8

@misterio @misterio Brawo, kolejna gospodarcza bzdura roku, idziecie na rekord? USA nie jest w UE więc o nich nie rozmawiamy, w kwestii UE, mamy wspólny rynek zbytu towarów który jest REGULOWANY, oznacza to że np nie możesz sobie wyprodukować ile sobie chcesz cukru i sprzedawać w UE bo prawo unijne to reguluje. Po drugie UE narzuca na nas konkretne standardy w kwestii jakości towarów itd który Ukraina NIE MUSI SPEŁNIAĆ, przez co ich towary są tańsze w produkcji. Po trzecie Ukraina nie należy do UE więc nie musi spełniać norm klimatycznych i ma o wiele tańszy prąd(prawa do emisji CO2), przez co jej produkty są tańsze! I nie ma to nic wspólnego z wolnym rynkiem. Wolny rynek byłby wtedy gdyby Ukraina musiała spełniać takie same standardy jak Polska i każdy inny kraj UE.

6

@MessiForeverTheBest To nie libertarianie są odklejeni tylko Ty nie masz pojęcia o tym że polski rynek jest regulowany kolego. Że istnieje coś takiego jak chociażby limity produkcji, towary muszą spełniać konkretne standardy itd. Tylko że jak to weźmiesz pod uwagę to już pod narracje nie pasuję co nie?

6

@misterio Zakaz importu towarów które nie spełniają norm unijnych to nie regulacje ale ochrona rynku. Czego nie rozumiesz? I co to znaczy "będziecie". Ja nic nie będę i nie interesuje mnie jakiej partii to jest postulat. Jeżeli towary z Ukrainy nie spełniają norm europejskich a ich koszty produkcji są wielokrotnie mniejsze przez brak dostosowanego prawa pracy, to trzeba wprowadzić cło albo zakaz importu.

13

@MessiForeverTheBest Czym według Ciebie jest wolny rynek? Czy wolny rynek jest wtedy kiedy Ty musisz zapłacić pracownikowi kwotę X, opłacić masę podatków i spełnić standardy unijne, a Twój konkurent na rynku zatrudnia za 1/20 kwoty X, nie płaci podatków i nie spełnia żadnych regulacji unijnych ?

6

@misterio pojęcie "wolny rynek" znowu przerasta lewicowego wyborce.

1

@jacobFCB Nie będzie kontynuacji inwestycji PiSu nie dlatego że są to inwestycje pisowskie, nie będzie ich dlatego że partia może się nachapać właśnie w początkowej części inwestycji. Poustawiać swoich prezesów i rady które przez x lat nie będą robić nic tylko kasę ciągnąć. Wykupią tereny które zyskają na wartości, wybiorą firmy które są po znajomości. Samo budowanie nic im nie daję bo partie takie jak PiS i PO to są partię które są nastawione na zysk dla członków, nie ma żadnego innego powodu dla których Ci ludzie są w polityce. Więc skoro nie będą mieć żadnej korzyści z inwestycji to ją ubiją. Zarówno atom jak i CPK powstaną za wiele lat, więc nie będzie bonusu wyborczego za dowiezienie inwestycji ani nie będzie co rozkradać przy samej inwestycji bo już pis rozkradł.

0

@Rompul Nie wiem co jest mniej prawdopodobne, to że Real potknie się 6 razy w 16 kolejkach czy to że my i Atletico zrobimy to jedynie 2 razy w tym samym czasie.

7

Dla mnie to jest niesamowite że on ma 31 lat. Od ilu lat bujamy się z nim i z przedłużaniem kontraktu o rok / 2 lata. Przypomnę, facet ma 31lat czyli jest młodszy o 2 lata od Gundogana i 4 lata od Lewego a ten cały cyrk sprawia że człowiek ma poczucie rozmowy o jakimś weteranie. Facet jest zwyczajnie słaby i nie ma co się rozczulać, od 5 lat jedzie na golu z PSG.

5

@kynio302 Stanowski jest tak bardzo PISowski że aż doszło do erroru i na kanale zero został wyemitowany najbardziej pro lewicowy i neo-tvnowski program śniadaniowy jaki widziałem.

3

@Niente Warto dodać że te zaległe mecze to 2x Brendfort które, delikatnie mówiąc, w najwybitniejszej formie nie jest i zajmuje 15 miejsce.

21

@Kuba_1 6 nieodgwizdanych do tego 87 odwgizdanych karnych z dupy, 48 nieprzyznanych czerwonych kartek i 76 nieodgwizdanych spalonych. Tak żeby być precyzyjnym.

1

@Faro wczoraj był tak bez produktywny ze miał 3 kluczowe podania, 0.7 xA i 2 razy udział w akcjach bramkowych. Według sofascore 2 najlepszy w druzynie po Gundoganie

0

@LM10GOAT to jest podsumowanie sezonu a nie ostatnich meczy, zrób sobie zestawienie xG w styczniu i Lewy jest na plusie. No ale odnoszenie się do fragmentu wypowiedzi a nie całości jest wygodniejsze i kto wie, może nawet uwierzysz w to że masz racje.

0

@PietrasCoelho W życiu nie widziałeś chyba wywiadu Mazurka z politykiem pisu, jeżeli chcesz żyć w swojej bańce to spoko, tylko zwyczajnie nie wyzywaj wszystkich od pisiorów.

2

@PietrasCoelho Tak tak, Pisowcy mówią że sympatyzuje z PO, PO że z PiSem i tak to się kręci. Oglądam regularnie jego wywiady w RMF i jedzie równo z PiSowcami, tylko że trzeba zrozumieć że świat nie jest czarno biały.

0

@Safrani no to faktycznie promocja, tylko że Halland też miał niską klauzule i skończyło się na tym że za podpis i prowizje skasował 2 razy tyle.

0

@NeroTFP1 Można go lubić lub nie, dla mnie wśród mainstreamowych dziennikarzy którzy prowadzą rozmowy z najważniejszymi politykami, jest najlepszy. A przynajmniej najmniej stronniczy bo jedzie po wszystkich równo, czy jest irytujący? Zaraz będzie wywiad z prezydentem, prawie 2 godziny rozmowy. Zobaczymy co z tego będzie.
A jeśli chodzi o przerywanie rozmówcy to moim zdaniem to jest kwestia formatu, on musi przejechać przez kilka tematów w te 20 minut i jest rozliczany z tego przez wydawce.

2

@NeroTFP1 Porównujesz 20 minutowy format radiowy do 2 godzinnego wywiadu w internecie. Serio?

0

@Safrani W nowej umowie zostawili mu klauzule 50mln? serio?

1

@bari_94 To jest cudowny efekt wybierania sobie prezesa w wyborach. Fiorentino to chyba jedyny przypadek gościa który się sprawdza ale ciężko się dziwić jak facet jest miliarderem i Real to chyba jego pasja a nie praca.

0

@jedrek7000 Rozumiem że te kwoty przy Nico i Zubimendim to ich roczne zarobki bo chyba nikt o zdrowych zmysłach nie myśli że Nico pójdzie taniej niż 80-100mln a Zubimendi 70.

0

@LM10GOAT Nie, jeżeli w meczach strzelamy kilka goli a jego xG jest niskie to oznacza że okazje były kreowane innym zawodnikom i Lewy miał w tym swój udział. Przypomnę że Vitor Roque i Ferran wcale nie grali lepiej na 9, bramki zdobywali z pozycji lewo skrzydłowego, napastnika schodzącego ze skrzydła do środka. Przypomnę jeszcze raz że ja nie uważam ze Lewy gra dobrze, uważam jedynie że po pierwsze nie mamy alternatywy, po drugie inni zawodnicy wcale nie spisują się lepiej na jego pozycji i po trzecie że drużyna Lewemu nie pomaga.

0

@LM10GOAT Jeżeli merytoryczna odpowiedź miała być tak merytoryczna jak wycięcie z cytatu fragmentu "W ostatnich meczach" to dobrze że sobie odpuściłeś. No chyba że inne mecze oglądasz i mi pokażesz te setki które marnuje.

Mecz z Osasuną xG 0.17
Mecz z Villarealem xG 0.04
Mecz z Bilbao xG 0!!! i do tego bramka
EDIT: mecz z Bilbao nie miał liczonego xG bo był w pucharze, oddał 2 strzały, 0 celnych.
Mecz z Betisem xG 0!

No marnuje na potęgę.

4

@LM10GOAT Ale kto za niego ma grać? Ferran i Roque do tej pory trafiali z pozycji drugiego napastnika a na 9 wyglądali fatalnie. Dodatkowo Ferran, Felix i Raphinha są kontuzjowani więc zostajemy z 3 napastników gdzie jeden ma 16 lat, drugi 18 lat i od miesiąca w ogóle jest w Europie. Ja trochę nawet stanę w obronie Lewego, bo w ostatnich meczach on zwyczajnie nie dostaje podań. Wczoraj miał jedną setkę, z pozycji spalonej i ją wykorzystał, szkoda że Roque spóźnił to podanie. Nie twierdzę oczywiście że Lewy gra dobrze, twierdzę jedynie że ciężko rozliczać napastnika z bramek jak nie tworzy mu się sytuacji bramkowych i ogólnie cała drużyna wygląda słabo.

0

@Rewolucja123 dziękuje :)

0

@Rewolucja123 a można po polsku prosić? Xd albo chociaż angielsku

1

Fermin Lopez jest lepszym Ferranem Torresem niż Ferran Torres

0

@Dari0G Uwielbiam, brać pojedyncze zdania, nie odnosząc się do całości kontekstu, bardzo wygodny sposób manipulacji. Bo łatwiej jest potwierdzić swoje zdanie, odwołując się do pojedynczego fragmentu. Niestety ale nie ze mną te numery, nie dam się sprowadzić do Twojego poziomu dyskusji i ułomnej argumentacji.

Jeżeli twierdzisz że na podstawie jednego filmiku, można założyć że wszyscy ludzie na świecie są źli i tak robią to ja Ci współczuje bo to jest mentalne przedszkole, nie dałeś żadnego argumentu na potwierdzenie tezy że ludzie masowo biją swoje psy żeby robiły jakieś sztuczki, tak się nie da prowadzić dyskusji.

Zademonstruje Ci poziom dyskusji z Tobą:
"No tak, przecież ludzie zawsze postępują racjonalnie i zgodnie z badaniami. Skoro napisałeś "nikt", to na pewno znasz wszystkich i wiesz, co robią."
Odbieranie każdego wyrażenie w sposób dosłowny, to trochę tak jakbym uprawiał seks za każdym razem gdy mówię "JA PIER***" a dosłownie to mi się ciśnie na usta gdy muszę tłumaczyć Ci tak oczywiste rzeczy.

Masz garstkę danych: W latach 2017-2019 w Polsce było 4784 spraw o znęcanie się nad zwierzętami, daje to 1594 sprawy rocznie. Mówimy tu o sprawach wobec wszystkich zwierząt, samych psów mamy w Polsce około 6-8mln. Lecimy dalej, w latach 2012-2014 przeprowadzono badania z których wynika że 83% osób znęcających się nad zwierzętami to mężczyźni w wieku 50-59 lat, głównie mieszkający na wsi. Czyli osoby które zdecydowanie nie szkolą psów do robienia sztuczek na tiktoka.

Oczywiście to jest analiza na szybko, nie dokładna, tylko w celu zobrazowania pewnej sytuacji ale to wystarczy żeby zauważyć że w naszym regionie znęcanie się nad zwierzętami w celach nagrywania filmików to zjawisko bardziej niż marginalne i nie ma pół dowodu na to że jest z tym problem. Jeżeli ktoś to robi, trzeba z tym walczyć, ale Ty generalizujesz, zakładasz że wszyscy tak robią.

W sumie nawet nie wiem po co się produkuje bo i tak zaraz napiszesz coś w stylu bla bla nie masz argumentu, ja mam bo bla bla no przecież jest filmik Wardęgi a w ogóle jak coś jest możliwe to na pewno tak jest i wszyscy ludzie po porannej kawusi idą napierdalać psa.

Ja kończę tą dyskusję, miłego wieczoru.

0

@Dari0G Jaki jest pierwotny argument o biciu psów? Wardęga tak powiedział, ja to neguje na podstawie swojego doświadczenia z psami i ich właścicielami. Jeżeli chcesz prowadzić poważną rozmowę daj mi poważny argument mówiący że ludzie szkolą psy za pomocą metod siłowych.

Nikt tak nie robi, dlatego że badania jasno mówią że metody pozytywne przynoszą o wiele lepsze efekty.

Bardzo fajnie że widziałeś różne rzeczy, ja widywałem różne patologie w relacjach międzyludzkich, jak na przykład przemoc domowa, nie twierdze jednak że każda napotkana osoba na ulicy jest opresorem bijącym żony czy partnerki.

Zawsze się znajdzie % ludzi którzy, ujmując to delikatnie, robią złe rzeczy. Tylko że to nic nie znaczy, pojedynczy przypadek to dowód anegdotyczny, nie ma żadnej wartości tak samo jak żadnej wartości nie ma argument "ludzie biją psa 300 razy żeby reagował na ruch kapcia". Jeżeli tego nie rozumiesz, no to sorry ale dyskusja nie ma żadnego sensu.

0

@ResztaJestHistoria tak, mieszanka owczarka belgijskiego i cane corso, do tego młoda. Wulkan energii, 12-14km dziennie spacerów + dochodzi jeszcze socjalizacja z innymi psami.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?