0

@Faro no nie, mówisz o filmiku z twittera który został wklejony wczoraj na ramble. Podsumujmy kilka faktów, pierwszy jest taki że w samym styczniu straciliśmy 21 bramek, kosmos. Czy Frenkie był we wszystkie zamieszany? Absolutnie nie, czy często zdarzało mu się być na widoku w danej akcji? No tak, ciężko żeby było inaczej jak Frenkie gra na "6", chociaż nie mam przekonania do tego żeby nazywać go szóstką bo dla mnie to ustawienie to jakaś dziwna hybryda ze schodzącym Gundoganem. W każdym razie nasza obrona jest dziurawa, pressing fatalny i bardzo często zdarza się że przeciwnik wchodzi w nas jak w masło. Jeżeli tych sytuacji jest naście w meczu a obrona gra jak gra to ciężko żeby nie odbiło się to na tym że Frenkie będzie w to zamieszany w jakimś stopniu ale jeżeli to jest wina nr 5-6-7 to sorry ale równie dobrze możemy winić napastników że 3 minuty wcześniej zmarnowali setkę. Ja widziałem tą kompilację "błędów" Frenkiego i to była bardzo fajnie zmontowana manipulacja, bo pokazali kilka błędów gdzie Frenkie faktycznie zawalił po całości i wymieszali to z sytuacjami gdzie zwyczajnie stał w kadrze i można było wskazać 3-4 zawodników którzy zachowali się gorzej a czasem wręcz absurdalnie fatalnie. Tylko jak strzałka pokazuje Frenkiego to człowiek zastanawia się czy mógł zrobić coś więcej, no pewnie mógł, tak jak każdy na boisku zawsze może zrobić coś lepiej.

Przypomnij sobie jak fatalnie wyglądaliśmy kiedy Frenki był kontuzjowany, to był jakiś absurd, nie potrafiliśmy wprowadzić piłki na połowę przeciwnika, bo właśnie od tego jest Holender, nie od kluczowych podań i nie od żelaznej defensywy, on ma łączyć obronę z atakiem, nadawać płynność grze i rozegraniu. Wystarczy wejść na sofascore i zobaczyć średnie oceny graczy, najlepsza trójka to Gundogan: 7.54, Frenkie 7.53 i Pedri 7.43. Oczywiście suche statystyki to nie wszystko ale liczby nie mogą się aż tak drastycznie różnić od rzeczywistości żeby najlepszy gość w drużynie na przestrzeni sezonu był uznawany za kolesia który odpowiada za wszystkie tracone bramki

0

@mightyanaldevastator Arteta ma kontrakt do czerwca 2025 i nigdzie nie odejdzie. Klopp może sobie odejść z Liverpoolu bo to całkowicie inna sytuacja, facet trenuje klub 9 lat i zwyczajnie potrzebuje przerwy. Arsenal nie puści trenera w trakcie kontraktu bo Barcelona czy jakiś inny klub go chce...

0

@Faro no mógł zrobić dodatkowy sprint w 100 minucie meczu, który nie zmieniłby absolutnie nic bo był za daleko. Zabawne że nie winisz Araujo który zamiast wyjebać piłkę w kosmos w prostej sytuacji, podaję piłkę przeciwnikowi.

5

@Faro Ty to byś zamieszał w bramkę De Jonga nawet gdyby na ławce siedział, ale jakoś się w kadrze złapał. Jeżeli FDJ tu był „zamieszany” w bramkę to był 5 do obwiniania.

0

@AlwaysBlaugrana jak to Ćwiąkała powiedział. Xavi okazał się teoretykiem, dużo widzi i rozumie piłkę ale nie potrafi planu wprowadzić w życie.

7

@4Fabregas4 ale bzdura, Xavi sam sobie dobrał skład i sztab i to on nie potrafił rozwinąć piłkarzy a nawet doprowadził do tego że zaczęli się zwijać. Oriol Romeu w zeszłym sezonie był topowym dm’em w lidze, po 3 miesiącach z Xavim stał się karykaturą piłkarza, Lewy to jeden z 3 najlepszych napastników w 21 wieku, pół roku u Xaviego i zjazd do poziomu Rasiaka. Ferran zaliczył super wejście do zespołu i po 3 miesiącach wyglądał jak parodysta. Raphinha był wyróżniającym się skrzydłowym w PL a u Xaviego nie potrafi tyczki przedryblować i to chociaż raz w sezonie. Można tak bez końca wymieniać.

Ćwiąkała fajnie podsumował Xaviego, okazał się być teoretykiem, który nie potrafi wprowadzić planu w życie.

0

@Maker0 jest kilku takich trenerów na świecie którzy potrafią zrobić coś z niczego i właśnie Klopp nim jest. Frenkiego bardzo lubię bo niewielu jest piłkarzy którzy potrafią tak wyprowadzić piłkę. Tylko co z tego jeśli drużyna nie funkcjonuje? Dlatego dla Kloppa to bym poświęcił Araujo i Frenkiego w pakiecie. Tylko że szansa na przyjscie Kloppa jest taka jak na wygranie dubletu w tym sezonie.

0

@JohnnySilverhand przestań czytać ramble i zacznij oglądać mecze. Frenki to najlepszy zawodnik na przestrzeni sezonu i potwierdzają to średnie ocen.

1

@tbas no a jak miał wyglądać z Puigiem, Destem, Minguezą, Depayem i Braithwaitem?

0

@HighestInTheRoom tak kur*** sprzedaj jednego z 3 najlepszych zawodników w kadrze. Brawo

1

@PIWOSZ89 A co dostaniesz w zamian ?

3

@KamQiX Realnie o top 2-3 ? 8pkt straty do Girony i 7pkt straty do Realu, do tego gramy okropne gówno ale ok, walczymy o 2 miejsce w lidze. Szkoda że zapomniałeś wspomnieć że bliżej nam do 5 Bilbao niż do Realu i Girony.

W zeszłym sezonie Xavi dostał transfery za ponad 100mln euro i udało mu się wygrać mistrzostwo głównie dzięki rewelacyjnej, kapitalnej i wręcz historycznej dyspozycji MATS'a. A w momencie w którym zdobył matematyczne mistrzostwo, wszystko posypało się jak domek z kart. Warto też wspomnieć że oprócz ligi są jeszcze rozgrywki europejskie, może przypomnisz wszystkim jak świetnie sobie radzimy w europie pod wodzą Xaviego.

18

@KamQiX Xavi mając kadrę kilkukrotnie lepszą od Koemana zbudował drużynę która będzie walczyć o top 4 w lidze. Zbudowanie absolutnego zera zajęło mu jedynie 2.5 roku, super, rewelacja. Gdyby nie nazywał się Xavi to zwolniliby we wrześniu.

6

@don'T.R.I.P.e No a my ile wydaliśmy na Raphinie, Ferrana, Kounde, Lewego i Roque?

Edit: Tzn oczywiście Klopp u nas to bajka ale nie udawajmy że my kasy nie wydajemy.

17

Proszę was, jakie Kloppy? Przecież on nie ma DNA Barcelony!

0

Gdzieś mam Hallandy i inne Mbappy ale boli mnie okropnie że nie jesteśmy wstanie rywalizować o Kloppa ...

1

@AxelF Ależ bzdura. Xavi na start dostał Ferrana, Aubemaynga, Adama Traore i Daniego Alvesa.

EDIT: Do tego dochodzi powrót Dembele. Ousman był kontuzjowany od początku sezonu i zagrał dopiero w listopadzie, po zwolnieniu Koemana.

0

@JarekS Dla mnie Xavi jest do tego stopnia skompromitowany jako trener że już naprawdę wole Marqueza na minimum pół roku niż Xaviego. Drużyna Xaviego jest w kryzysie nie od 2 miesięcy a od zdobycia mistrzostwa w poprzednim sezonie. Za 3 miesiące będzie rocznica.

0

@korn234 ja się zastanawiam na ile on jest uzależniony od poziomu gry drużyny. Bo z jednej strony prawdą jest że gra słabo ale kto u nas dobrze gra na 9? Nikt, ile okazji wykreowaliśmy tym zawodnikom? Ferran jak strzelił hattricka to 2 bramki strzelił z pozycji schodzącego napastnika a jedną z kontry. My praktycznie nie kreujemy napastnikowi okazji bramkowych. Xavi jest tak fatalnym trenerem że ja dzisiaj nie mam pewności że Lewy nie daje już rady grać na chociażby przyzwoitym europejskim poziomie.

0

@takisobiektos Według transfermakt, ja już dokładnie tego nie pamiętam a nie chce mi się grzebać w artykułach. Pedri zagrał tylko 2 mecze po powrocie. 90minut z Sociedad i 68 z Athlethiciem, potem dostał wolne od Koemana (urlop okolicznosciowy) i już z Getafe nie grał. Prawdopodobnie kontuzji dostał na treningu po urlopie. Trzeba jednak pamiętać że to jest absurd żeby piłkarz nie grał w klubie przez np 3 tygodnie kiedy są rozgrywki bo musi odpocząć po kadrze. Pedri powinien mieć bana na IO.

1

@priest9999 No to jedziemy, sprawdźmy sobie naszą potężną kadrę za Koemana w sezonie 2021/2022 kiedy Pedri miał skrócone wakacje. Otóż środek pola w 1 meczu wyglądał następująco: Busi, FDJ, Pedri. Wygląda dobrze, teraz sprawdźmy ławkę żeby zrozumieć w jakiej sytuacji byliśmy: Gavi, Nico, Puig, Sergi Roberto. Przypomnę że wtedy Gavi i Nico to byli absolutni debiutanci dodatkowo to był nasz pierwszy sezon bez Messiego który odszedł niespodziewanie, po tym jak zapewniano nas że zostanie. W skrócie, chodzi mi o to że Koeman nie miał kim grać a presja była ogromna. Na ławce były same dzieciaki a w ataku Braithwait i Depay. W obronie Dest Pique Garcia i Alba. Tutaj trzeba było naprawdę kombinować. Natomiast tekstu o tym że 18latek nie powinien tyle grać nie kupuje. Tacy zawodnicy jak Mbappe czy Bellingham grali w tym wieku po 3.5k minut a oprócz tego jest masa zawodników jak chociażby Camavinga którzy zrobili ok 3k. U nas za Xaviego Gavi również zrobił 3.5k.

@escarabajo Oczywiście, pełna zgoda. Zawodnik powinien zostać usadzony na dupie i kropka. Granie w tym wieku po 120 minut to jakiś absurd, przy tej ilości meczy ale granie po 60 kilka minut to już jednak przegięcie nie jest.

2

Znowu dzisiaj można było przeczytać na naszej kochanie rambli o tym że Pedri został zajechany przez Koemana, postanowiłem więc się trochę zagłębić i sprawdzić to mityczne zajechanie. O to efekty:

Pedri w sezonie 20/21 zagrał dla klubu 3.5k minut w 52 spotkaniach, średnia wychodzi więc ok 67 minut na mecz, przy czym Pedri zagrał jedynie 7 razy pełne 90 minut.

Teraz popatrzmy na reprezentację prowadzone przez Lucho i Luisa De la Fuente.
- Ilość meczy dla kadry U23 - 6
- minimum 90 minut - 4
- średnia ilość minut na mecz - 93 minuty

- ilość meczy dla kadry głównej, ME 2020 (rozgrywane w 2021) - 6
- minimum 90 minut - 6
- średnia ilość minut na mecz - 104 minuty

Odpowiedzmy więc sobie na pytanie, kto starał się korzystać rozsądnie ze swojego zawodnika? Koeman który praktycznie nigdy nie grał Pedrim przez 90 minut, czy selekcjonerzy którzy praktycznie nie ściągali go z boiska.

0

@beter2 Tak, dokładnie tak, piłkarz ma w pierwszej kolejności grać dla klubu i jak widać zagrał dla klubu średnio 68 minut na mecz, 3500 minut w sezonie, to nie jest wielka liczba. Jaka była średnia minut na mecz w reprezentacji? IO - 93 minuty na mecz (przez dogrywki ), mistrzostwa europy, tutaj uwaga usiądź bo się zesrasz jak to zobaczysz. Kolejno: 90 minut, 90 minut, 90 minut, 120 minut, 119 minut, 120 minut. No ale to Koeman zajechał Pedriego prawda?

1

@niko7nike ale ja mam do niego szacunek, jako do piłkarza. Nie mam jednak zamiaru udawać że jest dobrym trenerem. A to że nazywam go Czapi wynika jedynie z mojej frustracji, bo zwyczajnie tej drużyny nie da się oglądać.

1

@Pedri16Future nie no pewnie, to że od ponad pół roku gramy gówno, ciągle popełniamy te same błędy i robią to dosłownie wszyscy piłkarzy to nie jest wina trenera. To że nasz pressing wygląda jak kiepskiej jakości żart, gra obronna nie istnieje a ofensywa opiera się na przebłyskach pojedynczych zawodników to też nie jest wina trenera. W ogóle trener za nic nie odpowiada, trener to taka poczciwa mordeczka która jest żeby była, i ma być fajna. No a że Czapi jest fajny taki, kataloński, tiki taka i te sprawę to jest git. Nie jego wina że drużyna gra słabo.

Ja Ci przypomnę że wczoraj w 120 minut oddaliśmy 7 strzałów a Athletic 29. Oni mieli xG na poziomie 4+ a my 1.3 no ale Gdyby 16 latek strzelił to byśmy awansowali...

2

@Luciano99 Dolary przeciwko orzechom że Koeman z tą kadrą zrobiłby lepszy wynik niż Czapi.

5

@beter2 kolejny mitoman obwiniający Koemana za kontuzje Pedriego... Pedriego zajechał Lucho, grając nim od dechy do dechy w reprezentacji i potem De La Fuente powołując na IO.

4

Czy ktoś potrafi powiedzieć w czym dobra jest Barca Xaviego? Nie licząc dostawania wpierdolu oczywiście. Gra pozycyjna? Nie, gra z kontry? Nie, szybki atak? Nie, stałe fragmenty gry? Nie, obrona? Nie, pressing? Nie. No kur… jak można być tak nijakim mając takich zawodników.

0

Xavi został ponownie upokorzony taktycznie.

1

6 Strzałów w 100 minut xD takiej biedy to już dawno nie widzialem

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?