Rhaan
Dołączył/a: czerwiec 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Gaz No nie do końca, dest na początku sezonu często grał na LO a dodatkowo to był jego pierwszy sezon w Barcelonie. Pomimo tego koniec końców to Dest był podstawowym PO i dalej nim jest. Roberto czasem wchodził w drugiej połowie.
2
@Gaz gra nim jak inni są kontuzjowani i o wiele mniej niż poprzednicy. W zeszłym sezonie SR zaliczył 1198 minut a za majstra Valverde notował średnio ponad 3200 minut na sezon. Ale ok dowalajmy się do Koemana za wszystko.
1
@Arkon Nie można patrzeć na jedną rzecz z danego kraju nie odnosząc się do innych czynników, w Czechach coś działa, ok ale tam jest inna liczba mieszkańców, tam jest inny system podatkowy, inna administracja itp itd ... W Polsce mamy jeden z najbardziej skomplikowanych systemów podatkowych na świecie a przedsiębiorce traktuje się jak kryminaliste. Potrzebujemy całkowitej zmiany systemu żeby cokolwiek tutaj zaczęło działać i nie wystarczy skopiować jakiegoś rozwiązania z kraju x y z.
1
@Arkon Sęk w tym że my nie jesteśmy rozwiniętym bogatym krajem który stać na socjal i rozdawnictwo.
0
@slawkali Nie wiem co mają poglądy polityczne do tradycji klubowych, jak zaczynałem kibicować Barcelonie to nawet nie wiedziałem czym jest polityka.
@Arkon Sęk w tym że oni jako jedyni chcą przede wszystkim deregulacji i uproszczenia podatków, dodatkowo w wielu wywiadach mówili wprost że to nie jest tak że przyjdą i zlikwidują podatki bo tak się nie da, są zobowiazanią i wydatki z których nie da się od tak wycofać. Ja wolę ich plan niż ten który oferuję Lewica czy PIS czyli zabierzemy ile wlezie, damy patoli i weźmiemy kredyt... o PO nie mówię bo oni nie mają żadnego planu oprócz PiS jest zły i damy swoim.
@Archie To trochę zabawne bo nie przeszkadzało Ci jak PiS mówił nie podniesiemy podatków a potem zafundowali nam lawinę podatków i opłat jakich nie widzieliśmy nigdy, nie przeszkadzało jak Lewica ramie w ramie głosowała z PiSem w kluczowych głosowaniach, wprowadzając kolejne opłaty, podatki i regulacje wcześniej zarzekając się że nigdy nie będą głosować z PiSem. Można tak wymieniać bez końca, jak dla mnie to akurat oni robią to co mówili że będą robić.
Panowie ja wam powiem tak, mi się wypowiedzi Brauna i Korwina nie podobają, uważam że światopoglądowo Bosak jest w średniowieczu itd ... Mimo wszystko głosuje na nich ponieważ uważam że to nie politycy kształtują normy kulturalne w kraju, robią to obywatele. Politycy za to odpowiadają za organizację państwa, administrację, podatki itd... I zwyczajnie Konfa to jedyna partia która idzie w kierunku na którym mi zależy. I to że na nich głosuje nie znaczy że zgadzam się np z zakazem aborcji, zwyczajnie uważam że rezygnowanie z kluczowych dla życia obywateli postulatów w imię martwych przepisów jest nie do zaakceptowania. Aborcję można zrobić za granicą, ja żeby zmienić rezydencję podatkową musiałbym spędzić za granicą ponad 161 dni w roku ... Ponadto szczerze wierze że im więcej osób zacznie głosować na partie liberalne gospodarczo tym z czasem powstanie więcej realnych alternatyw dla Konfy.
Nie wiem czym się zajmujecie i w jaki sposób zarabiacie, ja jestem na B2B i pracuję z podmiotami z poza UE, odprowadzam miesięcznie kilka tysięcy podatków, muszę opłacić dobre biuro księgowe żeby ogarniało mi faktury i sam opłacam ZUS a potem jeszcze muszę płacić prywatnie za lekrza. To co dostaję wzamian to jest poprostu strzał w policzek. Zresztą, można tak wyliczać bez końca...
5
On ma 29 lat? Jak patrzyłem na jego ostatnie wyczyny to byłem pewien że ma 32+ ... To jest niesamowite że facet jeszcze u nas gra, w teori jest w najlepszym wieku dla zawodnika a jego ostatnie 2-3 lata to już nawet nie był poziom zapchaj dziury tylko dramat. Roberto jest wolny, nie potrafi dośrodkować ani oddać strzału z dystansu, nie ma dryblingu, nawet broni kiepsko. Z całym szacunkiem ale chłopak nie błyszczałby nawet na poziomie ekstraklasy ...
0
@BlaseR9 To trochę tak jakby rozwiązać kontrakt z zawodnikiem bo jednak jest słaby, albo wywalić prezesa bo ściągnął do klubu paździerz pokroju Garcii i LDJ i szklanki typu Aguero.
2
@sokot hahahahhahaha, facet był najlepszy na boisku ale ok hejtujmy dla zasady
2
Widzę ludzie mają pamięć złotej rybki, liczy się tylko ostatni mecz nic innego... De Jong to bezdyskusyjnie nasz najlepszy pomocnik, zagraliśmy 2 słabsze mecze z przeciwnikiem który bronił się w 11 przed polem karnym po czym przyszedł mecz z beznadziejnym levante które zostawiło nam tonę miejsca i wszyscy dyskredytują zawodników którzy nie grali i zachwalają pod niebiosa młodych... Przypomnę że w meczu z Cadiz również zagrał Gavi i jakoś nikogo na kolana nie powalił, wszyscy zagrali słabo. Natomiast w meczu z Levante Nico zagrał dobrze ale niczym szczególnym się nie popisał, wystawianie go kosztem De Jonga od 1 minuty pochodzi pod sabotaż. Ja osobiście uważam że w środku pola wyjdziemy trójką Busi - FDJ - Gavi i na tą chwilę to optymalne ustawienie.
13
Za mało informacji żeby to jakoś skomentować, może ktoś przyszedł może nie, może warunki są dobre a może gdzieś jest haczyk.
0
@jamesbond6 ogólnie zgadzam się ale z tego co pamiętam to Khaneman jest chyba noblistą z ekonomii, oczywiscie jest tez psychologiem :)
1
@tbas W meczu z Cadiz widać było problem z podwajaniem. Przeciwnik grał głęboko a my niestety atakowaliśmy tylko jedną flanką, efekt był taki że Dest zwykle grał na 2, czasami na 3 rywali. Wczoraj miał dużo miejsca i świetnie sobie poradził. Myślę że jak wrócą skrzydłowi i zdrowi będą Alba / Balde to nasza gra się znacząco poprawi dzięki stwarzaniu przewagi na skrzydłach.
0
@robsesh lepiej nie będzie? no mi się wydaje że jak kontuzję wyleczą: Aguero, Dembele, Fati, Braithwait, Pedri, Balde i Alba to jednak będzie lepiej, 3/4 ataku jest w szpitalu a narzekasz na to że nie ma kto ciągnąć gry.
1
@Arczi57 nie no Puig to prawie asysta pierwszej klasy, tylko mu się bramki pomyliły
0
@XTobiX ile my meczy zagraliśmy w tym sezonie? Nie przypominam sobie żebyśmy w którymś sezonie wygrali dosłownie z wszystkimi ogórami mając 3x lepszy skład, więc może spokojnie z tymi ocenami
0
@michalgajdek Wybacz za zwłokę ale zajęty jestem i czasem nie ma czasu przeglądać odpowiedzi :) już prostuję moją wypowiedź. Takie coś jak drybling, czy technika użytkowa piłkarz uczy się za dzieciaka. Jak ktoś nie dryblował mając naście lat to nie będzie tego robił w dorosłej piłcej, w kwestii gry pod presją to jest moim zdaniem mental zawodnika. Są zawodnicy którzy myślą że są najlepsi na świecie i nawet jak im nie wyjdzie pórbują raz drugi trzeci, niestety są też zawodnicy którzy płaczą jak zostaną wygwizdani... tacy zawodnicy nie mają szans wyjść na boisko i wpaść na pomysł, to teraz idę jeden na jeden, wpadam w polę karne, wkręcam obrońcę w glebe, sadzam bramkarza na dupsku i ładuję do pustaka. Osobiście uważam że Koeman dobrze buduję nowych zawodników i świetnie wprowadza młodzież.
Oczywiście nie jest to wybitny taktyk ale najlepsza taktyka nie pomoże jak wykonawcy są jacy są.
1
@maroon chryste… spójrz na skład Bayernu i Chelsea…
3
@michalgajdek Pedro był uzupełnieniem składu, to nie był facet który tworzył naszą grę ale ją uzupełniał i pokazała to dobitnie jego kariera po odejściu z Camp Nou.
Natomiast na pytanie skąd obecni zawodnicy mają to umieć odpowiedź jest prosta, albo to się ma albo się tego nie ma. Aktualnie do gry w Barcelonie nie nadaję się ponad połowa drużyna i koniec. 3/4 ofensywnych zawodników ma kontujzje, Koeman ani przez chwikę swojej przygody w Barcelonie nie miał zdrowych 2 skrzydłowych i nominalnej 9. A wszyscy oczekują że facet cuda będzie wyczyniać.
Nie twierdzę że Koeman to najlepszy trener na świecie i trzeba go trzymać, bo są lepsi. Ale z tym składem który mamy i tak nic nie wygramy. Trener nie jest po to żeby uczyć zawodników grać pod presją i dryblować. Dajmy na to że przyjdzie inny trener, i co się zmieni? Roberto nagle po 12 latach przestanie być wszędzie przeciętny? Dembele przestanie łapać kontuzję a LDJ nagle zacznie poruszać się jak sportowieć a nie emeryt?
1
Właściwy moment na styl Barcelony jest wtedy, gdy zawodnicy potrafią wygrać pojedynek jeden na jeden, dobrze przyjąć piłkę i celnie podać. Robiąc to wszystko na małej przestrzeni i pod presją przeciwnika. Nie mamy takich zawodników, a przynajmniej nie zdrowych. Tutaj by Guardiola nie pomógł.
0
@dafik85 nie ma to jak debiutanta na Bayern posłać, no no faktycznie drugi Guardiola nam się trafił.
0
@borys27 a pod jaki system mamy zawodników?? Sprzedali Emersona i bez zdrowego Desta mamy 0 prawych obrońców. Mamy też 0 zdrowych skrzydłowych, to jak my mieliśmy zagrać?
0
Trzeba podzięlować Busquetsowi i Roberto, oni zwyczajnie odstają fizycznie, kiedy nie mamy dużej przewagi na boisku to Ci zawodnicy jedynie przeszkadzają. W zeszłym sezonie 3-5-2 tuszowało braki Busiego ale dzisiejszy mecz pokazał że facet jest po drugiej stronie rzeki. Dobrze że Coutinho wrócił i fajnie się Balde zaprezentował. Jeśli Dest odpali i Aguero będzie zdrowy to może nawet będziemy mogli powalczyć z Bayernem za kilka miesięcy. Póki co dramat...
0
Dembele Fati Aguero i Brathwait kontuzjowani, no nie oczekujmy cudów. Roberto Busquets LDJ Pedri to są zawodnicy którzy nie potrafią wygrać pojedynku 1 na 1, odstają fizycznie. Cud jak przegramy jedną bramką
21
Rozumiem że Laporta bierze odpowiedzialność za wyniki kiedy na boisku jest Umtiti i Puig?
0
@Lucassito Sęk w tym że Griezu to taki napastnik którego nie ma w polu karnym, fajnie że biega od linii do linii, naprawdę fajnie. Ale nam często brakuje faceta na którego można zagrać długą piłkę. Często są mecze że walimy głową w mur i brakuje nam jakiejś alternatywy. W takiej sytuacji czasem warto zdjąć (pomijając Braithwaita) młodego zawodnika który ma słabszy mecz, to może być Demir, to może być Ansu i spróbować zagrać inaczej. I to nie jest tak że ja skacze ze szczęścia na myśl o De Jongu albo uważam pasuję do naszego stylu gry. Zwyczajnie myślę że może coś wnieść do zespołu i czasem takie detale, jak posiadanie dryblasa na którego można wrzucić piłkę może dać punkty.
0
@4Fabregas4 Chociażby Ćwiąkała ? jak i masa osób która wprost mówiła że Griezmann w Barcelonie w końcu będzie miał z kim grać i odnajdzie się w zespole w którym będzie mógł więcej grać piłką. Oczywiście teraz się nikt nie przyzna ale ja dokładnie pamiętam jakie były zachwyty nad piłkarzami typu Dembele i Coutinho, wszyscy byli szczęśliwi a potem wyszło jak wyszło. W każdym razie znamienita większość osób chciała Antka, ludzie byli wkurzeni jedynie o akcje którą odstawił rok wcześniej, wszyscy się jarali a on jakiś teatrzyk odstawił.
A De Jong ma ładować te bramy dokładnie tak jak to zrobił w półfinale i finale LE. Przypominam że mówimy o facecie który będzie wchodził z ławki a nie grał od dechy do dechy, mówimy o kolesiu który przychodzi na rok za frajer. Ja naprawdę nie mam nic przeciwko jeśli w całym sezonie zagra 30 minut w rundzie pucharowej LM i strzeli nam ze 2-3 bramki które dadzą awans do następnej rundy. Resztę sezonu może siedzieć na ławie.
0
@Lucassito Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz że jest o klasę gorszy od Breita ... Czy wierze w De Jonga? Nie uważam że będzie naszym zbawieniem ale myślę że może być wartościowym uzupełnieniem składu. Nie mniej, nie więcej. Uważam że powinniśmy mieć zawodnika w składzie który potrafi grać głową. Nie wiem czemu ludzie traktują Luuka jak transfer 1 do 1 za Griezmana, no i to wieczne narzekanie... Facet nawet nie zagrał 5 minut, przecież koleś przyszedł tutaj za frajer. Gdyby to był transfer za 20 milionów z kontraktem na 3 lata to można by dyskutować. Ale w praktyce my przecież nic nie ryzykujemy, opcję były takie. Albo De Jong albo nikt, bo nie było czasu i kasy. Jak dla mnie jesteśmy lepsi z nim na ławce niż bez niego. Bo sorry ale aktualnie nasi zdrowi napastnicy to: Breithwait, Depay i Demir ?
0
@Lucassito Griezman nie był gwarantem niczego, w 3 meczach w tym sezonie zaliczył 0 bramek, 0 asyst i grał wręcz tragicznie. De Jong był 3 wyborem w Sevilli ? Fajnie, Depay był 5 w ManU. Co wszyscy mówili o Paulinho? Jak można skreślać kolesia który jeszcze nawet 5 minut nie zagrał? Wszyscy się jarali Trincao, a jak już wybiegł na murawę to okazał się większym parodystą niż Andre Gomes który również miał być wielką gwiazdą.
0
@4Fabregas4 On nie będzie grał od 1 minuty. Tylko będzie wchodził na ostatnie 15-20 minut, żeby stać w polu karnym i ładować gole po dośrodkowaniach. Taka alternatywa również jest istotna, trener musi mieć różne rozwiązania.
Wydawało się że Griezman będzie idealnie pasował do naszego stylu gry, nie pykło, wydawało się że jak odejdzie Messi to teraz już na pewno odpali bo nie dublują pozycji, grał jeszcze gorzej.
10
@bixmix Real zarabia na siebie i nie układa się z UEFA, to wystarczy. Dla mnie PSG uosabia wszystko co najgorsze w piłce. Sztuczne pompowanie finansowe przez Szejka, układy z UEFA i FIFA, podwójne standardy dotyczące FFP. Jeśli piłkarz wybiera na swój nowy klub PSG to wiesz że idzie tam dla kasy, kasy która płynie z bliskiego wschodu. No i to PSG zepsuło rynek transferowy kupując Neymara. To po transferze Neya zaczęło się masowe sprzedawanie piłkarzy po 100mln euro.