0

@DonMatteo901 Może poczekajmy z porównaniami chociaż do pierwszego meczu?

6

@Rewolucja123 Ja to mam wrażenie że balonik jest tak napompowany względem tej drużyny że jak jutro nie będzie 5:0 i rozsmarowanie Espanyolu to będzie wojna domowa...

2

@Kgorecki2500 Oficjalnie: 63% Polaków ma alzheimer'a lub skłonności masochistyczne. W kraju po staremu

2

@barcelonaLM Tylko że nie każdy może sobie pozwolić na taką bute jak Niemcy i tu jest problem. Gdyby Polska odstawiła taki wałek to zaraz posypałyby się gromy z całej europy. Już w tej chwili mamy zablokowaną wypłatę środków które i tak będziemy musieli spłacić.

5

@barcelonaLM Merkel wyszła przed szereg i naszczała w twarz całej Unii mówiąc, ja jestem kanclerzem Niemiec i ja tutaj decyduje, a Unia zrobi co jej powiem. Tyle w temacie.

8

To jest facet który przychodził do nas jako najlepszy pomocnik w europie, miejmy w niego trochę wiary, ostatnie kilka lat mieliśmy wydmuszkę drużyny i to nie była wina De Jonga, chłopak dopiero wchodzi w najlepszy wiek.

0

Podobno Gavi jest bliski przedłużenia umowy więc temat może być szybko nieaktulany bo pewnie klauzula wzrośnie do 500mln

0

@chosenone Są takie oferty to prawda tylko to nie jest zwykły rodzaj projektu. Za granicą stawki są faktycznie wyższe a jak dodamy do tego sytuajcę w której np odchodzi główny developer a projekt jest po deadlinie to potrafią rzucić kosmiczne stawki, tylko że to zwykle są bardzo krótkie umowy i do tego trzeba liczyć się z pracą po 16h, gigantycznym stresem i trzeba zjeść zęby na danej technologii żeby w ogóle dostać taką robotę.

3

@Przemek2323 Jak mnie zawsze irytuje to podkreślanie, wykształcili się za nasze pieniądze ... No tak bo Ci wszyscy politolodzy, socjolodzy, znawcy niczego którzy wychodzą dosłownie masowo z naszych uczelni i jest ich kilkaset razy więcej to kształcą się za własne. Czemu im nikt nie wypomina że wykształcili się za publiczne pieniądze a potem wyjechali do Anglii na zmywak?

15

@PenaldinhoGaucho Po skończeniu studiów, bez doświadczenia to 10k dostaniesz ale w 2 miesiące :)

0

@ShinobiQWE To nie jest tak że teraz wszystko tworzeone jest z datą ważności i ma się psuć. Zwyczajnie bardziej zaawansowane sprzęty są bardziej podatne na awarie bo więcej rzeczy może się zepsuć a sam sprzęt jest trudny do naprawy. Gdyby dało się stowrzyć nowoczesny pojazd bezawaryjny to ktoś by go zrobił.

0

@ShinobiQWE No dobrze, ale co do tego ma współczesny kapitalistyczny świat? Przecież mógł dalej trzymać swoje stare Ursusy, mógł też wybrać mniej awaryjny ciągnik? No nie znam się na ciągnikach ale zwalanie winy na świat?

1

@Borneo Zasmucę Cię ale szczepienie nie chroni przed zakażeniem i nie sprawia że nie roznosisz wirusa. Aktualne szczepionki na covid jedynie zmniejszają szansę na ciężki przebieg choroby więc Twój argument, pomijajać już fakt że to czyste generalizowanie i nie masz pojęcia o jakich proporcjach ludzi zaszczepionych w stosunku do niezasczepionych mówimy na obu zgromadzeniach, jest całkowicie pozbawiony sensu.

0

@Borneo kilka dni wcześniej były jakieś marsze związane ze śmiercią kobiety, odbyły się w całej Polsce i o nich mówiłem

0

@Borneo a skąd wiesz że to nie strajk kobiet?? :)

2

@Pilka_jest_okragla a może zwyczajnie cała drużyna słabo się prezentowała i nie ma co zwalać na De Jonga bo byli dużo gorsi. Gdyby był wychowankiem to pewnie dostałby pomnik a nie kopa w tyłek. Poczekajmy do końca sezonu i zobaczymy co będzie. W zimie i tak nie ma sensu sprzedawać nikogo, no i pytanie kto za niego? Przecież nie zostawimy lini pomocy z 3 nastoltkami Busqutsem i SR

0

@Mr8lack napisz jeszcze że to jego wina, przecież mógł tam nie stać... ręce opadają

0

@FC1899Barca Amerykanie twierdzą że to zamieszanie na granicy ma odciągnąć uwagę od ataku Rosji na Ukraine. Ile w tym prawdy? nie wiem

1

No i stało się: "Policjant poważnie ranny w starciach na granicy



"Niestety - w wyniku ataku osób inspirowanych przez stronę białoruską jeden z policjantów został dość poważnie ranny, aktualnie udzielana jest mu pomoc. Karetka pogotowia przewozi policjanta do szpitala, prawdopodobnie doszło do pęknięcia kości czaszki po uderzeniu przedmiotem" - informuje policja."



3

@Persyfl na przejściu graniczym ? Ech jestem zmęczony tą dyskusją o migrantach i wszelakimi kłótniami, człowiek się emocjonuję denerwuje i wychodzi z tego tylko większe szambo. Ja wiem że to co mówię może wydawać się nieludzkie, że to tylko ludzie, tylko że świat jest nieludzki i nie można polityki opierać na zasadzie miejmy dobre serce i jakoś to będzie. Pierwsza sprawa jest taka że Ci ludzie są tu zworzeni przez Białoruś, zaraz Łukaszenko nam zwiezie do europy pół afryki i bliskiego wschodu, druga sprawa jest taka że Ci ludzie często pochodzą z innych kultur, lwia część z nich się izoluje, są to ludzie niewykształceni i w sile wieku, nie chcą i nie potrafią się zaadaptować do kultury europejskiej co rodzi frustracje i napędza przestępczość. Niekontrolowana migracja jest bardzo niebezpieczna i kosztowna. Mało mamy przypadków wzrostu przestępczości na zachodzie? Chcemy kolejną fale terroryzmu i stref no go zone? Wiadomo, generalizuję, nie każdy taki jest, tylko że nie możemy działać na zasadzie, tam są też spoko ziomki więc wpuśćmy wszystkich a niestety prawo unijne jest takie, że jeżeli teraz ich wpuścimy to niestety oni już zostaną. Dodatkowo służby nie są wstanie nagle sprawdzić paredziesiat tysięcy osób.

2

@Persyfl kto próbuje złożyć papiery? Ci migranci którzy próbowali przeciąć płot jak jeszcze wszystkie przejścia graniczne były otwartę?

5

@Vampir707 masz rację! to nawet nie są migranci ekonomiczni to są pasożyty ekonomiczne które chcą ciągnąć social :) oczywiście nie Polski, oni jadą do Niemiec.

I w ogóle nie dręczy mnie sytuacja na polskim rynku pracy bo pracuję zdalnie dla Kanadyjczyków tylko ja w przeciwieństwie do utopistów zdaje sobie sprawę z tego że nie można ściągnąć wszystkich ludzi z obszarów dotkniętych wojną i biedą do europy bo skończymy tak jak oni albo nawet gorzej. Te granice po coś są, myślisz że dlaczego możemy się swobodnie przemieszczać po europie? Dlatego że mamy szczelne granice, jeśli zaczniemy masowo puszczać ludzi bo są biedni to skończy się schengen

4

@Abominacja uchodźca powinien złożyć wniosek w pierwszym kraju nieobjętym wojną, nie ma powodu aby zakładać że ktokolwiek przebywający na granicy z Białorusią jest uchodźcą ponieważ jeżeli owym uchodźcą jest to powinien złożyć papiery na Białorusi, jeżeli tego nie robi to znaczy że nie ucieka przed wojną tylko emigruję do lepszego miejsca. Ponadto nikt nie złoży papierów w Polsce ponieważ jeżeli to zrobią to nie będą mogli tego zrobić w Niemczech aż do zakończenia procedury któa średnio trwa 14 miesięcy. Nie wspominająć już o tym że takiego statusu nikt im nie da i zostaną deportowani. Niemcy już otwarcie wspierają ochronę granicy przed migrantami bo dobrze wiedzą że zaraz wszyscy z krajów trzeciego świata rzucą się po zasiłki w niemczech.

15

@Abominacja Sprawdź sobię gdzie uchodźca może otrzymać status uchodźcy i gdzie on obowiązuje. Co Ty myślisz że uchodźca to jakiś turysta, który wybierze sobie gdzie chce żyć? Jak uciekają przed wojną to z tego co wiem na Białorusi nie ma wojny, zresztą, lwia część tych Twoich "uchodźców" przyleciała z Turcji, tam chyba też nie ma wojny.

0

@Comentateiro Ja tam zawsze uważałem że Jarek i Józef mają podobne przekonania więc myśl pisowska powinna Ci pasować. Chociaż trzeba przyznać tym razem PiS jako tako daje radę. Ciekawe że niedopuszczenie dziennikarzy opłacanych przez lewicowe corpo ścieki do granicy nazywasz nadmiernym protekcjonalizmem, ale jak ktoś obrazi geja to już jest przestępstwo i mowa nienawiście więc trzeba zakazać wyrażania myśli nielewicowych :) Taki lewicowy paradoks

20

@Abominacja Ty serio jesteś jak piąta kolumna... Ci ludzie są ściągnięci przez Białoruś i instrumentalnie wykorzystywani, większość z nich to Syryjczycy i Irakijczycy i nikt, ale to absolutnie nikt z nich nie ma statusu uchodźcy, bo w kraju na którym się znajdują wojny nie ma! Więc nie muszę wyręczać straży granicznej gdyż nikt na tej granicy takiego statusu mieć nie może.

Druga sprawa, przejście zostało zamknięte ponieważ inaczej nie dałoby się uszczelnić granicy, to nie są ludzie którzy idą złożyć wniosek tylko zastraszona masa która zrobi wszystko żeby przekroczyć granicę. Oni dobrze wiedzą że jeśli zostaną złapani zanim dotrą do Niemiec to będą deportowani.

63

@Abominacja Na zdjęciu nie ma żadnych uchodźców, jest jedynie nieczynne przejście graniczne, nielegalnie okupowane przez migrantów ekonomicznych z bliskiego wschodu.

0

@szymon351 Zabawne że nie przeszkadza Ci zapewne jak osobie niezaszczepionej na covid zabroni się wychodzić z domu, ale jak dziennikarz nie zostanie wpuszczony do strefy objętej stanem wyjątkowym to jednak ograniczanie praw itd.

0

@Comentateiro Przegrywamy wojnę informacyjną jak szmatławcę jadą na granicę i starają się zrobić jaknajbardziej emocjonalny materiał, pokazać biednych migrantów. Nie pamiętasz już jaki popis dały media jak na granicy koczowało raptem 30 migrantów? Wraz z pseudo opozycją wojowali o wpuszczenie "uchodźców" i obrażali straż graniczną.

0

@Kgorecki2500 A dlatego że Polskie dziennikarstwo to ściek i rynsztok, dlatego że oni już dawno nie informują o tym co się dzieje na świecie a jedynie szukają taniej sensacji. Jeszcze tego nam brakuję żeby część funkcjonariuszy siedziała w strefie wyznaczonej i pilnowała tych pseudo dziennikarzy. Jak dziennikarz jedzie na wojne to nikt mu nie gwatantuje bezpieczeństwa, tutaj będzie pod ochroną Polskich funkcjonariuszy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?