0

@Krzychuu_77 Dawaj te plusy... Praca 8.5h bo wejście wyjście trwa, 2h dojazdów, a potem jeszcze obowiązki domowe. Sama praca 10.5h do tego sen 8h i powiedzmy 30 minut na wyszykowanie się do pracy rano. To jest 19h, spacery z psem ok 2-3h dziennie. To mamy już 22h a jeszcze obowiązków domowych nie podliczyłem. Normalnie fun! Mieszkając w mieście do biura mam 20 minut i biorę ze sobą psa więc przy okazji zaliczam spacery plus w pracy godzinny spacer robie. Dzięki temu praca + pies zajmuje mi jakieś 10h, do tego sen 8h i mam jeszcze 6h czasu dla siebie. Masa sklepów, knajp, restauracji, muzeów, kin itd.

1

@mmaciass Filmiki z YT mają to do siebie że są często gówno wartę, szybko sprawdziłem wskaźnik urodzeń w 2022 w Polsce. Cytat z money.pl:

"Współczynnik dzietności (TFR) w Polsce w 2022 r. wyniósł 1,26, co w uproszczeniu oznacza, że na jedną kobietę rodzi się u nas 1,26 dziecka."

Według filmiku wskaźnik TFR na rok 2022 wynosi ponad 1.35 co nie jest prawdą. Dodatkowo wskaźnik TFR w latach wcześniejszych wynosił ok 1.3. Czyli jak widać był lepszy niż aktualnie. Zresztą, tutaj jest tweet ( sorry nie wiem jak wklejać tweety więc będzie syf ) który pokazuje dane z GUS:



500+ było impulsem dla osób planujących dzieci do podjęcia decyzji o tym żeby zrobić je teraz. Jednak w żaden sposób nie zachęciło osób niezdecydowanych, czego efektem jest nagły spadek poniżej średniej. Wniosek jest taki że 500+ nie miało żadnego przełożenia na dzietność w średniej i długiej perspektywie.

2

@Mezocyklon87 Ja nie mieszkam na wsi, nikt z moich znajomych i rodziny również na wsi nie mieszka i nikt sobie nie wyobraża mieszkania z rodzicami. Już nawet nie wspomnę o tym że moi rodzice nie mieszkają w domu...

Dodatkowo przejedź się po tej wsi i powiedz ile widzisz miejsc pracy. Fajnie że masz dom 200m2, jeszcze fajniejszy będzie dojazd 2h w jedną stronę do pracy.

4

@MESSIah16 Wynajem mieszkania 60-70m2 w Krakowie to około 5-6tyś miesięcznie, koszt kredytu na takie mieszkanie to około 7-8tyś miesięcznie plus wkład własny. Średnia krajowa to 7.5k brutto czyli troche ponad 5k na rękę.
Ciekawe czemu ludzie nie zakładają rodzin.

0

@Dari0G Ja nie muszę nic gwarantować ani udowadniać, to Ty masz to zrobić jeżeli twierdzisz że ktoś znęca się nam psem. Zresztą widać że żadnego nie masz, bo wiedziałbyś że dzisiaj psy są lepiej traktowane niż ludzie, jeżeli już gdzieś dochodzi do patologi to często na wsiach i u osób starszych. Czyli raczej nie wśród osób kręcących "słodkie filmiki na tiktoka"

1

@Pedri16Future filmiki ze znajdowaniem zwierząt itd to oczywiste ustawki ale tekst o kapciu czy tresurze to jakiś absurd xD Potrzebuje paczki smaczków i 2 godzin żeby nauczyć mojego psa reagować w konkretny sposób na machanie kapciem. Nikt normalny dzisiaj nie szkoli psa za pomocą przemocy.

0

@pax Rozumiem taką argumentację, chociaż ja mimo wszystko uważam że biorąc pod uwagę fakt, że cała ta akcja trwała dosłownie 2-3 sekundy, błąd Holendra jest niewielki w porównaniu do zachowania kolejno Romeu - > Christensena -> Araujo.

P.S. doceniam pracę przy screenach i opisie.

1

@Faro Odpal sobie nasze mecze z Porto, Szachtarem i Royalem Antwerp. We wszystkich tych meczach nie było Frenkiego bo był kontuzjowany. Miłego seansu, powodzenia.

0

Nie zgodzę się z opinią że De Jong był źle ustawiony przy 1 bramce. Odpaliłem sobie tą sytuację kilka razy, porównałem zdjęcia które daliście i zwróciłem uwagę na reakcje Holendra bo ta sytuacja nie dawała mi spokoju od samego początku. Frenki w początkowej fazie akcji, czyli na początku starcie z Romeu kryje strefe, nie ma tam żadnego zawodnika do którego musiałby doskoczyć więc blokuje możliwość wycofania piłki. Christensen kryje Moreno. Następuje zejście Sorlota do lini końcowej i widać już że wygrał pojedynek z Romeu, Holender patrzy co się dzieje w polu karnym i widzi ruch Christensena w kierunku bramki, po czym natychmiast zbiega żeby zablokować potencjalne podanie między nim a Duńczykiem, tylko że jest już za późno, piłka trafia do niepilnowanego Moreno.

Wyobraźmy sobie sytuację że Frenkie wcześniej zbiega w stronę lini, to by oznaczało że już w momencie pojedynku Sorlota z Romeu musiałby stać w jednej lini z Christensenem, teraz pytanie, kto pilnowałby przestrzeni między 11 a 25 metrem, zamykając opcje wycofania piłki? Nikt, bo Holender jest tam sam, gdyby wtedy Sorlot wycofał do Comesañi lub Baeny to byłby wielki krzyk że jak można zostawić tyle przestrzeni.

13

@David_Beckham ta, jeden piłkarz jest winny... Ciekawe czemu jak Lewego nie ma na boisku wcale nie gramy lepiej.

0

@barcelonaLM Żeby przejąć władze na 2 tygodnie musieliby wygrać wybory inaczej nie będzie się dało w żaden sposób uargumentować powierzenia misji tworzenia rządu Morawieckiemu, zwłaszcza że PiS nie ma absolutnie żadnych zdolności koalicyjnych. To będzie za mało czasu żeby wprowadzić jakiekolwiek zmiany.

W październiku sytuacja była inna bo wcześniej rządził PiS więc wyznaczenie Morawieckiego było tak naprawdę przedłużeniem rządu PiS nie o 2 tygodnie a o 2 miesiące.

Jeśli dojdzie do przyspieszonych wyborów to najprawdopodobniej PiS straci swoją największą broń czyli weto prezydenta. Aktualnie Koalicja 15 października + Konfa to za mało do obalenia weta, po wyborach może się to zmienić.

1

@barcelonaLM PiS już kiedyś był na tyle głupi żeby skrócić kadencje sejmu i nie chce mi się wierzyć że zrobią to znowu. Nie mają mediów, nie mają już SSP a obecny rząd jeszcze się ludziom nie znudził. Sondaże pokazują że PiS notuje mocny zjazd. Na przyspieszonych wyborach skorzystają wszyscy oprócz pisu wiec Andrzej raczej odpuści.

0

@PatrykBarca fajnie że Setien dostawał 6mln, może to wynikać z tego że Setien nie był trenerskim amatorem, przynajmniej jeśli mówimy o doświadczeniu trenerskim. Xavi trenował pasterzy w Katarze gdzie na treningach uczy się zawodników jak przyjmować piłkę. Ponadto Xavi nie przychodził kiedy klub był w ruinie, to Koeman przychodził kiedy klub był na skraju przepaści. Xavi miesiąc po przyjściu dostał transfery za około 100mln euro.

Ja oczywiście do Xaviego mam szacunek, ale do Xaviego piłkarza a nie trenera. Trenerem jest miernym, przynajmniej na razie, może się okazać że zwyczajnie przyszedł za szybko i jeszcze będzie świetnym szkoleniowcem.

0

@kamilop Do tego przejęcie klubu po 8:2 od Bayernu, odejście Messiego i Griezmana, można wymieniać.

0

@Faro na moje to zwyczajnie nikt już nie musi murować. Murowanie bramki często wynika z tego że przeciwnik nie potrafi utrzymać się przy piłce albo przejść do szybkiego ataku. Jak widać aktualnie nawet 3 ligowiec potrafi ominąć nasz pressing. My natomiast przy pressingu rywala gubimy się i popełniamy błędy.

5

@NeroTFP1 Nie no faktycznie, powinniśmy bardziej doceniać najgorszy miesiąc w całej historii klubu pod względem straconych bramek. Trzeba było naprawdę dużo pracy włożyć w to żeby każdy rywal ładował nam bramki jak na sesji treningowej.

1

@aleksandrowielki To musi chodzić o to że Bayer ma lepszych zawodników, przecież to oczywista oczywistość. Trener nie ma znaczenia, to piłkarze grają dlatego randomy o wartości ułamka pensji Lewego grają na poziomie prime Barcy Guardioli (tak tak wiem, lekka hiperbola) a nasze gwiazdy nie potrafią przyjąć piłki.

0

@kamilop Jak to jest że jest masa zawodników którzy grają naprawdę poniżej poziomu Barcelony a wciąż da się ich sprzedać i mają jakąś wartość a my rambli zawsze sprzedajemy tych najlepszych? Opychamy Frenkiego i Araujo a prawdziwym problemem jest Ferran, Raphinha, Kounde, Lewy, Romeu czy ostatnio często kontuzjowany Pedri i fatalny w tym sezonie Balde.

5

@DamianBarcaCule tak tak, my i transfery. Ja już to widzę jak sprzedajemy Pedriego i Araujo za 90mln łącznie i kupujemy Anthonyego za 120mln. Do właśnie takich transferów jest zdolny nasz obecny pion sportowy.

5

@slayer jak Wisła Annopol będzie miała swoje modele AI, które będą wstanie wygenerować listę trenerów, to z pewnością zacytują

0

@FcPortoFan1999 to wcale nie jest lista trenerów z dupy. A Alonso czy De Zerbiego myślę że chciała by większość. Dodatkowo nie wiemy czy AI brała pod uwagę kryterium finansowe, w każdym razie na pewno uwzględniła to że taki Guardiola jest bardziej niż nierealny.

0

@Azi Jak skompromitować się w kilku zdaniach, poradnik by @Azi xD więcej niż 3 zdania za trudne do przeczytania xD

0

@Azi Rozbiłeś bank! Udowodniłeś że naprawdę trzeba wytłumaczyć Ci kilka podstawowych rzeczy.

Po pierwsze, pisząc tutaj posty, w żadnym razie nie mam zamiaru nikomu dawać rad ani nie oczekuje że ktoś się ich będzie słuchać. Mój post miał na celu podzielenie się opinią iż wybór szkoleniowców w Barcelonie jest, ujmijmy to dyskusyjny. Uważam jednak że naprawdę nie trzeba za każdym razem, chcąc podzielić się myślą na naszej kochanej la bambie, pisać: " W MOJEJ OPINI ..." a następnie przedstawić szereg dowodów, w oparciu o wcześniej przygotowany materiał, potwierdzających słuszność naszych tez.

Po drugie, wyjaśniłem Ci już w poście powyżej co miałem na myśli mówiąc "nie chce się wprowadzić intensywności", nie wiem czy nie zauważyłeś, czy celowo zignorowałeś tą informację. Chociaż może nie zrozumiałeś... Otóż uważam że Ernesto Valverde nie potrafił wprowadzić intensywności do gry Barcelony, oczywiście mogło to wynikać z tego że zwyczajnie mógł mieć inną wizję gry dla nas, mi się jednak ona nie podobała. Natomiast jeżeli zawodnikom nie chciało się biegać, to cóż, uważam że to rolą trenera jest pilnowanie realizacji założeń taktycznych.

Po trzecie, nasza kochana La Bamba jest po to żeby dzielić się przemyśleniami i pisać co nam się żywnie podoba i nigdy nie będzie tak że z opinią wszystkich będziemy się zgadzać, nieprawdaż? Nie trzeba tutaj nikogo traktować "POWAŻNIE" bo po co? Człowieku, to jest forum internetowe a nie zgromadzenie socios compromisarios.

0

@Azi Widzę dalej nie rozumiesz, albo nie posłuchałeś rady albo najprostsze rzeczy Cię przerastają. Strasznie smutne, ale naprawdę życzę Ci żebyś kiedyś przekroczył fizyczne ograniczenia Twojego umysłu.

0

@Azi Chłopie, wyśpij się porządnie, wypij kawusie, rozbudź się potem usiądź i zastanów się co Ty piszesz. Przeczytaj jeszcze raz posty, tym razem ze zrozumieniem bo widzę w ogóle nie rozumiesz sensu mojej wypowiedzi a jeżeli uważasz że Barca Valverde grała intensywnie to polecam odtworzyć sobie tamte mecze ale chociaż przypomnieć słynny cytat: "'I never give much importance to physical preparation".

8

@mightyanaldevastator Żartujesz sobie chyba. Zacznijmy od tego że Koeman dostał Barcelone po słynnym 8:2, tak potężną ekipę odziedziczył, do tego w momencie w którym zaczął się kryzys finansowy i zawodnicy schodzili z kontraktów i było masowe wypychanie piłkarzy z klubu. Po 1 przejściowym sezonie w którym nawet nie mieliśmy prezydenta! Odchodzi Messi i Griezman w ataku zostaje LDJ, Depay, Braitwaith i kontuzjowany Dembele który wróci dopiero po przyjściu Xaviego. Dodatkowo w pomocy oprócz Busiego, Frenkiego i Pedriego który rozegrał raptem 3 mecze, mamy do dyspozycji Puiga, Sergiego Roberto i dopiero debiutujących Gaviego i Nico. W skrócie, obraz nędzy i rozpaczy

Koeman w pewnym momencie musiał grać Destem na skrzydle...
Xavi dostał transfery za ponad 200mln euro, zaraz po przyjściu miał Aubameyanga, Ferrana, Daniego Alvesa, Adame Traore i powracającego z kontuzji Dembele. Potem do tego Raphinha, Lewy, Gundogan Kounde, Felix i Cancelo.

Koeman mógł pomarzyć o takim składzie, a to że Xavi zamiast rozwijać piłkarzy to uwstecznił kogo się da, to już wina Xaviego.

0

@Azi No popatrz a ja myślałem że na LaBambie każdy jednak te 2 szare komórki ma i nie trzeba pisać "łopatologicznie" żeby każdy zrozumiał. Myliłem się, już tłumaczę, otóż Ernesto Valverde nie potrafił, lub też z innych, mi nie znanych powodów, nie wprowadził w Barcelonie takiej intensywności w grze, jak robił to kiedyś i robi to obecnie, w Bilbao.

0

@mightyanaldevastator Niby drobne, a jednak Xavi musiał zapłacić połowę z tych 5mln bo kasy nie mieliśmy, ponadto to było 5mln dla Katarczyków. Ja naprawdę nie wierze w to że Arsenal puści Artete tak tanio, Nagelsman podobno kosztował Bayern łącznie 25mln euro.

A w kwestii odstawiania maniany przez trenera to jednak nie kupuje tego. Poważny trener tego nie robi, ma kontrakt i musi go uszanować, piłkarze są często młodzi i głupi, od trenerów wymaga się o wiele więcej a i sam trener nie chce psuć sobie opinii.

3

Dużo osób tutaj widzę żyje wyborem trenera, zastanawia się kto by był najlepszy itd... Ja mam radę, nie nastawiajcie się, serio. Ja naprawdę nie pamiętam kiedy ostatnio cieszyłem się z wyboru trenera. Za każdym razem oczekiwania były mega wysokie a potem przychodził specjalista z "DNA" Barcelony i stopniowo od śmierci Tito powoli popadaliśmy w marazm. Tak naprawdę nawet Lucho pomimo tego że zrobił świetną robotę, nie był żadnym wybitnym szkoleniowcem a zwyczajnie dysponował kosmiczną kadrą z MSN na czele.

Chyba największy hype miałem na Valverde, bo podobał mi jego Athletic, a potem okazało się że jakoś u nas nie chce mu się wprowadzać tej intensywności...

0

@mightyanaldevastator no nie, nie ma czegoś takiego że ktoś puści trenera na ładne oczy, nawet za Xaviego musieliśmy zapłacić a przecież był dogadany z Arabami. Arsenal powiedziałby że jak Arteta chce odejść do Barcy przed końcem kontraktu to proszę bardzo ale musi zapłacić a jak się domyślasz my kasy na Artete nie mamy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?