Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@KamilZ Owszem, ale trzeba też pamiętać czemu go nie było. Dostał czerwoną kartkę bo obrona - z nim w składzie - dostała wylewu i ratował się faulem a City wygrało na Bernabeu.
0
@RobsonPL Niestety kalendarza na sezon 25/26 jeszcze nie rozpisali.
4
@BarcaInfo Złota prawda o Realu - silny wobec słabych, słaby wobec silnych. City formą nie imponowało w tym sezonie, do tego przedawkowali Guardiole bo tyle okazji co mieli a się bawili we wbieganie do bramki to aż kryminał a Real i tak gówno mógł zrobić, cały ich misterny sezon budowania pozorów drużyny która ma pełną kontrolę nad spotkaniem i pastwi się nad rywalem w jego polu karnym to mit oparty na grze w najsłabszej LaLidze od lat, wystarczyła trochę lepsza klasa rywala, większy pressing i "najlepszy defensywny pomocnik na świecie" nie może wyprowadzić piłki z własnej połowy.
2
@tomono Całkowicie naciągane, zawodnik w murze dostał piłką w rękę którą zasłaniał jaja, sędzia uznał, że wykonał ruch żeby piłkę zbić do boku mimo że on ręki od jaj nie oderwał.
3
@RuppertRM Ja się Napoli nie obawiam, obawiam się za to Barcelony.
0
@Fabik Oczywiście, że ma sens. Po prostu pokazuje, że z Ronaldo czy bez Juventus tą ligę wygrywa hurtowo, bo już się kreuje narracja, że to Cristiano jest inżynierem tego sukcesu.
3
@Uukasz_93 Jak grają pod niego to wiadomo że strzela, ale nie ukrywajmy, napastnik tej klasy przechodzący do lidera dużo słabszej ligi i nawet zdobyć króla strzelców nie może, to trochę słabo.
A do tego, od kiedy jest w Juve im zostało tylko klepanie ogórów w swojej lidze, ich jakość nie wzrosła mimo gwiazdy w składzie a nawet spadła, spadły też wyniki, bo od rozwalania swojej ligi na łopatki i walki na równi z największymi w LM przeszli do ledwo dociągnięcia do mistrzostwa, odpadanie z pucharu i przegrywanie w LM z takimi potęgami jak dzieciaki z Ajaxu czy bardzo niedysponowanym w tym sezonie Lyonem który na dodatek od marca w piłkę nie grał.
2
@Messibestplayerintheworld Racje, o sezon 15/16 chodziło, się zamyśliłem.
7
Juventus bez Ronaldo: 7 mistrzostw Włoch z rzędu, 4 puchary Włoch z rzędu, odpadanie w 1/4, 1/2 albo finale LM (nie licząc 2015 gdzie odpali w 1/8 po zaciekłym meczu z Bayernem).
Juventus z Ronaldo: 2 mistrzostwa Włoch, odpadnięcie w 1/4 z Ajaxem i 1/8 z Lyonem, stworzony komin płacowy, coroczna strata 31 milionów euro z budżetu.
Fakt nie opinia.
0
@arekfanBarcy Może był, może nie było, trudno powiedzieć, nie widziałem pełnej powtórki.
1
VARan znowu wyrzuca Real z LM
1
Ok, czyli widać że karny dla Lyonu prawidłowy, faul był przed wślizgiem.
5
@Colon Ale to trzeba cofnąć się do 1985 roku
0
@BorzyKrzys No niezbyt wysoki poziom, może gdyby takie podanie puścił za linię obrony, ale takie rzeczy jak tutaj to nawet w ekstraklasie robią.
Ale to nagroda nie za skill tylko na połechtanie ego, coś jak w zeszłym roku nagroda dla najlepszego zawodnika Serii A którym okazał się Ronaldo który kompletnie niczym się nie wyróżnił ale żeby połechtać mu ego coby się nie obraził za sezon bez żadnego wyróżnienia.
0
@adasko1998 Problem ze statystyką w piłce nożnej jest taki, że nic nie udowadnia. Statystyki nie wyglądają źle, ale gra już dobrze nie wyglądała, często ciążył Bayernowi, był moment że nawet wylądował na ławce bo od grudnia do końca sezonu rozegrał tylko 2 spotkania pełne 90 minut i łącznie 6 razy ponad 80 minut, reszta to albo wchodził na końcówkę albo schodził na początku drugiej połowy - zejść do roli rotacyjnego/rezerwowego grając u hegemona w słabej lidze i to będąc gwiazdą o takim statusie i pensji to bardzo słabo.
Po drugie, to statystyka statystyką ale ważne na co ona się przekłada a w przypadku Cou jego bramki i asysty tylko w 3 spotkaniach wpłynęły na rozstrzygnięcie. Reszta była nieistotna typu 2 bramki z Hoffenheim gdy mecz zakończył się wynikiem 6:0.
Na duży plus mecz z Werderem gdzie strzelił 3 bramki i 2 asysty czyli praktycznie sam ten mecz wygrał, ale to tylko jedno spotkanie w w którym wyrobił 30% swoich statystyk z całego sezonu.
Jak to mówią, statystyki nie grają, a według statystyk Iniesta był strasznie słabym zawodnikiem bo w całej swojej karierze miał udział przy bramce co średnio 230 minut a jak wiemy tak nie było, Coutinho jest w drugą stronę, statystyki swoje ale nie przekłada się to na korzyści dla drużyny, po prostu psychicznie jest za słaby na grę o wysokie stawki i dziś nawet w Liverpoolu by sobie nie radził.
0
@Pilka_jest_okragla Po prostu powinni zacząć spisywać umowy w których byłaby klauzula zdolności do gry obniżająca pensję. Bez wątpienia Umtiti zasługiwał na swoją pensję gdy zdrowie mu pozwalało grać i utrzymywać poziom, wtedy był w topie ŚO na świecie. Ale nie może być tak, żeby zawodnik mógł cały czas zmagał się z kontuzjami nawet nie próbując rozwiązać sprawy wszystkimi dostępnymi metodami a dalej pobierał pełną wypłatę.
0
@myscooter Gra ma już status hitu. Nawet jak wyjdzie i zawiedzie ludzi to i tak sprzeda się świetnie.
2
@michal26 No ale właśnie tym jest ten problem, że constans nie daje niczego, bo cały problem z epidemią polega na namnażaniu się przypadków.
2
@michal26 Tyle, że nie. Nie można tego prosto obliczyć bo tu wchodzi w grę taka ilość zmiennych, że prosta matematyka nic nie udowodni. Jedna osoba w niewłaściwym miejscu i czasie potrafi odwrócić statystykę do góry nogami - patrz przykład Koreański gdzie na początku roku mieli ją całkowicie pod kontrolą aż do pacjenta 31, który bezpośrednio zaraził kilkadziesiąt osób, pośrednio odpowiadał za utworzenie klastra i zarażenie ponad 1300 osób. Jedna osoba, złe miejsce, zły czas i cały misternie ustalony plan przez rząd Korei legł w gruzach.
A zaraz zacznie do nas docierać druga fala która już zaczęła się przetaczać po świecie a my jeszcze z pierwszej nie wyszliśmy.
Nie policzysz tego a tym bardziej nie policzysz tego zakładając tylko obecne statystyki bo na tym polega problem wirusa - replikuje się i niekontrolowany (a taki się stał obecnie w Polsce) będzie się każdego dnia zwiększał.
1
@michal26 Wniosek jest taki, że upraszczasz coś tak skomplikowanego jak epidemia.
Pomijasz najważniejszy wskaźnik reprodukcji wirusa, ten w czerwcu gdy sytuacja była teoretycznie polepszająca się i stabilna wynosił średnio dla Polski R 1,11. Oznacza to tyle, że całe swoje wyliczenia możesz schować, bo cały myk polega na tym że to nie jest constans i przy dodatnim wskaźniku reprodukcji ilość dziennych zachorowań będzie rosła. Skutki ostatnich rekordów będą widoczne w statystykach dopiero za tydzień czy dwa a już ci ludzie zarażają innych.
1
@pluszek Wam to ludzie już styki spaliło... Czym był zakup Dembele, no rzeczywiście kupno jednego z diamentów Bundesligi, młodego chłopaka ze statusem gwiazdy Dortmundu. Bo przecież mogli wiedzieć, że chłopak który nie miał żadnej kontuzji przyjdzie do nas i już na starcie dozna kontuzji która zrujnuje mu karierę.
To samo Coutinho, wszyscy to się masturbowali do niego jako to on nie jest świetny. Wyobraź sobie jak na tamten moment Barca odpuszcza transfer bo uznaje, że Coutinho jest za słaby...
Griezmann to też wybitna gwiazda i tylko głupiec mógłby się sprzeciwiać temu stwierdzeniu w przypadku podstawowego napastnika mistrza świata i wicemistrza europy.
A to, że te transfery tyle kosztowały to zasługa niejakiego Neymara którego pół tego portalu drze się drugi rok o sprowadzenie go z powrotem do klubu, zostaliśmy z rozbitą kadrą i masą hajsu, w takich warunkach każdy piłkarz którym Barca by się interesowała byłby warty o 50 milionów więcej.
0
@th@les Nie ma rzeczy niemożliwych i drużyn niepokonanych. Patrz Liverpool w tym roku, rozwalił całą Anglię jak chciał a dwa razy wywalili się na głupim Atletico którego forma stała na takim poziomie, że gdyby nie pandemia to dziś jedynie wygrana finału uratowała by ich przed ligą europy.
United wtedy było dobre ale gorsze od Barcy i tylko spryt i taktyka idealnie wykorzystująca każdą słabość Guardioli by ich mogła uratować, ale tego się nie dowiemy bo nawet nie spróbowali i poszli na wymianę ciosów z gościem który ma maczetę.
4
@LukiGK1 Sranie w banie. Kto pojechał do Neymara na urodziny 3 dni przed klasykiem? Kto pojechał kontuzjowany na zakazany nawet dla zdrowych snowboard przez co pogłębił kontuzje i dłużej pauzował gdy Barca i tak nie miała kim grać? Kto nawet złamał zasady dotyczace koronawirusa i przyjechał na trening innym samochodem mimo że przepisy ligi nakazują aby przyjeżdżać cały czas tym samym? Tak właśnie wygląda miłość Melo do Barcy, brać 5 milionów, nic nie robić, imprezować a na końcu złamać umowę bo klub chce cie sprzedać. Więc nie gadaj o traktowaniu jak śmiecia, to oni go wyciągnęli z Brazylii i dali grubą pensję, nie był żadną wielką gwiazdą ale zauważyli w nim potencjał a on przez 2 lata nawet nad kondycją nie pracował, więc o czym ty mówisz.
0
@grejtxkrzychu Jakbyś głową ruszył to byś zrozumiał, że coś co jest łatwe do sprawdzenia nie oznacza, że każdy może to sprawdzić.
7
@grejtxkrzychu Sądzisz, że kłamałby w żywe oczy w tak ważnej i łatwej do sprawdzenia sprawie? Szczególnie, że on tu nie ma się z czego wybielać, bo klub ma prawo chcieć sprzedać zawodnika czy wywalić go na trybunę, szczególnie że zasłużył na to nie tylko za sprawą transferu ale też swojej postawy. A Arthur co by się nie działo to ma obowiązek stawiać się na treningach, bo dalej za to dostaje pieniądze i wiąże go kontrakt.
2
@Jaca27 Nie no, lepiej sprzedać wychowanka który bez narzekania robi za rezerwowego na każdą pozycję na jaką go trener zechce wystawić a w jego miejsce sprowadzić kolejną gwiazdkę z ogromnym kontraktem która nawet jak nic z siebie nie da to będzie się darła bo za mało gra.
0
@dariooo Tak, straszne rzeczy bo klub zechciał go sprzedać, szczególnie że jest słaby, nie rozwija się a do tego brakuje mu profesjonalizmu. Umtiti, Dembele czy Coutinho też powinni nie wracać z do klubu bo są w planach do sprzedaży?
3
@ksawizimens Nie miał prawa odmówić gry, ma kontrakt i to go zobowiązuje do wypełnienia go. Jedyne do czego ma prawo to do rozwiązania kontraktu, tego nie zrobił.
Po drugie, nikt go siłą z klubu nie wytransferował, nie musiał nic podpisywać, nie musiał się zgadzać na transfer. Klub jedyne co może to uwalić kogoś na ławie ale to jest święte prawo klubu, gra to przywilej a nie prawo piłkarza, szczególnie że mówimy o zawodniku który kompletnie się nie sprawdza a do tego notorycznie łamie zasady dyscypliny klubowej - w takich warunkach czy wymuszając transfer czy nie, trener ma prawo wywalić zawodnika na trybunę i więcej z niego nie korzystać. Ale to, że trener go wywali na trybunę nie daje żadnego prawa piłkarzowi do tego, żeby nie stawić się na treningach.
To co robi Arthur jest karygodne i nie ma żadnych okoliczności łagodzących, na całym świecie co chwila dzieją się takie rzeczy, że klub nie stawia już na zawodnika i chce go sprzedać, tyle że poważni ludzie nawet jak się obrażą to swoje obowiązki wykonują bo się do tego zobowiązali umową i dostają za to kasę. Mają być przygotowani na każdą okoliczność, nawet na taką gdzie jednak wejdą na boisko choć nikt go tam nie chce.
8
@michaleu Bycie trepem z matmy na poziomie matury to jeszcze może bym zrozumiał ale na poziomie szkoły podstawowej to takich ludzi da się oszukać przy wydawaniu reszty z 2 złotych.
6
No to niech będzie umowa taka, że rewanż nie odbędzie się w Barcelonie ale bramek zdobytych w rewanżu przez Napoli nie uznajemy jako bramek zdobytych na wyjeździe.
Zasada służy do wyrównywania przewagi drużyny gospodarzy nad gośćmi, jak nie ma gospodarza to i zasady być nie powinno.