Rhaan
Dołączył/a: czerwiec 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Gall No nie prawda, początek sezonu, kiedy Romeu wyglądał jak piłkarz, miał kapitalny. To nie jest zawodnik który może grać sam na pozycji nr 6 ale awaryjnie zawsze jest taka możliwość. Powiedz mi kto z aktualnego składu lepiej tam zagra niż Frenki i jeżeli lepiej by tam zagrał to dlaczego Frenkie gra zawsze, wszystko od deski do deski. Za Holendra trzeba ściągnąć 2 zawodników.
1
@JarekS A bierzesz może pod uwagę to że nieoptymalna gra Frenkiego wynika z tego że zwyczajnie ma trenera który nie potrafi go wykorzystać na boisku? Łatwiej jest grać w niepoukładanej drużynie zawodnikowi który biega między liniami, który bazuje na kreatywności a nie dyryguje zespołem. Spójrzmy jak wygląda nasza gra obronna i gra bez piłki, leży i kwiczy. Pomimo tego Frenkie jest 2 najwyżej ocenianym zawodnikiem według sofa score w tym sezonie. Zwyczajnie gra najrówniej, ma 2 najwyższy współczynnik xA w drużynie. Holender robi dużo małych rzeczy.
EDIT: Jeszcze drugie pytanie, kto za niego? Sprzedamy Frenkiego i trzeba będzie ściągnąć w jednym okienku 2 ŚP bo chyba nikt sobie nie wyobraża Oriola Romeu jako alternatywy.
2
Odejście Frenkiego to rozumiem jakiś pomysł na walkę w lidze europy?
Załóżmy że odejdzie Frenkie, ilość zawodników którzy mogą grać na pozycji nr 6 lub jako ogólnie DM w różnych konfiguracja będzie wynosić, uwaga, JEDEN. Tym jednym zawodnikiem będzie nasz ulubieniec, ORIOL ROMEU.
Za Frenkiego trzeba będzie ściągnąć 2 zawodników do środka, jednego który zastąpi Holendra i jednego który uzupełni braki na pozycji nr 6.
Reasumując, debilizm w czystej postaci. Sprzedamy Frenkiego dajmy na to za 80mln euro, kogo dostaniemy w zamian? Zubimendi to będzie minimum 60mln euro i wcale nie uważam żeby to była dobra zamiana, jaka alternatywa nam zostaje? Na Kimmichia nas nie stać a nawet jeżeli Niemiec by przyszedł to przecież nie zostanie nam kasy na drugiego klasowego DM'a / ŚP. Aktualnie trzeba sprzedać jakiegoś stopera i sprowadzić dobrą 6 która będzie grać obok Frenkiego. No i na koniec to co to za idiotyczny pomysł planować transfery bez trenera?
Na moje to zwyczajnie plotki medialne które wracają średnio co 6 miesięcy, pamiętajmy że Barcelona chce przedłużyć kontrakt z Frenkim i prawdopodobnie puszczane są przecieki żeby wywrzeć presje.
5
@arasz1819 Chłopie ale co Ty gadasz. W ogóle jakie "WY" ? Próbowałeś wyśmiać kogoś nie znając się na temacie, kulturalnie Ci wytłumaczono że nie masz racji a Ty dalej jadem plujesz.
0
@arasz1819 zostałeś wyjaśniony i nawet nie masz odwagi się przyznać. Zamiast wyjaśnić konfederatę, wyjaśniłeś samego siebie.
0
@Safrani bo jak sam napisałeś: bo Ciebie to nie dotyczy i nie martw się przez następne setki lat następne pokolenia które będą z tego korzystać zapłacą o wiele więcej w podatkach.
0
@Safrani Skoro planujesz wyjechać z kraju za max 5 lat i nigdy nie wracać to proszę nie udzielaj się na temat inwestycji strategicznych w kraju.
16
@Safrani Wzrost PKB przekłada się na wzrost jakości życia, CPK da bardzo mocny impuls do rozwoju i będzie generować dochód, czyli wpłynie na Twoje życie, nawet jeśli nigdy w życiu nie ruszysz się z domu.
0
@DSDaniels Absolutnie nie, prognozy ruchu lotniczego na rok 2030 to 54mln pasażerów. Jeżeli dosłownie cały ruch krajowy przeniesie się na CPK i zapełni je w pełni, co się nie wydarzy, to wciąż mamy 14mln pasażerów. Już samo przeniesienie ruchu z Okęcia na CPK zapewni utrzymanie centralnemu lotnisku, natomiast wszystkie low costy dalej będą latać z lotnisk regionalnych.
0
@michal26 Tutaj trzeba powiedzieć sobie wprost, wybudować to lotnisko na 40mln pasażerów z możliwością rozbudowy do 60mln jak najszybciej. Walnąć tego Y'ka a o resztę tras będziemy się martwić później. Ochrona przeciw lotniczna i rakietowa? No chyba najwyższą pora żeby stolica była zabezpieczona. Przecież taka kopuła może pokryć zarówno lotnisko jak i Warszawę.
0
@Borneo Primo, pisz jak człowiek bo nie da się tego czytać.
Rozumiem że na Dominikanę leciałeś z lotniska regionalnego? Nie? A to ciekawe dlaczego, może dlatego że nie ma aktualnie połączenia bezpośredniego Polska - Dominikana :) czasem trafi się coś z Wawy ale na bank nie z regionalnego.
CPK ma być w pierwszej fazie na 40mln nie 60mln, nie kłam.
Dałem Ci liczby, ruch lotniczy jest przewidywany na 89mln pasażerów w 2040 czyli na 10 lat po otwarciu CPK.
Demografia nie ma nic do tego i Twoje dyrdymały o urodzeniach to jest bzdura taka że nawet nie wiem jak to skomentować. Żaden kraj europejski nie ma dodatniej demografii a jednak loty rosną więc skończ gadać o urodzeniach. Jest takie coś jak średnia lotów na obywatela i Polska jest zwyczajnie do tyłu pod tym względem ale dynamicznie ten wskaźnik rośnie i to głównie w jego oparciu budowany jest wzrost ruchu lotniczego.
W 2003 roku powstał raport na zlecenie studium opłacalności CPL, wykazał ze potrzebne jest centralne lotnisko, potem powstał w 2008 i w 2010 na zlecenie rządu PO/PSL wykazał że potrzeba nowego lotniska, potem powstał w 2016 na zlecenie rządu PIS, wykazał że potrzeba lotniska. I nagle przychodzi Borneo i mówi E TAM, BZDURY PISZO.
Fajnie że słuchałeś wywiadu prezesa Ryanaira, ja słuchałem 3 prezesów Lotu, prezesa Kenia Airways, prezesa eSky.pl, pracownika FlairAirlines i można tak wymieniać. Każdy oprócz Ryanaira który ma prywatny folwark w Modlinie chce CPK i nie masz pół argumentu, nie licząc bzdur o demografii, zawyżonych liczb i kwestionowania raportów, przeciwko CPK.
Dałem Ci przykład jak Okęcie zwiększyło ruch ponad 2 krotnie na przestrzeni 13 lat i Kraków zwiększył 4 krotnie. Jak popatrzymy na 20 lat to różnica jest jeszcze większa i właśnie po to nam CPK, BO ZA 20 LAT OBUDZIMY SIĘ Z RĘKĄ W NOCNIKU.
0
@Borneo "lepiej posiedziec na lotnisku w duseldorfie" rozumiem że opracowałeś jakiś autorski system teleportacji na lotsniko w duseldorfie.
Ty naprawdę nie masz zielonego pojęcia o tym jak wygląda struktura lotów w Polsce. Wszyscy eksperci, ludzie z branży lotniczej, prezesi spółek mówią że to się nie może nie udać, tutaj się wszystko spina a lotnisko na 40mln pasażerów z możliwością rozbudowy to nie jest przeszacowany projekt. Ba, to jest projekt potrzebny na już!
Obejrzyj sobie debatę na kanale zero i posłuchaj pana Wilka to może zrozumiesz. Jak lecisz sobie na wakacje do Wiednia to sobie polecisz z regionalnego lotniska, jakiego będziesz chciał ale dzięki CPK będziesz mógł sobie polecieć do Seulu z Polski a nie z Niemiec. Dalej, samo CPK zostanie zapełnione przez ruch lotniczy z Warszawy bo liczby mówią że ruch lotniczy w Mazowieckim przekroczy w 2030 roku 40 mln. Jeżeli uważasz że wyliczenia ekspertów to są mrzonki to sorry ale nie dyskutuje z Tobą, nie masz pół argumentu przeciwko budowie CPK. Twoje argumenty to: "POLECE SOBIE Z LOTNISKA WE WROCŁAWIU A NIE CPK", no kur*** super, NIKT NIE CHCE ZAMKNĄĆ LOTNISK REGIONALNYCH! WSZYSCY CHCĄ JE ROZBUDOWYWAĆ OBOK CPK.
Twoje wyliczenia o starzejącym się społeczeństwie to sobie możesz wsadzić sam wiesz gdzie, bo to nie ma nic do tego. Polaków ubywa od dawna a liczba pasażerów rośnie, bo Polska ma kluczowe, strategiczne znaczenie dla europy środkowo wschodniej, ale Ty tego nie chcesz zrozumieć, za ciężko Ci to przetworzyć, jesteśmy hubem dla krajów bałtyckich, Słowacji, Mołdawii, Ukrainy itd. Oni latają często przez Warszawę.
Na okęciu w 2010 roku obsłużono 8.7 mln pasażerów, Balice w Krakowie 2.6mln, 13 lat później Okęcie doszło do ok 19mln przez limity i ma zapotrzebowanie na 22mln a Kraków zrobił 10mln. Okęcie ok 2x więcej pasażerów, Kraków prawie 4x więcej.
Łacznie ruch lotniczy w Polsce w 2010 roku - 20,68 mln pasażerów, rok 23 - ponad 50mln! Z tego co wiem to chyba nagle nie stało się nas 2x więcej. Prognozy są takie że w 15lat z 50mln zrobi się ok 80mln. Okęcie już nie urośnie i nowy port lotniczy jest koniecznością co mówią wszystkie analizy i eksperci. A Ty i Twoje "nie wydaje mi się i mrzonki nie argumenty" możesz iść na piechotę do Dusseldorfu czekać grzecznie na swój lot.
0
@Borneo Ty naprawdę nie masz ani grama pojęcia o tym temacie i wychodzi to w każdym poście. To już ostatnia wiadomość do Ciebie w tym temacie.
Po 1 o jakim pobycie na lotnisku Ty w ogóle mówisz? Na lotniskach regionalnych latają same low costy i linie regionalne. Linie regionalne czyli np Krk - Waw to linie które mają za zadanie dowieźć pasażera na inny lot. BO NIKT NIE BĘDZIE LATAŁ Z LOTNISKA REGIONALNEGO DO SEULU CZY PEKINU. Zwyczajnie jest za mały ruch na coś takiego. Dzięki CPK będzie duża siatka lotów dystansowych, transkontynentalnych właśnie z Polski. Nie trzeba będzie się przesiadać na zachodzie...
Rozbudowa Okęcia nie ma najmniejszego sensu a akurat szef Ryanaira pierdoli bo jemu głównie zależy na rozbudowie Modlina, dlaczego? A no dlatego że to prywatny folwark Ryanaira i wszystkie inne linie powiedziały że nie mają zamiaru stamtąd latać.
Kolejna sprawa, czy Ty sobie zdajesz sprawę z kosztu rozbudowy Modlina o te 10mln? To będzie koszt porównywalny do wybudowania lotniska w Baranowie, z tym że Modlin będzie dalej miał limit operacji i max 27mln pasażerów, już absolutnie bez najmniejszych możliwości zwiększenia przepustowości.
Widzę że do Ciebie liczby i prognozy nie docierają, tu masz cytat z money.pl
"W 2025 r. przewidywane jest obsłużenie 54,5 mln pasażerów, w 2030 r. – 69,6 mln, w 2035 r. – 85,1 mln, a w roku 2040 – 96,4 mln, zgodnie z wariantem bazowym"
Rozumiesz to? Widzisz te liczby? 5 niezależnych firm w raporcie stwierdziło że nie ma innej możliwości niż zbudowanie lotniska jeśli chcemy obsłużyć ruch lotniczy w Polsce, ale wyjdzie Janusz Polak i powie "E tam, napiwno tyle latać nie bedo, bo po co to"
To że chcesz blisko to mnie w ogóle nie obchodzi, co to za argument? Sorry panowie wstrzymujemy inwestycje! Borneo chce mieć lotnisko 10 minut od domu, CPK jednak nie ma sensu.
Tekst o pilotach to już w ogóle absurd, bo na Polskim lotnisku to tylko POLSCY PILOCI, tutaj będą latać linie z całego świata, oczywiście dzięki CPK LOT również będzie mógł się rozwijać ale to są lata. Już nie wspomnę o tym że przecież sam napisałeś że Modlin trzeba powiększyć i rozbudować lotniska regionalne, to na tych regionalnych roboty będą latać? Czy tylko CPK wymaga większej ilości pilotów?
Ruch lotniczy w Polsce stale rośnie od dziesiątek lat i teraz mamy dwa wyjścia, albo robimy CPK i rozwijamy obok regionalne, albo prosimy o przyłączenie do federacji niemieckiej bo w sumie po co w Polsce siedzieć jak można by tu Niemcy zrobić, tam wszystko jest.
1
@Borneo mieszkam w Krakowie, do NY nie latają samoloty z Krakowa Wrocławia itd wszystko lata PRZEZ OKĘCIE, FRANKFURT, AMSTERDAM itd. To że wsiadam do samolotu w Balicach nie znaczy że dolecę tym samolotem na koniec świata.
Okęcia nie da się rozbudować o 10 mln, to jest jakiś absurd. Tam jest gęsta zabudowa, autostrada itd. A nawet jeżeli rozbudujesz o 10mln to wciąż masz 27mln, czyli za mało o 13 mln. A nawet jak kolanem dopchasz te 13 mln i samoloty będą lądować na alejach jerozolimskich to obudzisz się z ręką w nocniku za 10 lat i zorientujesz się że jednak trzeba będzie zbudować to cpk bo ruch lotniczy w perspektywie 30 lat rozwinie się jeszcze bardziej a Warszawa będzie latać jeszcze więcej.
Teksty o wodorowych samolotach lądujących w nocy w Warszawie nawet nie skomentuje bo naprawdę nie ma po co albo inaczej, skomentuje jak tylko wsiądę w moją elektryczną Izere
7
@michal26 no nieprawda, wystarczyło słuchać… sama warszawa ma mieć ponad 40mln za kilka lat… Okęcie trzeba zamknąć bo jest małe i ograniczone. Ruch lotniczy stale rośnie i ten hub się spokojnie wypełni.
@Borneo no jak grochem o ściane… Okęcie jest pełne. Z Krakowa latają same low costy, jak chcesz lecieć z Krakowa do usa to polecisz przez… Okęcie! Którego nie da się rozbudować. Jak nie bedzie CPK to bedziemy sobie latać przez Frankfurt albo Monachium. Super, rewelka po co nam coś w Polsce jak przecież możemy wszystko dostać na zachodzie!
4
@michal26 mnie przerażało jak ciągle słyszałem argument z dupy „rozwijać porty regionalne” tak jakby ktoś kazał je zwijać. A milion razy powiedzieli że obok cpk muszą rozwijać się również regionalne. Do tego nie docierało do pana profesora od szprych że nie da się tak zorganizować portów regionalnych żeby samolot do Nowego Jorku odlatywał z Rzeszowa.
1
@Cule1234 zapomniał dodać że szuka trenera który jest jego kumplem.
2
@draxidox tylko nie na temat, budowa cpk nie ogranicza rozwoju koleji.
0
@Stoiczkow praca jako selekcjoner różni się od pracy w klubie i nie jest żadnym wyznacznikiem. Jako główny szkoleniowiec Bayernu pracował 2 lata ale co to były za lata, średnia pkt na mecz 2.52, Guardiola notował 2.42. Do tego wygrana LM i gra która była efektowna i efektywna. Na koniec rozsmarowanie nas 8:2
0
@pt9 Mi się dokument o Wiśniewskim podobał i nie uważam że był jednostronny, była wypowiedź prokuratora ale nie oszukujmy się zarzuty są absurdalne. Koleś został pozwany o wyłudzenie pożyczki od skoku wołomin xD można mu zarzucić że był idiotą ale celowe wyłudzenie to już wyższa odkleika prokuratury.
Goździalska faktycznie jest słaba ale pamiętajmy o tym że oni dopiero zaczynają i mają jeszcze czas żeby zareagować. Myślę że jeśli zobaczą odzew to zwyczajnie jej podziękują i znajdą kogoś innego.
Śniadanie Mellera też mi się nie podobało ale oprócz tego było kilka fajnych programów. Wywiad z Dudą moim zdaniem na plus, czekam bardzo na debate o CPK bo czegoś takiego bardzo brakuje.
1
@kanver_ W poprzednim sezonie nie było Gundogana i obok Frenkiego grał Gavi, Kessie lub Busi. Sam Frenkie grał wyżej ustawiony. Busiego już nie ma a sam Frenkie wygląda bardzo dobrze grając niżej i potwierdzają to statystyki. Na przestrzeni sezonu według sofascore ma 2 najwyższy wynik w drużynie, jest też drugi pod względem xA, a praktycznie nie pojawia się w polu karnym. Frenkiego nie trzeba sprzedawać, trzeba postawić obok niego defensywnego pomocnika który będzie potrafił rozegrać piłkę i jednocześnie asekurował Frenkiego kiedy ten podchodzi wyżej. Początek sezonu był naprawdę obiecujący kiedy obok FDJ grał Oriol i wyglądał jeszcze na profesjonalnego piłkarza a nie amatora. Potem przyszła kontuzja Frenkiego i Oriol chyba zwyczajnie posypał się psychicznie i już się z tego nie pozbierał.
20
@Kalin33 @kanver_ największe kłamstwo la bamby, mamy wielu pomocników na miejsce FDJ. Gundogan zaraz skończy 34 lata i zwykle gra wyżej, Oriol Romeu to drewno. Pedri, Fermin i Gavi nie grają na pozycji Frenkiego. Nie mamy absolutnie żadnej alternatywy dla Frenkiego, ani jeden zawodnik nie potrafi tak rozgrywać jak Holender. Przypomnijcie sobie jak wyglądała nasza gra kiedy Frenkie był kontuzjowany, to była katastrofa.
1
@MESSIah16 ja ogólnie popieram aborcję do 12 tygodnia i nie jestem wierzący aczkolwiek w 100% rozumiem argument że aborcja nie jest zgodna z wiarą chrześcijańską. Bo jeżeli wychodzimy z założenia że płód od samego poczęcia ma dusze a dusza jest ważniejsza od ciała to przyjście na świat dziecka jest ważniejsze niż to że będzie cierpieć za życia... Nie wiem jak to wygląda w przypadku zagrożenia życia matki ale to temat na inną dyskusje, w każdym razie. Pomimo tego że Kaja Godek to najwyższy lvl szura, to tutaj chyba jednak ma rację xd
1
@Mazi Do Ciebie również ostatnia wiadomość bo nie jesteś rozmówcą na poziomie a trollem.
Wolny rynek - rodzaj rynku, na którym wymiana dóbr dokonuje się w wyniku dobrowolnie zawieranych transakcji pomiędzy kupującymi a sprzedającymi przy dobrowolnie ustalonej przez nich cenie. Jest to niezwykły system, w którym są skoordynowane plany i działania dostawców oraz potrzeby odbiorców danego dobra. Między tymi grupami MUSZĄ zaistnieć uzgodnienia, które NIE MOGĄ być odgórnie kierowane. Możliwość istnienia wolnego rynku jest TYLKO WTEDY, kiedy społeczeństwo w danej gospodarce ma szeroki ZAKRES WOLNOŚCI. "Jest zatem mechanizmem współdziałania wolnych ludzi
Jeżeli rynek jest regulowany przez prawo unijne, czyli np istnieją limity produkcji, lub konkretne wymagania względem produktów, to nie możemy mówić o wolnym rynku. Dziękuje dobranoc.
1
@misterio To moja ostatnia odpowiedź bo nie jesteś odpowiednią osobą do dyskusji. Takie regulacje wprowadziła UE, PiS PO Lewica i PSL zgodzili się na to. Skoro więc takie regulację istnieją to nie ma innego sposobu niż ochrona rynku przed nielegalnymi towarami bo jeżeli my zniesiemy regulacje to dostaniemy kary z UE. Tekst pod tytułem "ktoś sobie nie radzi bo jest słaby i niech padnie" to jest zwyczajny debilizm i tekst rodem z gimnazjum, nie mam zamiaru tego komentować.
1
@Mazi No to Cie teraz zaskocze, w styczniu tego roku Ukraina zaczęła wprowadzać reformę która blokuje możliwość zakupu ziemi przez obcokrajowców. Ponadto idea konkurowania przez wyprowadzkę to idiotyzm. Wtedy podatki itd będą odprowadzane na Ukrainie a nie w Polsce...
1
@misterio no to teraz Cie zaskoczę kolego Ci Włosi którzy nie mogą konkurować z Chinami są największymi producentami ryzu w Europie, potem jest Hiszpania.
A RYŻ Z CHIN JEST OCLONY.
1
@Mazi no nie mogą xD czego nie rozumiesz. Jeżeli jesteś rolnikiem to musiałbyś mieć ziemie na Ukrainie, musiałbyś się tam w ogóle wyprowadzić a na koniec przegrałbyś skalą bo na Ukrainie nie ma małych gospodarstw rolnych tylko wielkie molochy należące do oligarchów.
1
@misterio o Kur**a xDDDD HAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
OPRAWIE SOBIE TWÓJ KOMENTARZ W RAMKĘ i jak kiedyś będę miał dzieci które nie będą się chciały uczyć ekonomii to im pokaże i powiem, ucz się albo będziesz się tak błaźnic w necie.
0
@misterio typowa rozmowa z komunistą
- Wolny rynek to równe prawa dla podmiotów w nim występujących.
- [komuch] HAHA WOLNY RYNEK NIE DZIAŁA HAHA BO PRZECIEŻ HAHA WOLNY RYNEK TO KAZDY CO CHCE ROBI
Ty naprawdę nie rozumiesz absolutnie podstawowych założeń gospodarki i ekonomii. Jak chcesz sobie coś kupić taniej z USA to dowalą Ci takie cło na granicy że się zesrasz i pożałujesz "tańszego zakupu", nie wierzysz, polecam kupić sobie lapka w USA i przewieźć do Polski. Jeżeli kupujesz coś przez neta to towar już będzie miał doliczone europejskie podatki. Jeżeli kupisz sobie coś w UE to cła nie zapłacisz bo mamy wspólny rynek towarów, tylko że wcale taniej nie będzie a już napewno nie z dostawą, a nawet jeżeli to nie ma problemu bo każdy kraj członkowski musi spełniać konkretne normy.
Jeżeli uważasz że absolutnie normalne jest to że przedsiębiorca ma zbankrutować bo jego koszty produkcji wynoszą np 1 milion zł a jego konkurencji z zagranicy 100 tyś to jesteś totalnym szurem i odklejeńcem. Bo jak już Ci wszyscy przedsiębiorcy padną, to kto Ci będzie zapewniać te towary jak zamkną granice? Kto będzie tworzył pkb? Kto będzie zapewniał miejsca pracy, kto będzie generował PKB?