Rhaan
Dołączył/a: czerwiec 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
@lucca87 Nie wiem co się działo przed meczem ale według dziennikarzy z Polski, po meczu pracownicy ochrony a nie policji, byli agresywni wobec piłkarzy Legii. Nie mam zamiaru oceniać w tym aspekcie kibiców bo nie mam pojęcia co się stało ale na moje to wyglada na to że pracownicy ochrony potraktowali piłkarzy Legii po meczu tak jakby byli kibolami, jak widać zawodnikom to się nie spodobało i doszło do przepychanek. Ciężko mi to przechodzi przez gardło bo delikatnie rzecz ujmując fanem Legii nie jestem, mieszkałem jednak w Holandii i wiem jak działa tam policja, jeżeli doszło do przemocy to znaczy że był rozkaz z góry, na codzień policja jest bierna i zwłaszcza śniadych towarzyszy boi się jak ognia. Sam widziałem jak nie raz rzucano w nich kamieniami a Ci stali i udawali że pada deszcz. Ogólnie Holendrzy to naród rasistów i ksenofobów sparaliżowany poprawnością polityczną, natomiast Polaków uważają za pod ludzi.
0
@QQL5 ważne że robi wiatr na skrzydle.
1
@plutonio NATO obliguje członków sojuszu do wydawania na obronność przynajmniej 2% PKB, czy jeżeli państwo zwiększa wydatki na obronność z 1.4% pkb do 2% to czy spełnia definicję MILITARYZMU? oczywiście że nie, zgodnie z WIKI Militaryzm ma ze sobą 3 połączone znaczenia:
- tendencja w polityce wewnętrznej polegająca na rozbudowywaniu potencjału militarnego państwa do rozmiarów przekraczających znacznie rzeczywiste potrzeby obronne, w powiązaniu z przejmowaniem przez koła wojskowe coraz większej kontroli nad całym państwem ( nie pasuje do konfy )
- agresywna polityka zewnętrzna – polegająca na celowym wywoływaniu konfliktów zbrojnych lub dążenie do rozstrzygania dotychczasowych konfliktów metodami siłowymi ( nie pasuje do konfu) ;
- styl zachowania (społeczny i socjologiczny) – charakteryzujący się na przykład popularnością organizacji paramilitarnych, tworzeniem kultu sił zbrojnych, elementami musztry w szkołach, stosowaniem w cywilnych instytucjach umundurowania i organizacji na wzór wojskowy itp. ( nie pasuje do konfy ).
No chyba że dla Ciebie szacunek dla żołnierza albo ułatwienie dostępu do broni to już Militaryzm.
1
@plutonio Wziąłeś definicje faszyzmu z wikipedi i dobierasz sobie argumenty pod tezę, nawet nie zagłębiając się w znaczenie konkretnych punktów.
Od początku,
Militaryzm nie polega na zwiększaniu nakładów na armie, brałeś definicje z wiki i nawet Ci się w link nie chciało kliknąć. Otóż Konfederacja nie jest nawet blisko "Militaryzmu" odsyłam do wiki bo nie ma sensu tłumaczyć.
Autokratyzm, w lewicy znajdziemy osoby z wyrokami za pobicie matki czy to oznacza że lewica postuluje bicie kobiet? Śmiem twierdzić że nie, natomiast Konfederacja jako jedyna partia postuluje silną decentralizacje, czyli przeciwieństwo autokratyzmu. Natomiast Lewica jest za silną centralizacją, zresztą faszyzm działa tutaj tożsamo z komunizmem czyli punkt pasuje do Lewicy.
Walka z odmiennymi ideologiami, znowu punkt pasujący jedynie do Lewicy która otwarcie mówi że każdy kto ma inne zdanie powinien zostać zdelegalizowany, stara się ograniczyć wolność słowa. Konfa wręcz przeciwnie, pozwala każdemu wygłaszać swoje zdanie i wierzyć w co zechce, jest za to przeciwko indoktrynacji i przywilejom dla każdego ( co nie podoba się Lewicy bo jak to tak mieć inne zdanie?? ).
Gospodarczo: "Pełna kontrola partii rządzącej nad dużą częścią aspektów życia społecznego i gospodarczego." Znowu punkt dla Lewicy która chce wszystko regulować, centralizować i zakazywać swobodnej wypowiedzi.
Nacjonalizm: nie ma czegoś takiego jak bardziej nacjonalistyczna, jest się albo nacjonalistą albo nie. Moim zdaniem jest różnica między byciem patriotą a nacjonalistą ale wiem że dla Lewicy te pojęcia są tożsame więc rozumiem skąd ten błąd. Tutaj żadna partia nie pasuje do faszyzmu.
Rasizm: Tutaj również żadna partia nie pasuje do rasizmu, chociaż warto zauważyć że Lewica ma ciągoty do odbierania praw mężczyznom co jest bardzo niepokojącym zjawiskiem i duża grupa elektoratu Lewicy jest rasistowska wobec osób białych i heteronormatywnych, jednak partia nie ma takich postulatów więc nie będę przypisywał tego do Lewicy.
Podsumowując, lewicy bliżej do faszyzmu niż konfie.
10
@plutonio najbliżej do faszystów jest lewicy.
1
@Gaz Ciekaw jestem jak się czują kibice PSG gdzie w jednym sezonie gra Messi - Neymar a w następnym Goncalo Ramos i Dembele xD Chyba nawet u nas zjazd nie był tak gwałtowny.
4
@zaky274 nie za szybko stał się Messim tylko zjadły go kontuzje.
1
@mientusek1407 tak bo jest 100 lecie mundialu w Urugwaju, wiec 3 reprezentacje, Argentyna, Brazylia i Urugwaj mają zagrać swoje 1 kolejki w Ameryce Południowej a potem polecieć 10k km na następny mecz do Hiszpanii
0
@mientusek1407 Nie no bez jej, prawdą jest że kraje ze sobą sąsiadują ale między nimi jest cieśnina gibraltarska, żeby przejechać z Hiszpanii do Maroka trzeba albo skorzystać z promu albo lecieć samolotem. Do tego tutaj wchodzi kontrola paszportowa a na deser dostajemy jeszcze 3 mecze w Ameryce Południowej...
0
@FCBlaugraana Może dlatego że Ferran bez Lewego na boisku wcale nie gra wybitnie? Wczoraj strzelił i oprócz tego nie pokazał absolutnie nic. Dodatkowo Lewy jest absolutnym pewniakiem do gry a na skrzydle Xavi chce mieć zawodników którzy grają szeroko.
0
@hayek Klasowi rywale przyjdą dopiero na nowy rok. Jeszcze chwilę temu wygrywaliśmy po 5:0 i wszyscy byli w zachwycie. Wypadł Pedri i Frenkie więc mamy problem z przejściem z lini obrony do ataku, wypadł Raphinha więc dodatkowo nie mamy nawet alternatywy dla 16 latka na PS... Zagraliśmy z mocnym rywalem na wyjeździe, udało się wywieźć 3pkt, przed nami w grupie same łatwe mecze bo wystarczy ograć Szachtar i Antwerpie żeby wyjść z pierwszego miejsca, dajmy im czas bo póki co w tej drużynie nie ma za grosz stabilności. w pierwszej 11 mamy aktualnie 4 zawodników którzy grają u nas od tego roku ( zaliczam Yamala bo w zeszłym roku praktycznie nie grał w 1 drużynie).
1
Ilość prostych błędów technicznych, głupich strat czy nieporozumień jest zatrważająca. Okropnie widać brak Frenkiego i Pedriego. Zawodnicy zwyczajnie pewniej się czują mając ich obok siebie.
0
@Azi Ci debile pomylili słowo wyrachowani z wyrafinowani… czego od nich oczekiwać?
4
Gramy dzisiaj taki piach że słabsi są chyba tylko komentatorzy.
0
@jacobFCB Tak samo jak kłamią w sprawie aborcji, każda partia która mówi że zmieni prawo aborcyjne zwyczajnie kłamie, bo musieliby zmienić konstytucję a jak wiemy nie ma najmniejszych szans na to.
0
@Barcelonka070 No jeżeli chcesz żeby nic się nie zmieniło i dalej było jak jest to wybór PO to świetna opcja. Oni nawet nie udają że nie mają programu i skleili coś na szybko żeby się ludzie odczepili. Powiedz mi które propozycje są utopijne?
0
@Barcelonka070 Nie, wręcz przeciwnie. Pis zaczął się stawiać Ukrainie bo elektorat antyukraiński przeszedł do Kofny a Ci zaostrzyli przekaz żeby temu zapobiec.
Edit: zadałeś sobie w ogóle trochę trudu żeby pooglądać wystąpienia Konfy, przeczytać program czy zobaczyć jakieś debaty czy opierasz swój pogląd na toktokach i twiterze?
Z wszystkich partii w sejmie Konfa dała najwięcej konkretów.
2
@Barcelonka070 wszędzie na świecie przedstawiciele rządu lobbują w kwestiach zbrojeniowych ale co tam, jak pis tego nie to na bank wie co robi xD i gdzie tutaj jest szczucie na Ukraine?
1
@_barti w tym sondażu nagle magicznie dostali +3pkt procentowe, to jest nierealne i nie ma co się tym sugerować. Ważna jest średnia
8
@Comentateiro Aha, czyli hejtowanie jest spoko, pod warunkiem że nie hejtuje się jedynej słusznej opcji xD to jest straszne że nie widzisz tego że tak bardzo uwierzyliście w swoją wyższość że bliżej wam do faszystów niż nacjonalistom przed którymi tak ostrzegacie.
0
@tbas Hajty ... ale nie przejmuj się idź siać swoją nienawiść dalej :) to pasuje do fanatyków Tuska.
11
@tbas Czałowieku, prześledź sobie wpisy na rambli z ostatnich 2 lat to Ci wyjdzie że co czwarty post to napierdalanie platformersów na konfe.
50
@Comentateiro Mamy to! Kolejny post o konfederacji! Ciekawe czy wam się znudzi czy jednak ta obsesja zostanie z wami do końca.
15
@Pitinho Jak się jest fanatykiem Tuska to się widzi tylko ataki na swojego guru a prawda jest taka że najbardziej agresywną grupą tutaj są wyborcy PO którzy przynajmniej 5 razy dziennie muszą napisać coś o Konfie albo im dupę rozsadzi.
4
@MessiForeverTheBest NO NO ALE SIĘ TERAZ POPISAŁEŚ
Po pierwsze obniżka stóp procentowych nie działa natychmiast, dlatego że ludzie jeszcze nawet nie otrzymali zaktualizowanych rat kredytów.
Po drugie, na inflację wpływają również inne czynniki jak chociażby, no nie wiem, może sztuczne zaniżanie ceny paliwa przez monopolistę kontrolowanego przez partię rządzącą? A ceny paliw mają kluczowe znaczenie przy takich odczytach.
1
@LioMessi10 zanim zagłosujesz na Tuska, sprawdź sobie z jakimi hasłami szli do parlamentu w 2007 roku, możesz się zdziwić. Przez 8 lat nie zrobili absolutnie nic, nie licząc rozkradania wszystkiego co się dało i pierdzenia w stołek mówiąc że nic się nie da. Tusk to największy kłamca w Polskiej polityce, nawet Morawiecki tak nie kłamie jak ryży. Dodatkowo sprawdź sobie jakie było bezrobocie w Polsce za czasów PO i jak bardzo w dupie mieli obywateli. PiS wygrał wyboru w 2015 roku bo PO była tak beznadziejna że dosłownie wszystko było lepsze od nich.
17
@_barti Klasyczne zachowanie, jak ktoś nie chciał się zaszczepić bo twierdził że te szczepionki nie są dobrze sprawdzone to był szurem, mordercą i bandytą ale jak się okazało że miał rację to nagle "HAHA TO UMRE CZY NIE" ? I żeby nie było, mówię to jako osoba zaszczepiona.
@macio_944 Nie, to była wina całej machiny medialnej która nie pozwalała kwestionować szczepionek bo od razu się było szurem i mordercą. Gdyby nie było presji społecznej to nikt by nie zataił takiej informacji, a gdyby została ona podana do publicznej wiadomości to myślę że sporo osób 2 razy by się zastanowiło przed szczepieniem.
3
@tomek8756 Widzę że się wszyscy odrazu łyknęli dane z twitera jako prawdę objawioną i nikt nie sprawdził. Dane są z dupy, minimalna krajowa na Litwie w 2024 ma wynieść ok 934 euro (obecnie 840). Według wykresu powyżej będzie to około 20% ale nie pasuje do narracji więc wystarczy pomieszać trochę przedziały i mamy sensacje.
0
@FanBarcYxD Dobry obraz 65" do około 4K? Może być ciężko, chyba że jakiś starszy model i chromecast do tego.
0
@prokofiew Widzę nie do końca rozumiesz o co mi chodzi... GRAŁO TRZECH STOPERÓW BO WYSTAWIALIŚMY TRZECH NOMINALNYCH STOPERÓW a nie że graliśmy w ustawieniu z trzema stoperami. Druga sprawa, nasze ustawienie jest asymetryczne i w poprzednim sezonie PO grał o wiele niżej niż LO. Teraz kiedy jest Cancelo zarówno jeden jak i drugi gra wysoko, porównaj sobie średnią pozycje Kounde z zeszłego sezonu do pozycji Cancelo. Do tego wszystkiego dodajmy kontuzję Araujo i słaby powrót, kiepską formę Inigo Martineza który również wraca po kontuzji i słabszą (wciąż bardzo dobrą) formę MATS'a. Mamy gotowy przepis na utratę większej ilości bramek.