Colon
Dołączył/a: luty 2018
32 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@MarioVeB! gdybys napisal: ci od jablka, to tez bym uwierzyl
1
@kerouac a dunska obstawiasz?
2
@Persyfl Staram sie nie podchodzic do ludzi przczepiajac im latki, ale jest to czasem po prostu bardzo trudne, bo nasz mozg pracuje w sposob ekonomiczny - skroty /short cuts sa na potrzebne by szybko funkcjonowac inaczej utoniemy w niemozliwosci podjecia dezycji - o czym chyba pisal Kierkegaard.
Widzimy nawet to zjawisko na LR podczas goraczkowych dyskusji.
Dla mnie liczy sie w ostatecznosci finalowy rezulat, a nie kto tego dokona.
podpisze sie tez pod wypowiedzia @Hosh w te i w tamta strone.
Spoko ludzi i lajdakow mozna spotkac po kazdej stronie.
0
@Persyfl Moim zdaniem pani Olga, jesli chce pewnie rzeczy otwarcie wyjasniac, to tez powinna otowrzyc sie na krytyke i wejsc w dialog. Nie mowie, ze musi odpowiadac na kazdy hejt w necie, bo to rzeczywiscie strata czasu. Nie musi tego tez robic na twiterze, ale w sumie po co blokowac z gory ludzi takich jak Dziambo czy Mentzen?
Byc moze ma ona plan ,Twitera nie trakutje jak dobrej formuly do dyskusji, tylko po prostu stanie z np. twarz w twarz z Braune do debaty. Nie ma oczywiscie takeigo obowiazku, ale skoro zabiera sie za tak drazliwe tematy - to musi byc swiadomo, ze jednak kontrwersje beda.
Zgadzam sie po czesic z Twoja wypowiedzia, jednak wiadomo, ze pewene konsekwecje pewnych zawchowan sa - otrzymujemy je jako jednostki, ale rowniez jako panstwo .
Wiesz gdzies w Stanach zyja ludze, ktorzy mysla, ze to Polska rozpoczela druga wojne - mozna powiedzic - "i co z tego" - ale mozna sie tez sie starac, by przynajmniej poznali prawde.
Wydaje mi sie, ze czlowiek, ktory czasem sie nad pewnym sprawami zastanawia, nie bedzie mial wizji Polski jako hegemona moralnego, Polaka jako najdoskonalszego czlowieka, ktory nigdy sie nie splamil krwia, nigdy nie zrobil nic zlego. Tak mamy swoje wady, zalety, przywary, ale tez honor i tradycje i to nic zlego.
A co powiesz o tym biskupie, o ktorym wspominal Braun?
2
Roxy Music, Scarlett Johansson i Bill Murray w Japonii.
0
@Colon Ja nie ma porblemu by pogratulowac pani Oldze. Jesli jednak zalozymy, ze nagroda jest bardziej polityczna niz literacka i jesli zalozymy, ze rzeczywiscie wpisuje sie tzw narracja majaca napisac nasza historie na nowo - to i tak pozostaje pytanie - czy Pani Tokarczuk pisala to bysmy sie oczyscili, byli lepsi, cos naprawili?
No i pozostaje kwestia Akademii, ktora te nagrode przynala, przeciez tak naprawde Olga za nich nic nie moze...
Jest wiele pytan.
0
@Colon @ @etobzyk @Persyfl @Cochise @maroon @Esio
1
@Ramos9248 @Lola120 @qbuteq @JacekM @SergioTomas @lucas/catalan @sebasek99 @marcin000019 @Persyfl @ArdoFCB
Ciezko mi sie wypowiedziec, bo po prostu Olgi najzwyczajnie nie czytalem, Kazdy ma jednak kanaly, ktorym ufa i ktore dla niego pewne sprawy relacjonuja - najlepiej oczywiscie przekonac sie samemu.
Padlo wyzej stwierdzenie, ze Tokarczuk jest krytykowana, bo nie wpisuje sie w prawicowe poglady. Pytanie jest tez inne: czy pisanie na inny, mniej polityczny temat przynioslo by jej Nobla?
Nie wiem jak odniesiecie sie do wypowiedzi Brauna, ktory noblistke czytal. Ale wiadomo, ze skoro Tokarczuk ma latke tzw lewaczki, to Grzegorz ma na pewno nakleke prawaka i niestety wiekszosc z nas nieswiadomie / swiadomie z takimi uprzedzeniami do danej osoby podchodzi - ciezeko czasem z uprzeedzeniami walczyc, ale oczywiscie mozna - wymaga to dyscypliny. Uprzedzenia nie wystepuja tylko do innej nacji, kultury ale nawet do osob, ktore sa nam bliskie ze wzgledu na kulture, obszar zamieszkania, jezyk.
Wielu z Was zna sie dobrze na historii, wiec moze odniesiecie sie po prostu do tego argumentu Brauna o biskupie Soltyku.
2
@Encore @student97r google podpowiada , ze niby Westbrook 34,7 km/h . O kurcze...
0
@student97r To musiasz Gwiazdorowi napomknac.
Moze to nie jest jakis mega wazny aspekt, ale czy wiesz, kim sa najszybszy koszykarze i jakie osiagaja czasy?
nawet sobie Miami vs Lakers wlaczylem
1
@kazbychu giganci
0
@student97r Mnie sie wydaje, ze duza przeszkoda do poznawania starego materialu np. pilkarskiego jest jakosc nagrac. Oczywiscie cos tracajacego myszka ma swoj urok, jednak potrafi tez meczyc, zwazywszy na fakt, ze mamy dzis wiekszosc powtorek w wysokiej rodzielczosci.
Podobnie tyczy sie sprawa filmow przyrodniczych - ale pisze tutaj tylko o sobie. Nie portrfie czasem ogladac tych bardzo starych.
2
@damianex10 Inter zawsze robil wrazenie, ale jak w jakiejs gierce mialem grac przeciwko Internazionale - to juz w ogole kolana sie uginaly. Taka patetyczno - dumna - grozna nazwa.
0
@student97r Panu od historii bys tak odpowiedzial? Zartuje oczywiscie :)
0
do maniakow NBA - jak z perspektywy czasu oceniacie Charlesa Barkleya i Gary Paytona?
@Encore @student97r itd..
1
@Encore Totalnie.
Chociaz jak sie patrzy na sklad Francji, to tam tez bylo gesto od nazwisk. Oczywiscie Dariusz stwierdzil - 100 proc. fawortyt przegrywa ;)
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@Colon 1 Claudio Taffarel
6 Roberto Carlos
4 Júnior Baiano
3 Aldair
2 Cafu
10 Rivaldo
5 César Sampaio
8 Dunga
18 Leonardo
9 Ronaldo
20 Bebeto
Trener: Mario Zagallo
19 Denílson za Leonardo 46'
21 Edmundo za César Sampaio 73'
7 Giovanni
11 Émerson
12 Carlos Germano
13 Zé Carlos
14 Goncalves
15 André Cruz
16 Zé Roberto
17 Doriva
22 Dida
16 F. Barthez
15 L. Thuram
3 B. Lizarazu
8 M. Desailly
18 F. Leboeuf
10 Z. Zidane 27' 45'
17 E. Petit 90'
19 C. Karembeu Zmieniony
7 D. Deschamps
6 Y. Djorkaeff Zmieniony
9 S. Guivarch Zmieniony
Trener: A. Jacquet
14 A. Boghossian za C. Karembeu 57'
21 C. Dugarry za S. Guivarch 66'
4 P. Vieira za Y. Djorkaeff 74'
1 B. Lama
2 V. Candela
5 L. Blanc
11 R. Pirès
12 T. Henry
13 B. Diomede
20 D. Trézéguet
22 L. Charbonnier
1
Taka paka, a taki wpier... Skrot finalu, komentuje Dariusz Szpakowski.
sklady w komentarzu.
Ciekawy co by bylo gdyby Zagallo zabral Romario....
0
@Cochise Kaczynskich?
rez Duncan Jones, w roli glownej Sam Rockwell.
2
Moze pamietacie "Kuchnie pelna niespodzianek" i jej specyficzyn humor?
Znalazlem odcinek o pilce noznej.
0
@Cochise Na pewno obejrze, bo juz pierwsza scena robila wrazenie.
Moon widziales?
0
@Cochise Ogladalem raz i to bardzo dawno temu - zrobil duze wrazenie, ale nie wiem czemu nie widzialem go kilka razy - moze jako dzieciak wydal sie zbyt mroczny. Musze go sobie przypomniec, wtedy napisze o wrazniach, bo o to, ze przetrwal probe czasu sie nie boje.
A co, ogladales ostatnio?
3
Pare osob polecalo dokument o Filipe Luísie. Nie zawiodlem sie. Nie lubilem go jakos specjalnie, szczegolnie po tym falulu na Messim, ale rzeczywiscie filmik zmienia troche perspektywe.
Polskie akcenty, Brazylia, pika nozna, tenis - czego chciez wiecej.
0
@Janiama Lo kurde, ale niezle.
0
@kerouac Cos czulem, ze sie kolko adoracji z tego zrobi :)
Z Donem nie mialem nigdy przyjemnosci, chociaz czasem widzie, jego obecnosc.
Nominuje tez "posmiertnie" pewnego wojskowego.
0
@kenneth99 ja akurat fatalnie pisze, do tego masa literowek i takich tam. Odpadam. JaOUT.
ps. no tak teraz usmiech rozumiem ;)
2
"Chcialby, abysmy zaaaiiiniiicjooowali wieczorek..."
A tak naprawde, chcialbym wejsc kilku uzytkownikom w tylek (cos tam adoracji) i poprosic o nominacje, dla najlepszego piora na LR - glownie chodzi mi o stylistyke, brak bledow, slownictwo.
Mozna sie od Was czasem czego nauczyc, jesli nie piszecie akurat farmazownow :)
Nominuje @Cochise , @kerouac czasem @sebasek99 . Kto jeszcze przychdodzi Wam do glowy?
0
@Lincolm Jesli nie jestes odporny na kofeine - chyba 5% populacji jest, to kazda yerbe Cie yebnie, tzn da kopa.
1
@kerouac Dunska zenska druzyna siatkowki - to lubie :)