16

Bohdan Smoleń. Wszyscy go pamiętamy. Jego występy w legendarnym kabarecie 'Tey', albo w serialu 'Świat według Kiepskich' jako sympatycznego listonosza-jajcarza, który lubił sobie pożartować i często mowił swoje kwestie wierszem, w wesołym tonie. Niemniej nie każdy wie, że życiowo świat mu się zawalił na początku lat 90.

Z żoną Teresą miał trzech synów. Macieja (ur. 1973), Piotra (ur. 1974) i Bartosza (ur. 1979). Wiódł spokojne życie, jako kochający mąż i ojciec, występując w kabarecie 'Tey', jednocześnie prowadząc z żoną sklep zoologiczny w Poznaniu. Jednak w kwietniu 1990 roku doszło do tragedii. Jego środkowy syn, Piotr, popełnił samobójstwo wieszając się. Sam Smoleń mówi o tej historii krótko.
"To było kilkaset metrów od mojego domu. Piotrek poszedł do kolegi i już nie wrócił... Przykryłem jego ciało i czekałem na policję wiedząc, że zadadzą mi mnóstwo pytań, na które nie będę znał odpowiedzi."
Jednak to nie koniec tragedii w życiu Smolenia. Niecały rok po samobójstwie syna, konkretnie w marcu 1991 roku, życie sobie odebrała jego żona, Teresa, wieszając się na biustonoszu.
"Pamiętam ten wieczór doskonale. Przyjechał w odwiedziny mój kolega Andrzej z małżonką. Śmialiśmy się, piliśmy, rozmawialiśmy o wszystkim. W pewnej chwili Teresa poszła na górę, bo była zmęczona. Kiedy goście już wychodzili, poszedłem po nią, żeby się zeszła pożegnać. Już nie żyła." Artysta został z dwoma synami, 18-letnim Maciejem i 12-letnim Bartoszem. Popadł w depresję i wycofywał się na kilka lat z życia publicznego.

Smutne. I po tym wszystkim stworzył jedną z najbardziej ikonicznych postaci serialowych w Polsce - Listonosza Edzia.

10

@FCB24 Gość o nicku Janusz Korwin Mikke na pewno jest rzetelnym źródłem informacji.

4

@mr Barca To już klasyk. Clint to dla mnie fenomen. Niewiarygodny reżyser i niegorszy aktor. Jedna z największych ikon światowego kina.

2

Wielki Maksymilian znowu to robi.

1

Pulisic i Fullkrug mile widziani na boisku.

2

Piękna niedziela dzisiaj z futbolem. Barca nie zawiodła, potem kawał meczu w Anglii i teraz w Italii, choć trochę jednostronny. Oby wieczorne starcie dowiozło.

1

Yildiz dobija Napoli. Spalletti ogarnął ten bajzel.

4

Carrick to ładny ma impact w MU na ławce trenerskiej.

3:2 z Arsenalem (Arteta)
2:0 z Villarrealem (Emery)
1:1 z Chelsea (Tuchel)
2:0 z City (Guardiola)
3:2 z Arsenalem (Arteta)

2

@baster82 No jak dla Ciebie wyznacznikiem jest jedna połowa z Oviedo to gratuluję.

1

@Encore Carrick gotuje z chłopakami. Bruno, Mainoo, Casemiro, Mbeumo toppp.

1

@Encore A żeś łobuzie na Dorgu narzekał, a chłop może i kloc, ale serduchem ładnie nadrabia.

2

@blakkudium Wieczorem będziesz wrzucał gole maszyny Allegriego w meczu z Romą? @michaleu

6

@heniusss Ludzie chyba nie rozumieją, że granie na skrzydle jest związane ze stratami. I to się nigdy nie zmieni.

1

Aż się piosenka przypomniała!
"Bo ta noc - to ona płacze deszczem.
Zostań, bo jak nikt - przynosisz mi powietrze.'

2

@gumaz Napój Lift i kupna prostokątna pizzka.

9

I cyk, 40 letni Dzeko z golem w debiucie dla Schalke. :)



@michaleu @FcPortoFan1999 @escarabajo @blakkudium @Adran360

1

@Bobo25 No właśnie to napisałem, z tym, że ta dwójka zrobi to najszybciej zapewne.

2

@Lukikiki https://www.mediaexpert.pl/supermarket/kawa-i-dodatki/kawy/kawa-ziarnista-lavazza-qualita-oro-1kg

Ta jest sztos. Jedna z najlepszych jakie piłem. I jest dostępna w Dino.

6

@Pedri16Future Razem z Haalandem mają potencjał, żeby łyknąć Ronaldo w golach w LM.

3

Paolo Guerrero zdrowy. 42 lata i dublecik w nocy z mistrzami MLS. Ale pomijając ten mecz, to gość ma i tak fajny sezon za sobą z 18 golami. A w 2004 debiutował w Bayernie. XD

2

@blakkudium Kooozak. Uwielbiam takich długowiecznych świrów.

2

@VegetaPolska Życzę, żeby trwało to jak najdłużej.

1

Wiesław Wojnar co grosza nie skąpi z krótkim przekazem do Slota i jego sztabu.

1

@michaleu Piękna drużyna. A Fabregasa widzę u nas po erze Flicka. :D

2

@FcPortoFan1999 To jest jeden z warunków, żeby móc tam grać.

5

@FcPortoFan1999 Kłopot z Pawłem jest taki, że nie potrafi grać w piłkę.

7

@July_6_BcN Bo to jest Tusk. XD

15

11

@blakkudium No jak żarcie, to tego Pana dwa razy pytać nie trzeba.

5

@kanver_ Poniekąd każda z tych 9 w poprzednich klubach strzelała. Openda w Lipsku, Vlaho we Violi i David w Lille. :P

Media

Sonda

Czy zamierzasz śledzić dokładnie występy Lewandowskiego w Chicago Fire?