Rhaan
Dołączył/a: czerwiec 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Greenalley No z Xaviego taki Cule że chyba nie będzie ciągnąć kasy z klubu, prawda? Przecież zarzekał się że nie będzie, a nie że nie będzie na własnych zasadach..
Mówisz że nie ma ani eurocenta i rozumiem w czerwcu się magicznie znajdą? Z tego co wiem to budżet klubu planowany jest na rok kalendarzowy a nie na sezon.
Ponadto jeśli nie ma kasy na trenera to trzeba wziąć Rafe Marqueza z rezerw i dać mu dograć sezon do końca, bo może się okazać że facet jest dobry. Rezerwy są wysoko w tabeli a przecież masę zawodników mu zabrali. Napewno gorszy od Xaviego nie będzie bo gramy takie gówno że większego zjazdu zaliczyć się nie da.
1
@scotti A no tak, bo jak zatrudnimy trenera w lecie to jemu płacić nie trzeba będzie. Xavi mówił zresztą że rezygnuje z kasy, ponadto my tak uwielbiamy mówić o tym że nie mamy kasy a potem wywalamy na transfery około 300 mln euro w 2 lata.
8
Wiecie jaka jest różnica między nami a Bayernem? Bayern zareaguje tak jak powinno się to robić. Dadzą Tuchelowi ultimatum i jeśli Tuchel zawali w kolejnych meczach to zwolnią go a następnego dnia poznamy nazwisko następnego trenera.
U nas natomiast mamy Xaviego który sam się zwolnił ale dopiero po sezonie i teraz tkwimy w takim maraźmie nie wiedząc co dalej. Jaki zawodnik będzie prowadził z nami negocjacje w kwestii przedłużenia kontraktu albo dopięcia transferu, jeśli nawet nie wie kto będzie nas trenował od przyszłego sezonu, bo pewnym jest że nie Xavi. To jest cyrk, już abstrahując czy mamy szanse coś wygrać czy nie ( oczywiście że nie ) i pomijając kwestie tego jak drużyna wygląda na boisku. Xaviego trzeba zwolnić bo inaczej dosłownie pozbywamy się możliwości planowania kadry na następny sezon.
1
@Rastafarnianin no właśnie po połowie, czyli tak jak być powinno.
1
2, 3 tygodnie temu napisałem że trzecie śniadanie z Mellerem w K0 to był gniot na miarę TVNu, powiedziałem również że liczę że to był wypadek przy pracy.
Właśnie ogladam drugi odcinek, pierwsze 30 minut jest świetne, nawet nie ma porównania. Polecam
0
Jak drużyna gra o mistrzostwo to takie zwycięstwo potrafi cieszyć, bo na koniec jednak liczą się punkty. A tak to pomimo wygranej człowiek chodzi zniesmaczony i wkurzony…
0
@Gall no napewno.
0
@Maynard666 Frenkie najlepszy na boisku ale ok xd
1
@Kengo No już widzę jak Mbappe idzie grać na prawym skrzydle, to samo Vini. Bardzo mnie ciekawi co tam się podzieje ale moim zdaniem to wcale nie wygląda rewelacyjnie. Zwyczajnie w mojej ocenie Real Mbappe nie potrzebuje, dla nich o wiele lepszym wzmocnieniem byłby Halland.
19
"Według niektórych informacji 26-latek nie ma jednak przekonania do projektu sportowego Barcelony"
To my mamy jakiś projekt sportowy?
0
@Greenalley "Piłkarze dobijają szczytu możliwości w wieku 25-26lat", co to znaczy? W jakim stopniu rozwijają się między 20 a 25 rokiem życia? Czy z piłkarza który nie potrafi celnie dośrodkować da się zrobić topowego dośrodkowującego? Absolutnie nie, 18 letnie Fort potrafi lepiej dośrodkować a zagrał raptem kilka meczy w seniorskiej piłce. Piłkarz może się poprawić w niektórych aspektach ale my w przypadku Balde nie mówimy o tym że on robi to średnio. On robi to fatalnie, beznadziejnie, tutaj nie ma co poprawiać tu trzeba się od zera nauczyć.
Budowanie drużyny wymaga trenera a nie miliona transferów. Araujo jest sprawdzony i ma charakter i dobry trener właśnie na takich zawodnikach powinien budować zespół a nie na Balde.
15
Tylko to nie ma absolutnie sensu. Romeu grał przecież na początku sezonu i wyglądał dobrze. To jak było z tą kuntuzją? Była już w sierpniu ale pomimo tego grał z nią cały czas do grudnia? Do tego magicznie zaczął wyglądać fatalnie akurat gdy kontuzje złapał FDJ?
0
@TheNekro94 nie wydajemy. Raport jest za zeszły rok który uwzględniał zaległe pensje. Aktualny budżet zawiera redukcję wynagrodzeń o 180mln.
6
@zaky274 nie przeczytałeś artykułu prawda? Albo źle go zrozumiałeś. To jest raport za zeszły rok, a 180mln redukcji jest w nowym budżecie. Natomiast w kwocie 639mln są również zaległe pensje.
0
@ShawnC a widziałeś ile Dembele chciał kasy?
5
@Kszysiek7 Nie no super pomysł, sprzedać jedynego rozgrywającego i ściągnąć ofensywnego pomocnika za ok 80-100mln żeby mógł rywalizować z Gundoganem / Pedrim / Gavim i Ferminem.
Potem sprzedajesz jedynego prawo skrzydłowego nie licząc 16letnie Yamala i ściągasz kolejną dychę, żeby przypadkiem Wirtz nie miał za łatwo przebić się do 1 składu.
Dalej, jakimś cudem chcesz zmusić Lewego do odejścia, pomimo że własnie kupił nowy dom i ściągnąć za niego Alvareza wartego jakieś 100-120mln euro.
No i na koniec chcesz pozbyć się Fatiego i Felixa sprawiając że liczba lewo skrzydłowych będzie równa 0 a zawodników którzy jakkolwiek mogą tam grać będzie wynosić 1.
Super plan
0
@Ojciec5tkidzieci a wystarczyło obejrzeć zero znieczulenia na K0 żeby wiedzieć że NFZ nie wydał 7mld zł zaplanowanych na świadczenia w 2023 roku :)
Swoją drogą to i tak NFZ to żaden argument bo budżet na 2023 wynosił 142mld złotych, tymczasem samo lotnisko CPK to koszt z budżetu w wysokości 6mld w trakcie 6 lat.
9
@Pedri16Future Nikogo, według fanatyków jak nie liżesz dupy ich politycznym guru to jesteś śmieciem i propagandystą. Co ciekawe, póki co to politycy PO odmawiają udziału w K0 bo mają za dużo do stracenia, ale wyznawców PO to nie obchodzi. Jak tylko jakiś polityk PO przyjdzie na wywiad to stawiam dolary przeciwko orzechom że odpalą się fanatycy PiS.
1
@bartekvisca A że Francja i Niemcy to są Ci mali? I trzeba wydawać własną kasę i ryzykować zdrowie własnych żołnierzy żeby ich bronić?
0
@Greenalley Balde po kontuzji gra zwyczajnie fatalnie, jego problemem nie jest brak rozwoju tylko to że on nie umie dośrodkować ani podać. W wieku 20 lat możesz rozwinąć się taktycznie, jeśli nie umiesz podać to już jest za późno. Dodatkowo już nie jest tak szybki jak przed kontuzją.
Araujo to kapitan i facet z charakterem. Nie możemy pozbywać się takich zawodników. Silny, szybki i charyzmatyczny na boisku, tacy zawodnicy są potrzebni, taki Christensen jest dobry ale nie ma charakteru lidera a młodzi potrzebują czasu.
Frenkie ma kontrakt do 2026 i nie będzie chciał odejść, pewnie podpiszę kontrakt za rok jak będzie wiadomo kto będzie trenerem.
0
@Gall Busquets to typowy pivot który nigdy nie grał w duecie i nie nadaje się do gry w takim systemie. Busquets to zawodnik który trzyma pozycje a nie jeździ na dupie. Chociaż trzeba podkreślić że duet Busquets FDJ wyglądał w miare ok.
Kimmich w Bayernie ma Goretzke, Frenkie w Ajaxie miał Lasse Schone.
Wszystko rozbija się o system którym chcemy grać. Frenkie w systemie 433 jako pivot odpada, przydałby sie trener ktory potrafilby ustawic zespol pod 4231. Taki Flick np.
0
@AlwaysBlaugrana cała linia ataku jest do wywalenia, nie licząc Yamala. Ferran, Raphinha, Felix i Lewandowski (obecnie) nie prezentują poziomu Barcy a Vitor to melodia przyszłości
3
@Forsyth " naraża na straty finansowe, które są nieuchronne jeśli brak dopłat spowoduje zahamowanie stabilnego wzrostu cen nieruchomości." Piękne xD naprawdę dobrze zrobiony trolling.
0
@Gall Holender kiepsko broni ale bardzo dobrze wyprowadza piłkę, wychodzi spod pressingu i rozgrywa. Czyli ma cechy które DM u nas mieć musi i potwierdzają to liczby, jest o tym artykuł na stronie. DM który dobrze broni ale nie umie grać z piłką przy nodze nie ma u nas racji bytu. No i dochodzimy do kluczowego pytania, jak chcemy grać, jeśli 433 typowym pivotem to Frenkie się nie nada, tak samo jak Kimmich czy Alex Garcia, nada się Zubimendi albo Rodri (czyli nie wydarzy się). Jeśli jednak przejdziemy na 2 defensywnych pomocników to do Holendra trzeba będzie jedynie dołożyć zawodnika który będzie asekurował Frenkiego a jednocześnie nie będzie tracił piłek przy każdej próbie pressingu rywala. Jeśli jednak chcemy sprzedać Frenkiego to trzeba będzie ściągnąć minimum 2 zawodników w jego miejsce.
3
@Forsyth To jest efekt tego polskiego imposibilizmu, kwestionowania każdej inwestycji i gadania typu "a po co to komu". To samo mamy teraz z CPK "a po co takie wielkie lotnisko" a za 15 lat będzie gadanie "no a gdyby jednak zbudowali ten centralny port lotniczy"
4
@Safrani No a ja się dalej będę upierał że sprzedaż Frenkiego nie ma sensu bo nie stać nas na 2 jakościowych DM'ów w jednym okienku. Przecież jeśli sprzedamy Holendra to jedyny zawodnik mogący grać na tej pozycji to Oriol Romeu. Jeżeli byłaby możliwość ściągnięcia w miejsce Frenkiego Zubimendiego + Kimmicha to ja w to wchodzę, tylko że to jest totalna fantastyka.
1
@Safrani @FcPortoFan1999 Ale to są często te same osoby...
12
Rambla w pigułce,
Rambla o FDJ:
Frenkie jest koszmarnie słaby, nie umie bronić, nie umie atakować. Sprzedać i zapomnieć.
Też rambla:
Za 60mln to możemy wam Lengleta sprzedać, minimum 100mln za Franka.
0
@jacobFCB Słowo klucz, JEŻELI się uda. Druga sprawa to braki na innych pozycjach a trzecia że przy odejściu FDJ wciąż potrzeba dodatkowego DM'a.
4
" Musi w najbliższych tygodniach zadecydować.", no musi musi bo jak nie to zostanie jeszcze 2 lata z kontraktem w Barcelonie i nikt go przecież na siłę nie wypchnie.