0

@theOneAndOnlyKing No właśnie nie. Messi dostał kopa na stopę akurat w momencie oddawania strzału od obrońcy który próbował ten strzał zablokować ale nie trafił w piłkę.
Wyciąłem ci urywki, na górnym zdjęciu już jest po faulu gdy Messi zaczyna się przewracać a piłka jeszcze jest w boisku. Na niższym zdjęciu widać kontakt obrońcy ze stopą Leo, piłki nie widać bo Messi ją zasłania co chyba w 100% potwierdza, że była w boisku w momencie faulu.
https://i.imgur.com/HFC10O7.png

1

@Coutinho007 De Jong to chyba kontuzje ma, Arthur na wylocie i trener już na niego nie stawia za bardzo a gramy dwoma topornymi pomocnikami tylko właśnie to o czym mówię: trener ma kompletnie w dupie ich umiejętności i każe drwalowi bez krzty kunsztu Vidalowi grać jakby był wirtuozem, który ma za zadanie przebijać się przez kolejne zastępy obrońców przy pomocy techniki.
No i wracając do De Jonga, sam Ten Hag krytykował Setiena za ustawienie chłopaka, gdzie holender używał go na defensywnym pomocniku z zapędami ofensywnymi które musiał hamować bo czym dalej tym gorzej mu szło a Setien zrobił z niego ofensywnego pomocnika, który często musiał sam ciągnąć kontrę bo przed nim już napastników nie było.

2

@theOneAndOnlyKing Messi został kopnięty w polu karnym w momencie oddawania strzału, VAR coś sprawdzał ale kamery nawet nie pokazały co i mimo że na powtórkach widać było dokładnie, że Messi dostał kopa w stopę to sędzia po prostu uznał, że piłka opuściła boisko i bramkarza zaczyna od bramki.
Był teorię, że to spalony, ale ani boczny ani główny spalonego nie wskazali a Celta nie zaczynała od rzutu wolnego tylko od bramki.

2

@ravpelc O czym ty mówisz, przecież piłka przeszła tak, że Griezmann co by w tym murze nie robił, to by nic nie zrobił. Sam strzelec przyznał, że oni mieli rozpracowane rzuty wolne, bo my zawsze robimy to samo a mur zawsze podskakuje w całości, dlatego strzelali dołem obok muru.
Więc jak zwykle zgubiły nas niezmienne schematy a nie teraz wymyślanie, że jakby Griezmann w ułamku sekundy jeszcze w locie nogę wyciągnął na pół metra to nie byłoby bramki.

0

@Coutinho007 No i brawo, rozumiesz że nie Griezmann jest tu problemem, który prace na swoje umiejętności wykonuje dobrze, jako jedyny z ataku pomaga w obronie i z moich obserwacji wynika, że jako jedyny potrafi zebrać piłkę po długim przerzucie od bramkarza czego nie robi ani Suarez ani Messi przegrywając główki z obrońcami.
Griezmann to potrafi bo tak zawsze grał i otwiera pewne furtki, które niestety Setien chodzi i zamyka, bo u niego trzeba grać po ziemi, możliwie jak największą ilością podań.
Co do skrzydła, wczoraj grał Fatii i Braithwait zamiast Griezmanna. I teraz nie patrząc na nazwiska tylko obiektywnie na to co piłkarz robił a boisku - czy któryś z nich robił coś innego niż Griezmann robi?
Ja widziałem jak Fati parę razy próbował użyć swoich umiejętności i wchodził w drybling, Griezmann natomiast zawsze oddaje piłkę do zawodnika za nim i wbiega za linię obrony - rezultat obu tych rozwiązań zawsze jest ten sam: drużyna nie podąża za atakiem, nikt się nie przemieszcza a w przypadku Griezmanna nikt mu nie odgrywa tylko po takim podaniu piłka idzie w poprzek boiska.
Tak jakby kompletnie nie miało znaczenia kto tam gra, jest narzucony schemat i mają się go trzymać, czy to dryblujący Fati, szarżujący Braithwait czy mylący obronę Griezmann.
A kto udaje Xaviego i Iniestę? No nasz środek pomocy. Zawodnicy się zmienili a role pozostały te same, spójrz na De Jonga który z defensywnego pomocnika który może grać nawet na obronie zrobili ofensywnego pomocnika który czasem gra wyżej niż napastnicy.
Trener się zmienił a ustawienie się nie zmieniło i gramy dalej tak jakby na boisku był Xavi, Iniesta, Alves, Neymar, te same role i oczekujemy od piłkarzy o innych profilach, żeby robili to samo co tamci.

3

Ok, a może ktoś powiedzieć, czemu faul na Messim nie został odgwizdany? Mowy o spalonym nie ma, bo od spalonego nie zaczęli tylko od piątki, jakby faulu w ogóle nie było.

2

@mr_robot No od wymiany na Setiena ja widzę tylko żenadę i drżenie o wynik z każdym. Za Valverde na zmianę robiliśmy manitę z utratą puntów u Setiena ile meczów było takich, gdzie nie bałeś się o wynik? Z resztą to nie jest moje zdanie, ale każdy analityk o Setienie mówił, że to trener jednej taktyki i nawet on sam to potwierdził, że na obronie sie nie zna. A skoro zna się tylko na ataku a my przez 90 minut oddajemy 2 celne strzały na bramkę to gdzie tutaj jego wizja? Tu nikt nie gra tak jak powinien a ustalane wyjściowego składu i zmiany to woła o pomstę do nieba i za najgorszego Valverde tak nie było.
@Coutinho007 ale awruk, to dalej rozbija się o taktykę która ni cholery nie radzi sobie z zawodnikami jakich ma. Griezmann to nie jest dziecko ze szkółki, że nikt nie wie jak gra tylko profesjonalny piłkarz z masą osiągnięć i latami doświadczeń. Kupujesz lewonożnego zawodnika który ma wysoką pracowitość, ogląd boiska i spryt i dajesz go na lewe skrzydło, żeby grał na szybkości i dryblingu który nie jest jego mocną stroną. Co może pójść nie tak? Też byście się obrażali, gdyby kupili za 100 milionów Van Dijka i postawili go na skrzydle, bo piłkarz za tyle milionów powinien robić wszystko co mu powiedzą? Tak to nie działa, Griezmann ma określony profil i jeżeli już go kupiliśmy to jego rola powinna być ustawiana pod jego profil, a nie "Idź bądź Neymarem". W ogóle na tym ten klub się rozjeżdża od lat, żyjemy przeszłością, próbujemy na siłę odtwarzać to co było kiedyś. Trener udający Guardiole, pomocnicy udający Xaviego i Iniestę, napastnicy udający Neymara...
I teraz masz wybór, albo możesz dołączyć do głąbów, którzy wszystko zwalą na Griezmanna, nawet jeżeli zrobi prawidłowy wyskok w murze jak wczoraj ale Barca straci bramkę bo przeciwnik rozpracował jedną i tą samą taktykę trenera i będziesz usilnie negował zdolności francuza, który zapewne z przypadkiem był podstawowym zawodnikiem drużyny która zdobyła mistrzostwo świata i wicemistrzostwo europy, stawał się królem strzelców Atletico dzięki czemu do póki u nich grał co sezon walczyli o mistrzostwo do końca rozgrywek i stwierdzisz, że jest słaby bo nie radzi sobie w Barcelonie w której nawet Messi ma problem oddać celny strzał na bramkę przez cały mecz.
Albo zrozumiesz, że to nie wina poszczególnego piłkarza tylko całego zespołu, od piłkarzy po zarząd.

1

@Coutinho007 Griezmann i Braithwait też się starają, tylko co z tego, skoro my taktycznie gramy gówno a dobijają nas decyzje kadrowe? Ile razy Fati ma udowodnić, że jeszcze jest za wątły, żeby wchodzić od początku spotkania, bo wypoczęty i silny obrońca zrobi z niego worek treningowy?
Tak, nie pamiętasz Braithwaita z tego meczu bo niewiele wniósł, tak samo jak Griezmann ale to tylko jak oglądasz efekty a nie przyczyny. W momencie jak oni wchodzili na boisko to my już nie panowaliśmy nad spotkaniem i piłka tam do nich nawet nie dochodziła a nie każdy ma komfort Messiego, że go każdy na boisku szuka albo może się cofnąć po piłkę do obrony.
Vidal też, widać ewidentnie, że Setien nie rozumie jego roli i go wystawia od początku spotkania na mecz gdzie my musimy rozbić mur przeciwnika techniką a nie bronić własnej bramki zaangażowaniem i walecznością.
Tu jest trener winny bezpośrednio a pośrednio zarząd, który zatrudnił szkoleniowca którego jedyną wizją gry jest wczesny Guardiola i niezależnie od wyników będzie to tłukł w nieskończoność bo innego planu nie ma.

3

Zadziwiające, jak dużo kontrowersji w Hiszpanii przechodzi bokiem i nawet na La Rambli sędziom uchodzi to płazem.
Jak Real miał 3 sędziowskie decyzje na swoją korzyść to co chwila krzyczeli tutaj ludzie, że przecież sędzia się wybroni z takich decyzji. I ok, może się wybroni, tylko jak to się ma do reszty sezonu? W niemal każdej sytuacji sędzia się wybroni, tylko podstawmy mecze Realu do meczy Barcy i spójrzmy na tak rozmytą odpowiedzialność jak żółte kartki, które w jednym meczu nie znaczą nic ale w całej kampanii jaką jest sezon to już duży problem. Real jest drużyną, która dostaje statystycznie jedną z mniejszych ilości kartek w stosunku do popełnianych fauli a szczególnie Casemiro, który jest królem fauli La Liga, który króluje niepodzielne, mając 6 fauli więcej niż następny w kolejce Mata przy tej samej ilości 10 kartek. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć jak dużą rolę w obronie Realu spełnia Casemiro, niemal podobną jak u nas Pique który ma prawie 3 razy mniej fauli od Casemiro, mając przy tym o 3 kartki więcej.
I wielu mogłoby powiedzieć, że po prostu Casemiro robi mniejsze faule a Pique większe - tyle że jak ktoś mecze zarówno mecze Barcy jak i Realu ogląda, to wie że to nie prawda, bo Casemiro dość brutalnie fauluje a kartek nie dostaje (a i tak pomijam faule za które nawet nie ma faulu). Przykładem niech będą jego 2 pierwsze faule z Valencią za którę już powinien boisko opuszczać a nie dostał nawet kartki (i nikt nawet o tym nie pamięta, ale do końca sezonu będzie się Messiemu wypominać, że powinien dostać żółtą kartkę a nie dostał).
Ogólna liczba kartek dla naszej drużyny w tym sezonie to jakiś ponury żart. Owszem, często dostajemy je słusznie i z prawie każdej kartki sędzia się wybroni, ale jak popatrzymy na drugą stronę albo inne mecze to już tak ładnie nie wygląda, bo o ile za faul Braithwaita kartkę dać było można, to czemu Celta nie dostała kartki za łokieć na ryj Alby? Albo skasowanie Puiga kolanem nawet bez dotknięcia piłki? Już nie mówiąc o kilku faulach taktycznych, gdy np. Firpo wbiegał w pole karne a obrońca który już powinien wcześniej kartkę dostać nie dostał przez cały mecz niczego?
A przecież Pique czy Umtiti kartki dostali, pierwszy za wślizg gdzie to bodajże Rafinha wpadł w jego nogi specjalnie, chodź mógł uniknąć, Umtiti za to dostał kartkę za położenie ręki na przeciwniku przy wyskoku do główki (nic mu nie zrobił).
Tak, sędzia wybroniłby się z obu kartek, obie można było podyktować tylko skoro Umtiti dostaje kartkę za rękę na barku to jak wybronić jedną z pierwszych akcji w meczu, gdzie obrońca Celty w polu karnym odpycha łapą Fatiego i nie ma ani kartki ani faulu w ogóle?
A skoro o faulach, to czy jest jakieś wyjaśnienie co zaszło z Messim?
Na spalonym nie był, bo spalonego nikt nie odgwizdał, zaczęli od piątki, po prostu gość kopnął Messiego, VAR coś sprawdzał ale nie wiadomo co i tyle z tematu, nie ma, nie było niczego mimo widocznego faulu. Czemu?
Z resztą Real w mniej oczywistej sytuacji dostał karnego na Viniciusie.
A to tylko jeden mecz, który wydaje się w miarę ok do póki nie zestawisz go z innymi. Same żółte kartki dużo wnoszą choć są słabo zauważalne, ale jednak w meczu inaczej się gra zawodnikowi który ma żółtą kartkę i gdyby obrona przeciwnika dostawała je za takie same przewinienia jak my, to już murowanie by tak nie szło. Tak samo naszej obronie idzie dużo gorzej ze świadomością, że za każdą rzecz dostaną kartkę i w następnym mogą nie zagrać.
Zawsze byłem daleki od teorii spiskowych i starałem się maksymalnie obiektywnie na to patrzeć, zwalając większe kontrowersje na żenujący poziom sędziów, ale po całym sezonie nie potrafię jakoś na to w ten sposób spojrzeć, gdzie do Barcelony jak ktoś chce się przywalić to musi wyciągać brak żółtej dla Messiego, dyskusyjnego spalonego z Sociedad (zapominając przy tym o podwójnych standardach sędziowania podczas pojedynku z nimi w grudniu) czy jakieś dziwactwa sędziowskie w El Classico na jesieni. Te kilka kontrowersji na korzyść Barcelony całkowicie tłumaczą to, że na korzyść Realu jest tyle samo kontrowersji ale nie w sezonie a w jednej kolejce.
A najciekawsze jest to, że takie rzeczy zdarzają się regularnie, bo dwa ostatnie sezony w których traciliśmy mistrzostwo też były wynikiem jakiegoś dziwnego natężenia błędów sędziowskich.
I owszem, Barca mogłaby grać lepiej, tyle że to żaden argument, skoro przy gównianej grze jaką prowadzimy dalej mamy teoretyczne szanse na mistrzostwo, bo to po prostu oznacza, że nasz rywal gra takie samo gówno (mimo, że bardziej efektowne) a w piłce nożnej nie ma punktów za styl.

0

@nitey 100 razy gorszy od czego|? Valverde wygrał 3 razy ligę i to gorszym składem niż mamy dziś a rywal do tytułu nie był słabszy. Real miał podobną ilość punktów co w tym sezonie a i tak w wyścigu liczyło się Atletico, które miało więcej punktów niż Real ma dzisiaj a mimo to Barca z Valverde wygrywała.
Wskaż choć jeden element, w którym Setien jest lepszy od Valverde, bo ja nie widzę żadnego. Gramy wolniej, bardziej przewidywalnie, wychowanków używamy nawet w mniejszym stopniu, gra po przerwie jest na dużo niższym poziomie, tracimy więcej punktów, strzelamy mniej goli i zmiany wykonujemy dużo później niż za Valverdy. To powiedz, co Setien robi lepiej? Czy tak tylko se gadasz?

1

@Comentateiro Nie wiem czy zauważyłeś, ale w tym sezonie jak źle Real by nie grał to punktów nie traci.
Statystycznie mają najwięcej dodatkowych minut dodawanych gdy nie mieli korzystnego dla siebie wyniku.
Mają jeden z najniższych współczynników ilości kartek do faulu (w szczególności Casemiro, który jest najczęściej faulującym zawodnikiem La Liga, mający prawie 3 razy więcej fauli na koncie niż Pique przy czym mający o 3 kartki mniej.
Do tego takie cyrki jak brak karnego na Pique w grudniu czy brak karnego wczoraj na Messim które zabrały nam punkty gdy w tym czasie taki Benzema strzela gola wartego 3 punkty odbierając piłkę ramieniem, która została uznana za bark, mimo iż piłka dotknęła go bliżej ramienia niż wczoraj Firpo, po której poszła akcja zakończona bramką dla Celty.
O kluczowych sytuacjach w których sędzia nas krzywdził ale na koniec nie wpłynęło to na wynik nawet mówić nie będę, ale powiedz - czy oglądając mecze w tym sezonie uważasz, że to jest normalne że w 90% przypadków decyzje sędziowskie są na korzyść Madrytu (nawet jeżeli mówimy o meczach Barcelony, bo tylko Real i Barca biją się o mistrzostwo, więc jakiekolwiek skrzywdzenie Barcelony było na ich korzyść)?
Czy uważasz, że podjęcie 3 kontrowersyjnych decyzji na korzyść Realu gdy potem podejmujesz kilka kontrowersyjnych decyzji przeciw Barcelonie to sytuacja normalna?
Więc odpowiedz sobie, czy Pique miał racje, gdy mówił że Real już w tym sezonie punktów nie straci.

1

I Setien powinien już dziś wylecieć. Przewały sędziowskie przewałami, ale gdzie my chcemy do LM iść z jedną taktyką i zmianami w 80 minucie. A co w przyszłym sezonie? Spektakularnych transferów nie będzie, z resztą mogliby ściągnąć Lautaro, Neymara i Mbappe, NIC nie wygramy jak ten emeryt będzie rzucał ich na boisko bez pomysłu z jedną taktyką i bez żadnych alternatywnych rozwiązań. Się wam Valverde nie podobał, no to mamy.

2

Tu gość łbem walnął w łokieć i kartaka, jak Albe skasowali uderzeniem w ryj z łokcia to czyściutko... To jest tak obrzydliwe, że się rzygać chce.

9

Ehh i powie ktoś że to normalne. Umtiti kogoś tam dotknie - żółta kartka. Nam kasują Albę łokciem w ryj a potem Piuga kolanem i nic. I co się potem dziwić, że Barca jest najczyściej grającą drużyną z najgorszym wskaźnikiem kartek do fauli.

0

@Gaucho Ja chciałem. Z zaznaczeniem że jeszcze bardziej chciałbym się mylić w swoim osądzie i na szczęście się myliłem. Choć to tylko pogłębia moją niechęć do Suareza, tak nie da się patrzeć na jego grę a tak bardzo nie można też nic powiedzieć bo zamyka ryje.

0

@LuisSalvano Dla Alby, bezpieczny cel, bo nikt nawet za bardzo nie będzie miał argumentów.

0

Znowu Barcelona na drugą połowę nie dojechała... To pokazuje niestety problemy Setiena, przeciwnik dostaje instrukcje na drugą połowę, my od trenera nie dostajemy nic, nasza gra się nie zmienia a trener nawet nie ma zamiaru ingerować i przeprowadzić chociażby zmian słabych ogniw...

1

@Konradomoreno Co ty, Suarez bramkę strzelił to teraz do końca sezonu boiska nie opuści.

7

@Rivaldo55 To czemu nie zaczęli od spalonego tylko od piątki i czemu żaden z sędziów nie zasygnalizował pozycji spalonej?

1

Chwaliliście Rakitica to macie. Dwa błędy w 2 minuty.

0

Jak na moje oko to zdecydowanie za mało przerzutów piłki. Jak się uprzemy atakować lewą stroną, to piłka będzie na lewej stronie klepana aż z niej powietrze nie zejdzie a my się nie przesuwamy w stronę bramki. Jak tylko zrobią szybki bezpośredni przerzut to nagle robi się luźno w obronie i jesteśmy w stanie oddać strzał.

5

@MesQueUnClub96 Wiadomo, kiedyś pisali, że wielki Adriano jest lepszy od jakiegoś tam Messiego.

0

@bixmix Pytanie czy w ogóle będą Złote Buty w tym roku skoro taka Francja zakończyła rozgrywki.

2

@SinMistico ogarnięty Dembele, se pożartowaliśmy

1

Ter Stegen to pomylił przyciski długiego podania od podania po ziemi czy co on chciał zrobić? Przecież tam był dwie linie przeciwników, jak on chciał to po ziemi puścić?

0

Suarez, jak ja cie nienawidzę... Gra gówno a potem strzeli bramkę i trzeba zamknąć ryj...

2

@Barcelismo Gdyby to był Casemiro to na pewno. Chłop dobija do 80 fauli, najwięcej w lidze i za nim długo nikt a ma tylko 10 kartek.

0

Chryste, przeciwnicy sami ze sobą się kiwają a Suarez i tak traci piłkę.

0

@norbi77 No jeszcze z poprzedniego meczu pamiętam jak mu Griezmann wywalczył piłkę, podał i wybiegł na wolną przestrzeń tuż przed bramką a ten zamiast oddać to strzelił kapcia prosto w obrońców.

2

Jak to działa. Przyjeżdża Real to w polu karnym prawie nie ma obrońców. Przyjeżdżamy my, to przeciwnik od 1 minuty muruje bramkę.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?