0

@Borneo Konto to masz w banku jak coś ;) Proszę zwracaj uwagę na pisownię bo tego się nie da czytać.

2

@Borneo To ciekawe bo wśród mojego otoczenia - rodziny i znajomych większość przeszła jeszcze przed szczepionką i nikt nie miał większych problemów niż przy grupie. Część dopiero po zrobieniu testów na przeciwciała dowiedziała się, że to był covid. Nawet osoby starsze z grupy ryzyka. Także twoje straszenie możesz zachować dla siebie.

2

@Borneo Szanujmy nasz język. No i ludobójstwo to jest bezpośrednie zabijanie ludzi dla wyniszczenia danego narodu, grupy etnicznej itp. Zupełnie czym innym jest zaniedbanie prowadzące do zgonów. To tak jak wspomniałem wyżej - rozumiem, że do jednego worka wrzucisz osoby palące, źle się odżywiające itp bo też doprowadzą się do chorób i będą blokować służbę zdrowia? Rozumiem, że ona ma działać tylko dla tych, których spotkało nieszczęście nie z ich winy? Jak ktoś dozna wypadku np zjeżdżając na rowerze w górach i się połamie to też blokuje służbę zdrowia i jest ludobójcą bo mógł przewidzieć, że robi coś niebezpiecznego? Zdecydowanie przesadziłeś używając tego słowa moim zdaniem.

2

Oby udało się dziś przynajmniej zremisować. Zwycięstwo byłoby pięknym wynikiem, ale będzie piekielnie ciężko. Według mnie to jest najważniejsze spotkanie - porażka bardzo utrudni awans. Plus jest taki, że Benfica zremisowała pierwsze spotkanie. Także remis na wyjeździe z Benficą, zwycięstwo u siebie plus brak strat punktów z Dynamem da awans. Nie zapowiada się, żeby Bayern gdzieś zgubił punkty.

10

@Borneo Ludobujstwo? xD Po jakiemu to?

5

@Comentateiro Zgodzę się, choć do tego samego worka można wrzucić osoby pijące alkohol, palące papierosy, źle się odżywiające, śpiące za mało w ciągu doby, narażające się na stres. Te wszystkie czynniki wpływają na późniejsze choroby i obciążanie służby zdrowia. Te osoby również wiedzą, że same doprowadzają się np do nowotworów płuc czy układu pokarmowego i zajmują miejsce tym, którzy zachorowali mimo zdrowego trybu życia np przez kwestie genetyczne. Czy więc te osoby się czymś różnią od tych niezaszczepionych? Żeby nie było - nie agituję tu za brakiem szczepień. Dodatkowo na ten moment każdy musi płacić na służbę zdrowia. Jeśli składka nie byłaby obowiązkowa to byłoby fair.

0

@blazeq Dzięki, słuchałem podcastów, ale z tego co pamiętam było hasło klucz: nie znamy ksiąg więc ciężko coś potwierdzić bez wniosków z audytu. Czyli nawet ten limit 75 mln jakoś specjalnie nic nie zmienia (tzn nie ma kar za przekroczenie limitu tylko wpływa to na kolejne lata).

0

@sokot Nie chodzi o zaklinanie, ale miał wchodzić na coraz większą liczbę minut. Lepiej wstawić do w 2 połwie, niż zmieniać go po pół godzinie gry w pierwszej połowie.

0

@Momals11 Na głównej też są już od godziny składziki ;)

0

@ShinobiQWE W UK chyba też brexit swoje zrobił.

7

@sokot Bronić 0:0 do 70min i Ansu strzela w koncówce :D Idealny scenariusz.

9

Mam nadzieję, że Coutinho nie wystąpi w podstawie. Chętnie obejrzałbym Nico w jego miejsce.

0

Zastanawia mnie, czemu dało się w ogóle zarejestrować nowe nabytki? Jak się ma jedno do drugiego?

2

@Blanco16 Najważniejsze, że poinformowałeś o tym la ramblę, szacunek za raportowanie. Życzę, żeby karta się odwróciła i reszta dnia była spokojna :)

0

@maroon Nie no wczoraj przed meczem się naczytałem, że City zje PSG. Jak się okazuje, nie było tak ;)

1

@Bobo25 Ja też, albo że redaktorzy sobie jakoś wyliczyli. Stąd moje pytanko o żródło - czyli Alberta Roge - choć on się powołuje na El Partitadazo COPE. Tutaj znalazłem taki sam temat na la rambli https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-10731320 - dziś mają być te dane opublikowane.

0

@Bobo25 Mam nadzieję, że nie jest aż tak źle, ale nie mam wiedzy w temacie. Myślałem, że może ktoś się będzie orientował.

1

@hayek Tam się też liczą przychody ogółem o ile dobrze pamiętam. Więc jeśli mieli duże straty np z powodu Covidu to jest to możliwe, choć wątpię żeby Barca miała aż tak niski ten limit.
Tutaj https://pilkarskiswiat.com/limity-pensji-problemem-dla-fc-barcelony/ jest np fragment: „Obecnie wydatki na płace wynoszą 110% przewidywanych przychodów. Trzeba je zmniejszyć i pracować nad tym, to kolejna sytuacja, w której musimy podjąć decyzje, by przestrzegać zasad finansowego fair play” – powiedział Joan Laporta tuż po wygranych wyborach. Musimy pamiętać, że limit wynagrodzeń jest obliczany na podstawie budżetów klubów. W przyszłym sezonie limit dla Barcy wyniesie 347,08 mln euro, zatem aż o 47% mniej niż przed rokiem.
Także nijak się to ma do tej tabelki.
Z kolei art z fcbarca kom https://www.fcbarca.com/100378-barcelona-moze-miec-nizszy-limit-placowy-od-realu-madryt-i-atletico-w-sezonie-2021-22.html i fragment: "Najszybszym, najczystszym i najmądrzejszym sposobem, z finansowego punktu widzenia, na pozbycie się tych problemów jest tzw. szybka, ale ciężka droga. To znaczy, że straty na kontach Barçy mają bezpośredni wpływ na limity dotyczące kadry na przyszły sezon. - Kontrola finansowa LaLigi określa to, że jeśli zamykasz sezon z np. 300 milionami straty, to odejmujesz je w limicie wynagrodzeń w następnym. Limit wynagrodzenia wynika z dochodu, jaki będziesz miał, pomniejszonego o twoje zobowiązania dłużne. W ten sposób przydziela się limity płacowe, które można wykorzystać. Jeśli w poprzednim sezonie straciłeś 300 milionów, to ja odejmuję te straty od limitu, który ci przysługuje, abyś mógł je natychmiast uporządkować - wyjaśnia Menchén."

1

@Bobo25 Nie wiem właśnie czy to są już oficjalne i jak to mamy rozumieć. Gdyby tak było, to chyba pojawiłby się artykuł na stronie.

0

@Recha_0684 @Toretto Tak są to limity płacowe. Myślałem, że podpis Limite salarial jest dość oczywisty, ale mój błąd. Nasz limit na poprzedni sezon to 347, a obecny to... 97. Niższy niż Bilbao, Sociedad czy Villareal. Przypominam, że musieliśmy pozbyć się Messiego bo nie mieściliśmy się w tym wyższym.

0

Nie wiem czy było już wrzucane i komentowane. Ten koleś to dobre źródło? Jeśli tak to jesteśmy w beznadziejnym położeniu i nie wiem jakby się to dało rozwiązać.

4

To jak La Ramblo - Pochettino nie jest już trenerem ogórkiem? Pokonał wielkiego Guardiolę ;)

1

@Mezocyklon87 Coutinho błyszczał jedynie w Liverpoolu. W Enspanyolu czy Bayernie też nic nadzwyczajnego nie pokazywał. Wątpię żeby to była kwestia Barcelony.

0

@marcin62 https://www.transfermarkt.pl/radamel-falcao/verletzungen/spieler/39152 tutaj pewnie kwestie zdrowotne mogły mieć wpływ

0

@JarekS To kto na lewej stronie jeśli Alba świeżo po kontuzji, Dest gra od deski do deski, a Balde nie jest dostępny do gry? Słabo to wygląda niestety na lewej. Potencjalnie Roberto na lewej to już w ogóle lekki dramat.

2

@JarekS Problem jest taki, że Alba też świeżo po kontuzji i kto wie czy znów nie za szybko patrząc na decyzje naszego sztabu medycznego.

2

@dzefrej234 Niech się rozwija, może wystrzeli z rozwojem. Zdrowych skrzydłowych nam akurat bardzo brakuje. Do tego koleś jest młody i ma dobre warunki fizyczne.

0

@FCBurnley Taka rola agenta. Niech zarabia dużo jeśli będzie grał tak dobrze jak to robił do tej pory.

0

@Rajek99 Mogą i nie mogą. Z tego co wiadomo, ze względu na wiek Ansu przy podpisywaniu poprzedniej umowy zapis o jednostronnym przedłużeniu może być nieważny.

2

@IronSanHybrid Niestety moje PS5 się nie zakurzylo bo nie mam :(

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?