Herbert
Dołączył/a: sierpień 2020
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
To jest wielka szansa, ale...na co?
0
Nadal kręcimy się wokół tego, że to są wygibasy z wykorzystaniem kontuzji, która została stwierdzona.. miesiąc po sprowadzeniu Garcii.
Co tu się odwala?
1
@Sekstet2009 Właściwie statut PZPN nic o tym konkretnie nie mówi. Ponad 50% głosów wymaga się tylko w pierwszym głosowaniu, ale w kolejnych jedyny kandydat musi dostać więcej za niż przeciw, więc pole manewru jest.
Z wiceprezesami tak Kulesza próbował, ale gdy zobaczył, że i w kolejnych głosowaniach jego kandydaci przepadli (choć nie mieli konkurencji), to zlitował się i wynegocjowali innych kandydatów.
16
Dla mnie i tak najciekawszym wątkiem jest to, że „najważniejszą osobą w Barcelonie” jest według tych źródeł Były Szwagier Laporty, który przed nikim nie odpowiada (i nikt go też nie wybrał) i nie ma formalnie żadnych kompetencji w tej całej klubowej „demokracji”. :)
18
Gdzieś muszą być granice tego wariactwa.
I nie interesuje mnie zupełnie to, że sobie jakieś tam amerykańskie ligi jeżdżą po świecie z obwoźnym cyrkiem. To nie jest żadne NBA czy inne NFL. Nie rozumiem, dlaczego inne kluby nie robią rabanu, przecież one nie mają z tego praktycznie nic.
2
@Matt_i1992 Mimo wszystko w rankingu UEFA Hiszpania walczy nie o to, żeby dogonić Anglię, którą jeszcze niedawno wyprzedzała przez siedem czy osiem lat z rzędu, ale raczej o to, by nie dać się dogonić Niemcom nie spaść na 4. miejsce (bo i Włochy są wyżej).
Oczywiście tragedii nie ma, żeby nie było.
7
@messibar Nie było głosowania, bo nikt inny nie zgarnął rekomendacji co najmniej 11 klubów. I chyba nikt nawet nie próbował.
Przegrać to mógł np. Kulesza (ten rzeczywiście potrzebował ponad 50% nawet jako jedyny kandydat), ale w LaLidze jedyny zgłoszony wygrywa z automatu.
2
Gwarancja, że dalszego wywożenia meczów ligowych za granicę nie będzie, to chyba ostatnia rzecz, jakiej mogą oczekiwać...
0
@TowarEK Kluby są akurat zadowolone. Ich drużyny pewnie mniej.
4
95% hiszpańskich pismaków kija wie o szczegółach FFP, trzeba od tego zacząć.
2
@FLYP Nie no, dla mnie to też kretynizm, ale jak sobie wyobrażasz, że zawodnicy sprzeciwią się władzom swoich klubów, którym ten wynalazek się podoba?
2
@FLYP I co, obustronny walkower? :P
1
@MG2023 Nie są chyba takimi entuzjastami wywożenia ligi za Ocean jak Laporta. :)
0
Rodzi mi się jedno zasadnicze pytanie – jak oni chcieli sprowadzić Nico Williamsa i jakim cudem miałby on mieć jakieś wątpliwości co do rejestracji? :P
Edit: przepraszam, to w sumie dwa pytania. :)
16
To się mocno rozluźnił Big Boss po meczu. Jak się uda z rejestracjami, to się uda, a jak się nie uda, to i tak jest czas, a w ogóle na postęp prac na Camp Nou to aż przyjemność patrzeć. :P
Kanapeczki z loży VIP wjechały na grubo!
24
Szkoda, że nie ma już Fatiego, jeszcze i on dostałby „10” razem z Yamalem. :P
0
@ojWojtek Superpuchar Arabii też mu nie pasował, aż pewnego pięknego dnia zostal wiceszefem RFEF...
Rubiales za to rękami i nogami zapierał się przed wywiezieniem ligi za Ocean, ale Superpuchar już w porządku, bo prawa człowieka i rozwój piłki kobiet w Arabii. I tak się to kręci. :)
1
„Procedura ta musi być w pełni zgłoszona FIFA, ale nie jest konieczne uzyskanie zgody tego organu, jeśli procedura przebiega zgodnie z opisaną procedurą”.
Najbardziej proceduralne zdanie w historii portalu. :)
0
@ElD00pa Stoi za tym akurat Laporta i oby to jemu kolanko nie strzeliło!
2
@Slot No, i zmianę czasu też mają w podróży do Madrytu, wiadomo. ;)
26
Niech się walną w łeb – RFEF, Tebas i Laporta.
Nic więcej nie mam do dodania, szkoda strzępić ryja.
0
@dawidlampa W sumie dość dawno nie było sytuacji, żeby żaden kapitan nie odszedł w przerwie zimowej. Chyba po raz ostatni w 2019, ale nawet nie pamiętam, czy w ogóle wtedy wybierali, a jeśli tak, czy klub coś o tym mówił.
2
To jest Hiszpania, to jest Katalonia, tak się żyje! :)
1
A kapitanów będą na nowo wybierać, czy jednak dadzą sobie spokój, skoro cała piątka pozostaje w klubie?
0
@SirChuck Z całym szacunkiem do Christensena, ale z jego historią zdrowotną (w samej Barcelonie przegapił tylko z tego powodu jakieś 60 meczów w trzy sezony, a i w Chelsea szału nie było) nie absolutnie nie byłbym w stanie traktować go jako potencjalnego podstawowego zawodnika.
Wiem, że czasem los się odmienia (patrz Pedri, oby tak dalej), ale jakoś w to nie wierzę. Obym się mylił.
0
@Ronad10 Zapewne wielu rzeczy nie rozumiem. Ty za to chyba przeoczyłeś, że to testowe boisko z testowymi liniami przestało istnieć, a do żadnego etapu „właściwego malowania” nigdy tam nie doszło. Bo i nie mogło, przecież w Twoim cytacie mowa o właściwej murawie, która już ma być przeznaczona do gry. ;)
15
Podziękować warto i trzeba, polubić tej wiadomości nie sposób.
0
@Ronad10 Tak, punkt kopania karnego, półkola, pole bramkowe i co tam jeszcze wymalowali po to, żeby sprawdzić, czy murawy nie brakuje albo czy linie boczne są równolegle do band. Nie róbmy sobie jaj. :)
Byłbym jeszcze w stanie cokolwiek takie historie rozważać, gdyby nie to, że wtedy malowaniu linii poświęcili chyba z połowę materiału o kładzeniu murawy i klub nie reklamował tego malowania jako „kamień milowy w powrocie na Camp Nou”. Efekt propagandowy u niektórych – jak widzę – osiągnięty.
1
@Piana90000 Ale co tu ma prasa do tego? To nie są domysły prasy przecież, tylko fakty – porozmawiali w cztery oczy, gdy mleko wylało się publicznie.
1
@Lisek Ewentualnie ileś dni po starcie ligi. :)