0

Uuu blaugrana.pl znajduje się na liście portali z których wykradziono bazy danych

0

@IronSanHybrid Nie może być. Jest już prezydentem Polski.

2

@Bartek22 Mówisz wicemistrzowi Europy który zdobył tytuł MVP turnieju oraz mistrzowi świata gdzie był jednym z sześciu najlepszych strzelców i ex aequo z Harrym Kane na pierwszym miejscu klasyfikacji kanadyjskiej biorąc udział przy 6 bramkach (z czego 4 strzelone).
Do tego będącym rok rocznie królem strzelców Atletico od kiedy tylko przyszedł. No rzeczywiście, chłop nic nie umie tylko farci i nie poradzi sobie w żadnej drużynie która nie gra autobusów bo powszechnie wiadomo, że reprezentacja Francji gra defensywny futbol...
Serio wam to już coś się z głową dzieje.

2

I to jest właśnie powód dla którego Messi tak irytuje ostatnio i dlaczego się na niego narzeka. Miał całą lewą stronę wolną, to z niewiadomego powodu postanowił obrócić się w prawo i dalej próbować przejść przez 4 obrońców a po stracie nawet nogi nie wystawi żeby jakąkolwiek presje wywrzeć.

0

@norbi77 Po pierwsze, nie grają rezerwami, po drugie powinna być manita a nie ma, a nie ma z tego samego powodu z jakiego straciliśmy punkty w 4 ostatnich kolejkach ligowych czyi przez absolutny brak wykończenia.

0

@HERORICH2 Nie robi dobrze, robi wszystko tak źle jak da się to zrobić.
Drogi są dwie: ratowanie gospodarki kosztem życia albo ratowanie życia kosztem gospodarki.
Rząd tych debili skończonych najpierw rozwalił gospodarkę, potem w okresie spokoju nie zajął się ratowaniem życia a teraz jedzie po bandzie i rozwala gospodarkę gdy życia już uratować się nie da.
Lockdown ma ograniczyć liczbę chorych aby nie przekroczyła zdolności służby zdrowia, jesteśmy już dawno za tym punktem i teraz lockdown już nie pomoże a oni jeszcze rozpieprzą gospodarkę.

1

@Mns21 Czemu na to liczysz? Nie rozumiem czemu ludzie spoza USA w ogóle mogą popierać Trumpa, najczystszej wody populistę i cwaniaka, którego polityka jest szkodliwa dla między innymi Polski a i w USA przynosi więcej szkody niż pożytku. Czemu tu ludzie go popierają?

0

To może niech przegrają ten mecz i pójdą uspokajać nastroje w lidze? Bo jak na razie to podróż po amplitudzie, od wygranej w LM do straty punktów w lidze.

1

Mecz się praktycznie skończył a Inter wodzi wzrokiem za Realem holującym piłkę. To jest ten ich słynny nieustępliwy pressing?

0

Inter już nic nie wbije, styki im pali i zaczynają kombinować bez sensu.

2

Jezus maria, Casemiro to ja bym do jakiegoś więzienia wsadził gdzieś w Brazylii. Typ nawet ataku na piłkę nie zrobił, wjechał prosto w nogi napastnika od tyłu i znowu ta głupie krzywienie japy że za co żółta...

2

Inter to banda frajerów, tak gówniane dośrodkowanie i im jakiś ogór wbija bramkę.

3

@Slazmi
"A twierdzenie, że zarodek i płód (w domyśle oczywiście ludzki) to nie CZŁOWIEK, jest najwyższym poziomem absurdu."
Po prostu nie rozumiesz koncepcji płodu człowieka. Płód człowieka to jeszcze nie człowiek, tak jak plemnik to jeszcze nie człowiek. Jakoś nie masz problemu żeby uznać, że plemnik to nie człowiek a uznajesz za człowieka płód bo sobie wyznaczyłeś jakiś moment. To powiedz proszę, kiedy ten człowiek zaczyna być? Który dzień ciąży, czy może od razu po zapłodnieniu? Co wtedy masz do powiedzenia o tabletach wczesnoporonnych? To też morderstwo? Jak sobie wyznaczasz moment w którym człowiek zaczyna być człowiekiem a nie tylko zbiorem genów jeżeli nie jest dla ciebie odpowiedzią, że po wykształceniu się cech ludzkich?

0

@tristan87 Nie wiem jakie wykładnie mają sędziowie, ale tutaj widać że Mendy pcha go łapami zanim ten wykonał podanie co na pewno wpływa na jakość podania. Czy faul to powinien jakiś profesjonalny sędzia odpowiedzieć.

1

@Slazmi Zanim zamkniesz jakąkolwiek dyskusje to podaj najpierw jakikolwiek argument. A przykład: " jest też np. dorosłość. Ale nikt nie mówi że dorosły to nie człowiek." to jakiś wyższy poziom abstrakcji.

5

@Barcza223 No i widzisz, sam się przyznajesz że to nie jest zdrowe myślenie. Płód nie może ponieść konsekwencji bo nie jest człowiekiem (co sam zaznaczasz, przyszły człowiek to jeszcze nie człowiek). Po to są określone terminy do wykonania aborcji, bo w ich obrębie płód nie ma niczego co byłoby zdolne do odczuwania czegokolwiek, nie ma mózgu, układ nerwowy o ile się wykształcił to jest szczątkowy, technicznie taka "istota" nawet nie żyje bo wszystkie funkcje życiowe prowadzi ciało matki. To, że ktoś uznaje ten stan za człowieka to już czysta uznaniowość, ale takim ludziom można bardzo prosto wytknąć hipokryzję bo zapewne bardzo chętnie korzystają z antykoncepcji a przecież jeżeli jest uznaniowość to i tu można uznać, że plemnik czy jajeczko to też przyszły człowiek (a jakbyś się pytał kto tak robi, to np. kościół katolicki z czego największym orędownikiem tego stanowiska był Jan Paweł II).

Z drugiej strony, o ile można się sprzeczać czy płód ponosi jakiekolwiek konsekwencje tak jedno jest pewne: urodzone dziecko na pewno je będzie ponosić. Jak np. spora część spośród 72 tysięcy dzieci z domów dziecka, a także tych które jednak z rodzicami zostały ale były niechciane (sam znam kilka takich przypadków i łączy je jedno - różne problemy psychiczne po takim "wychowaniu").
Nie mówiąc już o przypadkach tragicznych, chyba masz na tyle lat żeby pamiętać popularność w wczesnych latach '00 beczek, i do dziś się to dzieje.
Żadną siłą nie zmusisz człowieka do pokochania niechcianego dziecka.

I trzeci aspekt: zakazy aborcji nie oznaczają, że aborcje się nie odbywają. Masz na to masę statystyk i badań, między innymi WHO które podaje, że na świecie rocznie dochodzi do średnio 73 milionów aborcji z czego 45% są to aborcje niebezpieczne czyli po prostu robione na lewo, z ubogą higieną, bez koniecznego profesjonalizmu, narzędzi i metod. Powody? Wszystkie sprowadzają się do braku dostępu do legalnych metod.
Bo sprawa jest prosta dla każdego zdrowo myślącego człowieka: każdy zakaz sprowadza daną branżę do podziemia.

Więc podsumowując, twoje powody są tylko czysto uznaniowe, dziwnie sprzeczne z nauką ale zgodne naukami wiary a jeżeli o naukach wiary mówimy to nie możemy mówić o jakimkolwiek zdrowym myśleniu.

27

@Barcza223 Jaki argument za tym, że każdy zdrowo myślący popiera zakaz?

1

@bobobob22 Mhm, to dla własnego bezpieczeństwa zamknij swoją działalność jeżeli tak rozumiesz biznes, bo go nie rozumiesz.
Po pierwsze, nie, porównanie ryzyka inwestycyjnego do interwencjonizmu państwa to debilizm czystej postaci. Nie wiem gdzie ty tu doszukujesz się jakichkolwiek podobieństw... Jeszcze raz ci to wyjaśnię więc przeczytaj kilka razy albo poproś kogoś żeby to za ciebie zrobił: inwestując wiesz jakie ryzyko ponosisz. Jest to ryzyko rynkowe, albo kurs twoich akcji poleci na łeb albo jak w przypadku handlarzy, klienci nie zechcą kupić twojego towaru.
To są przypadki rynkowe które wynikają z czynników rynkowych i które jesteś w stanie oszacować, wiedząc choćby ile sprzedawałeś w poprzednich latach.
Ale nie jesteś w stanie oszacować, że rząd zakaże wstępu na cmentarze, więc twój towar staje się niepotrzebny i nikt go nie kupi.
O stracie z winy sprzedawcy można mówić, gdyby np. kupił za dużo towaru, nie w przypadku gdy państwo z dnia na dzień wyskakuje z rozporządzeniem uwalającym twój biznes.
Po drugie, tak znicze kupili wcześniej, kwiaty kupili chwilę przed a hodowane był od miesięcy. I co w związku z tym? Nie jest rolą sprzedawcy antycypowanie działań rządu, szczególnie że od miesięcy zaznaczali, że CMENTARZY NIE ZAMKNĄ. I dzień przed zamknięciem cmentarzy mówili ŻE ICH NIE ZAMKNĄ.
I właśnie to jest pokaz jakim biznesmenem jesteś: gdyby się nie zatowarowali, nie mieliby czego sprzedawać gdyby rząd dotrzymał tego o czym mówił czyli że NIE ZAMKNĄ CMENTARZY. Wtedy by stracili najważniejszy dzień w roku który jest podstawą ich biznesu.
To rolą rządu jest dbanie o dobro kraju i jeżeli uważali, że zamknięcie cmentarzy może nastąpić to powinni to ogłosić z wyprzedzeniem albo chociaż dać informacje, że takie coś zdarzyć się może. Tymczasem - powtórzę się - rząd uparcie od miesięcy mówił, że cmentarzy NIE ZAMKNIE a ostatni raz to powtórzył DZIEŃ PRZED OGŁOSZENIEM o zamknięciu cmentarzy, które ogłosili DZIEŃ PRZED ZAMKNIĘCIEM CMENTARZY.
Tak samo zrobili z gastronomią, też inteligentny przedsiębiorca powinien się domyślić, że akurat dziś mu zamkną lokale czy może powinien od września się nie towarować i zwolnić ludzi bo mogą mu z dnia na dzień zabronić pracy?
To nie jest trudne do zrozumienia, jeżeli ma się pojęcie o biznesie przynajmniej na poziomie licealisty.

3

@bobobob22 Zarób w życiu złotówkę a dopiero potem wypowiadaj się o ekonomii bo jej kompletnie nie rozumiesz.
Jak zainwestujesz w kryptowalutę i stracisz to twoje ryzyko, tak samo jak ryzykiem sprzedawcy zniczy jest to, że klienci nie będą chcieli kupić od niego towaru. Nie ma to nic wspólnego z tym, że sprzedawcy podjęli się ryzyka, zakupili towar a w ostatniej chwili rząd im zamknął biznes.
Jak chciałbyś to przyrównać do kryptowalut to tak jakbyś je kupił a dzień później rząd je bez ostrzeżenia zdelegalizował i nie mógłbyś sprzedać swojej kryptowaluty przez co po prostu decyzją administracyjną odebrano ci możliwość odzyskania pieniędzy.

5

@MESSIah16 Gdyby to była eutanazja to można by dyskutować, w przypadku aborcji terminacji dokonuje się w okresie, w którym ten zarodek jest tak samo ludzki jak zarodek psa, małpy, świni, kota... Nie myśli, nie czuje, nie rusza się, nie oddycha, nie chce żyć bo nie wie co to życie, nie ma absolutnie żadnej świadomości, nic go nie boli ani mu nie doskwiera.
I o ile można się sprzeczać w przypadku aborcji na życzenie chodź z humanitarnego punktu widzenia powinna być dostępna, tak w przypadku embriopatologii to już jest barbarzyństwo i kult cierpienia każąc przyjść na świat istotom ludzkim, które w najlepszym przypadku umrą szybko a w najgorszym będą cierpieć latami, rozlewając swój ból także na rodziców.
W przypadku aborcji umiera zarodek, w przypadku jej braku umiera człowiek.

0

@MikusBarca Grafika ładna jeżeli masz RTX, bez tego nic niezwykłego nie ma a nawet jest brzydka np. w przypadku twarzy przechodniów co nie byłoby problemem gdyby nie to, że sterowane przez nas postacie to właśnie ci przechodnie z paskudnymi ryjami.

1

@jeyx77x Punkt 1. wymagałby zmiany czasu meczu z 90 do 60-70 minut bo tyle mniej więcej jest aktywnej gry w meczu, gdyby zatrzymywać czas a mecz miałby trwać 90 minut, to w końcówce nikt by nie miał siły biegać a samo wydarzenie trwałoby ze 3 godziny.
Zamiast tego ja proponuje rygorystyczne karanie gry na czas. Łapią cię skurcze? Wypad za boisko i tam się zwijaj.
Za zwlekanie z wykonywaniem stałych fragmentów czy przez bramkarza w łapach też powinny iść kartki notorycznie bo prawie zawsze w ostatnich minutach meczu bramkarz złapie piłkę to dobre 30 sekund mija zanim się podniesie po rzuceniu się choćby piłka stała w miejscu, potem trzeba poczekać aż się zawodnicy ustawią, pomyśleć... Tu powinna być automat kartka.
No i najważniejsze dla mnie: bezsprzeczna kartka dla piłkarza, który dotknie piłki podczas stałego fragmentu przeciwnika. Dość odkopywania piłki, brania jej w łapy i biegania z nią, żeby jak najdłużej zatrzymać grę (tak jak to zrobił np. Varan w klasyku, gdy podczas autu na wysokości ich pola karnego zaczął bawić się na boisku w żonglerkę nawet gdy już Alba miał drugą piłkę i chciał zacząć grę).

Punkt 3. Już dawno mówiłem, że kompetencje VAR powinny zostać rozszerzone i to sędzia na kamerze powinien być głównym a sędzia na boisku wspierającym.

A no i byłbym skłonny wprowadzić zasadę fair play - jeżeli zawodnik ucierpiał na skutek faulu, to drużyna popełniająca przewinienie wysyła jednego zawodnika poza boisko do czasu gdy poszkodowany będzie mógł wrócić do gry, bo na obecną chwilę wygląda to tak, że to poszkodowani tracą i grają w osłabieniu.
A to, że drużyna sama wybiera zawodnika do odbycia kary to forma zabezpieczenia, bo gdyby miał schodzić ten co faulował, to można by po każdym faulu Messiego udawać ogromny ból i zdejmować go z boiska.

2

@MikusBarca Nijak. Kolejna gra w której masz masę powtarzalnych pierdół do zbierania i fabułę ciekawą jak instrukcja obsługi pralki a przez to, że nie ma głównego bohatera nie ma nawet z kim się utożsamiać, żeby nas cokolwiek w interesowało w tym świecie.

0

@szela1899 Selekcjoner musiałby być bardzo zdesperowany żeby go wziąć, jakby nie udawać, to lepsi od niego wieku nie dali rady oszukać a po całym sezonie pojechać na turniej, gdzie gra się na ogromnej intensywności... On już teraz większość meczu to człapie i tylko czeka na moment nie angażując się zbytnio w resztę gry a ławkę na mistrzostwach masz krótką i bez możliwości zmiany, fizycznie takiego turnieju mógłby nie udźwignąć i zacząłby szybko wadzić.

1

@Maxter z FCB Potwierdzam, byłem drzwiami o których Setien mówił. Messi mnie uraził swoim śmiechem.

1

@Damiano27psk Jak dla mnie to wpadł we frustracje i tylko się pogrąża w niej. Niby mówi, że nie przykłada wagi do bramek ale widać po jego grze, że chce za bardzo a przez to staje się kotwicą, bo uparcie chce się wbić między 5 obrońców i jeszcze strzelić. W każdym jednym meczu ostatnio zalicza masę głupich strat, bo po prostu z premedytacją ładuje się w gąszcz nóg a każdy kolejny obroniony strzał albo pudło przyprawia go o jeszcze większą frustrację i podejmuje kolejne próby.
Powinien odpocząć ze 2 mecze.

2

@BarcaSupporter To są inwestycje, rzeczy konieczne do zarabiania pieniędzy. Jeżeli uważają, że bez nich nasze szanse na pozytywny wynik maleją, to logicznym jest, że podejmą się tych inwestycji bo dobre wyniki sportowe przekładają się na konkretną kasę, choćby LM, dotarcie do każdego kolejnego etapu to dodatkowe zarobione miliony, pozycja w lidze też ma znaczenie. Pieniądz robi pieniądz, owszem mogą pogorszyć swoją sytuację finansową ale nie robiąc inwestycji pogorszą ją na pewno.

0

@Pawelm1999 Tu wszyscy są tragiczni. Jak oni nie wiedza co się dzieje gdy ktoś wykonuje strzał z dystansu i za wszelką cenę chcą wbiec z piłką do bramki, tak się grać nie da.

22

@Fabik Codziennie prosiłem Messiego o autografy. Po pół roku powiedział, że jeszcze jeden i spier**la z klubu - pomyślałem że to może być ostatnia szansa na autograf to go jeszcze raz poprosiłem.

0

@arraco Tak, wywalić gościa, który uratował nam przynajmniej remis bo reszta tłukła prosto w bramkarza albo obok niego...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?