SirChuck
Dołączył/a: lipiec 2016
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Wnioski trafne. Mnie wczoraj nasunęły się (albo utwierdziło to co obserwuję od jakiegoś czasu) dwa dodatkowe:
1) potrzebujemy sensownego napastnika - Ferran to może popykać z Valencią ale na poważnego rywala to on co najwyżej jako zmiennik się nadaje; ma swoje atuty, walczy, szarpie, jest pożyteczny ale wykończenie nie dojeżdża a nie w każdym meczu naprodukujemy tyle sytuacji - jest cały czas do podpisania Jonathan David i nie ma co się zastanawiać - będzie David to i Lewy może odpocząć i zyskujemy gościa któremu piłka przy nodze nie przeszkadza, rozegra kombinacyjnie, ma wykończenie, szybkość i daje w ataku sporo opcji;
2) potrzebujemy solidnego silnego defensywnego pomocnika - wczoraj mnie brakowało wejścia Cassado który mógłby uspokoić grę a zarazem dołożyć walki w środku pola ale taki odpowiednik Keity by się przydał tzn. gość którego się nie przepchnie, który zabiega rywala w środku pola i piłka go nie parzy.
Osobnym rozdziałem jest FdJ - niby sporo potrafi, niby potrafi przetrzymać piłkę ale ja w nim widzę co najwyżej kogoś do rotacji niż zawodnika pierwszego składu na poważne mecze
15
W sumie patrząc na poziom sędziowania w tym kraju to dlaczego nie on miałby być twarzą tego cyrku? Wielu słabszych kojarzycie? Choć nawet lepszym dowcipem niż jego kandydowanie jest to, że on kogokolwiek krytykuje... Jego decyzji nawet nie dawało się komentować a on się za krytykę wziął....
4
Najlepszą opcją wydaje się Nico (gotówkowo) + David - kasa na nich dwóch będzie i tak mniejsza niż na każdego z wymienionych w artykule z osobna. To że Nico nie błyszczy w tym sezonie to bym się nie martwił - on u nas zdecydowanie może odżyć, dostanie otoczenie z którym chętnie współpracuje i doda nam opcji na drugim skrzydle. David może uzupełniać Lewego i równie dobrze grać zamiast niego. Jak chcemy dodatkową opcję to Gnabry kończy kontrakt w czerwcu.
Te transfery to takie typowo barcelońskie - mnóstwo kasy kompletnie bez pomyślunku wydanej. Leao to gość który nie daje liczb, chimeryczny ze sporym ego. Fajnie na niego czasem popatrzeć ale znacznie częściej wkurza nawet kibiców ACM. Luiz to rezerwowy w Liverpoolu więc rozbijanie na niego banku to jakiś ponury żart. Isak super ale to autostrada do powrotu do problemów z FFP. Chciałbym gościa u nas ale uważam, że na dziś kwota kompletnie chora.
Jeśli jest zawodnik za którego uważam, że warto sporo wydać to zdecydowanie jest to Lautaro - idealny do gry a'la Flick.
Myślę, że gdyby udało się dwóch pierwszych to byłyby fundusze na wzmocnienie boków obrony.
A z innej beczki - hasło, że ktoś się nie wpisuje w profil naszej dyrekcji sportowej to nie wiem nawet jak komentować. My nie mamy dyrekcji tylko miglanca co środku rejestracji zawodników czy w okienku transferowy albo ma wakacje albo urodziny, ściągnął nam Roque za 35 mln którego na siłę teraz wypycha byle gdzie i nie ma kompletnie planu na budowanie ekipy
2
@Barca_ever A kiedy on grał na najwyższym poziomie? Ja kojarzę jeden sezon (mistrzowski Xaviego) w którym rzeczywiście sporo dawał drużynie a poza tym to znaczną część renomy budowano raczej medialnie niż jego rzeczywistymi popisami
1
Do końca czerwca powinien mieć wyjaśnioną sytuację - jak nie będzie do tego czasu przedłużenia kontraktu to transfer bo męczenie się kolejny sezon i odejście za darmo to jednak nie jest rozwiązanie
25
ja tyllko przypominam, że przez znakomitą część jesieni to my graliśmy dwoma stoperami bo reszta połamana była na L-4... Jeśli jest opcja podpisania Tah'a to trzeba sporo zrobić żeby z niej skorzystać. Inigo to max jeszcze na kolejny sezon jest. Christensen to chyba do sprzedania. Cubarsi jest młody i dość intensywnie obciążany ale na dziś to jedyny pewny punkt z nich wszystkich, Garcia to jednak bardziej uzupełnienie składu. Zostaje Araujo który nie ma wysokiej klauzuli, do tego jeśli nie zacznie czynić postępów to on jest bardziej zmiennikiem Garci niż poważnym kandydatem do pierwszego składu. Podsumowując - dawać tego Jonathana bo latem to sytuacja ze stoperami istotnie może się zmienić
0
@BORO_12 Gra przeciętnie co nie znaczy, że tak musi być już zawsze. Myślę, że lato jakie za nim nie było łatwe - ME a później saga z Barceloną. Myślę jednak, że skrzydłowego potrzebujemy a gość ewidentnie ma potencjał na świetne granie. To nie jest zawodnik już zgrany - to ciągle młody dzieciak podatny na wahania formy. A u nas sam system gry mógłby mu odpowiadać i pomóc pokazać to swoją lepszą stronę
1
Koleś super ale przy tych kosztach dałbym sobie spokój. Jak dla mnie na lato to skupiłbym się na ściągnięciu Nico (60 mln), Jonathan David (free), Tah (free) i np. Arnau Martinez lub inny PO (do rotacji z Kounde). Z transferów out Fati i któryś z ŚO. Pewnie będą chcieli odpuścić Inigo, ja bym sprzedał mimo wszystko Araujo choć i Christensen jest poważnym kandydatem. Osobną kwestią jest obsada bramki i ustalenie zawodników na tą pozycję. Jeśli nie przedłuży kontraktu FdJ to trzeba go za wszelką cenę sprzedać i wtedy szukać kogoś do rotacji w środku pola.
4
Fajna sprawa z Ericiem i bardzo cieszy bo to kolejny zawodnik który urósł przy Flicku. A dla drużyny tym lepiej bo boiskowej inteligencji i umiejętności mu nie brakowało tylko regularności nie mógł złapać. Dobrze mu zrobiło wypożyczenie w poprzednim sezonie. A po meczu z Leganes pisałem że Araujo jak dla mnie to na dziś 4 stoper i to tylko dlatego że Christensen jest kontuzjowany. Inna sprawa, że mamy czterech naprawdę różnych graczy na pozycji ŚO i to daje trenerowi atut w postaci dobrania pary stoperów pod charakterystykę drużyny przeciwnej bo inne atuty w ataku ma Real (i nie mam tu na myśli sędziów) a inne choćby Atletico
0
@Malinka W Anglii ten sezon to jest jakiś rekord totalnie porąbanych decyzji do tego stopnia, że kluby zaczęły dyskusję czy lepszych decyzji nie było bez VARu bo nawet jak patrzą w te ekrany to podejmują decyzje które rozumieją tylko sami sędziowie. I sędziują nieprzerwanie bo po tej ilości wpadek co zaliczyli w tym sezonie musieliby chyba ściągać sędziów z innych krajów gdyby mieli karać swoich odsuwaniem od meczy.
W Hiszpanii sędziowie są przeraźliwie słabi i regularnie się mylą. Nie bronię Realu bo oni pewnie są największymi beneficjentami nieudacznictwa panów z gwizdkiem ale też nie jest tak, że w Anglii to jakiś super poziom sędziowania jest. Różnica polega na tym, że w Anglii ich nie klepią po plecach tylko jadą z nimi równo, z czasem poniosą i konsekwencje a w LaLiga wszyscy z siebie zadowoleni na max i nikt problemu nie widzi w popełnionych błędach tylko w tym, że taki Real się buldoczy. To samo jest z Barcą - jak tylko coś powiemy o sędziowaniu to zaraz Negreida jest wyciągany a nikt się nie zająknie że sędzia nas skręcił jakąś decyzją. Swoją drogą to argument do bani bo lata mijają, a nikomu niczego nie udowodniono i wychodzi na to, że aferka mocno nadmuchana
0
Podjął decyzję i tyle. A dziennikarze zamiast podkopywać atmosferę w drużynie to niech zajmą się wspieraniem chłopaków. Pena nie zawalał ale i nie dawał niczego ekstra. Jak w artykule - jest poprawny. I nigdy lepszy niż "poprawny" nie będzie. A Wojtek w rytm ma szansę wejść i dać coś ponad poprawność. Do tego ma doświadczenie w walce o tytuły co również ma znaczenie w tak młodej drużynie jaką dziś ma Barca. Bo o trofea z tego składu do tej pory to walczyli Wojtek, Lewy i - w mniejszym stopniu Kounde. Reszta to młokosy, Raphinha mental ma ale w karierze do dziś to walczył o utrzymaniu bytu ligowego z Leeds. Od samego początku pobytu w klubie Szczęsnego Flick powtarzał jak dużo daje jego obecność w szatni, jak świetnie wpływa na zespół. Ja bym nie demonizował tej decyzji. Tym bardziej że z bronieniem Inakiego to było trochę tak, że dużo osób czekało aż coś zawali żeby dać pretekst do wpuszczenia Szczęsnego. A tak na decydującą część sezonu ugruntowaliśmy pozycję w bramce i mamy czystą sytuację. Dla mnie Pena to nie jest bramkarz na wygranie nam LM, a Szczęsny w formie może nam w tym pomóc
2
"sędziowie nie będą krzywdzić Realu" - no jasne, czemu nagle mieliby zacząć to robić ;)
Do pewnego stopnie to ja się z gościem zgadzam - nie wydaje mi się, żeby byli skorumpowani, oni są po prostu nieziemsko słabi, w zasadzie wszyscy warsztatowo a niektórzy do tego tak po ludzku nie potrafią dodatkowo obiektywnie wykonywać swojej roboty. Choć oburzające jest to, że żaden nie potrafi na klatę wziąć błędu do którego przecież każdy ma prawo ale do końca w zaparte. Nawet swoje dzieci uczę, że błąd mogą popełnić tylko trzeba wziąć go na klatę, ponieść konsekwencje i wyciągnąć wnioski, żeby drugi raz tego błędu nie popełnić. A jak tu wszyscy kleją wariatów to zapowiada to tylko kolejne tak samo nędzne błędy. Liga generalnie zjeżdża pod wieloma względami, sędziowie, Tebas ze swoimi interpretacjami FFP, brak transferów, odpływ talentów, odpływ trenerów, odpływ gwiazd. Dobrze, że szkolenie jeszcze się trzyma ale tu akurat spore znaczenie ma wpływ polityki ogólnokrajowej która dba o rozwój sportowy dzieciaków
0
Z tym Araujo ciągle dyskusja, często też narzekanie na niską klauzulę. Pomijam, że jak dla mnie trzeba nieźle naszukać się leszka co ją by chciał wpłacić to do tego wszystkiego ja się pytam - kto zapłaci Araujo tyle kontraktu co Barca? Jeśli chłopak nie zacznie grać na naprawdę wysokim poziomie to się nieźle z tym kontraktem ugotowaliśmy do końca kariery Araujo
4
Tebas "lubi to" :)
a tak na poważnie to wracamy do mrocznych lat 80tych kiedy to z czasem nawet Real z Barcą nie były konkurencyjne dla europejskich klubów i to nie tylko na polu transferowym
1
A ja tam do gościa z biegiem lat zyskałem dużo sympatii i uznania. To co osiągnął, na jaki poziom wnieśli rywalizację z Messim to coś niesamowitego i na pewno wzbudziło mój szacunek. Z tych wypowiedzi to bez przesady ale niewiele odleciał - że jest najlepszym strzelcem w historii? no chyba nie jest to aż tak kontrowersyjne. Oczywiście Messi strzelał mnóstwo ale to jednak nie snajper tylko swoista alfa i omega, która robiła wszystko na boisku (na marginesie - nie zawsze z korzyścią dla drużyny, czasem brakowało żeby skupił się na mniejszej liczbie zadań za to miał na nie więcej energii). Z tą ligą arabską to odlot ale komu wadzi trochę bzika, niech sobie twierdzi. Może tak też musi gadać bo ma w kontrakcie
0
Rozwijając p. 5 (o Garcii) ja mam wrażenie, że znacznie lepiej z nim funkcjonowała gra obronna niż z Araujo i na dziś Araujo jak dla mnie to stoper nr 4 u nas. Oczywiście wiem, że musi złapać rytm meczowy, myślę, że warto mu dać pograć w parze z Inigo bo może okazać się, że rządzony przez Inigo może świetnie wykorzystać swoje atuty. A Eric ograł się rok temu, tu pracował konsekwentnie i zaczyna wyglądać na naprawdę wartościowe uzupełnienie składu
0
Araujo rzeczywiście potrzebuje czasu żeby złapać rytm ale mam wrażenie, że wiele z jego zachowań widzieliśmy już przed kontuzją. Gość potrzebuje kierownika w obronie jak swego czasu Pique miał Puyola. Problemem jest to, że Araujo sam już powoli powinien stać się takim szefem, choćby dla Cubarsiego.
Wywody co do kontraktu nie mogłyby być bardziej trafne. A najgorsze że rzeczywiście nie wyciągamy wniosków jako klub i wydajemy co tylko wpłynie do skarbca.
Z obrońców najbardziej żal mi Christensena - to rzeczywiście mógłby być jakościowy gość ale sypie się zdrowotnie okrutnie
0
@Unique sorry ale komentarz słaby. Kiedyś Borek rzucił taką narrację i konsekwentnie jest u nas powtarzana. Nie porównuję absolutnie sytuacji z chorym dzieckiem do innych zdarzeń i nie uważam, że kwestia rejestracji powinna powodować obciążenia psychiczne skutkujące kontuzjami ale też daleki jestem od twierdzenia, że jak ktoś dobrze zarabia to nie ma prawa do przeżywania emocji, stresu itd. W tym konkretnym przypadku to osobno tłumaczenie słabe ale jeśli nagromadziło się u niego różnych innych zdarzeń stresujących, napięcia i trochę zmartwień to odporność na z pozoru błahe zdarzenie jest obniżona. A już na pewno nie kupuję narracji, że piłkarz czołowego klubu nie ma prawa być zestresowany - zarabiają super, problemów egzystencjalnych nie mają ale myślę, że ciągła obecność mediów, wyżywki anonimowych internautów czy obelgi na stadionach to jednak nie jest coś obok czego można przejść obojętnie. Jest to cena jaką płacą i może skutkować stresem
0
Na dziś niewiele wskazuje na to, żeby Flick brał pod uwagę Forta choćby w charakterze dublera. W zasadzie PO to jedyna pozycja na której nie mamy dwóch zawodników "pod grą" bo na każdej innej dubler lepszy czy gorszy ale jest w jako takim rytmie meczowym. Decyzja zatem całkiem sensowna. W kolejności ja też widzę transfery na pozycję: LS (Nico? - oby tak, tym bardziej, że z góry wiadomo ile trzeba wyłożyć na stół i nie tracimy czasu na negocjacje), PO, napastnik (David? - do podpisania za darmo w związku z kończącym się kontraktem), bramkarz. Na PO, biorąc pod uwagę jak gra Kounde nie ma co liczyć, że ściągamy jakiegoś super gościa - ja bym się zastanowił nad Arnau Martinezem. Ograny w LaLiga, raczej nie przeceniony finansowo, z Gironą mamy spoko relacje, wchodziłaby wymiana na Erica, rola dublera dla niego do akceptacji a jednocześnie nie jest to gość którego wstyd wystawić, a już na pewno nie w meczach ligowych
0
@Kismeth Ja też kibicuję już ponad 30 lat i zarządy nie ułatwiają klubowi funkcjonowania. W tej konkretnej sprawie jest jednak jeszcze jeden niuans - zadziałaliśmy zgodnie z regułami które obowiązywały na początku sezonu, Tebas reguły zmienił w trakcie roku obrotowego, a co więcej zmiana która innych obowiązuje od lutego br. nas w/g Tebasa miała obowiązywać w grudniu przy rejestracji Olmo. Tak to przedstawiano i wyjaśniano w kilku miejscach - pewnie finalnie dowiemy się z orzeczenia. Ale jeśli to prawda co podano, to z tą racją Tebasa bym się nie zapędzał. Poczekamy pewnie jeszcze z miesiąc i zobaczymy. Nie bbyłbym zaskoczony jakby rozstrzygnięcie miało paść w przededniu meczu z Realem...
0
@yoli dokładnie tak - jak ma grać na poziomie 2 ligi to dlaczego nie za konkretny pieniądz w Arabii czy innym Katarze? Nie nazywam tego brakiem ambicji - od samego początku szkolenia wykruszają się zawodnicy a wśród seniorów też jest ograniczona ilość miejsc w składach. I z czegoś żyć trzeba
0
@Kapitan9 dzięki za info
15
Fajnie, że wspomniano tu o aspekcie który często bywa pomijany - mamy młodą drużynę, przez to podatną na wahania formy nawet w trakcie jednego meczu. Widać to po naszych wynikach - jak żre to jesteśmy w stanie objechać każdego, a jak nie idzie to i Leganes nas wyjaśnia. Dlatego potrzebnych jest kilku doświadczonych zawodników w składzie. Najlepszy przykład to Inigo, który świetnie dyrygował młodymi w grze obronnej tak jakby miał ich na sznurku. W kluczowej fazie sezonu doświadczenie Wojtka naprawdę może wiele wnieść. Poza tym od jakiegoś czasu już Flick mówił, że obecność w drużynie Szczęsnego, który jest naprawdę bystrym facetem, świetnie działa na zespół w szatni. Potrafi odpowiednio podejść do chłopaków, podpowiedzieć, podzielić się doświadczeniem i daje to w szatni dobry efekt. Z taką Benficą ciężko mi sobie wyobrazić Inakiego po takiej pierwszej połowie jako głównego motywatora w przerwie. Nie mam nic do gościa - on po prostu wyżej pewnego pułapu nie wskoczy i osobowościowo jest jaki jest - ani lepszy ani gorszy - po prostu inny. I nie mówcie, że Inaki tak by nie zagrał - tego niewiadomo, a też nie jest to gość który wyciąga niesamowite piły i błędów nie popełnia
3
Jeśli gość się nie angażuje w treningi to po co nam on?! Z drugiej strony sporo już takich historii było i krótkoterminowo (takie 6 miesięcy) to może się sprawdzić - przychodzi Marcus, odbudowuje się w rotacji u nas, a po sezonie ktoś go transferuje, a my uzupełniamy skrzydło transferem Nico. Sytuacja w której każdy jest wygrany - może prócz Fatiego ale to zupełnie inna historia
0
Znów - jak w przypadku Araujo - poczekajmy co rzeczywiście dzieje się w sprawie zawodnika. Bo póki co to media coś publikują w okresie kiedy ustalana jest dalsza współpraca. Nie obserwowałem gościa i ciężko mi powiedzieć czy to zawodnik który może być w rotacji pierwszego zespołu jako chociaż uzupełnienie składu. Jeśli ktoś coś w tym temacie to prośba o info. Bo jeśli i tak bez szans na awans do pierwszej drużyny to dlaczego nie wziąć 5 mln
2
Nie demonizujmy tego grania wysoko przez bramkarza. Podstawowym obowiązkiem bramkarza jest bronienie strzałów. Póki co obydwaj trochę ich wpuszczają. Pena był w rytmie i leciały. Szczęsny bez rytmu też wpuszcza ale może jak złapie rytm to będzie ok? Pena lepszy nie będzie, nie urośnie i nie zacznie nagle cudów w bramce wyprawiać. Docelowo w decydującej fazie sezonu myślę, że doświadczenie Wojtka się przyda. Nigdy nie byłem jakimś jego wielkim fanem ale dla drużyny myślę, że będzie bardziej przydatny w kolejnych meczach, a szczególnie po złapaniu rytmu meczowego. Trzeba dać też chwilę na ułożenie gry obronnej w której sporo się pozmieniało w styczniu - wypadł Inigo który nią dyrygował, wszedł Araujo który na dziś łapie rytm - to wszystko wymaga czasu. Pena więcej dobrego nie robił - bramek po spalonych też powpuszczał więc nie ma co z tego zarzutu robić Szczęsnemu
0
@Jorginho Choćby z Benficą - jeśli takie popisy wali TOP ŚO to strach pomyśleć co wyczynią słabsi. A tak na poważnie - zadatki na TOP to on ma ale póki co nie jest nawet blisko TOP10. Do tego on jednak potrzebuje jakiegoś ogarniętego partnera w ŚO bo bez swoistego przewodnika to sporo błędów popełnia
0
Patrząc na obecne występy to nawet te 65 mln wydaje się kwotą zaporową, o 80 mln nie wspominając. Ale niech wróci do rytmu meczowego, niech ogra się nieco w systemie Flicka i zobaczymy. I rzecz jasna niech wytrzyma bez kontuzji choć pół sezonu
1
Na ŚO mamy Inigo, Araujo, Cubarsiego i Christensena ale Duńczyk jest piątym wyborem. Chyba tylko wtedy jak Erica rozpatrujemy jeszcze w kategoriach ŚO bo dla mnie na dziś to on wyłącznie dubluje Cassado lub Kounde i go nie liczę jako stopera.
Patrząc na to co dziś wyprawia na boisku Araujo to wcale Christensen nie jest taki ostatni do grania tym bardziej że jego kultura gry, umiejętność ustawienia się i wyprowadzenia piłki są na znacznie wyższym poziomie. Zdrowie to bolączka obydwu. A moment na sprzedaż najgłupszy z możliwych - świeżo po kontuzji. Niech dogra do końca sezonu i wtedy decyzja choć ja bym go nie skreślał. W moim odczuciu nawet w ostatnim mistrzowskim sezonie obrona grała solidnie właśnie z jego udziałem, teraz znacznie lepiej prezentował się duet Inigo-Cubarsi niż Cubarsi - Araujo. Do tego cały zespół w defensywie funkcjonował lepiej (ostatnio przytomnie zauważyli to chłopaki na UTDLR). Zobaczyłbym zestaw Christensen - Cubarsi
2
Oferty na poziomie 7-8 mln niczego nam nie dają. Na dziś jedyny zawodnik do odejścia zimą to Fati - na boisku nic nie wnosi, gdzie indziej mógłby chociaż pograć. A nam nawet jak by wypożyczający przejął 20% kontraktu to i tak ulga w budżecie