0

@ferdas_rawa Mamy lepszego trenera :)

0

@ferdas_rawa Tak dokładnie mamy kadrę na poziomie Levante bo dobra kadra to nie jest tylko skład za grube miliony ale też dobre obsadzenie pozycji. Weź pod uwagę że każdy wymaga żebyśmy prowadzili grę, grali pressingiem i dominowali rywala. Żeby tak grać trzeba mieć grajków z najwyższego topu i dobrze poukładaną drużynę. A my kogo mamy? Zero klasycznych 9, zero lewo skrzydłowych, dwie dublujące pozycję 10tki. Busquetsa który nie potrafi zabezpieczyć środka pola i przy kontrach jest bezużyteczny, mamy jednego prawego obrońcę na poziomie który potrzebuje jeszcze czasu bo jest młody. Podstawowy środkowy pomocnik ma 18 lat! Mamy jednego lewego obrońcę na poziomie, i jednego pewnego stopera którego przed tym sezonem nikt nie znał. Ja wiem że Messi i Griezman fajnie wygląda na papierze ale niestety rzeczywistość wygląda inaczej. Koeman naprawdę nie miał łatwej pracy i zasłużył żeby dostać chociaż jeden normalny sezon.

1

No to co za problem, jak Roberto chcę zostać to proponuje 20 euro na godzinę i umowa o dzieło, przyda się w rezerwach

0

@ferdas_rawa a kto powiedział że bramki indywidualne są zasługą trenera?? Argument z Messim nietrafiony, pokazuję jedynie jak bardzo ta kadra jest zależna od Messiego i to nie wina Koemana. Za Valverde Messi strzelał tyle samo ale był też Suarez i lepiej dysponowana obrona. To jest ciekawe że baty od Bayernu Romy, Juve i Live w ostatnich latach to nie jest problem ale problemem jest przegrany dwumecz z zeszłorocznym finalistą LM mając najsłabszą kadrę od lat. Popatrz na naszą obronę, sprawdź sobie listę kontuzji i zobacz jak dużo chętnych ustawia się po naszych asów w kolejce.

3

@ferdas_rawa przegrał dwumecze… ręcę opadają od takiego argumentu. Wystaw Mingueze na Mbappe lub Ronaldo i dziw się się przegrywasz… wyjmij absurdalne błędy indywidualne w obronie które są winą tylko i wyłącznie zawodników i Koeman robi dublet. Facet pół roku nie miał nawet prezydenta w klubie o transferach nie wspominając. Za dużo fify, zejdź na ziemie.

19

Dzieci przyszły i zwalniają Koemana bo nie wygrał trypletu z Mingezą i Roberto w obronie i Duńczykiem w ataku bez nominalnego lewo skrzydłowego i z 18 latkami w pomocy. Weźcie wy się zastanówcie co wy piszecie w ogóle.

Spójrzmy jak ten sezon zakończyły inne topowe kluby:
Real: 0 trofeów
Bayern: tylko liga
Juventus: tylko puchar
Liverpool: 0
United: 0
Chelsea: prawdopodobnie skończy na pucharze ligi.
Psg: tylko puchar

Jedynie City ma dobry sezon ale do kogo my się porównujemy, do drużyny Guardioli bez limitu finansowego…

Koeman zrobił dobrą robotę i zasługuje na normalny sezon

5

@Gaz no tak bilet w jedną stronę bo w innym klubie nie będą się z nim cackać bo wychowanek. Alenia zawsze był słaby i Puig też jest słaby, fajnie wygląda z piłką przy nodze ale taktycznie jest zagrożeniem dla własnej drużyny.

13

Bawi mnie jak czytam tych wszystkich obrońców Trincao. Facet 3/4 roku grał mega piach, Koeman uparcie na niego stawiał i dawał mu szansę z ławki za co był krytykowany. Koniec końców miał 2-3 w miarę dobre zmiany, po czym zmieniliśmy formację na 3-5-2 gdzie nie było dla niego miejsca i nagle ludzie krzyczą że szkoda chłopaka ... Ja tylko przypomnę że 90% kontaktów z piłką Trincao kończyło się jego epickim upokorzeniem a la potknięcie się o własne nogi...

1

@Amras Jeżeli Pep mówił na konferencji że Garcia chce przejść do Barcy, a takie słowa padły, może niedokładnie tak sformułowane. Ponadto jest wolnym zawodnikiem i wychowankiem to uznaję jednak że w momencie planowania kadry i podejmowania decyzji personalnych zarząd będzie miał już pewność

0

@totalcrack To trzeba się modlić o nowego stopera, bo Oskar to nie jest materiał na Barcelonę, chyba że mówimy o roli Roberto czyli wiecznego rezerwowego zapchaj dziurę.

1

Dużo osób tutaj nieźle ponosi, Mingueza to tykająca bomba, wali błędy w obranie jeden za drugim, nie jest ani stoperem ani prawym obrońcą, optymalna pozycja to pół prawy stoper w ustawieniu z 3 z tylu ale i tutaj nie jest gwarantem solidności. Dodatkowo mamy już 3 prawonożnych stoperów Garcia, Pique i Araujo.

4

Różnica jest taka że (przynajmniej ja) wiem kto to Umtiti, wiem jak wygląda, na jakiej pozycji gra ile kosztował i gdzie odprawiał swoje rytuały. Natomiast gdyby nie fakt że piszecie ostatnio o żeńskiej drużynie to nawet nie wiedziałbym że taka sekcja w ogóle istnieje. I jak mam być szczery to bardziej interesuje mnie Juvenil niż pierwsza drużyna kobiet

0

Chcemy grać ofensywnie, dlatego w obronie mamy Oscara, Lengleta Roberto i Umtitiego…

3

To nie wina Koemana tylko tego że ma kilku parodystów zamiast piłkarzy, Sergi Roberto powinien grać w rezerwach albo najlepiej w jakiejś Osasunie a nie u nas.

0

Nic nie zrobią bo nie można sobie nagle napisać nowego przepisu na kolanie i zastosować go wstecz. Wykluczone kluby poszłyby do sądu i spokojnie wygrały miliardowe odszkodowania. Może o to chodzi??

0

Niestety ale nasza linia obrony to jest dramat, po prostu katastrofa. Gdyby nie absurdalne błędy naszych stoperów to mielibyśmy już pewne mistrzostwo.

Żeby to zobrazować wystarczy napisać że najrówniej grający stoper to nominalny pomocnik czyli FDJ.

1

@Don-Corleone przecież my nawet w składzie nie mamy klasycznej 9 ... no chyba że Martina liczysz ale bądźmy poważni, druga sprawa to skrzydłowi. Mamy nominalnego jednego skrzydłowego w osobie Dembele ... z czym do ludzi? Ty oglądasz czasem mecze czy tylko grasz w fife, bo sorry ale Twoj komentarz wygląda jak oderwany od rzeczywistości

0

Nie wiem co jest gorsze, to że Fati cały czas jest kontuzjowany i nie wiadomo kiedy wróci ani w jakiej formie, czy to że masa ludzi tutaj na poważnie traktuję opcje z 18 latkiem który zagrał dobre 3 miesiące a ostatnie pół roku jest kontuzjowany jako podstawowym napastnikiem ...

3

@Jakchcesz A ja całkowicie inaczej interpretuję wypowiedź Mentzena, problem jest w dacie, bo widzisz, nakaz noszenia maseczek zostaję zniesiony dlatego że są badania naukowe potwierdzające że wirus bardzo słabo rozprzestrzenia się na świeżym powietrzu i ryzyko zakażenia jest znikome. Mylnie ludzie twierdzą że ma to coś wspólnego z ilością zakażonych, która i tak jest modelowana przez PiS (wystarczy spojrzeć na ilość przeprowadzanych testów w konkretnych dniach). Skoro więc wiemy że można bezpiecznie nie nosić maseczki na świeżym powietrzu to jaki jest sens ustalania daty na za 2 tygodnie? Dlaczego 15 a nie 14,13,11,9,8 ? skąd ten 15? Albo coś jest bezpieczne albo nie, czyli zwyczajnie, jeżeli rząd ma informację że można znieść nakaz noszenia maseczek to powinien zrobić to od razu, a nie ustalać jakieś daty z kosmosu. No chyba że jakiś ekspert w rządzie ma informację że wirus od 15 przestanie się rozprzestrzenia na świeżym powietrzu ale wcześniej to jest śmiertelnie groźny.

64

Chyba niektórzy lekko przesadzają w kwestii Pedriego, osobiście uważam że faktycznie jest przemęczony ale tutaj ławka rezerwowych mu nie pomoże, przecież wciąż normalnie trenuje. Zostało kilka meczy do końca sezonu, niech się chłopak hartuję, to też nie jest tak że odpocznie i będzie grać jak Iniesta, jest młody i ma wahania formy. Dajmy mu czas a Koemanowi zaufajmy, ma trochę większą wiedzę w kwestii przygotowania piłkarzy.

14

@Barca1992 Jestem przerażony ilością osób za ... Ludzie co z wami? Chcecie człowiekowi w jego własnym mieszkaniu, na jego własnym balkonie zakazać palić bo wam czasem śmierdzi jak w jednej chwili wyjdziecie na balkon? Co dalej? Osobiście nie palę ale idąc tym tropem żądam zakazu trzymania w domu zwierząt, bo mnie denerwuje jak czasem pies sąsiada szczeka, żądam zakazu noszenia butów na obcasie, bo czasem w nocy słyszę jak ktoś po klatce chodzi, żądam zakazu używania perfum które mi się akurat nie podobają, bo potem mi śmierdzi w komunikacji miejskiej, żądam zakazu organizacji meczy piłkarskich, bo w okolicy stadionu jest strasznie głośno i w ogóle korki po meczach, dramat...

Życie w mieście ma swoją specyfikę, jeśli nie pasuję wam to że macie sąsiadów, to polecam kupić działkę i dom, oczywiście są pewne granice, ale palenie papierosów na swoim balkonie na pewno nie jest przekroczeniem tej granicy.

0

Trochę zabawne że Ci wszyscy miłośnicy romantyzmu i uczciwości nie widzą tego że SL to wielka szansa dla młodych piłkarzy ze szkółki. Pomyślcie tylko, jeśli klub nie musi się obawiać o to czy będzie miał kasę jak nie awansuje do LM to będzie mógł sobie pozwolić między innymi na to żeby odważniej wprowadzać młodych i dawać im czas. Klub który ma świadomość że kasa się będzie zgadzać pomimo gorszego jednego czy dwóch sezonów może prowadzić całkowicie inną politykę transferową.

25

To jest coś pięknego!!! Ta panika która bije z Fify i Uefy jedynie pokazuje że to początek ich końca, oni dobrze wiedzą że bez topowych klubów stracą jakieś 80% dochodów ( policzylem w paincie ) ja tymczasem rozsiadam się w fotelu, czekam na informacje kto bedzie miala prawa do SL i rezygnuje z tych wszystkich setek abonamentow

5

Polecam wszystkim przeciwnikom super ligi filmik footrolla, świetnie wyjaśnia i podsumowuje ten romantyzm FIFA/UEFA

0

@pluszek A proszę Cię bardzo, będzie mi bardzo miło. Tak samo jak oglądanie NBA jakoś mi się nie nudzi. Wprawdzie nie wiem jak sobie emocjonalnie poradzę z oglądaniem Barca vs City zamiast Barca vs Levante ale chyba jakoś dam radę.

P.S. przestań żyć w bańce, giganci już dawno zdominowali i zabetonowali największą scenę. Tutaj nie ma miejsca na żaden klub który nie ma setek milionów dolarów. Reszta klubów jest tylko po to żeby dostać baty 5:0 w fazie grupowej i dostać hajs za to że kibice wielkich klubów zdecydowali się oglądać tą parodię piłki. Sport wymyślono dla biednych, fajnie to idź kopać pod blokiem i pozwól mi cieszyć się rozrywką na najwyższym poziomie, nie mam nic przeciwko żeby biedni sobie kopali z biednymi.

6

@pluszek No tak bogaci poczuli się zagrożeni, nie to co Fifa robiąc mundial w kraju gdzie nie istnieją prawa człowieka, kobietom nie wolno wchodzić na stadiony a w lecie jest za gorąco żeby w piłkę grać więc zmieniają cały kalendarz rozgrywek... Fifa i UEFA są cacy, federację są super, zero korupcji i zepsucia, tacy altruiści walczą o równość.

0

@Boromir4 Tak, zamiast LM, nie będą musieli jeździć na Syberię w grudniu. Ponadto tym razem zarobią kluby a nie UEFA

22

#TakDlaSuperligi

7

Reakcja FIFA / UEFA tylko pokazuje jak bardzo federację narobiły w gacie. Obudzili się z ręką w nocniku po latach korupcji i nic nie robienia. Prawda jest taka że kibic dzisiaj idzie za klubem i piłkarzem. Jak ligi wywalą czołowe drużyny z rozgrywek to mogą zapomnieć o moich pieniądzach(jak i setek milionów), od razu dziękuję eleven, canal + i polsat sport. I wykupuje dostęp do super ligi, dla mnie to super informacja. Jestem zmęczony kupowaniem 30 abonamentów żeby móc oglądać raptem 2 drużyny tydzień w tydzień.

Ponadto nie oszukujmy się, czepiamy się że kluby idą za kasą a co robią federacje? Kluby grają po 60 meczy w sezonie, z czego 80% to mecze z ogórami których nie chcę się oglądać ale grać trzeba. Faza grupowa LM nie licząc zwykle jednej, max 2 grup w sezonie to formalność i nuda. Zwłaszcza kluby z Anglii już zwyczajnie nie mają terminów na kolejne rozgrywki ale grać trzeba, federacja każą bo hajs się musi zgadzać. No to jak hajs się musi zgadzać to niech się zgadza w budżecie klubów a nie federacji. Ja chętnie obejrzę 2x w sezonie mecze z City ManU Chelsea Juve itd... O wiele chętniej niż te z Huescą czy Granadą.

A w ogóle to zabawne że przeciwko super lidze to są głównie Ci którzy na niej stracą, bo skończy się zarabianie na renomie wielkich klubów.

0

@Foksiu10 Bo ma 34 lata więc i tak trzeba by szukać nowej 9?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?