4

@4Fabregas4 Ściągamy gościa za darmo, płacąc połowę jego pensji, na życzenie trenera który go zna i ma na niego pomysł. De Jong jednak walnął te 135 bramek i zaliczył w 72 asysty w 248 meczach Eredivisie więc to nie jest tak że przychodzi do nas jakiś całkowity ogór. Depay odbił się od ManU a potem błyszczał w Lyonie i czaruje u nas. Griezman natomiast błyszczał w Atletico a u nas grał dno. Jak widać niektórzy piłkarze potrzebują konkretnego systemu i trener musi wiedzieć jak wykorzystać ich zalety.

2

@Zagorzały Fan F.C.B tak, to na pewno wyglądało tak: Koeman szefie, kogo chcesz? Hallanda czy De Jonga?
Kurde Lapocia dawaj De Jonga, to jest prawdziwy napastnik a nie jakiś hohland!

Koeman jak ma dostać napastnika za kilka milionów to wiadomo że postawi na kogoś kogo zna, z kim pracował. Ta decyzja broni się bardziej niż kupno Duńczyka.

1

@Pedritodejong Halland w 4 mecze strzeli tyle bramek co Olmo przez 2 sezony a kosztuje raptem 30-40mln więcej? Do tego jest młodszy i ma większy potencjał marketingowy. To już lepiej wziąć kredyt na Hallanda, bo i tak się zwróci. Natomiast Dani Olmo to prawdopodobnie kolejny niewypał dla którego nie będzie pozycji.

7

@AxelF No właśnie jest kluczowe ale źle to interpretujesz. Słowo "tych" oznacza wypłatę renegocjowanego wynagrodzenia w ratach. Czyli nie dość że zarobią mniej np o 20 - 40% to jeszcze to wynagrodzenie zostanie rozłożone na x rat. Jeżeli w artykule napisano że ich pensje zostały obniżone to nie możemy mówić o odroczeniu płatności jako całości ponieważ wtedy nie byłoby mowy o jakiejkolwiek obniżce.

1

@Tadeusz0312 Kilka rzeczy mi w tej ankiecie nie pasuję, np:
10) kwestia odpowiedniego kontrastu między kolorami i pory dnia, w nocy jasne tło to katorga.
11) kwestia urządzenia, rozdzielczości i wzroku.
12) osobiście uważam że żadna i mam kilka swoich ulubionych :)
13) tego pytani nie rozumiem, nie ważna jest ilość podstron ale łatwość znalezienia informacji, jeżeli aplikacja ma dobry design to może mieć nawet milion podstron a wciąż będzie łatwiejsza w obsłudze niż jednostronicowy moloch o długości 20km i czasie przewijania stu lat.

34

@BrzydkiAS no a co w tym dziwnego? W ostatnich latach, nawet pomimo braków kadrowych wszyscy oczekiwali żeby wygrać wszystko. Dzisiaj jesteśmy w grze ale ciężko powiedzieć że nie wygranie LM z Braithwaitem na skrzydle było zawodem. Trzeba patrzeć realnie a Koeman nie powiedział że nie musimy wygrywać.

4

To już nie ten Bayern co 2 lata temu, spokojnie. Wiele zależy od dyspozycji dnia i kontuzji

0

@Pilka_jest_okragla No tak, bo przecież wszystkie kluby na świecie tak robią, że w jednym sezonie ogrywają 5-6 nastolatków. To jest praktyka bardzo powszechna, zwłaszcza w LM i rozgrywkach ligowych. Tylko ten Koeman zły ogrywa raptem 3-4.

32

Wszystko ku szczytnej idei futbolu dla wszystkich! Wszystkich którzy mają kasę :) FFP oficjalnie pisane pod PSG, mistrzostwo świata! Bezczelność UEFA przekroczyła moje najśmielsze oczekiwania. No ale podobno to SL taka zła...

2

Nie ma co się dziwić, facet ma gigantyczny kontrakt i umowę do 2023 roku. Z Umtitim to ogólnie smutna historia bo przecież kiedy podpisywał nową umowę to był top 5 stoperów na świecie. A zaraz potem przyszła kontuzja... Nikt mu aktualnie nie da więcej niż 2-3mln za sezon więc wytransferowanie go jest zwyczajnie nie możliwe.

0

@JarekS Widziałem zdjęcie z 7 sierpnia i nie powiedziałbym że jest ulany, wygląda jakby był w świetnej formie a może nawet powinien nabrać trochę masy. Inna sprawa jak będzie odnajdywać się na boisku po takiej przerwie w tym wieku.

0

Nie odejdzie bo nikt nie da mu już takiej kasy. Facet ma chyba 8mln euro za sezon. Gdyby podpisał nowy kontrakt to do końca kariery nie zarobi tyle co za siedzenie na ławie w Barcelonie przez następne 2 lata. W wieku 30 lat skończy karierę i przebranżowi się na szamana.

0

@Azi Laporta wiedział to pod koniec czerwca a Ty chciałeś negocjować kontrakty w kwietniu. Kto tu z kogo głupka próbuję zrobić, w między czasie próbowali zmieścić kontrakt Messiego a na tapecie był temat umowy z CVC. To wszystko są czynniki które trzeba brać pod uwagę, ale co tam. Jak tak świetnie idzie Ci przewidywanie przyszłości to może kandyduj w następnych wyborach. Widać finanse klubu znasz lepiej niż zarząd.

0

@Azi Na finanse klubu, wpływ mają chociażby transfery a renegocjacja warunków kontraktu musi być poparta konkretnymi powodami i liczbami. Ale widzę dyskusja nie ma sensu bo wypowiedzi interpretujesz jak chcesz :)

0

@Azi Wstępnie oszacować to możesz koszt zakupów w biedrze a nie sytuacje finansową klubu, która jest dynamiczna i na którą wpływa x czynników. Między inny mi odejście Messiego czy potencjalne transfery.

2

@Azi Człowieku, o czym Ty mówisz? Nie zaczyna się negocjacji jak nie zna się pełnej sytuacji finansowej, dodatkowo jak i tak nie możesz nic podpisać przez kilka miesięcy. Jak miały by one wyglądać? "Siema Jordi, słuchaj musisz zejść z pensji ale w sumie nie wiemy o ile, to zrobimy tak, utniemy Ci 20%, 40% albo 60%, jak już będziemy wiedzieć jak źle jest to damy Ci znać, a i ten podpis w sierpniu bo wcześniej nie możemy". Jesteś niepoważny, to co piszesz to jakieś życzeniowe myślenie, może w Polskich Januszexach tak się da ale w poważnym świecie nie. A w ogóle tekst pod tytułem "podejmowanie nieoptymalnych decyzji byle coś robić" podchodzi pod niegospodarność i działanie na niekorzyść spółki za co jest odpowiedzialność karna ( albo cywilna, na kodeksach się nie znam).

2

@Azi Będziesz prowadził renegocjację kontraktów przed wynikiem audytu wiedząc że i tak musisz poczekać do sierpnia z podpisem?

0

@POGROMCA Dlaczego głupie? Jest to aktualnie chyba nasz najlepszy lewo skrzydłowy, jakkolwiek to brzmi to taki jest fakt ... To że plaga kontuzji trwa od pół roku to w żaden sposób jej nie umniejsza. Jak Fati wróci do zdrowia to wszyscy oczekują że z miejsca wskoczy do 1 składu. jego konkurentem jest Braithweit...

2

@Azi No popatrz, narzekasz że Laporta potrzebuję na renegocjację pół roku a sam nie poświęciłeś choćby kilku minut żeby dowiedzieć się że renegocjację kontraktów mogły zacząć się dopiero w nowym sezonie, ponieważ poprzedni zarząd już podpisywał odroczenie płatności w poprzednim.

2

Graliśmy bez Ter Stegena Aguero Fatiego Dembele… widać było gołym okiem przede wszystkim brak Niemca, to właśnie elektryczny Neto wprowadzał zamieszanie przy próbach wyprowadzenia piłki i kilka razy niewiadomo czemu, nie wyszedł do pewnych piłek co kończyło się stratami. Dodatkowo Martin to nie jest i nie będzie materiał na gracza Barcelony, w poprzednim meczu dostał dwa ciasteczka, jedno od De Jonga, drugie od Memphisa który podaniem do Alby zrobił akcje. Z tak wymagającym rywalem potrzebny jest zawodnik który potrafi zrobić przewagę a dodatkowo potrafi zagrać na centymetr. Dzisiaj Duńczyk był niczym słoń w składzie porcelany.

6

Cały problem wynika z braku Ter Stegena, widać to już było w poprzednim meczu. Neto fatalnie gra nogami, wystarczy lekki pressing i facet jest obsrany, wrzuca obrońców na miny albo wali dzidę do nikogo.

2

Ter Stegen proszę wróć… Neto jest chyba przyspawany do tej lini…

9

@John_Doe Mózg sprany w 100% widzę, pomyłka 3 posłów jest powodem? Czyli każde głosowanie można powtarzać do usranej śmierci bo opozycja może sobie zgłaszać pomyłkę w dosłownie każdym głosowaniu. Otóż zmartwię Cię ale pomyłka posła nie jest powodem do reasumpcji. Regulamin sejmu mówi wprost że jeżeli poseł podczas głosowania się pomyli to może zgłosić to pisemnie do Marszałka sejmu co zostanie odnotowane lecz wynik głosowania pozostanie niezmieniony. Tutaj nawet niedoszło do zgłoszenia, oficjalny powód reasumpcji to jakaś zmiana daty odroczenia posiedzenia. Jakiś absurd i kpina i każdy prawnik tak mówi, pokazywanie ekspertyz prawników sprzed 3 lat które dotyczą innej sprawy to już w ogóle absurd, zwłaszcza jak wszyscy potem dementują.

Nie chce mi się wierzyć że jesteś aż tak głupi, musisz być trollem. Nie ma innej opcji

2

@cracker Dembele też się odrodzi? Cou ma już 29 lat, na odradzanie trochę za późno. Antek nigdy w Barcelonie nie grał źle, nie spełniał oczekiwań jakich w nim pokładano ale źle nie grał. Natomiast Brazyliczyk to inna bajka, dostanie ten numer bo prędzej sprzeda się 10tka z nim niż z Demirem

0

Skoro jest taki dobry to czemu nie ma żadnych ofert?

0

@Abominacja Relacja godzina 12:44; „ wydatki 606mln euro przy limicie 237mln euro” coś jeszcze?

5

@Abominacja w odróżnieniu od Ciebie przeczytałem cały wywiad, ale po awatarze zgaduję że Ty z czytania jesteś zwolniony, masz przecież swoje przekonania

44

Te komentarze ćwierćinteligentów i dzieci są już męczące. Ja wiem że tutaj jest sporo wielbicieli ideologi komunistycznej ale jednak macie liczby czarno na białym. Mieliśmy limit płacowy na poziomie 200mln z czymś a wydawaliśmy na pensje 600mln. Co oni mieli zrobić? Klub sprzedać? 1.3mld długu, pożyczka 80mln żeby pensje wypłacić. Też chciałbym żeby Messi został ale sorry nie możemy mieć pretensji że to się nie udało. Można mieć pretensję o to że mówili że się uda ale nie o końcowy rezultat…

6

@4Fabregas4 a może od wypożyczenia zaczyna się prawdziwy sprawdzian dla piłkarza czy się nadaje? Bez taryfy ulgowej „wychowanek”. U nas to każdy w rezerwach jest drugim Messim a potem w Betisie na ławie siedzi. Jak Collado jest dobry to na skrzydle poradzi sobie wszędzie, wróci za rok i wywalczy miejsce w składzie.

3

@Cochise W kwestii obowiązku szczepień, jesteśmy faktycznie tak zacofani że nawet jednego protestu nie zrobiliśmy, nie to co np tacy Francuzi :)

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Protesty-we-Francji-przeciwko-obowiazkowi-szczepien-To-poczatek-drogi-do-dyktatury-8155141.html

Ja się zaszczepiłem bo dla mnie ryzyko powikłań lub efektów przyjęcia szczepionki było mniejsze niż korzyści płynące z potencjalnych ograniczeń. Ale sam fakt przymusu szczepień i ograniczeń sanitarnych, w przypadku kiedy szczepionka nawet nie daje gwarancji ochrony przed Covidem i jego różnymi wariantami, jest nieprzetestowana i nikt nie bierze za nią odpowiedzialności jest skandalem. To jest pewien precedens którego lewica nie rozumie, a może rozumie aż za dobrze. Dzisiaj zamkną restauracje dla niezaszczepionych, jutro nie wpuszczą do nich osób o innych poglądach, potem przeciwników politycznych i zaraz obudzimy się z systemem scoringu jak w Chinach albo będziemy Białorusią 2.0.

Fajnie jest popierać dokręcanie śruby jak się z czymś zgadzasz, tylko że zanim się obejrzysz będziesz po drugiej stronie rzeki i zmuszą Cię do czegoś z czym się nie zgadzasz, tylko wtedy będzie już za późno.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?