Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@CuttingHead Chłopie, nie mam czasu na to wszystko odpowiadać bo to brednie w większości.
1. Afera bo dali się nagrać, mało co tam było ciekawego i jak ktoś nie łyka wszystkie po same kule, to praktycznie oprócz może 2 nagranych rozmów reszta w miarę dobrze świadczyła o nagranych politykach. Np. Sikorski o tym co PiS będzie robił USA i jest dokładnie jak powiedział.
7. Pokaż gdzie ta afera. Banda tłuków nabrała się na darmowe pieniądze mimo tego, że KNF od początku mówił że to lewy biznes a potem płacz do państwa, że nie aresztowało gościa przed popełnieniem przestępstwa... Były tam nieścisłości i bierność urzędników, ale nie wiem czemu to miałoby być całkowitą winą rządu, PiS od 5 lat próbuje coś udowodnić i nie jest w stanie zrobić nic poza oskarżeniem Tuska, że jako premier nie wiedział o wszystkim co się w kraju dzieje.
A teraz sobie poczytaj o aferze SKOK która jest większa od Amber Gold i jakoś nikt PiSowi jej nie wypomina co chwila a to świeża sprawa.
11. Gówno nie afera. Działali powolnie tylko że jednak coś robili załatwiając dokumentacje, przepisy i papierologię. Przypomnę że 5 lat rządzi nowa ekipa, komisja dalej działa, dalej nie ma wybranego miejsca a minister energetyki powiedział, że woli wybudować 2 elektrownie węglowe niż jedną jądrową.
A teraz wpisz sobie w Google "elektrownia Ostrołęka" i sprawdź jak po cichu PiS zmarnował miliard zł na inwestycje która od początku była wątpliwa.
12. Tak, wielka afera to teraz popatrz na to ile PiS dokumentów nie opublikował, nawet takich których nie miał miał prawa nie publikować, jak chociażby wyrok TK czy uchwałę PKW w sprawie wyborów 10 maja.
13. Gówno prawda. PO przetransferowało te środki z kont osobistych OFE do kont osobistych ZUS. Oba systemy były państwowe a nie prywatne, dobrowolnie na OFE nie wpłacałeś kasy, sama się wpłacała razem z płaceniem ZUSu. Nie zaginęła nawet złotówka (i nie 150 tylko 135 miliardów, żebyś zaraz nie wyskoczył, że było 150 a przelali 135, tam była kreatywna księgowość Rostowskiego który pokazywał na OFE środki które faktycznie były w Funduszu Rezerw Demograficznych).
Kradzież dokonał dopiero PiS znowu robiąc transfer z OFE tylko tym razem nie 1 do 1 tylko albo na indywidualny fundusz IKE gdzie kradli 15% albo bez kradzieży ale do wspólnego konta ZUS.
14. Wiek emerytalny to afera? xD Wiesz, że dużo bogatsze kraje z lepszą demografią i przyrostem to robią bo im fundusz nie wyrobi przy ciągle rosnącej długości życia? Wiesz że przeciętnie kobieta wpłaca 35 lat składki a potem przez 20 lat je wypłaca?
15. Ta, i dalej się zwiększa mimo że PiS obiecywał redukcję. PO w 8 lat zwiększyło zatrudnienie w administracji publicznej o 0,06 miliona, PiS tylko do 2018 roku zwiększył je o 0,04 miliona (mówimy o samych urzędnikach, bez służby zdrowia i edukacji).
16. O tym pogadamy za parę lat, jak wyjdą na wierzch te długi które PiS skrzętnie ukrywa w strefie niejawnej czyli poprzez zadłużanie społeczeństwa, instytucji, samorządów czy okradając fundusze. A i tak w jawnym kolorowo nie jest, bo tylko w tym roku wzrosło z 980 miliardów do ponad 1 biliona, jest to najszybszy wzrost od kryzysu 2008.
17. To nikt ci nie powiedział, że ustawa podwyższająca VAT wygasła w styczniu 2016 roku? Wtedy podatek powinien wrócić na 22% i zgadnij czemu tego nie zrobił. Bo PiS go ponownie podniósł i to już 3 razy.
18. Coś się zmieniło w tej materii? A no tak, PiS podwyższył kwotę wolą z 8 tysięcy na 8 tysięcy bo praktycznie nikt pracujący na umowie o prace/dzieło się na to nie łapie bo przy obecnej kwocie minimalnej przekraczasz próg który podwyższa kwotę wolną.
20. Tak tak tak, zobacz sobie na opłaty paliwowe jakie PiS ciągle wprowadza i podwyższa. Ostatnia podwyżka była w marcu tego roku. Przypomnę ci, że za PO paliwo przez większość czasu kosztowało ponad 100 dolarów za baryłkę co przekładało się na około 5,5 zł na stacjach benzynowych. Potem ceny spadły do 70 dolarów i ceny na stacjach spadły do lekko ponad 3 zł. W tym roku cena za baryłkę wahała się od bycia darmową do 40 dolarów, cena paliwa na stacji natomiast jakoś spaść nie chce i dalej jest ponad 5 zł.
25. No popatrz, nie ma takiego podatku, dobrze że obecny rząd nad nim nie pracuje.
26. Tak, podatek audiowizualny miał zastąpić abonament RTV. Działałoby to na innych i korzystniejszych zasadach. Ogromna afera, ogromna.
27. Yhym, tyle że wynegocjowali też korzystne warunki i do 2030 możemy wyemitować sporo zanieczyszczeń za darmo. A energię i tak trzeba zmienić i odejść do węgla, bo nam się to nie opłaca i będzie coraz mniej opłacać. Bez podpisania tego pakietu byś nic nie dostał na rozwój energetyki z funduszy.
28. Afera bo GMO xD To jest wyższy poziom abstrakcji.
32. No, i PiS miał tego nie robić, Duda z Szydło się zarzekali że rozpatrzą każdy wniosek. 5 lat mija i nie rozpatrzyli żadnego wszystkie spuszczając w kiblu.
33. Już mówiłem o dokumentach jakie utajnia PiS. Kolejny przykład: Listy poparcia do KRS które muszą być jawne a do dziś nie są.
34. Patrz, próbowali, nie udało się, lasy nie zostały sprzedane. PiS tylko w tym roku ze 4 razy jawnie złamał konstytucje, nie mówiąc o tym ile razy to zrobili przez te 5 lat.
35. Służba zdrowia była w idealnym stanie w porównaniu do tego co zrobił PiS. Kolejki znacznie się wydłużyły, przez 3 lata PiSu wydłużył się bardziej niż przez całe 8 lat platformy, nie masz z tym problemu co? A może wrzucenie szpitali w spiralę zadłużenia dzięki projektowi Sieć Szpitali, która według Pisowskiego (przed kadencją Banasia) NIKu nie przyniosła żadnych pozytywnych rezultatów za to przyniosła długi szpitalom, które na dodatek nie mogą im wyjść bo ustawa odebrała im taką możliwość. Przez to tylko w ciągu ostatnich 2 lat zamknęło się kilkadziesiąt placówek i oddziałów, więcej niż za całej kadencji PO.
36. Fajnie, tylko zła pozycja negocjacyjna zaczęła się w 2006 roku od ministra Jasińskiego który uległ naciskom Rosjan i podpisał podwyżkę cen o 10% co przełożyło się na późniejsze problemy i niekorzystną umowę, tu odpowiedzialność jest podzielona między PiS a PO.
38. A teraz sprawdź skąd PiS wziął pieniądze na wypłatę 13. emerytury. PO podbierało z funduszy, PiS je rozmontował całkowicie.
40. Ograniczenie czego? Akurat PO zaczęło sporą reformę i modernizacje wojska którą zakończył PiS. Utworzyli gówno warte jednostki paramilitarne a tymczasem każdy rodzaj profesjonalnych sił wojskowych od 5 lat nie dostał nic, nawet helikopterów które nawet PO kupiło ale PiS rozwiązał umowę bo mamy polskich producentów którzy 5 lat po tych deklaracjach są na skraju bankructwa.
41. Wyborne żarty. Suwerenna polityka PiS to skłócenie nas z całą Europą i marginalizacja do tego stopnia, że zaraz nas zablokują i nie dostaniemy nic z dofinansowań. Za to robimy lachę USA jak mówił Sikorski i wiesz za co? Za absolutnie nic, bo ich największy projekt to to, że sami sobie pobudujemy bazy, wyjmiemy spod prawa żołnierzy obcego państwa i oni może tu przyjadą.
42. A to już jest hardcore. PO to była ostoja profesjonalizmu w porównaniu z tym co robi PiS. Obecny rząd zniósł nawet wymóg kompetencji, żeby mógł stołki obsadzać kolesiami co nawet szkół nie mieli. Każda jedna spółka to wylęgarnia kolesiów w skali jakiej nie mieli nawet komuchy z SLD, każda jedna spółka dziś jest warta o przynajmniej połowę mniej niż warta była jeszcze 5 lat temu. Poza tym popatrz na takie nazwiska jak Misiewicz czy Janiger albo nasz obecny wiceminister finansów pan Patowski, rocznik '91 z zawrotnym CV w postaci pracy w biurze prasowym Morawieckiego.
Także bardzo ładna lista która nic nie znaczy, większość z tych rzeczy to nawet nie są afery, bo co to za afera gdzie rząd podnosi podatki?
Tymczasem tu masz listę afer PiS, i nie jest to pełna lista bo tylko 100 najgłośniejszych.
http://100aferpis.pl/
1
@Chaoss Pier... tylko jeszcze o tym nie wiesz.
Kryzys nadciąga wielkimi krokami i to już od dłuższego czasu a COVID go tylko przyspieszył, w tym czasie Polska pozbyła się praktycznie wszystkich rezerw finansowych rozdając je w 500+ czy 13 emeryturach. Upadek finansowy państwa które miało dobrą sytuację gospodarczą trwa trochę więcej niż 5 lat, Wenezuela która miała jeszcze gorszy rząd potrzebowała 6 lat na bankructwo a my jesteśmy na jej kursie.
0
@Slazmi Ale co mają jego poglądy do tego, że jest absolutnie niewiarygodny i nierzetelny, łapie fakenewsy i pastwi się nad nimi ogłaszając wielkie zwycięstwo swojej racji nad informacją która jest spreparowanym kłamstwem. Gość raz za razem się kompromituje a to, że raz na jakiś czas coś dobrze powie niewiele zmienia.
0
@CuttingHead Symetryzm kolego. To uprawiasz. Każdy polityk ma na koncie afery tylko sobie przypomnij, że pan Nowak który ukrył zegarek warty 10 tysięcy zł został wywalony z rządu PO. A obecnie afery z ostatnich 3 miesięcy to tylko pan Sasin marnujący minimum 70 milionów na nielegalny wydruk kart w jakiejś bliżej nieznanej firmie i pan Szumowski który kupił nie dość że lewe to jeszcze droższe od oryginalnych maseczki od kumpla i wydał 200 milionów na respiratory od handlarza bronią, których oczywiście nie dostarczono. Obaj dalej siedzą w rządzie, wobec obu nie toczy się żadna sprawa. I to jest ten drobny detal.
Najcięższe afery PO nie były bliskie temu co PiS robi każdego tygodnia.
0
@DonMatteo901 Mnie nie rozczarowuje demokracja, bo ona działa całkiem fajnie, a w sumie nie ma nic lepszego. Mnie rozczarowuje idiotyzm Polaków, którzy nawet nie rozumieją co obecna władza robi z krajem i jakie to będzie miało dalekosiężne skutki, a szczególnie przykład wsi na których wygrał Duda, gdzie polska wieś żyje dzięki dotacjom z Unii a wybiera sobie na rządzących ludzi, którzy już są na prostej drodze do odcięcia Polski od jakichkolwiek dotacji.
0
@Slazmi Chyba nie o tym Ziemkiewiczu mówisz. Już ponad dekadę temu powstało hasło "risercz ziemkiewiczowski" określające absolutny brak rzetelności i przygotowania merytorycznego Ziemkiewicza, który lubuje się przedstawianiu swojego chłopskiego rozumu jako faktów, nie sprawdzania źródeł rewelacji o których pisze czy po prostu celnego punktowania, ale tylko fakenewsów które łyka notorycznie a których nie zweryfikuje.
1
@Shapiro Praworządne xDDDD Te wybory nie miał się prawa odbyć, PiS złamał wszystkie możliwe prawa i zasady, począwszy od tego, że nielegalnym rozporządzeniem zablokował wszystkim oprócz siebie możliwość prowadzenia kampanii wyborczej od marca do maja, potem zmienił w trakcie okresu wyborczego kodeks wyborczy czego robić nie wolno, następnie nielegalnie nie zorganizował wyborów 10 maja a następnie złamał konstytucje organizując wybory w czerwcu, czego nie wolno było zrobić bo ostatnim możliwym terminem był bodajże 24 maja (to konstytucja wyznacza kiedy można zorganizować wybory, minimum 100 dni i maksimum 75 dni przed końcem kadencji prezydenta). Termin został przekroczony i w takim wypadku nie można było rozpisać nowych wyborów tylko poczekać do sierpnia na koniec kadencji i dopiero po opróżnieniu urzędu wyznaczyć nowy termin.
Zasadniczo rodzi to pewien cyrk ponieważ można nie uznać wybranego obecnie prezydenta jako głowy państwa, żadna podpisana przez niego ustawa od września może być nieważna.
A na dokładkę złamali jeszcze punkt 1. artykułu 127 konstytucji, nakazujący wybór prezydenta w równych wyborach a takie nie były za sprawą rozporządzenia dającego przywileje kobietom w ciąży i osobom starszym. Teoretycznie słuszna inicjatywa zrodzona z obrzydliwych pobudek i łamiąca konstytucje, a niby tylko pierdoła.
2
@Toretto Siłę dupy a nie sprzeciwu. Tak się sprzeciwili, że następnych wyborów może już nie być. I nie chodzi o sam fakt ich przeprowadzenia tylko sposób wykonania, bo już Pawłowicz zapowiadała, że pracują nad zmianą kodeksu wyborczego.
3
@LuisSalvano Nie wiem czemu nie bierzesz pod uwagę, że minęło 5 lat i ani Messi ani Neymar nie są już tymi samymi zawodnikami a na dokładkę trzeci do paczki Suarez to już kaleka i cień samego siebie. Przyjście Neymara czasu nie cofnie, nie zwróci Iniesty i Xaviego i w niczym nie pomoże drużynie.
1
Rakitić źle teraz? xD Czy komentatorzy nie widzieli mistrza techniki Suareza, któremu po prostu piłka odbiła się od sęku?
1
@Jaski39 Mówisz jakby to był twój pierwszy sezon z tymi emerytami.
1
@Jaski39 Tak, a co?
0
@geass No i dobrze, gorszy dzień ale jeżeli ustawiasz go tam gdzie sobie nie radzi i jeszcze trafi się gorszy dzień to powinni go przestawić i zobaczyć co się wydarzy a Setien go wywalił z boiska i wpuścił Suareza, który słabszy dzień ma od miesiąca.
0
@barteq No tylko że Messi dalej nie gra na 10, dziś w ogóle nikt tam nie gra a mógłby Griezmann. Tylko jak się wychodzi na 2 napastników to czego oczekiwać? W ogóle nie wiem skąd ten pomysł Setiena, jeżeli my nie możemy znaleźć 2 dobrych pomocników w kadrze a wychodzimy na 4.
1
@Japonk Ale siada pewność siebie, szczególnie że to już nie są czasy gdy każdy zapieprzał jak maszynka i słabszy po prostu odpadał. Teraz on ma w głowie, że może grać dobrze to go zmienią w 60 minucie, może zagrać źle to go zmienią po 45 minutach albo może coś po prostu się nie spodobać trenerowi i uwalą go na ławkę i wpuszczą w 90 minucie. A potem siedzi na trybunie i patrzy, jak Suarez kopie się w czoło za co dostaje kolejne 90 minut.
1
Dla was ludzie to nie ma ratunku. Jak 2 mecze Griezmann był ustawiony tak jak najlepiej potrafi i grał świetnie to każdy tu się mądrzył że od początku mówił, że Griezmann musi tam grać. Teraz znowu spięcie styków Setiena który widząc gdzie Griezmann najlepiej sobie radzi to postanowił przetestować go na pozycji na której wiadomo że sobie nie radzi bo to już Valverde przetestował i o... a czemu to nie działa? Griezmann out. I cała La Rambla za nim, że Griezmann to do niczego się nie nadaje i sprzedać póki coś wart.
2
@barteq Messi to nigdzie nie gra. Wymyślanie mu, że gra na prawym skrzydle czy na 10 nie ma sensu bo on jest gdzie chce, raz na prawej, raz na lewej, raz miedzy obrońcami. Griezmann musi być bardziej z tyłu i wtedy to działa, dwa razy Setien go tak ustawił ostatnio i 2 razy był jednym z najlepszych na boisku, to dziś dostał znowu jakąś gówno robotę i wracamy do sprzedawania go.
5
I tak cały sezon. Obrońca - jest.
Sędzia - żółta kartka.
0
Aż mnie boli jak na to patrze
0
@NGTRX Tylko dlaczego? Zawsze na boisku znajdzie się ktoś kto grał lepiej od innych za to MOTM fajnie wskazuje poziom gry - jeżeli ktoś bez niczego ciekawego dostaje taki tytuł to wiadomo, że reszta grała padlinę.
Choć akurat w tym przypadku Ter Stegen jak najbardziej zasłużył bo miał kilka interwencji które nie byłby dużą ujmą dla bramkarza jakby wpuścił (jak strzał samobójczy np.) i to tylko dzięki jego postawie wywieźliśmy 3 punkty a nie kompromitację.
0
@Jaca27 Wiesz, problem taki że na codzień się nie zastanawiasz, że stoisz koło człowieka który za 120 euro jest w stanie pogrzebać przyszłość kraju.
Dlatego wybory są szczególnym momentem w którym robi się głośniej, ale to nie politycy dzielą ludzi, to ludzie są podzieleni a politycy to wykorzystują.
4
@Statistics Ta, nabita piłka od swojego z metra, dzięki czemu Real dalej miał piłkę pod bramką rywala zamiast kontry przeciwników, ale jeszcze karniaczka i dla pewności czerwo a co.
0
@hugz Ja to nie znoszę widzieć jak pajacuje i cwaniakuje w każdej możliwej okazji a potem zbliżenia na ten pomarszczony ryjec ucieszony bo sędzia 70 razy się nie już nabrał.
1
Jezu aż mi się pięści zaciskają jak widzę Casemiro.
0
@halfnolife 3 z rzędu
1
Ciekawostka, jest to trzeci mecz z rzędu w którym Real zdobywa karnego.
0
@macio_944 Dobrze, że poprzedni FarCry był dnem które ledwo co zasługiwało na miano DLC do FarCry 5 a był wydany jako pełnoprawna gra, to teraz może ten będzie smakował lepiej.
Ale się oszukiwać co nie ma, to kolejna Ubigra czyli kopiuj - wklej to co w poprzedniej części czyli rozległy ale statyczny świat, eksploracja, aparat jako narzędzie do zwiadu i tandetne skradanie. Jeszcze gdyby te tytuły miały głębie, ale oni tego nie potrafią, gdzieś tam jest główna fabuła która całkiem trzyma się kupy ale cała reszta świata jest obdarta z sensu i jest tylko powtarzalnym tłem.
10
@MarioVeB! I jest... żydówką. To dopiero fikoł.
11
@Chwytliwy Chciałoby się coś dodać, ale wyczerpałeś temat.
2
No i dobrze, każdy kiedyś dostanie asa kier. Ważne, że przynajmniej wie za co dostał i przełożyło się to na wyniki drużyny, jego kolega Araujo rok temu w 14 minucie debiutu opuścił boisko po czystej interwencji w obronie.