Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Ghostface Problem w tym, że Konfederacja nie rośnie w ogóle. Bosak zdobył 50 tysięcy głosów więcej niż na jesieni, wydaje się to sporą ilością, ale nie jest, bo dodatkowe głosy są efektem dużo większej frekwencji i Konfederacja zgarnęła 50 z 600 tysięcy dodatkowych głosów. Procentowo Konfederacja w wyborach prezydenckich dostała nawet mniej % niż w wyborach do sejmu a to, że przekroczyli próg mimo że mówiono że nie przekroczą to też nie jest żaden argument, bo to nie zrobiło się 15% z sondażowych 4% tylko sondażowe prawie 5% (na kilka miesięcy przed wyborami) zamieniło się w 6,8% co nie dało Konfederacji nawet inicjatywy ustawodawczej i nie mogą sami wnosić żadnych projektów. Zmiana nieduża i od tamtej pory stoi w miejscu.
I po drugie, jakikolwiek układ z PiS oznaczałby koniec Konfederacji. Straciliby poparcie dużej części osób za układanie się a na końcu PiS by ich oszukał i nic nie dał, ani ustaw ani posadek. Trzeba byłoby być naiwnym, żeby wierzyć, że PiS wywiąże się z jakiegokolwiek paktu, gdy oni potrafili robić w konia swoich ludzi jak np. Gowina z wyborami czy Dudę z Kurskim.
2
@NeroTFP Co ciekawsze to był ostatni mecz Niemiec w którym wydali się niepokonani. Już w finale widać było mocny spadek jakości i skupienia zawodników co szczęściem nie zakończyło się przegraną i od tamtego czasu powolna degradacja drużyny, od historycznej przegranej z Polską przez przeciętne Euro 2016 aż po odpadnięcie w fazie grupowej MŚ 2018 i wisienkę na torcie w postaci spadku do dywizji B Ligi Europy.
0
To było do przewidzenia, że wątpliwości z jednego meczu jesieni będą rozciągane na wszystko później.
Real w ostatnim miesiącu zdobył przynajmniej 12 punktów po sporych kontrowersjach? Ale stracił 2 punkty na jesieni, więc jest pokrzywdzony jak wszyscy!
Typowy whataboutism.
0
@H14 Tak, VAR nie mógł analizować sytuacji samego faulu Militao jeżeli ten nie był na bezpośrednią czerwoną.
I nie, VAR mógł ją przeanalizować jeżeli później doszło do sytuacji w której było sprawdzanie, wtedy sędziowie powinni cofnąć się do momentu rozpoczęcia akcji.
Tą zasadą Real został uratowany w meczu z PSG z jesieni, gdy sędzia cofnął się do lekkiego szturchnięcia bodajże Marcelo przez pomocnika Francuzów od czego zapoczątkowała się akcja zakończona karnym dla PSG i czerwoną kartką dla Courtouisa.
7
@H14 Nie chodzi o to, że faulu na Marcelo nie było tylko o to, że po pierwsze - akcje zapoczątkował wątpliwej jakości odbiór piłki przez Militao który powinien zostać przeanalizowany bo wyglądał jak faul a nie był badany przez VAR w ogóle, gdyby cofnęli akcje to karnego by nie było.
I druga, ważniejsza sprawa która już była przewałem na 100% bez możliwości dyskusji: brak karnego dla Bilbao po faulu na Garcii, gdzie Ramos zrobił dokładnie taki sam stempel na stopę jak chwilę wcześniej dostał Marcelo za co karnego podyktowano.
2
@messi564 Ja tam dalej jestem wkurzony na tą wymianę. Nawet jeżeli Pjanic będzie grał lepiej od Arthura to i tak straciliśmy pieniądze, pozbyliśmy się młodego zawodnika, może za słabego na Barce ale z potencjałem a w zmiana dostaliśmy emeryta i 10 milionów. A Pjanica już nie sprzedasz z zyskiem więc kasa utopiona.
Czego zazdroszczę Realowi, że nawet na odpadach zarabiają i sprzedają ich po 30-50 milionów a my jak robimy biznes to tylko stratny, bo nawet te 10 milionów dopłaty od Juve idzie na zmarnowanie bo Pjanic dostanie wypłatę dużo większą niż miał Arthur.
20
@Unikatowy Został ustawiony na prawidłowej pozycji i zagrał najlepsze spotkanie sezonu. Strzelił bramkę, prawie strzelił dwie ale wcześniej obrońca walnął samobója. Kreował akcje i ogólnie za dużo żeby opisać.
1
@PawkoFCB Daj pan spokój. W ogóle żenadą jest to, że piłka nożna jest najbogatszą dziedziną sportową na świecie a technologicznie to taki skansen, że głowa mała i jest 2020 rok a my dopiero od roku ręcznie rysujemy linie dla jednego z najbardziej kontrowersyjnych przepisów dot. spalonego a przecież jest tyle technologii które mogły by to rozwiązać - jakieś obrazowania 3D jak w goal line, szybko poruszająca się kamera obserwująca linię spalonego, markery rozstawione wzdłuż boiska które byłby ładnym odnośnikiem dla technologii rysowania linii (było już gdzieś coś takiego, cyfrowe dorysowywanie ściany które pokazałoby miejsce przekroczenia linii spalonego to oni rysują w paincie kreski na obrazie patrzącym pod kątem).
Z resztą dekadę temu transmitowano El Classico w 3D, 2020 rok a na VAR masz obraz tylko w HD i 24 klatkach na sekundę przez co gówno widać i co przyznają sami operatorzy i technicy od tego - przez 24 klatki na sekundę nie masz możliwości dokładnie wymierzyć niczego bo nie jesteś w stanie zatrzymać obrazu w odpowiednim momencie np. momentu kopnięcia piłki. Często widać na nagraniach z VAR, że piłka jest rozmazana i to właśnie przez to, ujęcie jest już kilka milisekund po tym jak piłka została kopnięta i na podstawie tak nieprecyzyjnej technologii oni potem mierzą milimetrowe spalone.
1
@liberoFCB Gdy będą cie wieszać poproś o ostatnią szklankę wody. Nigdy nie wiesz co się wydarzy gdy będą ci ją nieśli.
Szanse są praktycznie nikłe ale dalej są, Real gra paskudne gówno i gdyby nie sędziowie to straciliby punkty w ostatnich dwóch spotkaniach więc nie jest tak, że sobie na luzie wszystko wypunktują do końca. Do póki matematyczne szanse są, trzeba wierzyć.
1
@kuz To są te detale, Ramos powiedziałby, że miał na myśli je**ć sędziego i jego rodzinę a potem by się dziwił, ze dostał zawieszenie.
16
A ja bym chciał jeszcze duże uznanie oddać dla Villarrealu za to, że nie grają całego meczu murując się w 11 na własnym polu karnym. Może im się to nie opłaciło, ale atrakcyjność spotkania zdecydowanie większa.
1
@Ghotti 7. 6 w lidze i 1 w LM
0
@KorNick 7 bramek
1
Nie, nie zgodzę się. Za Valverde jednak było zdecydowanie więcej meczów ładnych, za Setiena może ze 2 licząc też z dzisiejszym za to te brzydkie mecze z Ernesto jednak były dużo ładniejsze niż to co się dzieje za Setiena.
3
Nie żebym się czepiał, ale chciałbym jednak zobaczyć ujęcie z linią i momentem podania.
3
@BarcaInfo Bez bramki, więc niech idzie.
31
Puig ma śmieszny styl biegu. Tak emocjonalnie się porusza, jakby od jego każdego kontaktu z piłką zależała przyszłość świata. Dużo pozytywnej energii.
4
To, że Griezmann strzelił dziś więcej bramek niż Hazard przez cały sezon to tam nic.
Fati strzelił 5 bramek więcej niż Hazard mając ponad 200 minut rozegranych mniej i jest o 100 milionów tańszy.
0
Wystarczyło tylko trochę się zastanowić nad ustawieniem Griezmanna i dać mu trochę zaufania i się spłaca. Szkoda że zmarnowaliśmy cały sezon na robieniu wszystkiego na odwal się i jakoś to będzie.
0
@Lordzi Bliżej środka a przed sobą ma jeszcze napastnika i są efekty.
1
@Qru Albo gdybyśmy nie udawali gry skrzydłami gdy nie mamy skrzydłowych. Wymienność zawodników i ustawienie wszystkich bliżej środka dałoby efekty.
0
Ehh i to jest właśnie Suarez. Raz strzeli świetną bramkę z trudnej sytuacji, potem w idealnej sytuacji dwa razy zmarnuje setkę.
A Vidal to nie powinien nigdy wejść na boisko od początku meczu... Przecież przy tamtym strzale to nie tylko sam strzał był zły, tam wszystko było złe, gość prawie się przewrócił przyjmując piłkę.
1
Chryste, jesteś w polu karnym i zamiast próbować strzelić to robisz wysoką wrzutkę na Messiego który biegnie 3 metry od ciebie...
1
Zastanawiam się jaki w ogóle plan w głowie ma Setien gdy Messi gra na środku a i tak Griezmann dalej się ciśnie na lewej stronie a na prawej stoi Suarez.
1
@SinMistico Gdy stoisz na szafocie przed powieszeniem poproś o kubek wody. Nigdy nie wiadomo co się stanie gdy będą ci ją nieśli.
0
@kiper09 Nie no, wrócił dobrze. Tylko nikt nie wie po co skoro i tak tylko się przyglądał a zawodnik którego krył dostał podanie, ustawił piłkę i strzelił a Arturo nawet nie drgnął.
5
Vidal, co on robi na boisku i po co
1
@yzyr Ale o czym ty gadasz? I co ma wspólnego to czy zawodnik był pod grą czy nie? Ramos stanął Garcii na stopę i to jest faul a faul w polu karnym to karny. Tu kończy się jakakolwiek dyskusja, nie można faulować zawodników bez znaczenia czy mają piłkę czy nie mają, czy biorą udział w akcji czy nie biorą.
0
@blueDT No bo były. Dla faulu nie ma znaczenia co się dzieje na boisku i czy faulujący w ogóle bierze udział w akcji, faul to faul i w jednym przypadku stajesz na stopie Marcelo i sędzia gwiżdże karnego w drugiej Ramos staje tobie na stopę i nie ma niczego. Tocząca się akcja nie jest identyczna, identyczne za to jest stanięcie na stopę.
0
@JotaBe No ta, jak skasujesz napastnika zanim pójdzie do niego podanie to każda akcja nie będzie kluczowa, no bo jak leżący napastnik miałby stworzyć zagrożenie?
Ramos mógłby nic nie mówić bo się tylko ośmiesza.