1

@Pilka_jest_okragla Tak, gwizdali bo grał gówno. I zdobył LM tyle że dalej grając gówno. Gwiazda tej klasy której nikt kupić nie chce, nie miał większego wpływu na żaden wynik w LM i był tylko rezerwowym.

0

Panowanie nad piłką i szybkość graczy PSG to poziom nieosiągalny dla Bayernu. Jak nie wykorzystają głupich błędów obrony francuzów, to z czystej gry raczej nie mają zbyt wielkich szans.

3

@Damian11 Masz rację, Depay nie pasuje do naszego stylu. On preferuje styl dostania 3 bramek po zaciętym meczu a tu jest DNA łażenia po boisku i dostania 8 bramek.
Nie ma już stylu Barcelony, rozmył się, przeterminował. Trzeba go przemodelować i unowocześnić do obecnych standardów.

0

@Magicc89PL My potrzebujemy absolutny top topów na te pozycje a proponujesz drugiego Firpo tyle że starszego.

0

@KrystianR Oczywiście, że powinien zostać, z resztą w tym roku i tak nie odejdzie, bo bodajże żeby mógł to zrobić to musiał to do maja zgłosić a teraz jedynie opcja sprzedaży wchodzi w grę albo klauzula.
Ale tak czy inaczej, on kończy karierę, nie ma się co go kurczowo trzymać i błagać na kolanach żeby został bo Barca musi się nauczyć żyć bez niego. Szczególnie że piłkarze w takim wieku są mocno wyeksploatowani i każdego dnia mogą złapać kontuzje która zakończy im karierę.

0

Do City? Po co on tam. Brzydka pogoda, nie zna języka do tego rządzi tam Guardiola na którym spoczywa klątwa szamanów i nie wygra LM... Bez sensu.

1

@l0Messini Jak to jak, głupio pytasz. Defensywny pomocnik, środkowy defensywny pomocnik i ofensywny defensywny pomocnik.
Z przodu dwaj defensywni skrzydłowi Alba i Semedo, w ataku defensywny napastnik Griezmann i boczny defensywny obrońca napastnik pomocnik Roberto.
Zostaje linia obrony do obsadzenia to tam na przekór damy ofensywnych środkowych obrońców Pique i Lenglet i można grać. System 4-4-0,5

2

@macio_944 Poruszyłeś ciekawe zagadnienie. Jako obserwator dziwisz się czemu nie zrobili czegoś w grupie a odpowiedź jest bardzo prosta, obserwator widzi grupę a uczestnicy grupy nie widzą grupy tylko samych siebie.
Oznacza to mniej więcej tyle, że dla ciebie grupa powinna wygrać z jednym typem ale tam na miejscu, każdy z uczestników tej grupy odpowiada wyłącznie za swój ryj i żaden z nich nie chce w ten ryj wyłapać, szczególnie że to byli jacyś emeryci.
Na tej samej zasadzie trudno zrozumieć, czemu ludzie w obozach zagłady nie próbowali uciec skoro było ich więcej niż strażników i jakby masowo zaatakowali to większość by uciekła - tak samo rozwiązanie proste: nikt nie chciał należeć do tej grupy która zginie.

0

@NeroTFP Niektórym głowa służy tylko do wbijania gwoździ. Nie miał udziału w zdobywaniu MŚ a to że był jednym z 2 piłkarzy którzy mieli swój udział przy 6 bramkach to całkowity i nic nie znaczący przypadek (4 bramki, 2 asysty. Lepszym napastnikiem był tylko Harry Kane który zdobył 6 bramek).
Już pomijając, że na ME2016 zdobył tytuł MVP, też nic nie warty przypadek.

0

@ArdoFCB Rozwiązać starą i podpisać nową.

0

@noface A jak chcesz zastąpić Pique czy Albe? Araujo i Firpo? Jeden nieopierzony rezerwowy bez ogrania, drugi za słaby i udowodnił że się sprawdza gorzej niż Jordi. Weź ich sobie teraz wymień, kup bez kasy w dobie koronawirusa klasowego środkowego i bocznego obrońce. Do tego jeszcze środkowego napastnika za Suareza.

1

Wygląda to jak brednie. Busquetsa zastąpimy ale co z resztą? Alba nie ma konkurencji na swojej pozycji, Firpo się do niczego nie nadaje.
Za Pique owszem mamy Araujo ale gość po pierwsze nie ma doświadczenia bo mało grał na najwyższym poziomie a miałby wskoczyć do pierwszego skłądu, po drugie Langlet nie potrafi zarządzać defensywą i bez Pique na boisku Klement dużo gorzej sobie radzi. Po trzecie nie mamy rezerwowych, bo nawet zakładając, że Pique wyląduje na ławce to Umtiti jest już skreślony, musimy kupić czwartego obrońcę.
No i Suarez także nie ma konkurencji, nie mamy w klubie nikogo kto jest w stanie grać na 9 z odpowiednimi rezultatami, żeby przebić nawet pokracznego Suareza.
Więc musimy kupić klasowego bocznego obrońcę, rezerwowego środkowego i klasowego napastnika... Praktycznie niewykonalne do zrobienia w jeden sezon w normalnych warunkach, w warunkach COVID to absolutnie niemożliwe.

0

@l0Messini Napisałem że Fatiego. W pierwszej chwili mi umknął ale szybko się zorientowałem że jest na końcu listy.

7

@IronSanHybrid Standard. Takie kluby jak Lyon czy Ajax to generatory młodych talentów i oni doskonale o tym wiedzą i na tym koszą hajs.

0

@pele1282 W pierwszej chwili zaskoczył mnie brak piłkarzy Barcelony oprócz Busquetsa i Fatiego. Ale jak się chwilę zastanowiłem, to oprócz Alby który już wcześniej był odrzucany i Pique który zakończył karierę to my w kadrze nie mamy Hiszpanów.

1

@wojtek_debiec4 W przypadku Malcoma to dyrektor sportowy zawinił. Chłopak niewiele potrafi, niewiele prezentuje a wbrew woli trenera został ściągnięty do grania na pozycji na której gra Leo. Tylko idiota stwierdziłby, że to wypali.
A i mała ciekawostka, Malcom wcale mało nie grał, jest to jeden z wielu mitów wokół Valverde, że zniszczył chłopaka bo nie dał mu grać a przecież taki dobry co nie wyszedł to bramka. A rozegrał ponad 1000 minut, łącznie w 24 spotkaniach, jak na niechcianego rezerwowego to sporo a mit o tym że nie gra bierze się stąd, że po prostu większość spotkań była tak beznamiętna i dyskretna, że nawet człowiek nie pamięta że na boisko wszedł.

5

@Xartas Tak, tylko jaki jest ten projekt? Bo jak na razie to całe plany obracają się wokół trenera bez żadnego doświadczenia. A co dalej, co jak Xavi nie wypali i nie dotrwa nawet do końca sezonu? O tym już się nie dowiemy. Mnie się wydaje, że Font ubzdurał sobie, że Xavi będzie drugim Guardiolą i że na pewno to się uda i dla osiągnięcia tego celu poświęciłby dobro klubu, bo inaczej nie widzę deklaracji wywalenia trenera nawet po wygraniu wszystkiego tylko dlatego, że nie jest Xavim.

0

@Czarny_ck Dlatego potrzebny jest ktoś kto będzie miał większy wpływ. Nie wiem czy znajdą takiego obecnie, ale potwierdzone jest, że Setien kompletnie tego nie potrafi.

0

@erome Nie, czas nie ma żadnego znaczenia. Znaczenie ma to, że polski rząd w 1953 roku stwierdził, że całość naszych roszczeń wyczerpują reparacje przypadające ZSRR ustalone w Poczdamie dzięki którym Polska zyskała Śląsk. Nie byliśmy częścią ZSRR a państwem satelickim z ogromną autonomią i we własnym zakresie zrzekliśmy się jakichkolwiek praw do reparacji, jako Polska Ludowa a nie ZSRR. Ciekawostką jest fakt, że my poszliśmy dalej niż ZSRR, bo oni zrzekli się reparacji tylko od NRD a my zrzekliśmy się i od NRD i od RFN.
Uważanie natomiast, że PRL to nie byliśmy My to myślenie życzeniowe i negowanie historii, jak bardzo byś się nie uparł, nie byliśmy częścią ZSRR, mieliśmy własne władze a to że pod butem Moskwy niewiele zmienia, to była Polska i się od tego nie odetniesz.

1

@Pewex Nie, Real nie jest faworytem nigdy. Umówmy się, nie można traktować za faworyta drużyny, która mając na tacy najsłabszego rywala od ponad dekady nie potrafiła mu uciec na dalej niż 5 punktów. My przy ich niedyspozycji kończyliśmy ligę w kwietniu a oni bez dziwnego sędziowania by ją przewalili na finiszu.

0

@klaudiusz_blau uchwała Rady Ministrów PRL z 23 sierpnia 1953 roku.
@erome Bla bla bla, jestem ruskiem z niemieckimi korzeniami i żydowskim pochodzeniem, bo nie daje się robić w ch*ja przez rząd idiotów którzy będą zmieniać historię i nie łykam ich bezpodstawnych wymysłów nastawionych na poruszanie właśnie takiego głupiego motłochu jaki reprezentujesz. Temat reparacji to taki sam haczyk na idiotów jak zamach smoleński.

1

Śmiesznie jak rzeczywistość weryfikuje opinie fanatyków.
Taki był jazgot po zeszłym roku, że Anglia najsilniejszą ligą na świecie i wraca na salony bo angielski finał, angielskie półfinały itd. Rok później mistrz odpada w 1/8 LM, żaden angielski klub nie dociera do 1/2 LM a najlepszy wynik to odapdnięcie w 1/2 LE.
To samo było ostatnio na mistrzostwach, wielkie It's coming home zakończone tak jak zawsze.
Śmieszna wysepka piłkarskich parodystów, gdzie na każdy zespół leje się kasa z nieba i nic z tym nie potrafią zrobić.

1

@Mixtape Irytuje mnie uważanie, że Ronaldo ma lepsze wyniki reprezentacyjne. Nie, nie ma. Ma złoto, srebro i brąz z Mistrzostw Europy, Leo ma trzy srebra i brąz z Copa America oraz srebro z Mistrzostw Świata.
Srebro MŚ > Złoto ME. Szczególnie jak się człowiek przyjrzy temu turniejowi i zobaczy, że Portugalia to z grupy wyjść nie powinna a Ronaldo nie był kluczową postacią a w finale nawet nie pograł bo po kilku minutach zszedł z kontuzją.

0

@klaudiusz_blau Czekaj, to kiedy ci niemcy cie napadli, wczoraj? Jak mówisz o drugiej wojnie światowej, to tak jak już mówiłem: nie mamy żadnych roszczeń wobec Niemiec, potwierdziliśmy to na piśmie.

0

@krzakov Bo Ter Stegena to akurat czepiać się nie powinno bo widzimy straty po jego podaniach a nie widzimy, że on nie miał do kogo podać, wszyscy stali jak pochwy, podał do środkowego obrońcy to strata w polu karnym, podał do bocznego to strata zanim opanuje piłkę, do pomocników podać nie może bo stoją i się patrzą gdy zawodnicy Bayernu cały czas się ruszają i zamykają kolejne korytarze, daleki wykop to Messi z Suarezem na spalonym a w okolicy środka boiska nie ma nikogo. Gdzie i komu miał podawać?

4

@klaudiusz_blau Nie należą się nam. Zrzekliśmy się tego w latach gdzieś w latach '50 czy '60. I nie jest argumentem, że wtedy rządził PRL bo taki argument oznaczałby też, że wojnę rozpętało NSDAP które nielegalnie siłą przejęło władzę w Niemczech i nikt nikomu nie jest nic winien.
A no i jak mieliby płącić to my powinniśmy oddać Śląsk.

2

Super, tylko argument, że nic nie wygrał w tym sezonie to debilizm bo Inter i City też nic nie wygrało (no, City zgarnęło puchar krajowy). Oba te kluby zawodzą i to nawet bardziej niż Barcelona i nie dają gwarancji czegokolwiek - czemu miałby zmienić jeden wątpliwy projekt na drugi będąc u schyłku kariery? Ma tu dom, rodzinę, sam wielokrotnie mówił, że to dla niego ogromny problem zakończyć karierę w Argentynie bo dzieciaki a tu nie dość że zmiana otoczenia to jeszcze obcy język.

1

Bzdurą jest, że to nie wina trenera.
Jeżeli to co się wydarzyło z Bayernem to nie wina trenera, to po cholerę on jest?
Czyją winą jest brak pomysłu na grę? Kto nie miał jaj i wyszedł "bezpiecznym" 4-4-2? Kto nie potrafił w żaden sposób rozpracować rywala, nieważne czy to Bayern czy Osasuna?
Kto nie ma żadnego planu awaryjnego i niezależnie co się na boisku nie wydarzy to w założeniu taktycznym nic się nie zmieni? Kto w ogóle nie potrafi zareagować na sytuacje boiskowe i boi się podjąć jakiejkolwiek decyzji? O tym czy to jego wina czy nie świadczyć powinien już prosty fakt, że typ ma najstarszy zespół ze wszystkich a mimo to nie robi żadnych zmian. Cała jego kariera w LM czyli 3 mecze dały mu szansę na przeprowadzenie 13 zmian, zrobił tylko 7 z czego tylko 3 zmiany przeprowadzone zostały przed 85 minutą. Czaicie? 3 mecze, 13 możliwych zmian, połowa niewykorzystana i tylko 3 takie, które mogły mieć wpływ na grę... Czy to remisował z Napoli 1-1, czy to stracił panowanie nad meczem i dał się zamknąć w swoim polu karnym, czy dostawał 8 bramek w dupę - on nawet nie spróbował zmienić czegokolwiek na boisku, więc jak ktokolwiek śmie mówić, że to nie wina trenera, który zrobił wszystko w taki sposób, żeby nic nam się w tym sezonie nie udało? Wiadomo, że kadra nie jest wybitna, ale dalej to jest poziom światowy, który nawet od niechcenia nie powinien się tak skompromitować, gdyby tylko wiedzieli co mają robić. No chyba, że ktoś chce powiedzieć, że nasza kadra umiejętnościami stoi niżej od Lyonu czy Lipska, bo oni jakoś swoje mecze wygrali.

0

@MrRipley Gdzie ta przyjemność dla widza? Klepanie po obwodzie bez próby oddania strzału jak dla mnie jest tylko irytujące. Efektownie to grali w ostatnim sezonie Enrique, gdzie też wymieniali masę podań i frustrowali brakiem skuteczności ale próbowali wejść z piłką do bramki a u Setiena to tylko od lewa do prawa a do przodu nigdy. W tym meczu z Grenadą mieliśmy ponad 1000 podań i prawie 90% posiadania piłki a oddaliśmy tylko 18 strzałów z czego 6 celnych czyli uwzględniając posiadanie strzał w światło bramki oddawaliśmy co 13 minut, reszta czasu to podawanie w pomocy.

0

@KrystianR Jedna cecha wspólna każdego meczu w którym MATS nie potrafił wyprowadzić piłki: kompletna dominacja przeciwnika i kompletny brak zaangażowania naszych zawodników.
Bliskie podanie - obrońca w 3 sekundy traci piłkę. Długie podanie - nikt nawet nie biegnie do miejsca w które ma spadać. Wybicie na pałę jak najdalej - przeciwnik 2 podaniami znowu jest pod naszym polem karnym.
Tak na prawdę wczoraj on nie mógł zrobić niczego, jakiego wyboru nie podejmował to zawsze był zły.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?