Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@kuz to dopiero będzie pokaz stronniczego sędziowania...
0
@lucca87 z tego co piszesz to właśnie nie ogarniasz tego w ogóle
1
@Zoker gdyby sędzia VAR zalecił mu zmianę decyzji to by musiał odejść do monitora przy sytuacji Yamala. Ale sędzia VAR zgodził się z Marciniakiem. W tym jest problem. Że on nie zmienił decyzji a jedynie miejsce wykonania stałego fragmentu. I tutaj sędziego wzywać nie musiał.
Zupełnie inna kwestią jest to że uczciwy sędzia VAR by to zrobił. Ale na VARze nie siedział uczciwy sędzia tylko totalna menda. Ale o to Marciniaka oskarżyć się nie da
0
@bartekvisca Martin miał kontrolę nad piłką i zamiast w nią to kopnął w rywala.
1
@lucca87 typie gdybyś ogarną jak stosuje się VAR i kiedy sędzia idzie do monitora to byś takich bredni nie wypisywał
0
@DeXt3rVeB nie. Można mieć natomiast zażalenia do interpretacji jaka wprowadził w tym meczu VAR. Bo była ona wybitnie jednostronna na naszą niekorzyść. Jednak o to jak coś interpretuje VAR nie możesz mieć pretensji do Marciniaka. Albo to że z założenia powinien nie wierzyć w to co mówi mu VAR bo to byłoby skrajnie idiotyczne dawać VAR i sędziego który uważa ze jest on stronniczy
0
@lucca87 może sam sobie przeczytaj. Wymyśliłeś sobie interpretację z tyłka chłopie. A to że nie umiesz uczuciowe przyznać że brak Ci obiektywizmu to jest po prostu słabe
0
@lucca87 przeczytaj sobie komentarz po nim
1
@Zoker przepis nie mówi że sędzia może sobie stwierdzić że nie wierzy w to co komunikuje mu VAR. Raczej mówi o tym że może poprosić i sprawdzenie czegoś albo o pokazanie czegoś na monitorze.
Pamiętaj jednak o tym że sędzia nie może podchodzić do sędziego var z założeniem że ten jest stronniczy. Jeżeli dostaje w słuchawce komunikat np. pilka wyszła za linię - prawidłowo uznales bramkę to nie idzie oglądać tego na monitorze. Tak samo jak dostaje komunikat że jest spalony to nie idzie tego oglądać. Sędzia z założenia wierzy w to co komunikuje mu VAR.
0
@lucca87 jak nie rozumiesz to obejrzyj sobie odcinek piłkarzyków na temat tego meczu. Tam sędzia nawiązuje do przepisów i tłumaczy wszystko krok po kroku. I dokładnie tak jak Ci tłumacze.
0
Ludzie ogarnięcie się z sędziami.
Procedury z VARem są dość logiczne i łatwo jest zrozumieć. Sędziego do monitora wzywa się gdy zdaniem VAR podjął zła decyzję albo zawodnik może dostać bezpośrednia czerwoną kartkę a sędzia z boiska mu jej nie dał. Sędzia nie decyduje sam sobie co będzie oglądał na video weryfikacji.
Nie wzywa się sędziego do monitora jeżeli VAR zgadza się z decyzją sędziego. W przypadku karnego z Yamalem VAR zgodził się z tym że faul był i jedyne co weryfikował to czy miał miejsce w polu karnym. Jeżeli więc VAR uznał że miał miejsce przed polem karnym to nie wzywa sędziego do ewentualnej zmiany decyzji ale informuje o tym co ich zdaniem miało miejsce. Tak samo jak nie wzywa sędziów żeby im pokazać linie spalonego.
Pretensje o stronniczość Marciniaka są więc idiotyczne. On na boisku podyktował dla nas karnego a dla Interu nie. Jeżeli mamy wątpliwości co do interpretacji tych sytuacji (a raczej tej z Yamalem) to należy pretensje kierować do sędziego VAR. Tylko i wyłącznie. Bo ten już nie raz pokazał że wszystkie 50/50 a nawet 100 (czerwo za brutalne wjechanie w Buskiego w poprzedniej rywalizacji) daje na korzyść rywali. Nie hejtujcie więc Marciniaka bo - paradoksalnie - poprowadził on ten mecz bardzo poprawnie. A wpływu na wybór sędziego var nie ma przecież żadnego...
1
@bartekvisca skąd wiesz że VAR jej nie sprawdził? Zdaje się że przy bramkach sprawdzają całe akcje od początku do końca
0
@lucca87 no i co w związku z tym?
@A4ron nie wiem może jesteś. Dlaczego mnie pytasz czy jesteś kibicem realu? Bądź sobie jak potrzebujesz XD
1
@bartekvisca sędzia sobie nie wybiera kiedy idzie oglądać sytuację na monitorze. Typie. Nie znasz procedur a zaczynasz bez sensu hejtowac. Robisz z siebie sam głupka.
2
@bartekvisca co ma zrozumieć? XD
Marciniak na boisku dał nam karnego i nie dał rywalom. To VAR zmienił decyzję. Ludzie ogarnięcie się.
1
@lucca87 sorry bardzo ale nie możesz Marciniakowi zarzucić takiego traktowania Barcelony. Zwróć uwagę ze z boiska on odgwizdał karnego na Yamalu oraz brak karnego Cubarsiego. W przypadku końcówki to wiadomo że tam nic nie było więc co miał gwizdać.
Czepianie się Marciniaka jest głupie i nielogiczne. To sędzia VAR jest stronniczy.
0
@esem91 przecież dostał żółta właśnie za ten faul...
2
@pt9 wiemy wiemy. Te wieczne wycieki płynu do kierunkowskazów i ludzie widząc że jeździsz BTW zaczynają Cię traktować jak upośledzonego.
0
@ElKamil To poważny autorytet XD
0
@Kinginiesta i dla mnie istotny kontakt ma wyłącznie przed polem karnym. Sorry bardzo ale to że siłą rozpędu wpadają w pole karne i dochodzi tam do kolejnych "kontaktów" to nie znaczy że ten który spowodował upadanie Yamala a zdarzył się przed polem karnym nie ma znaczenia.
0
@kubapan8 dla Twojej ciekawości bo widzę że się napracowałeś a niechcialbym żebyś myślał że absolutnie nadaremnie. Doczytałem jedynie do końca tego zdania - "no dobrze, niech Ci będzie. Ostatni raz spróbuję ale musisz postarać się skupić." - i uznałem że poznawanie co tam sobie myślisz i co Ci się wydaje nie ma żadnego sensu.
0
@Kinginiesta w takim wypadku karny ale ta sytuacja ma się nijak do tej z Yamalem do której najwyraźniej pijesz bo tam upadek spowodowany był kontaktem PRZED polem karnym.
0
@Cvzx ja nie napisałem że masz go nie oceniać. Ja napisałem żeby zostawić planowanie kadry trenerowi
0
@Bogan w zasadzie to po co ten Flick XD
0
@Gaucho zawodników nie ocenia się na podstawie pojedynczych spotkań. Zostaw planowanie kadry dla Flicka
1
@Rewolucja123 Inter o 1,1 km w sumie
https://www.uefa.com/uefachampionsleague/match/2044859--inter-vs-barcelona/statistics/
0
@Kinginiesta serio chłopie przy jednym wślizgu mówisz o dwóch faulach w przeciągu dużo krótszego czasu niż 1 sekunda? Poważnie? O.o
5
@BORO_12 mam wrażenie że stare dobre problemy z leczeniem kontuzji w Barcelonie wróciły w tym wypadku :D
0
@urbipl i o takich wałach właśnie mówię w dyskusjach gdzie podkreślam że faul miał miejsce przed polem karnym a to że w nie wpadli nie ma znaczenia i NIE chcemy żeby sędziowie robili takie wały ja widać na filmie.
0
@ViscaelBarca2007 skoro tak uważasz to wyprowadzam Cię z błędu. Moja wypowiedź nie była ani ironicza ani drwiąca. Zwyczajnie skwitowałem Twój wywód podsumowaniem bez żadnych złośliwości.