w pierwszym tempie wywalić ta piłkę w trybuny. Przy okazji za podałby solidnego kopa Dumfriesowi.

Azi

0

@Terapuls jak drużyna która się kocha ale ona przegrywa to należy zachować się tak: :)


Azi

1

@lucca87 "koleś nie chce z Tobą mieć żadnego do czynienia(...)"

Nie chcę mieć z Tobą nic do czynienia ale Ci odpisze XD
https://memy.pl/show/big/uploads/Post/5731/14370828404733.jpg

Azi

1

@tarantino10 ewakuują się ;)

Azi

0

@lucca87 no masz piękne życie jak 3 dzień przeżywasz sędziowanie gdzie nie było żadnego wielkiego wału. Po poprzednim meczu z tym dzbanem co na VARze siedział to ja rozumiem że tam można krzyczeć o stronniczości itp. ale tym? To mentalność na poziomie kibica realu oglądającego ich telewizję z przekonaniem o tym jakie to prawdy oświecone tam gadają

Azi

1

@lucca87 masz tu herbika bo widzę że masz dużą potrzebę zakładania kolejnych wątków. Tylko nie wydaj na pierdoły.

Azi

0

@lucca87 a co? Chcesz mi maści na ból tyłka pożyczyć? Podziękuję. Używaj sobie do woli :D

Azi

2

@Romario87 jak on jest fanem Barcelony to ja dziękuję ;)

Azi

0

@Pnog37 kolega szuka poklasku. Daj mu pokój ;)

Azi

0

@draxidox prezes ma podejmować decyzje. Dobre decyzje. Jeżeli wiedzą o tym przedsiębiorstwie jest niezbędna aby taka decyzję podjąć to tak - musi ją mieć. Ale w większości przypadków ta wiedza nie jest niezbędna.

Azi

0

@Yoshi94 a skąd on ma wiedzieć o tym będąc na boisku. On nie oglądał powtórek a jeżeli dostał komunikat - załóżmy że błędny - od sędziego VAR to skąd miałby wiedzieć o tym że VARowiec kręci wała?

To że ty sobie zobaczyłeś 100 powtórek i wiesz że decyzja mogła być inna to nie zmienia faktu że VAR takiej informacji Marciniakowi nie przekazał. Powiedział mu że faul jest wyraźnie przed bo inaczej nie mógł interweniować bo Marciniak odgwizdał z boiska karnego właśnie.

Azi

1

@mint w pierwszym VAR nie zmienił decyzji sędziego. Faul był. Zmienił jedynie miejsce faulu. Czy miał miejsce w polu karnym czy nie to już inna sprawa. Decyzję podjął VAR i przekazał że faul był przed polem karnym więc nie musiał iść tego oglądać. Tak samo jak nie chodzą oglądać i sprawdzać czy był. np. spalony.

W drugim przypadku VAR zmienia decyzję sędziego. To znaczy że mówi że jest faul tam gdzie go sędzia nie odgwizdał. W takich sytuacjach musi wezwać go do monitora.

W tym miejscu uwaga - w mojej ocenie sędzia VAR powinien w obu przypadkach wezwać Marciniaka do monitora i dać decyzję podjąć głównemu. Kontrowersja polega na tym że sędzia VAR jest złamanym... Który każdą decyzję sporna rozstrzyga na niekorzyść Barcelony. Ale Marciniak nie może wychodzić z tego samego założenia do my tutaj. Z racji pełnionej funkcji musi zakładać że sędzia VAR jest uczciwy bo kwestionowanie decyzji kolegi po fachu byłoby z jego strony sytuacja konfliktową.

Wniosek jest taki że wału robi sędzia VAR a nie Marciniak. I to jest fakt

Azi

0

@1kondziu1 a sędzia główny jedzie na mecz z myślą że sędzia VAR podpowiada mu coś innego niż widzi albo jest stronniczy... Na piwno.

Azi

27

Przestańcie idiotycznie atakować Marciniaka w sytuacji gdy kontrowersyjne decyzje wychodziły z VARu. Tego sprzedajnego dziada, który już raz nas mega przekręcił z Interem, należy oskarżać jeżeli już mamy gadać o sędziach. Marciniak w czasie meczu podyktował nam karnego a dla Interu uznał wejście Cubarsiego za czyste. Gdyby chciał nas przekręcić to by tego nie zrobił. W obu sytuacjach to VAR sprawił że zmieniał miejsce lub decyzję. Więc to ten dzban z VARu mógł się dopuścić złej interpretacji. Marciniak nie miał jednak powodów aby nie ufać że sedzia na VARze ma złe intencje.

Azi

1

@draxidox wystarczy że raz się pomylisz w ocenie i sam będziesz takim samym mordercą jak ten tutaj. Nie śpiesz się z wyrokami - szczególnie gdy kierujesz się emocjami. Nie są najlepszymi doradcami.

Azi

0

@Transu96 w fabrykach nie wlewają domyślnie płynu do kierunkowskazów ;)

Azi

1

@Thoms94 gwarancja to jest do stu-dni albo do bramy. Jeżeli myślisz że w komisach w niemczach nie robia takich wałów jak w polsce to powodzenia. Jak nie wiesz jak sprawdzić auto przed zakupem to wykup usługę sprawdzenia u specjalisty. Lepiej zapłacić kilka stów niż kupić złom.

Azi

3

@Kapitan hawk labamba zmienną jest. Spora część labambiarzy którzy dziś hejtuja Araujo pialaby z zachwytu.

Azi

2

@lukaszmatusiewicz do Marciniaka zastrzeżeń nie mam. Ale to tego dzbana z VARu już owszem. Choć akurat w tym meczu - porównując do tego wału z poprzedniej konfrontacji - to i tak nie było aż tak źle. Ale faktem jest że typ każdą sporna decyzję kwestionuje na niekorzyść Barcelony. I to z nim należy walczyć a nie Marciniakiem który odgwizdał nam karnego i brak karnego za wejście Cubarsiego. Gdyby chciał nas skrzywdzić to z sam dałby ten karny k wolny przed polem karnym. Ale uczciwie trzeba przyznać że prowadził mecz dobrze.

Azi

0

@lucca87


Obejrzyj bo warto. Masz dosłownie cytowane przepisy i z życia wzięte przykłady o interpretacji tychże. Dowiesz się czemu w jednej sytuacji był przy monitorze a przy innej nie był. I oczyma ja do Ciebie pisze

Azi

0

@Romario87 pomijając fakt że chętnie wziąłbym kogokolwiek za tego typa co siedział na VARze to dlaczego niby skład sędziowski miałby być z jednego kraju?

Azi

0

@Yoshi94 dlaczego uważasz że powinien nie ufać sędziemu na VARze? Bez jaj. Naprawde uważasz że jak sędziowie jadą na mecz to potem jeden mówi do drugiego daj mi to na monitor bo w mojej ocenie ściemniasz?

Azi

0

@Limaker dwie sprawy:

1. Interpretacja samego zdarzenia to pole do dyskusji. Dla mnie faul był przed polem karnym ale rozumiem ludzi którzy twierdzą że powinien być karny

2. Sędzia VAR zgodził się z Marciniakiem odnośnie tego że faul był. Natomiast poinformował Marciniaka że faul miał miejsce przed polem karnym.

Problem leży w tym że sędzia VAR podjął pewna decyzję a nie poprosił sędziego głównego żeby to on zdecydował. Marciniak nie ma podstawy do kwestionowania tego co słyszy w słuchawce więc jak dostaje komunikat "faul przed polem karnym" to nie widzę żadnej podstawy aby mu nie wierzyć.

Natomiast duże zastrzeżenia można mieć do pracy sędziego z VARu właśnie. To on swoim zachowaniem wprowadza chaos i wszystkie sporne decyzję dyktuje przeciwko Barcelonie.
Tyle że za to że sędzia VAR jest sprzedajnym dupkiem to nie można winić Marciniaka.

Jak chcecie kogoś hejtowac to tego typa z VARu. Słowa sprzeciwu nie powiem. Ale w mojej ocenie na boisku Marciniak podjął dobre decyzje tylko VAR je zmienił.

Azi

0

@daniel32778 ciekawa interpretacja. Ale zauważyłeś że podyktował dla nas karnego i nie dał karnego dla Interu które potem VAR zmienił na rzut wolny dla nas i karny dla Interu?

Ja bym powiedział że z boiska to Marciniak był aż nadto za Barceloną ale sędzia VAR był bardzo przeciw.

Moim zdaniem Marciniak dostał wysoka ocenę za ten mecz od oceniających

Azi

1

@CLS63AMG zrezygnowałem minutę po zakończeniu naszego meczu ;)

Azi

0

@Rewolucja123 no tak. Ale co to ma wspólnego z byciem kapitanem?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?