3

@tbas Rysiu zapomniał że jest w koalicji rządzącej i zamiast twitować powinien z kolegami z partii pogadać.

0

@Faro no chyba już jednak przeskoczył bo w Ajaxie był świetny.

@VeB 1899 De Bruyne gra i trenuje 7 lat u Guardioli, Pedri i Frenkie w tym czasie byli i są trenowani przez Koemana, Barjuana i Xaviego.

3

Niemożliwe, tak samo niemożliwe że ma najwięcej asyst drugie stopnia w lidze, ja na la bambie czytałem że chłopak jest 0/10, jest tak słaby że Oriol go zjada na śniadanie dlatego trzeba go sprzedać za 100 mln euro do United.

1

@July_6_BcN Odpuść sobie rozmowę na argumenty, im wystarczy pokazać wspólne zdjęcie i zaraz będzie "DOGADANE, KONFA W KOALICJI Z PIS". To tak jakbym ja po dzisiejszej konferencji prezydenta pisał że pis się dogadał z po bo Andrzej mówił że się spoko rozmawiało. I jak coś to nie mów im że w niektórych samorządach PO bez problemu współpracuje z PiSem a PSL to już wręcz się przyjaźni, bo jeszcze zawału dostaną.

0

@lucca87 Powiedz mi, kiedy i gdzie Kimmich grał jako pivot? Kiedy grał jako jedyny defensywny pomocnik? On zawsze gra w duecie. Po drugie, twierdzenie że Kimmich odejdzie za 50mln to jakaś totalna naiwność. Lewy w wieku 34lat odszedł za 40mln mając ostatni rok kontraktu a Kimmich mając ledwo 29 lat miałby odejść za 50, będąc najlepszym zawodnikiem Bayernu?

Ferran jako alternatywny lewo/prawo skrzydłowy to chyba żart. Na prawej stronie wygląda fatalnie, absolutnie beznadziejnie. Na lewym skrzydle wygląda przyzwoicie ( czasami, a czasami tragicznie ) ale tylko schodząc do środka i w praktyce grając jako podwieszony napastnik a nie lewo skrzydłowy.

Ilu chce obrońców? Potrzeba przynajmniej 9 zawodników którzy mogą grać w obronie. W tej chwili w sytuacjach kryzysowych na środku obrony może grać Frenkie a na prawej obronie jest Kounde który również obskakuje środek. Zwróć uwagę na to że już w tym sezonie mieliśmy problemy z obsadzeniem lini obrony a Ty chcesz się dodatkowo pozbyć podstawowego prawego obrońcy / stopera i zawodnika który zagra tam awaryjnie. Wyobraź sobie że znowu Inigo i Araujo wypadną na 2-3 miesiące czego wykluczyć nie można bo często łapią kontuzję. Zostajemy z 5 zawodników w tym z 2 dzieciakami i Balde po którym nie wiadomo czego się spodziewać bo aktualnie nie prezentuje poziomu Barcelony.

2

@Cule1234 Dajcie ogarniętego trenera który poukłada drużynę i jakiegoś solidnego pomocnika do duetu Holendrowi a chłopak odpali. A jak nie odpali to będę pierwszy do krytyki po tylu latach bronienia Frenkiego.

2

@lucca87 Kilka uwag. Po pierwsze mamy przykład Romeu który przeszedł do nas z Girony i z topowego DM'a stał się parodystą który przegrał rywalizacje o skład ze stoperem, w drugą stronę odszedł od nas zawodnik mem czyli Eric Garcia i okazało się że gra w Gironie na wysokim poziomie. Naprawdę uważasz że kolejny transfer z Girony to dobry pomysł?

Po drugie, ani Kimmich ani Alex Garcia to nie są pivoci którzy mogą grać solo na pozycji nr 6. Czyli to będzie duet w systemie 4-2-3-1, kto w takim razie będzie opcją rezerwową w przypadku kontuzji? Ponadto czy naprawdę uważasz że duet Garcia - Kimmich byłby lepszy od duetu FDJ - Kimmich?

Po trzecie, ściągamy na lewe skrzydło Leao bo mamy wakat, ok spoko rozumiem. Tylko że po sprzedaży Raphinhi zostaniemy z 1 prawo skrzydłowym w osobie 16 letniego Yamala, jednocześnie mając 3 ŚN ewentualnie mogących grać na lewym skrzydle. Chyba się nie klei co nie?

Po czwarte, popatrzmy na obrońców. Łącznie w składzie oszałamiająca ilość, całe 7 z czego 4 stoperów i 3 bocznych. Dodatkowo Balde w tym sezonie wygląda fatalnie i nie wiadomo czy po kontuzji wróci na swój dawny poziom (tzn ten przyzwoity z poprzedniego sezonu), Araujo i Inigo mają tendencje do łapania kontuzji a Cubarsi i Fort to jeszcze niedoświadczeni zawodnicy których trzeba rozsądnie wprowadzać.

EDIT: oczywiście pomijam fakt że ściągnięcie Kimmicha i Leao to transfery z gatunku fantastyki.

6

Sprawdziłem sobie liczby i jest dość zabawnie, bo Tuchel niby traci 5 pkt do lidera, tylko że jego Bayern punktuje w lidze najlepiej od sezonu 19/20 i traci raptem 0.03 pkt na mecz względem tamtego sezonu. Ostatni dużo lepszy sezon zaliczyli w sezonie 15/16.

2

@Comentateiro a w jakim kraju jesteś? Bo w Polsce nie ma centrum.

0

@pax @Maynard666 Do Stycznia oceniłbym go wyżej od Lamina, aktualnie nie. Pedri był kontuzjowany długo więc to inna rozmowa. W każdym razie do stycznia wyglądał dobrze ( chociażby mecze z Valencią i Las Palmas odpowiedni 16.12 i 04.01 . Tylko że niestety od listopada / grudnia cała drużyna wygląda jak zgraja parodystów z kilkoma przebłyskami czy wyróżniającym się Gundoganem i Laminem.

Ciężko jest dyskutować o piłkarzu w trakcie sezonu bo zwykle pamiętamy ostatnie 2-3 mecze, a to co było we wrześniu to prehistoria i ogólnie ciężko uśrednić czyjąś role. Aktualnie faktycznie Frenkie wypada kiepsko ale nie przesadzałbym z krytyką bo ja w lutym pochwaliłbym raptem 2-3 zawodników.

0

@mientusek1407 po pierwsze gdzie Ancelotti a gdzie Xavi, po drugie, no jednak coś wygrał a Real z LM odpadł dopiero w półfinale z City, po trzecie styl, tamten Real wyglądał niebo lepiej niż my aktualnie.

0

Ja podziwiam że wam się chcę jeszcze emocjonować takiniko newsami, czytam je od 3 lat co pół roku.

Przypomnę 2 rzeczy, pierwsza jest taka że pensja FDJ wynika z odroczeni płatności, druga że ma kontrakt do 2026 i nikt go na siłę na wyrzuci i trzecia, że nie licząc ostatnich 2 tygodni to jest najlepszy piłkarz obok Gundogana w tym sezonie.

1

@MESSIah16 no nadzieja matką głupich… nie pamiętasz już obietnic wyborczych spuszczonych w kiblu?

0

@JordiAlbion to przede wszystkim opcja anty polska, a dopiero potem niemiecka. Chociaż biorąc pod uwagę fakt że Niemcy wolałyby się dogadywać z Putinem niż pomagać Polsce to prawię nie ma różnicy czy opcja Niemiecka czy Rosyjska.

10

@MESSIah16 tvn to stacja antypolska więc nie ma co się dziwić. Gdyby Rosja nas najechała to TVN by pisał że Polscy żołnierze mordują biednych rosjan.

3

@P33ck Xavi po prostu nie ma tak dobrych piłkarzy, myślę że powinien dostać kolejne minimum 250mln euro na transfery żeby mieć szansę rywalizacji z potężnym składem Bolognii.

14

Xabi Alonso ma możliwość przejścia do klubu który kocha czyli Liverpoolu, jak pokazują ostatnie lata, nie często pojawia się taka okazja. Jeśli ktoś naprawdę myśli ze jest cień szansy że przyjdzie do drużyny w rozsypce, z problemami finansowymi, dodatkowo zostając persona non grata w drugiej drużynie z którą jest związany, to chyba trzeba dzwonić do psychiatryka.

1

@pax FDJ zagrał fatalny mecz, jeden z najsłabszych w Barcelonie i również nie wie jak bronić. Tylko on przynajmniej z piłką przy nodze wygląda jak piłkarz czego nie można powiedzieć o Oriole Romeu. Wymieniłem Christensena i Oriola bo moim zdaniem w to oni mieli pełnić rolę tego defensywnego pomocnika która zabezpiecza wypady Frenkiego do ataku. No i to wygląda dramatycznie źle, moim zdaniem już lepiej to wygląda jak Xavi każe grać Holendrowi jako typowy piwot i trzymać pozycję, co oczywiście w ogóle nie pasuje do charakterystyki Frenkiego i chyba nawet w tym sezonie praktycznie nie widzieliśmy takiego rozwiązania. Frenkie zawsze gra w duecie tylko czasem z Pedrim i Gundoganem, moim zdaniem to się mija z celem bo nikt z nich nie potrafi bronić. Pedri również nie dojeżdża w destrukcji ( za co go nie winię bo to nie jego rola ), w ogóle moim zdaniem praprzyczyną tego wszystkiego jest absurdalnie fatalny, okropny a wręcz groteskowy pressing, jak ja widzę ile czasu my zostawiamy zawodnikom takiej Granady na wyprowadzenie piłki to mnie szlak trafia. Jeden zawodnik pressuje przeciwnika a za nim nikt nie rusza, dopiero w momencie wykonania podania do zawodnika Y następuje pressing, tylko wtedy to już za późno bo przeciwnik ma czas na przyjęcie piłki i rozejrzenie się.

EDIT: Tak się zastanawiałem nad tym pojęciem: "NIE POTRAFI BRONIĆ" i doszedłem do wniosku że pierdole głupoty, co to w ogóle ma znaczyć nie potrafi bronić. Xabi Alonso rozsmarował Bayern 3:0 mając w pomocy Hxake i Andricha. Zwyczajnie Xavi nie ma pojęcie jak ustawić drużynę, po prostu nie potrafi im wytłumaczyć jak mają sie zachowywać w konkretnych sytuacjach bo ja naprawdę nie uwierzę w to że tacy zawodnicy jak Oriol, FDJ, Pedri, Gundogan, Cancelo, Kounde, Christensen itd nie potrafią się kuźwa ustawić na boisku.

0

Xavi to jest pachołek a nie trener, już rok temu mieliśmy gówno a nie obronę, różnica taka że albo MATS wyczyniał cuda ( wyrównanie rekordu ligi? ) albo przeciwnicy partolili jak się da. A teraz Xavi bez typowego pivota już całkiem się posypał. To jest naprawdę nie do pojęcia że facet nie potrafi ustawić drużyny mając takie nazwiska. Piłkarze nie mają pojęcia jak bronić, jak się ustawiać i kto za kogo odpowiada. Oriol Romeu był czołowym DM w zeszłym sezonie, przyszedł do nas i jest tak beznadziejny że Xavi wystawia Christensena, no to jest jakaś komedia. Kounde, Araujo, Christensen, Martinez czy teraz nawet Cubarsi to są naprawdę dobrzy obrońcy, no kur** nawet Garcia odszedł do Girony i wygląda jak piłkarz a nie parodysta!

20

@bady48 Ale jakiej tiki taki? Tiki taki to my nie gramy od śmierci Tito. To że gramy wolno i wymieniamy dużo podań to nie znaczy że gramy zgodnie z "DNA" Barcelony. Jego już dawno nie ma, po prostu przez kilka lat mydliło nam oczy MSN które rozjeżdżało rywali jak walec a potem sam Messi sprawiał że na boisku działa się magia i jeszcze ludzie chcieli wierzyć.

0

@DonMatteo901 brakuje mu fizyczności, on będzie szybszy i silniejszy. Jeżeli tu się nic nie popsuje ( kontuzja ) to chłopak będzie bestią. On technicznie wygląda lepiej niż Mbappe.

33

33 bramki stracone w 24 kolejkach to jest poziom cadizu i getafe…

4

@mekston no przecież o LM walczymy cały czas

0

Ej przecież ten mecz się nie liczy bo my w tym sezonie o LM gramy, tak Lapcio mówił, teraz się oszczędzają żeby City w LM sklepać. Serio, nie ściemniam

0

To jest jakiś dramat. My mamy problemy z drużyną sklejoną z dykty i gówna.

0

@tbas no w sumie ciężko się dziwić. Pewnie wiedzieli że przegrają wybory a Her Tusk przecież uwali każdy pro polski projekt więc pozostało się modlić.

7

@Barcelonka070 nie dyskutuj z fanatykami bo to nie ma sensu. Dla nich sam fakt że zaczął to pis oznacza że to jest jeden wielki wał i nic się nie da. Ale jakby zrobiła to samo platforma to by Ci napisali 3 eseje o tym ile trwa proces budowy, tworzenie master planu dostanie decyzji środowiskowej itd.

0

@pax no niestety pokazujesz że nie znasz się na statystykach i nie umiesz ich czytać. Frenkie zalicza najwięcej podań w 3 tercje boiska, jest chyba nawet topce ligi. W kwestii asyst, z podaniem jest tak, że czasem gówno podanie da asystę, a wspaniałe ciasteczko zostanie zmarnowane. Dlatego polecam xA, które Frenkie ma wysokie bo 4.5. Przypomnij sobie ostatni mecz, Pedri daję super piłkę do Gungodana i Niemiec strzela, ale to była bardzo trudna piłka. Frenkie wcześniej dośrodkowuje idealnie na głowe Araujo na 5-7m i Urus wali w ziemie… A w tym xA i tak nie ma sytucji takich jak przyjecie piłki na 30m w sytuacji gdzie Raphinha miałby sam na sam z bramkarzem.

Mówiesz że agregatory typu sofa i whoscored są słabe? To dlaczego Gundogan jest na 1 miejscu? Dlaczego Cancelo jest wysoko? Dlaczego tak ogólnie wszystko się zgadza jesli chodzi o ich oceny tylko ten Frenkie oszukuje system?

0

@pax Obecność Puiga w składzie obrazuje to w jakim miejscu była Barcelona, mieliśmy naprawdę kiepski skład i jako cała organizacja przechodziliśmy chyba najtrudniejszy okres w historii klubu.

A jesli Frenkie jest taki słaby, to dlaczego zarówno na whoscored jak i sofascore Frenkie jest 2 najlepiej ocenianym piłkarzem w sezonie po Gundoganie?

0

@pax miał 4 trenerów. Pół roku schyłkowego Valverde, pół roku Setiena, potem najcięższe czasy dla Barcy, Koemana z Puigiem w lini pomocy i w końcu Xavi. No elita trenerska. Frenkie wygrał nagrodę dla najlepszego pomocnika w europie więc chyba jednak coś tam umie.
Zastanówmy się kto w tym czasie błyszczał u nas? MATS, czasem Araujo, Pedri jak był zdrowy. A cała reszta grała w kartkę. Nie róbmy z Frenkiego jakiegoś zawodnika który gra poniżej poziomu drużyny, bo nawet jak ma kiepski mecz to znajdzie się 5 gorszych od niego.

Edit: no i kolejne pytanie, kto za niego? Trzeba ściągać 2 zawodników bo aktualnie mamy dziurę a po odejściu Frenkiego będzie podwójna. No i proszę przypomnij sobie nasze mecze w tym sezonie bez Holendra. To była katastrofa.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?