0

@messiibra To akurat zmienia bardzo dużo, bo wyraźnie zmniejsza skuteczność potencjalnych pułapek ofsajdowych.

0

Kija zmienią z tym spalonym, z piętnaście razy już o tym media donosiły i nic.

Ja nie rozumiem, czemu tyle trwa doprowadzenie się do porządku z tym czasem na pozbycie się piłki przez bramkarza. Bardzo proste do wyliczenia, a przecież bywa, że trwa to nawet cztery czy pięć razy dłużej i figa. Niby o tym jest tu wspomniane, ale też się mówi, mówi, mówi, a przepis przecież jest. Dlaczego dopiero po drobnej zmianie miałby być respektowany, a teraz nie jest praktycznie wcale? Wolny pośredni za to i tyle w temacie.

3

@Kapitan9 Brighton średnio obudził w nim dawnego Fatiego. Może miał pecha, ale niewiele na to wskazuje...

0

@robsesh No i taki jest już sport, trudno. Po meczu przegranym 4:5 też mogę być wkurzony – i to jeszcze bardziej. Ale za to ile bramek. :P

1

Z tą Ligą Mistrzów i remisami 0:0 to akurat trochę strzelił w płot, bo w tym sezonie było takich wyników na razie tylko 9 na 160 meczów, a w zeszłym sezonie 5 na 125.

No nie są to przepotężne liczby. W takiej Segunda División było ich już w tym sezonie... 36.

0

„Gra w Barcelonie, na przebudowanym Camp Nou, ma bajkowy potencjał”.
Bajkowy potencjał to miałaby chyba tylko jego koszulka w Barca Store. Szanujmy się...

3

Red. Ivan San Antonio się zapłacze. Może Peña zafunduje mu chociaż dostawę chusteczek. :P

0

@Kasy Bo nie było czego przegapić, ogłosili zwolnienie równocześnie z nazwiskiem następcy. ;)

1

@Sekstet2009 Jak dla mnie to wyłącznie sprawa ego. To jest kwota tak śmieszna, że na przeciętny wyjazd na mecz ligowy wydają znacznie więcej.

1

W czym problem, żeby przedłużyć umowę niedługo przed wygaśnięciem dotychczasowej? Flick ma klauzulę wykupu, że trzeba się gdzieś spieszyć?

1

@Sekstet2009 Nie o pieniądze tu chodzi.

0

@Alicja3500 Oni też tu w zasadzie szykują grunt pod to, że jednak nie stanie się to, w co mało kto już wierzy, czyli rzekomy powrót na Camp Nou w tym sezonie...

0

@Rifek To będzie pewnie firma założona w tym roku, ale „z bogatym doświadczeniem i światową renomą”. :)

7

@PatrychoO Na to wygląda, zresztą byłoby to spójne z wizją Laporty i „nowym modelem kibicowania”.

Ogólnie w Barcelonie trochę rzeczy kibicowskie stoją na głowie w porównaniu z resztą Europy, bo gdzie to sam klub zajmuje się organizowaniem tego na własną rękę? Już nawet publikowanie z wyprzedzeniem kartoniad przez klub było jakimś kuriozum wręcz na skalę świata. :P

4

„Topór wojenny zakopany?”
Nie powiedziałbym. Z tego całego komunikatu w ogóle nie wynika, że na Camp Nou po powrocie ten „młyn” (nazwijmy to) mieliby tworzyć ci sami ludzie, z którymi Laporta się pożarł.

Mam wręcz wrażenie, że to kolejny krok do tworzenia „nowego modelu kibicowania”, czyli dotychczasowa Grada nie ma tu czego szukać. Po prostu sobie klub zastąpi ją czymś swoim, z „nominacji”.

0

@DavidVilla7FCB Na razie chyba niewiele się zmieniło i Laporta jest na tyle zawzięty, że jeszcze te pieniądze by Raphinhi odesłał. ;)

4

„Kontrowersyjny sędzia poprowadzi mecz Barcelony z X” to wręcz szablon dla każdego przedmeczowego artykułu o hiszpańskich mistrzach gwizdka. :P

17

Przykro to mówić, ale... już wystarczy, panie Ansu. Dziękujemy za miłe chwile i powodzenia gdzieś indziej.

0

@kejdzi Jeśli miałby mówić do mikrofonu samo „bo nie”, no to faktycznie mija się to z celem. Ale przecież komunikacja z VAR-em nie jest aż tak tak uboga. ;)

1

@PJ777 Z uwagi na widza spalony kasuje potrzebę przewijania taśmy choćby o sekundę w przód. A już widz na stadionie nie ma zielonego pojęcia, co się dzieje, więc jemu tez to nic daje poza większym zamieszaniem.

0

@Jankes12 Zapytaj każdego sędziego, odpowie ci to samo. Każdy obrońca podejmuje ryzykuje swoją interwencją. Może nie trafić z wślizgiem w piłkę, tylko trafić w rywala, może tak samo odbić piłkę ręką świadomie blokując podanie lub strzał.

Przecież tu Garcia świadomie się rzuca w kierunku lotu piłki. Mamy go nie karać, bo rzucił się tyłem do strzelca, a nie przodem? Jaki tu sens i logika?

2

Mnie tu w sumie jeszcze rozwala ten techniczny z kartką dla de Jonga. Jak można domagać się kartki dla kogokolwiek bez argumentacji?

Swoją drogą oni rzeczywiście w tyle oczu nie zauważają ręki po stronie Las Palmas. No banda ślepców.

0

@Puyol88 Ale to jest problem Garcii. Rzuca się, żeby zablokować strzał. Co to za różnica, czy jest przodem do bramki, tyłem czy bokiem? Swoją interwencją ryzykuje uderzenie w rękę.

0

@ventriloquist1 A kto mu każe robić wślizg? Ryzykuje, że dostanie w rękę i tyle.

1

@Jankes12 Przecież Garcia właśnie po to się rzucił, żeby zablokować strzał. :P

0

@michal26 Albo bark, albo ręka. ;)

3

Z ogólnoświatowych Przepisów Gry to nie wynika, widocznie mają tam sobie w Hiszpanii jakieś inne protokoły VAR, które wymykają się logice.

41

Może i sędzia nie miał szacunku dla zdrowia piłkarzy, ale przynajmniej miał szacunek dla samego siebie, skoro jedyne kartki dał za pyskówki...

0

@JacekM Ale skąd ja mam ten potencjalny inny temat znać? Czy ja jestem blisko Flicka albo miejscowych pismaków? :)

0

Palmeiras ma jakieś wyjątkowo wizjonerskie podejście do sprawy albo w solidnej jest desperacji, skoro takiego kasztana chce uczynić swoim filarem.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?