Giwera
Dołączył/a: październik 2025
3 obserwujących
1 obserwowany
Czy zamierzasz śledzić dokładnie występy Lewandowskiego w Chicago Fire?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
16
Bohdan Smoleń. Wszyscy go pamiętamy. Jego występy w legendarnym kabarecie 'Tey', albo w serialu 'Świat według Kiepskich' jako sympatycznego listonosza-jajcarza, który lubił sobie pożartować i często mowił swoje kwestie wierszem, w wesołym tonie. Niemniej nie każdy wie, że życiowo świat mu się zawalił na początku lat 90.
Z żoną Teresą miał trzech synów. Macieja (ur. 1973), Piotra (ur. 1974) i Bartosza (ur. 1979). Wiódł spokojne życie, jako kochający mąż i ojciec, występując w kabarecie 'Tey', jednocześnie prowadząc z żoną sklep zoologiczny w Poznaniu. Jednak w kwietniu 1990 roku doszło do tragedii. Jego środkowy syn, Piotr, popełnił samobójstwo wieszając się. Sam Smoleń mówi o tej historii krótko.
"To było kilkaset metrów od mojego domu. Piotrek poszedł do kolegi i już nie wrócił... Przykryłem jego ciało i czekałem na policję wiedząc, że zadadzą mi mnóstwo pytań, na które nie będę znał odpowiedzi."
Jednak to nie koniec tragedii w życiu Smolenia. Niecały rok po samobójstwie syna, konkretnie w marcu 1991 roku, życie sobie odebrała jego żona, Teresa, wieszając się na biustonoszu.
"Pamiętam ten wieczór doskonale. Przyjechał w odwiedziny mój kolega Andrzej z małżonką. Śmialiśmy się, piliśmy, rozmawialiśmy o wszystkim. W pewnej chwili Teresa poszła na górę, bo była zmęczona. Kiedy goście już wychodzili, poszedłem po nią, żeby się zeszła pożegnać. Już nie żyła." Artysta został z dwoma synami, 18-letnim Maciejem i 12-letnim Bartoszem. Popadł w depresję i wycofywał się na kilka lat z życia publicznego.
Smutne. I po tym wszystkim stworzył jedną z najbardziej ikonicznych postaci serialowych w Polsce - Listonosza Edzia.
10
@FCB24 Gość o nicku Janusz Korwin Mikke na pewno jest rzetelnym źródłem informacji.
4
@mr Barca To już klasyk. Clint to dla mnie fenomen. Niewiarygodny reżyser i niegorszy aktor. Jedna z największych ikon światowego kina.
2
Wielki Maksymilian znowu to robi.
1
Pulisic i Fullkrug mile widziani na boisku.
2
Piękna niedziela dzisiaj z futbolem. Barca nie zawiodła, potem kawał meczu w Anglii i teraz w Italii, choć trochę jednostronny. Oby wieczorne starcie dowiozło.
1
Yildiz dobija Napoli. Spalletti ogarnął ten bajzel.
4
Carrick to ładny ma impact w MU na ławce trenerskiej.
3:2 z Arsenalem (Arteta)
2:0 z Villarrealem (Emery)
1:1 z Chelsea (Tuchel)
2:0 z City (Guardiola)
3:2 z Arsenalem (Arteta)
2
@baster82 No jak dla Ciebie wyznacznikiem jest jedna połowa z Oviedo to gratuluję.
1
@Encore Carrick gotuje z chłopakami. Bruno, Mainoo, Casemiro, Mbeumo toppp.
1
@Encore A żeś łobuzie na Dorgu narzekał, a chłop może i kloc, ale serduchem ładnie nadrabia.
2
@blakkudium Wieczorem będziesz wrzucał gole maszyny Allegriego w meczu z Romą? @michaleu
6
@heniusss Ludzie chyba nie rozumieją, że granie na skrzydle jest związane ze stratami. I to się nigdy nie zmieni.
1
Aż się piosenka przypomniała!
"Bo ta noc - to ona płacze deszczem.
Zostań, bo jak nikt - przynosisz mi powietrze.'
2
@gumaz Napój Lift i kupna prostokątna pizzka.
9
I cyk, 40 letni Dzeko z golem w debiucie dla Schalke. :)
@michaleu @FcPortoFan1999 @escarabajo @blakkudium @Adran360
1
@Bobo25 No właśnie to napisałem, z tym, że ta dwójka zrobi to najszybciej zapewne.
2
@Lukikiki https://www.mediaexpert.pl/supermarket/kawa-i-dodatki/kawy/kawa-ziarnista-lavazza-qualita-oro-1kg
Ta jest sztos. Jedna z najlepszych jakie piłem. I jest dostępna w Dino.
6
@Pedri16Future Razem z Haalandem mają potencjał, żeby łyknąć Ronaldo w golach w LM.
3
Paolo Guerrero zdrowy. 42 lata i dublecik w nocy z mistrzami MLS. Ale pomijając ten mecz, to gość ma i tak fajny sezon za sobą z 18 golami. A w 2004 debiutował w Bayernie. XD
2
@blakkudium Kooozak. Uwielbiam takich długowiecznych świrów.
2
@VegetaPolska Życzę, żeby trwało to jak najdłużej.
1
Wiesław Wojnar co grosza nie skąpi z krótkim przekazem do Slota i jego sztabu.
1
@michaleu Piękna drużyna. A Fabregasa widzę u nas po erze Flicka. :D
2
@FcPortoFan1999 To jest jeden z warunków, żeby móc tam grać.
5
@FcPortoFan1999 Kłopot z Pawłem jest taki, że nie potrafi grać w piłkę.
7
@July_6_BcN Bo to jest Tusk. XD
15
Piękny to jest transfer.
https://x.com/krulbijedame/status/2015034064227422609
11
@blakkudium No jak żarcie, to tego Pana dwa razy pytać nie trzeba.
5
@kanver_ Poniekąd każda z tych 9 w poprzednich klubach strzelała. Openda w Lipsku, Vlaho we Violi i David w Lille. :P