Giwera
Dołączył/a: październik 2025
3 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@mekston Lipa. Nie mam nic do Djoko, ale Musett dawał nadzieję postawienia się Sinnerowi, a Serb dostanie do 0.
5
@Bernard777 Łap. :D
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRyrz73jgFZLYnaGavkh8r3KYzgNFtt6sEfmSmUpF1PWQ&s=10
4
@Bernard777 Czekam jeszcze na powrót Palermo. Nostalgia wzywa.
1
@michaleu Szkoda, że u madrycioków się zmarnuje. XD
2
@gumaz Kącik Kiepskich trzeba utworzyć, bo jest tu kilku fanów. :D
3
Prawie 141 średnia w secie na MŚ. Czy to możliwe? Dla Luke'a Littlera owszem.
@FcPortoFan1999 @gumaz @mekston
21
@macio_944 Wiadomo, że nie są idealni, bo takiego rządu nie ma i nigdy nie będzie, ale dla mnie to niebo, a ziemia. Tak jak wspomniałeś, jest kilka minusów, ale progres od czasów PiSu jest mocno widoczny. Przede wszystkim bardziej kompetentni ludzie należą do rządu.
4
@lajcior A to zależy. Wczoraj jadłem żurek z białą kiełbasą, jajkiem i przygryzałem bułką to się nażarłem do syta. Ale jakaś pomidorowa czy ogórkowa to raczej jako dodatek.
2
@mekston Jednak jak Carlos zagra tak jak dzisiaj to finał powinien być pewny. Świetny mecz zagrał. Teraz na Igę czekamy, choć tam H2H też wyrównane z Rybakiną.
1
Nawet nie wiedziałem, że Zverev ma taki wyrównany H2H z Carlosem. 6:6. Potężne meczycho się szykuje.
1
@gumaz Moim zdaniem się zepsuło od momentu przyjścia Jolaśki. Waldek pantoflarz już nie był tak zżyty z Ferdkiem jak na początku. Brak babki i Edzia. Niemniej i w nowych odcinkach są niektóre perełki, ale jednak peak serialu to pewnie do 300 odcinka mniej więcej.
2
@MesQueUnClub_87 Jak coś będziesz miał z nieoczywistych tytułów to spoko. Ostatnio się wgłębiłem bardziej w polskie produkcje i naprawdę mamy sporo perełek. :D
2
@MesQueUnClub_87 A polskie jakieś będą?
2
@MesQueUnClub_87 Świetny pomysł, proszę o dalsze oznaczanie.
No i wiem co będę oglądał dzisiaj wieczorem, bo Drabiny Jakubowej nie widziałem, a uwielbiam Robbinsa. :D
8
Piękne. Swoją drogą ten odcinek to było złoto. Klub "Baazzar", w którym trzeba było w berecie popylać. XD
@Sinirsey @PatrychoO @Szklaner @gumaz
2
@escarabajo No właśnie słabe miał liczby w Anderlechcie. 116 meczów i 18 goli na napastnika to wręcz beznadziejne. A w Getafe wbrew pozorom można trochę postrzelać, dwa lata temu Mayoral i 15 goli w lidze. :D
5
@heniusss Już żeś wywęszył łobuzie. Choć @FcPortoFan1999 i tak był już tam przed Tobą. Ten to dopiero erosoman.
5
@heniusss Mnie i @michaleu też.
1
Fajnie, że Thiago Silva trafił do Porto, nasi się będą mieli od kogo uczyć. Brazol odkąd pamiętam to topka obrońców, nawet na KMŚ błyszczał, a na stare lata jak poszedł do Chelsea to też był jednym z czołowych defensorów ligi. :D
1
@mekston @FcPortoFan1999 Tak jeszcze zapytam. Sinner i Alcaraz obecnie to jest poziom big3 prime? Czy nie da się tego porównać? Pewnie zależy też od nawierzchni, ale chodzi mi ogólnie.
1
@mekston @FcPortoFan1999 @tbas Dzięki ogólnie Panowie. U Pań nawet nie pytam, bo tam chyba większa losowość. Ciekawe czy Iga ma szansę.
2
@mekston @FcPortoFan1999 Nie znam się, ale widzę, że ten Musetti to nie jest ogór, skoro zlał łatwo Fritza, a Djoković ma swoje lata. Sinner i Alcaraz mają wysokie H2H ze swoimi rywalami. Także logika raczej stawia ich w kolejnej rundzie, może po secie stracą co najwyżej. Ciekawi mnie ten Tien ze Zverevem, może nawet obejrzę w nocy. :D
1
@FcPortoFan1999 A jakby się ktoś miał najbardziej postawić, to...? Musetti chyba? Zlał Fritza.
3
Jako amator rozgrywek tenisowych mam rozumieć, że na jakieś 90% (wyliczone ze wzoru Hajty) w półfinałach AO mężczyzn będziemy mieli starcia Zvereva i Alcaraza, oraz Sinnera i Djokovicia? Czy ktoś może zaskoczyć faworytów?
@mekston @tbas @FcPortoFan1999
1
@michaleu Widzę Pana Leonardo i daje zielonego.
3
@Fog_W_1899 Milan jak chce wrócić na salony to musi takich zawodników zatrzymywać. Na szczęście ma przedłużyć do 2031 roku.
5
@Szklaner U mnie ciągle topka to ta rymowanka z odcinka "Lądek-Zdrój".
"Jeden facet raz we wrzątku moczył jajka w Zdroju Lądku". XD
7
@Blantozaur Coś w tym jest. Robin Williams chociażby, albo walczący z depresją Jim Carrey.
3
@MesQueUnClub_87 Uwielbiam. Dla mnie to ta sama półka co Brando, czyli topka w historii kina. W "Kotka na gorącym, blaszanym dachu" też świetny, razem z piękną i utalentowaną Elizabeth Taylor.
16
Bohdan Smoleń. Wszyscy go pamiętamy. Jego występy w legendarnym kabarecie 'Tey', albo w serialu 'Świat według Kiepskich' jako sympatycznego listonosza-jajcarza, który lubił sobie pożartować i często mowił swoje kwestie wierszem, w wesołym tonie. Niemniej nie każdy wie, że życiowo świat mu się zawalił na początku lat 90.
Z żoną Teresą miał trzech synów. Macieja (ur. 1973), Piotra (ur. 1974) i Bartosza (ur. 1979). Wiódł spokojne życie, jako kochający mąż i ojciec, występując w kabarecie 'Tey', jednocześnie prowadząc z żoną sklep zoologiczny w Poznaniu. Jednak w kwietniu 1990 roku doszło do tragedii. Jego środkowy syn, Piotr, popełnił samobójstwo wieszając się. Sam Smoleń mówi o tej historii krótko.
"To było kilkaset metrów od mojego domu. Piotrek poszedł do kolegi i już nie wrócił... Przykryłem jego ciało i czekałem na policję wiedząc, że zadadzą mi mnóstwo pytań, na które nie będę znał odpowiedzi."
Jednak to nie koniec tragedii w życiu Smolenia. Niecały rok po samobójstwie syna, konkretnie w marcu 1991 roku, życie sobie odebrała jego żona, Teresa, wieszając się na biustonoszu.
"Pamiętam ten wieczór doskonale. Przyjechał w odwiedziny mój kolega Andrzej z małżonką. Śmialiśmy się, piliśmy, rozmawialiśmy o wszystkim. W pewnej chwili Teresa poszła na górę, bo była zmęczona. Kiedy goście już wychodzili, poszedłem po nią, żeby się zeszła pożegnać. Już nie żyła." Artysta został z dwoma synami, 18-letnim Maciejem i 12-letnim Bartoszem. Popadł w depresję i wycofywał się na kilka lat z życia publicznego.
Smutne. I po tym wszystkim stworzył jedną z najbardziej ikonicznych postaci serialowych w Polsce - Listonosza Edzia.