DJ6

2

Pięknie to Perez rozegrał, Neymar i tak przejdzie, ale stracimy tyle czasu, że nasi kolejni nowi zawodnicy, których sfinansujemy z tego transferu nie będą mieli czasu na adaptację, a może nawet stracą cały okres przygotowawczy. Nasz zarząd to prawdziwi amatorzy w porównaniu do Florentino.

DJ6

2

Hurraaa!!! Czas na wystrzał korków szampana! Jak się cieszę, że dłużej nie będę musiał oglądać jego prowokacji, fochów i symulacji, Barca to nie miejsce na takie szambo i zdecydowanie za często przymyka się na to oko, bo to "nasz". Jak dobrze, że jest do tego chciwy, bo to dało szanse na pozbycie się go z klubu.
Tak, umiejętności Neymara są znakomite, ale nie na tyle zjawiskowe, aby za nim płakać i wieścić koniec klubu z powodu jego odejścia, ja uważam że to bardzo dobrze wpłynie na szatnię, wprowadzi więcej dyscypliny i ograniczy pajacowanie.
Teraz tylko mieć nadzieję, że pieniądze zostaną należycie zainwestowane.

DJ6

0

Wow, just wow...

DJ6

0

Kiepska analogia, bo on 10k wydaje może nawet dziennie. Jeśli zarabiasz fortunę i nadal ci mało, to dość konkretny znak, że coś z tobą nie halo. Na dodatek Neymar robi to co, ponoć kocha, co tylko potęguje niesmak.

DJ6

0

Coraz więcej pozytywnych informacji w tym temacie, oby się potwierdziły, a Barca będzie miała jeden balast mniej.

Jego wybór mówi o nim wszystko i doskonale wpisuje się w jego pobyt w Barcelonie, który został okraszony przyzwoitą ilością znakomitych występów, zrównoważonych narzekaniem, gwiazdorzeniem, symulanctwem i szczeniackim prowokowaniem.

Za jakieś dwa lata prawdopodobnie ubierze biel, która pasuje mu od początku. Krzyż na drogę, nie będę tęsknił.

DJ6

3

Oby to była prawda, Neymar to jeden z symboli obrania złego kierunku przez Barcelonę, Rozwydrzona, wiecznie niezadowolona, symulująca i niepanująca nad emocjami gwiazdeczka. Mimo ogromnego talentu to nie jest piłkarz na miarę Barcy, co nam po jego umiejętnościach, skoro wprowadza tylko ferment i doi kasę wespół z równie chciwym tatuśkiem?
To nie jest odpowiednia osoba do tworzenia fundamentów nowej drużyny, przecież kreujemy go na następcę Messiego, ja nie wyobrażam sobie aby ktoś taki miał prawo mieć równie wielki wpływ na drużynę co Leo, zaraz byłoby przyzwolenie na strzelanie fochów, a Neymar robiłby awanturę o wszystko co byłoby nie po jego myśli. Jego transfer w ogóle mnie nie martwi, martwi mnie natomiast co ten zarząd zrobi z tą kasą, bo transfery nie są jego mocną stroną.

DJ6

0

Jeśli ma dojść do transferu, to niech to się stanie jak najszybciej, co by z tej kwoty skorzystać. Płakać nie będę, nigdy nie byłem jego zwolennikiem i jego obecność w Barcy potęguje tylko poziom zgnilizny w klubie.

DJ6

0

No cóż, to nie najgorsza opcja, myślę że możemy być zadowoleni, chłopak ma ikrę, technika, szybkość i zadziorność - jest z czego rzeźbić. Vidal będzie mógł grać jako PO, oraz na skrzydle, wreszcie trochę więcej możliwości. Teraz pytanie o środek pola, czy klub uwierzy w Roberto, Gomesa, Rafinhę i Suareza (kurcze, trochę tych niewiadomych jest), czy sprowadzi kogoś i większej marce. Przydałby się wreszcie solidny zastępca Busquetsa, cholera wie, czy Samper jest na to gotów i czy w ogóle to jest piłkarz o takim profilu.

DJ6

0

Część o Vermaelenie mnie rozwaliła XD

DJ6

0

Heh, najpierw za niego przepłacili, ponieważ dali kompletnie ciała nie kupując go rok wcześniej, a teraz oddają go za darmo, akcja godna Adriano za 600k i Davida Villa za 2mln. Ten zarząd to prawdziwy fenomen.

DJ6

0

Nie no gratulacje, jak wytłumaczyć swoją nieudolność i serię negocjacyjnych porażek? Zrzuć winę na kogoś innego! Tłumaczenie się że to nie chodziło o Puyola i De la Penię, to jedna wielka bzdura, oczywiście że chodziło konkretnie o nich. Nasi weterani są teraz agentami i ich obowiązkiem jest dbanie o interes swoich klientów, a oni akurat są wstanie doskonale przewidzieć, czy dany zawodnik ma czego w Barcelonie szukać i wcale tu nie chodzi tylko o poziom talentu, ale o profil zawodnika względem pierwszej drużyny. Bartomeu pogrąża się z każdą wypowiedzią, a ta odpowiedź ma go tylko uchronić od krytyki medialnej i ewentualnego pozwu.

DJ6

0

Świetna cena za kogoś w jego wieku i z niepewną sytuacją w zespole, niech to dojdzie do skutku zanim się rozmyślą.

DJ6

0

Gdzie tu są ostre słowa o Neymarze i Messim? Przecież to ledwie przytyk.

DJ6

0

Tylko potwierdziłeś moje słowa, dzięki :)

DJ6

0

Neymar - Wywalczył rzut karny?! Przecież to było symulowanie, niemal tak samo bezczelne jak w przypadku Alby, jedyna różnica to bliższa pozycja obrońcy względem Neymara, niż u Jordiego, poza tym to było żałosne aktorstwo, z resztą jedno z wielu w przypadku tego zawodnika. Ocena powinna być tak samo obniżona, droga Redakcjo proszę o konsekwencję :) . Poza tym oceny jak najbardziej trafne.

DJ6

1

Ech, mam nadzieję, że to się nie potwierdzi, mam wrażenie, że będzie powtórka z Taty Martino, bezbarwnie, bez polotu i schematycznie, no ale kto wie, może coś z tego będzie...

DJ6

0

Chciwość i cwaniactwo, jak i na boisku, tak i w zarządzie, pewnie kwestią czasu jest zatrzymanie Bartomeu, Barcelono, gdzie Ty podążasz?

DJ6

0

Ale ja się całkowicie z Tobą zgadzam, ale te kary były wymierzane tylko w ekstremalnych sytuacjach, kiedy organizacje nie miały wyjścia, bo cały świat widział i się konkretnie gotował. Kiedy widzę takie symulowanie, to aż mnie skręca, ale póki nie ma adekwatnej reakcji, będziemy to oglądać do wymiotowania. A takiej raczej nie będzie, bo wygląda na to że wielu wpływowych ludzi ma w tym interes, co pokazuje chociażby tak oporne wprowadzanie powtórek wideo, w całym tym, pełnym kłamstwa bałaganie Barcelona również traci swoją tożsamość, bo uczestniczy w tej dzikiej pogoni za sukcesem, trofeami i bogactwem, a bez tej żenady osiągnięcie tych celów jest już niemal niemożliwe.

DJ6

0

Niestety tak to już dziś wygląda i prawie nie ma od tego wyjątków, stawka jest za duża, żeby silić się na uczciwość, kiedy rywal ma to gdzieś. Do takiego wniosku doszli już niemal wszyscy i mamy taki rezultat. Symulowanie jest obecne w piłce nożnej od dawna, ale w ostatnich latach drastycznie się to nasiliło, myślę że wszystko przez ogromne pieniądze, bardzo słabe sędziowanie i nikłe kary. Raczej się już tego nie wypleni, bo kasa dalej płynie z każdej strony, a zainteresowanie nie spada.

DJ6

0

Mogłeś się nie pucować, dopiero teraz to dostrzegłem :P Ale fatalny komentarz, porażka po całości, jak można się tak pomylić i to na pierwszym słowie?! Jak na moje murowany ban ;)

DJ6

1

Nic dodać, nic ująć, gratuluję rozsądku.

DJ6

0

Też myślę,że takie przyzwolenie istnieje, bo za często widywaliśmy takie obrazki, od których chce się zapaść pod ziemię. Oczywiście to się nie tyczy Alby, bo zupełnie czysty pod tym względem jest chyba tylko Iniesta i może Rakitic.

DJ6

0

No cóż, kolejny mecz, który nie przynosi nam chluby, żenujące do granic absurdu nurkowanie gdy nie idzie weszło tym piłkarzom już tak w krew, że od dłuższego czasu dorównujemy w tym innym zespołom z całego świata - szkoda, Barca ma być inna niż wszyscy, ale ta granica zaciera się na kolejnych płaszczyznach. Bardzo słaba postawa w obronie i tragiczna skuteczność, dobrze że to był Eibar, bo trochę mocniejszy zespół nie dałby się pokonać. Liga przegrana na własne życzenie, choć pięknych chwil również nie brakowało.
Realowi bardziej sprzyjało szczęście, ale to nie zmienia faktu, że grali mądrzej i skuteczniej, a ich kadra również wygląda lepiej od naszego chaosu.
Luis Enrique odchodzi w dobrym momencie, nie ma sensu ciągnąć tego dalej, mam nadzieję że Unzue pójdzie w jego ślady. Zmiany są bardzo potrzebne, bo filary drużyny zaczynają się kruszyć, a wsporniki są w większości za słabe, aby ten proces opóźnić. Pojedyncze przebłyski geniuszu tego faktu nie zmienią, bo były duże szanse aby ten sezon skończył się gorzej.

DJ6

0

Pamiętam że była po tym meczu stworzona genialna kompilacja prze niejakiego Nene, ale już nie jest dostępna na YT :( Jako podkład muzyczny użył tego:

, Za każdym razem gdy to oglądałem, miałem gęsią skórkę aż mnie szczypało XD

DJ6

2

Czy trudno zatrzymać Messiego? Odpowiem za p. Zidane'a zdjęciem ;)

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/c2/4c/7d/c24c7d22fe6f5cd3a7d7c36e6fb37c34.jpg

DJ6

29

No i jest! Kurde co za emocje, ten mecz był nieziemski. Ter Stegen - nareszcie zapachniało (zaśmierdziało?) intensywnie Neuerem :D Pique wreszcie spiął tyłek, bo rządził i dzielił w obronie, a Umtiti pokornie go słuchał i w rezultacie obaj grali tak jakbym zawsze chciał ich oglądać.
Roberto to jest gość, którego zacząłem uwielbiać, pokora, ciężka praca i wizja gry. W obronie się chłopak marnuje, na początku było mocno nerwowo u niego, ale nawet tam daj nam dużą jakość...no i ten koniec, skubaniec ma te końcówki, pięknie wyciągnął akcje, niczym Zawisza Czarny na czele armii!
Ten mecz pokazał, że Alba, choć czasem irytuje, jest nam cholernie potrzebny, to ile zamieszania on wprowadza na skrzydle to masakra.
Rakitic wreszcie przypomniał o sobie i to jak! Do tej pory pracował ciężko na boisku, ale bez prawie żadnych efektów, teraz wreszcie pykło, mnóstwo odbiorów, kreatywność i motyla noga - akcja bramkowa!
Don Andres również przypomniał jakim technicznym kozakiem jest, jego podanie do Suareza było absolutnym majstersztykiem (jak to Navas obronił nie mam pojęcia).
Paco pokazał, że zaczyna rozumieć o co chodzi w ataku Barcelony, w zdecydowanej większości akcji był dokładnie tam gdzie powinien być, zabrakło szczęścia i zimnej głowy.
Suarez - genialne poruszanie się bez piłki, ale do jasnej cholery, ileż akcji zmarnował!

No i Messi, nasz Bóg piłki nożnej, cholerny twardziel, żadnego pokładania się, darcia ryja z bólu, jak widziałem zbliżenia na jego twarz kiedy pluł krwią po łokciu Marcelo, to spojrzenie, myślę że to go nakręciło jak żadne inne wydarzenie w tym meczu, obudziło w nim bestię, na którą nie było siły, pozamiatał jak John Wick, nie jestem w stanie wyrazić, jak bardzo się cieszę, że żyje w jego czasach, to przywilej, którego będą nam zazdrościć całe generacje przyszłych kibiców piłki nożnej.

DJ6

4

Prawda? Chyba pozazdrościł Inieście z Chelsea i finale MŚ i Roberto z PSG :P

DJ6

0

Tak, jego gra w obronie była momentami bardzo nie pewna (chyba nerwy go zjadały), ale ten jeden rajd, ta jedna chwila magii...coś niesamowitego. Gość ma jeszcze wiele do pokazania i następny trener musi mieć na niego lepszy pomysł, bo jak na razie uważam że się trochę marnuje.

DJ6

2

Po dzisiejszym meczu Bayernu z Realem doszedłem do dwóch wniosków - Po pierwsze, z taką grą jak teraz nie ma miejsca dla Barcy w LM. Po drugie, popełniliśmy błąd puszczając Thiago Alcantarę, transfer Cesca był wtedy niepotrzebny. To jest właśnie pokaz fatalnej polityki kadrowej, mieliśmy prawdziwy diament z własnej szkółki, który teraz mógł być lekiem na całe zło, bo starszy z braci prezentuje dokładnie to, czego tak nam teraz brakuje. Nadal nie ma nawet śladu następcy Busquetsa. Kadra się wali, bo sprowadzono nie tych co trzeba i pozbyto się wychowanków, którzy dziś mogliby nam bardzo pomóc.

DJ6

1

O zgrozo, to nie był najgorszy mecz Barcy w ostatnim czasie, co pokazuje jak kiepsko im idzie. Tym razem Messi nie zawiódł tak bardzo, robił co mógł, posłał kilka niesamowitych piłek i sam też mógł strzelić, więc mimo, że było daleko od ideału, to nie mam zamiaru się go czepiać, w końcu musiał pomagać tym łamagom w środku pola. Neymar natomiast znikał z mapy meczu na długie minuty, chyba brakowało mu Alby, co nie usprawiedliwia jego marnego wkładu w mecz. Niestety, to kolejne spotkanie, które w bezceremonialny sposób pokazuje jak bardzo słaby jest nasz środek pola, Iniesta dogasa, choć było wyraźnie lepiej niż z Malagą (pewnie motywacja na LM), ale reszta to dramat, Masche nijak nie umie zastąpić Busquetsa, choć to brzmi absurdalnie, to w meczu z Malagą dał więcej ofensywie grając jako obrońca, niż tu jako pomocnik. Rakitic osiągnął w tym meczu dno, głupie straty, głupie podania - dramat. O dziwo Gomes zagrał, jak na siebie nie najgorzej, choć początek był bardzo pesymistyczny. To dowodzi, że on nie powinien zaczynać od pierwszej minuty. O obronie chyba nie trzeba nic pisać, 4 akcje - 3 gole... Wynik nie jest megatragiczny, szkoda że chociaż jednej się nie udało strzelić, ale to nadal nie jest nic pewnego dla Juve.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?