5

@lucca87 Średnio dobrze? Na początku sezonu nawet nie było rozmowy o jakimś awansie, teraz są o krok od niego a praktycznie cały sezon grali bez połowy zawodników bo główna kadra ich wyciągnęła i albo wywiozła z klubu albo przeniosła do pierwszego zespołu na "stałe". Przy takich warunkach przebić założony wynik to nie jest proste zadanie a ty jeszcze do tego oczekujesz spektakularnych wyników? Guardiola i Zidane też nie imponowali niczym prowadząc drugi zespół a jak to się skończyło wszyscy wiemy.

6

Świetnie, zorganizujemy sobie w LM walki niepełnosprawnych.

0

@Hiacynk W ogóle śmieszna sprawa z pompowaniem Ronaldo. Wczoraj czytałem artykuły w których hucznie wychwalają, że dzięki Ronaldo Juventus zdobywa kolejne mistrzostwo Włoch, tak jakby przed Ronaldo tego nie zrobili 5 razy pod rząd. Ale o tym, że od przyjścia Ronaldo, Juve nie potrafi wygrać pucharu i tym samym przerwało serię zwycięstw już nie wspomną. Tak samo jak nie wspomną, że Ronaldo też gówno im dał w LM, w zeszłym roku odpadli w 1/4 czyli tak samo jak 2 lata temu, teraz też jak na razie są jedną nogą poza rozgrywkami.

3

@lukaszbarca15 A mocny był? Techniczny zawodnik pośród angielskich drewien błyszczał, ale grać gdzieś indziej niż na skrzydle nie dawał rady, rozegrać pełnego spotkania też nie dawał rady i średnio schodził w 70 minucie. No i fakt, że Liverpool nawet nie odczuł jego braku, bo chwilę po jego odejściu zaczęli wygrywać.

0

@Unkas Robert no ładnie ładnie, ale jak tam jakieś złote buty, króle strzelców mają się równać ze strzeleniem 21 bramek przez Wielkiego Karima? Najlepszą 9 na świecie?

0

@Bartek22 Ale jak nie z własnej winy? Początek sezonu kontuzje sam sobie załatwił przychodząc do dużo bardziej wymagającego klubu spasiony jak świnia i bez źdźbła formy, że potem do października nie mógł z wagi zejść. Grał tragicznie źle, potem trochę złapał formy i grał już tylko źle i bezproduktywnie.
Potem złapał kolejny uraz i to już poważniejszy, ale można dywagować czy rzeczywiście jest bez winy, przecież takich fauli zawodnicy zgarniają po kilka na mecz, szczególnie Messi a jakoś się nie łamią, więc może to nie było tylko skutkiem samego faulu ale może także nagannego prowadzenia się? Może za dużo ważył i miał cały czas na kość spore obciążenie? Kontuzja to nie jest wymówka, bo piłkarz za doznanie jej także odpowiada (oczywiście nie mówię o sytuacjach bardzo brutalnych fauli, gdzie po prostu ktoś cie połamie w sposób daleko odbiegający od normalnej gry w piłkę).
Czy Umtitiego nie można oceniać źle bo jest ciągle kontuzjowany? Przecież kontuzje są z tego, że nie chciał poddać się operacji. Dembele i Arthur tak samo co chwila problemy zdrowotne i też to nie ich wina, że nie mają krzty profesjonalizmu w sobie i źle się prowadzą przez co doznają albo nie pozbywają się kontuzji?

9

Phi, jakieś tam śmieszne rekordy, nie umywa się nawet do Wielkiego Karima i jego 21 bramek za które powinien dostać Złotą Piłkę, która była dla niego tak pewna, że aż FF odwołało plebiscyt bo zwycięzca już dziś jest znany.

0

@DonMatteo901 No fajnie, ale czy podasz jakieś rozwiązanie? Co zrobić gdy rząd notorycznie łamie konstytucje, rozmontował podstawy trójpodziału władzy upartyjniając władzę sądowniczą? Jak to sobie rozwiążesz we własnym kraju?
Odpowiedz na pytanie.
PS. Unia nie ma swoich interesów, Unia to jest interes wspólny zrzeszonych narodów w tym i Polski i tym narodom może się nie podoba aby ich składki przekazywać na rząd budujący totalitaryzm w środku Europy.
Fajnie, że cie ich zdanie nie interesuje, tylko że jak tak stawiasz sprawę to bądź gotów nie brać od nich ani euro więcej, oddać to co jesteśmy dłużni i się wypisać z tej instytucji.

0

@DonMatteo901 Jak to nie ma złego zdania? Przecież twój argument brzmi jak typowe narzekanie na donoszenie na policję bo mąż bije żonę, przecież problemy domowe powinno się rozwiązywać w domu.
Nie masz absolutnie żadnej możliwości zrobienia czegokolwiek w kraju, rząd ma absolutną władzę nad wszystkimi, rozmontował każdą jedną instytucję która pełniła funkcję nadzorczą nad działaniami państwa a ty mówisz że powinniśmy te problemy rozwiązywać we własnym zakresie.
Podaj proszę jakieś rozwiązanie, cokolwiek co ci przyjdzie do głowy w celu "załatwienia spraw polskich u siebie" to możemy chociaż zacząć dyskusję, czy twoje zdanie ma jakikolwiek sens.

1

@JotaBe Pier***enie pierwszej wody.
Łatwo się zgubić w tym tłumaczeniu i pominąć, że to jest nagroda indywidualna a nie zespołowa. Co ma większa ilość zmian czy granie bez publiczności do indywidualnych występów poszczególnych zawodników? Co ma do tego zmiana formatu LM? Przecież liczy się tylko to czy grali na równych zasadach a grali, bo większość lig dokończyło rozgrywki, rozegrało wszystkie mecze, każdy grał tak samo bez publiki a w LM każdy tak samo zagra bez publiki na neutralnym gruncie.
Takie brednie to oni sobie mogą swoim dzieciom wygadywać, choć wiadomo że nigdy nie przyznają się do tego, że odwołują, bo L1 zakończyła sezon wcześniej.
Ale to bardzo dobrze, po tym co odwalają od kilku lat i jak ta nagroda poleciała na pysk z jakąkolwiek rzetelnością bardzo miło widzieć, że wbijają sobie kolejny gwóźdź do trumny kompromitując się na cały świat.

0

@DonMatteo901 To masz złe zdanie, bo właśnie cały myk polega na tym, że spraw polskich nie załatwisz sobie w Polsce przez to co PiS robi. Nie ma absolutnie żadnych narzędzi, które mogły by zablokować to co rząd wyprawia, bo rząd przejął władzę nad każdą instytucją która sprawuje kontrolę. Trybunał Konstytucyjny już nie istnieje, SN już nie istnieje, KRS nie istnieje, sądy niższych instancji podlegają terrorowi izby dyscyplinarnej. Co chcesz tu załatwić i z kim?
Może protestować chcesz, tak jak w maju protestowali przedsiębiorcy, którzy podczas pokojowego protestu i tak zostali zaatakowani przez policje?

5

@lucca87 Do póki nie powstaną szczepionki albo wirus sam nie ustąpi (a to szybko się nie stanie) to jednak imprezy masowe powinny być ograniczone.
To że ludzie umierają z wirusem czy bez nie ma znaczenia, popatrz na statystyki zgonów, nie musisz ufać w dane dotyczące zgonu na wirusa ale na po prostu umieralność z jakiegokolwiek powodu, a zauważysz nagły i duży przyrost na całym świecie.
Na przykładzie UK znajdziesz tutaj https://www.ons.gov.uk/peoplepopulationandcommunity/birthsdeathsandmarriages/deaths/datasets/monthlyfiguresondeathsregisteredbyareaofusualresidence
Zobacz sobie na rekordowe ponad 80 tysięcy zgonów w kwietniu, niemal 2x więcej niż średnia roczna z poprzednich lat a jest to skutek olewczego podejścia UK do wirusa jeszcze w marcu, potem wprowadzili ograniczenia i umieralność spadła do normalnego poziomu.
Jak ktoś prowadzi dyskoteki czy sale weselne to prace może zmienić, zabranego przez chorobę życia nie wymienisz na nowe.

0

@Encore A co wskazuje na PSG? Długa tradycja frajerstwa przebijająca po stokroć naszą bo przez lata mając potężny skład nie potrafili wyjść z 1/8 przegrywając z nami mimo bardzo korzystnego wyniku, z Realem w najgorszej formie, rezerwami United w najgorszej formie i przy korzystnym wyniku a w tym sezonie pierwszy sukces od lat, wyszli z 1/8 ale też z problemami. Dlaczego przy takiej historii i mimo tego że co roku są stawiani jako faworyci i co roku się ośmieszali dalej stawiasz ich jako faworyta do czegokolwiek?

0

@Patriskos Nie za bardzo chyba wiesz o czym mówisz.

1

@Tomo1989 Nie ogarniamy, ale będzie tylko jeden mecz i wszystko może się zdarzyć.

0

@Tomo1989 Tyle, że może mieć racje i nie o same kwestie Barcelony chodzi a o to, że Bayern od wielu lat po prostu nie ogarnia LM. Mogą świetnie grać w lidze a potem nie potrafić wyprowadzić jednego ataku.
Oczywiście w tym sezonie mieli bardzo wysoką formę ale jest jeden problem, oni przystąpią do LM z marszu po ponad miesiącu bez gier, gdzie przynajmniej część piłkarzy zrobiło sobie wakacje, praktycznie to wyglądać dla nich będzie tak, jakby zaczęli nowy sezon i to bez większego okresu przygotowawczego.

7

Chciałbym, żeby Barca wygrała LM, może być w najbrzydszy i najbardziej przypadkowy z możliwych sposobów.
I nie dla samego klubu, bo jemu się nic nie należy w tym sezonie a dla Messiego, żeby miał szansę na ZP udowadniając niedowiarkom, że nawet w swoim najgorszym sezonie jest lepszym piłkarzem niż cała reszta.

1

Żeby nikt się nie czepiał to damy, żeby Real stracił punkt, ale nie za dużo, 2 maksymalnie.

0

@Criss18Barca Czemu? Piłkarz nie jest pracownikiem etatowym tylko pracuje na kontrakcie i ma dostać tyle ile ma na kontrakcie.

0

@Striker No dlatego nie dziwne, że możesz dowolnie wielką gwiazdę wyciągnąć z Anglii i na 90% nie poradzi sobie w Hiszpanii.

1

Od zimy nie oglądałem Anglii oprócz kilku spotkań City i Liverpoolu. Dziś sobie odpaliłem ManU - Chlesea i to jest strasznie duży kontrast w porównaniu nawet do średnich drużyn z Hiszpanii. Oni wszyscy jakoś tak pokracznie biegają, technika użytkowa na dużo niższym poziomie co rzuca się w oczy jak się długo nie ogląda i się człowiek odzwyczai. Mogę zrobić taką analogię, choć z ogromnym nadużyciem, ale ogląda się to tak jakby przełączyć się z Bundesligi na Ekstraklasę.

0

@PatrychoO Różnica taka, że za Valverde Barca grała. Brzydko, nudno ale skutecznie a dopiero naciski na zmianę stylu Valverde sprawiły, że przestaliśmy wygrywać. Przyszedł Setien i gramy jeszcze nudniej, jeszcze brzydziej i mamy jeszcze gorsze wyniki a do tego zniszczyliśmy kilka fajnych rekordów.

0

@PatrykBarca
On rozegrał 22 mecze, Valverde 26 z tym, że Setien wypadł z PK i przez wirusa nie było Ligi Mistrzów, więc można powiedzieć, że jednak grał pół sezonu.
Zmieniał ustawienia i zmieniał role ale nie zmieniał założenia taktycznego. Dalej tłukliśmy w ten sam sposób głową w mur, dalej nie było planu co zrobić jeżeli przeciwnik nie zechce grać otwartej piłki i się zamuruje, dalej każdy mecz kończyliśmy z wielkim posiadaniem piłki, masą strzałów z czego tylko 3 dolatywały w ogóle do bramki.
Świetnie że uwolnił Griezmanna, szkoda że na koniec sezonu, tyle że już w następnym meczu zaczął z nim kombinować a w rezultacie zdjął go w 60 minucie mimo że był jednym z najlepszych na boisku a w jeszcze następnym wykombinował grę na 2 napastników i wystawienie Griezmanna jako samotnej 9 co już Valverde sprawdził, że nie działa.
Chłop jest niereformowalny, nie ma posłuchu w szatni, nie ma wizji ani planu B, nie potrafi niczym zaskoczyć rywala. Nie potrzebuje dawać mu kolejnego sezonu żeby stwierdzić, że nie nadaje się do trenowania tej drużyny.

2

@Janiama Z Semedo jest ten problem, że on kompletnie nie ma kreatywności i pracowitości. Sam jestem zdania, że jeżeli już się bawimy w wymiany zawodników to powinien zaczynać Roberto a kończyć Semedo z prostego powodu - Semedo jak się zmęczy to traci jakąkolwiek użyteczność, bo jego jedyny atut to szybkość.
I o ile dziwi mnie, że Semedo mecze zaczyna to nie dziwi mnie że w trakcie meczu jest zdejmowany a w jego miejsce idzie Roberto, bo Sergi niezależnie od zmęczenia wkłada serce w grę i daje to czego Semedo nie potrafi - kreatywne rozwiązania. On wie kiedy wejść, potrafi zbiec do środka, dobiec do linii, celnie dośrodkować a Semedo to oprócz kilku spotkań po wznowieniu rozgrywek w których pozytywnie zaskoczył kojarzy mi się tak samo jak w poprzednich sezonach. Bezproduktywne bieganie do linii końcowej i straszny zamuł przy rozgrywaniu piłki, gdzie nie wykona podania bez uprzedniego zatrzymania piłki i rozglądania się.

0

@PatrykBarca A ja uważam, że to nie jest prawda. Nie każdego trenera można ocenić po połowie sezonu, ale akurat Setien wpisuje się idealnie w ramy takiego, którego ocenić można i się powinno.
Zmiany robione na pałę, granie każdego meczu tą samą taktyką, brak jakiejkolwiek reakcji na wydarzenia boiskowe... Gdyby próbował coś zrobić a by nie szło to można by usprawiedliwiać jego dokonania tym, że nie miał pełni możliwości, ale jak dostajesz pół roku pracy i przez te pół roku ani razu nie spróbowałeś zrobić czegoś inaczej, nawet widząc jak marne rezultaty to co robisz przynosi - tego nie wytłumaczysz niczym.

0

@FCBMati10 A co dostali? Karnego w którym się ośmieszyli, a potem powtórkę karnego bo nie ważne że Benzema złamał przepisy pierwszy, obrońca bez wpływu na grę też złamał.
I ten karny to też żenada. Wyznacznikiem Realu to Ramos wczoraj i Carvajal kilka kolejek temu już nie brali udziału w akcji bo zdążyli podać piłkę zanim nastąpił faul - a tak tłumaczony był brak karnego dla Bilbao po tym jak Ramos postawił stempel na stopę Garcii, nie miał piłki i nie ważne, że mógł dostać dośrodkowanie.

2

@Ratamahatta A o tym, że niezależnie od tego jak gramy to co sędziowie robią dla Realu jest obrzydliwe i trzeba o tym głośno mówić i wytykać.

1

@BarcaInfo Różnica taka, że inny piłkarz za zbyt ostre słowa wylądowałby na dywaniku u prezydenta. Z Messim jest odwrotnie i to prezydent ląduje u niego na dywaniku.

0

@Joe_Pesci A co powiedział?

1

I to są te podwójne standardy.
Jak nam Atletico strzelało bramkę to nie ważne że przeciwnik wbiegł w pole karne przed strzałem.
Jak Real się ośmieszył i Benzema prawie wbiegł w Ramosa to powtarzamy karnego bo obrońca miał jedną nogę w polu karnym (i nie ważne że wbiegł bo Benzema wbiegł pierwszy i go to zmyliło).
Teraz dwa ataki na naszych zawodników, kontakt był ale to zbyt mało na karnego. Ramos wbiega w pole karne, nawet już piłki nie ma ale zahacza o obrońce - karny.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?