Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@JotaBe No ta, jak skasujesz napastnika zanim pójdzie do niego podanie to każda akcja nie będzie kluczowa, no bo jak leżący napastnik miałby stworzyć zagrożenie?
Ramos mógłby nic nie mówić bo się tylko ośmiesza.
0
@blueDT Czyli faul jest wtedy kiedy walczy się o piłkę a nie wtedy kiedy popełni się faul?
1
Czyli co, Pique miał rację, że Real już punktów nie straci.
Można narzekać na nasz słaby styl gry i oczywiście będzie miał rację że na własne życzenie przegrywamy mistrzostwo, ale nie zmienia to faktu, że Real gra tak samo źle a od wznowienia rozgrywek praktycznie nie było meczu w którym nie byłoby kontrowersji.
0
@neymar77 Ale czy z Messim w ogóle jest dyskusja nad tym czy faul był czy nie? Czy sprawa się rozchodzi o brak kartki za faul?
W sytuacji z Messim nie było intencji faulu, widać na nagraniu że sędzia nie widział momentu faulu, powinna być żółta karta, nie było - błąd sędziego w ocenie sytuacji. Ale nie było wątpliwości popełnienia faulu.
Teraz masz mecz Realu z Bilbao w którym najpierw jest kontrowersyjny karny bo o ile faul był (nieintencyjny, wykonany przypadkiem przy próbie zwodu z piłką) tak akcja zaczęła się od faulu Militao który skasował rywala i sędzia wraz z VARem nie cofnęli się do tego momentu.
No i sytuacja z Ramosem, który także nieintencyjnie ale popełnił faul w polu karnym i tego sędzia już nie odgwizdał. Gdyby sędzia odgwizdał karnego ale nie dał kartki to można byłoby wtedy wytykać podwójne standardy oceny kibiców, ale to jest zupełnie inna sytuacja bo nie mówimy o ocenie kary indywidualnej za popełniony faul a za olanie w ogóle faktu popełnienia takowego.
0
@Katalończyk 99 No przecież Messi też gra od lat z kontuzją pachwiny czy czegoś w tej okolicy.
0
@Tomcio No nie koniecznie. Pjanic jest prawonożny i mógłby przejąć rzuty wolne z lewej strony bo na obecną chwilę to nie mamy do tego wykonawcy i albo robi to ktoś kto nie umie albo Messi męczy się żeby coś wykombinować lewą nogą ale strzałów na bramkę z tamtej pozycji praktycznie nie ma.
Tak samo wolne z większej odległości bez szansy na strzał, Messi może brać udział w ataku.
12
Ta ta ta, co roku Messi odchodzi i wszystko już ugadane. Na bank Messi który jest zirytowany brakiem LM pójdzie do City które przez 2 lata nie zagra nawet jednego spotkania w Europie i przeprowadzi się ze słonecznej Hiszpanii do deszczowej Anglii z całą rodziną i bez znajomości języka żeby sobie pograć w Premier League.
0
@NaFazieHitman Raczej błędy kontroli jakości
0
@D_Myrdal ad 4. Bo pisanie nazwisk duża literą to nie jest forma grzecznościowa tylko zasady pisowni w Polsce i pisanie małą nie pokazuje twojego braku szacunku dla danej osoby tylko brak szacunku dla języka bądź ewentualne ułomności w posługiwaniu się nim.
0
@EGON1128 Czyli popierasz granie za zasługi a nie obecną formę. Suarez strzelił owszem 2 bramki ostatnio ale praktycznie cały czas idą podania w jego stronę i oprócz tych dwóch sytuacji w jednym meczu nie zrobił absolutnie nic i rozegrał pełne 90 minut z Atletico gdzie był najbardziej bezużytecznym piłkarzem na boisku, który zanotował 80% celnych podań i jako główny napastnik oddał cały 1 strzał.
Vidal tak samo, gra gówno i już za Valverde w zeszłym roku odkryto, że on nie może wchodzić w pierwszym składzie bo nic nie wnosi a przydałby się na zmęczonego rywala, to i tak jest wypuszczany w pierwszym składzie i nie wnosi swoją obecnością nic, oprócz tego że jest najczęściej faulującym zawodnikiem na boisku.
0
I myk, znowu dobry wynik Realu i znowu 4 minuty. Mimo 9 zmian, 2 minut przerwy regeneracyjnej i większej ilości przerw niż w pierwszej połowie gdzie doliczyli 5.
0
@Elnuum Nie przesadzałbym. Można dużo powiedzieć o naszej grze, ale my przyciskami rywala praktycznie cały mecz tylko nic z tego nie wynika.
Za to jak można jeszcze ponarzekać, to rywal musi się bardzo postarać, żeby wyłapać karnego, za to przeciwnik Realu źle spojrzy i sędzia dyktuje wapno.
0
@Jaca27 Proszę, znajdź mi mecz w którym Barca przegrała 4 golami po zdobyciu mistrza.
0
@fcb710 Cucurella, 10 milionów za gościa przez którego przechodzi każdy atak, notuje masę odbiorów i przechwytów jak na napastnika. Barca spokojnie mogłaby go włączyć do składu albo sprzedać za 30 milionów to wzięli 10 od Getafe.
0
@Djzordon Niestety, większa szansa że Barca jeszcze punkty straci niż to, że Real przegra
6
@Jaca27 Mogli ogrywać ławkę rezerwowych, dzieciaki ze szkółki albo cokolwiek a oni wyszli praktycznie podstawowym składem i dali się zbić. Nie ma tu wytłumaczenia, albo typowo w swoim stylu uznali, że jak mają mistrza to sam im się mecz wygra (jak z Atletico) albo pokazali brak szacunku do przeciwnika, barw i kibiców.
1
Zaskakujące za jakie śmieciowe pieniądze sprzedaliśmy tak kluczowego dla Getafe zawodnika.
8
@DawidekFCB To niezbyt wysoki poziom kultury, jak Liverpool odpuszcza granie w piłkę bo zdobył mistrza. I wobec rywali i wobec swoich kibiców którzy musza oglądać jak wielki mistrz daje się poniżać bo juz grać nie musi.
0
@neutrealnykibic Wróć proszę na swoją stronę.
0
@marjan_Reall No już jedną kartkę za tak wyglądającą grę w piłkę nożną wyłapał. A jeszcze robienie tego w polu karnym to IQ200
0
Odbiór Carvajala - wbić się na chama całym ciałem w typa z piłką.
3
Ramos z żółtą, brak Varana, Carvajal dzis styki spalone. Jest szansa, ale znając życie będą grali gówno a i tak wcisnął jakąś przypadkową bramkę.
5
Jezus maria, nie mogę słuchać tych komentatorów. Real gra totalne gówno, 30 minut to Getafe stwarza zagrożenie a komentatorzy o Getafe prawie nic tylko cały czas wychwalają Real. O jak ładnie ten Ramos wykosił gościa a to taki dobry zawodnik, najlepszy obrońca ligi, drugi najlepszy zawodnik Realu. A szkoda że nie ma Hazarda, nikomu tak ładnie nic nie idzie cały sezon jak nie jemu. A ten Vinicius, ooo jak ładnie nie trafił stuprocentowej okazji. Obrzydliwe.
2
@escarabajo Barca już odpadła to teraz można normalnie sędziować dla pozorów. Poczekajmy co by się wydarzyło jakby Real zaczął przegrywać
0
Bardzo dobrze. Carjaval pierwszy raz ukarany za wbijanie się jak dzik całą masą w przciwnika udając atak barkiem nie patrząc nawet na piłkę.
1
@monsterrize Nic takiego nie miałoby miejsca, Hazard nie radzi sobie jako strzelec a gra bardziej pod zespół gdy Messi jest kompletnym zawodnikiem który strzela, kreuje, asystuje.
Z resztą łamanie się to też jest kwestia piłkarza, który zaczął sezon w tak skandalicznych warunkach kondycyjnych, że to było pewne że się połamie a potem złamał się od jednego kopnięcia czyli rzeczy których jako zawodnik techniczny będzie dostawał setki szczególnie w Hiszpanii gdzie gra się dużo ciaśniej niż w Anglii.
0
@EGON1128 Nie wiem czy ty w ogóle ostatnie mecze oglądałeś czy tylko wyniki ale Rakitic się w nich pokazywał dużo lepiej niż przed pandemią i zdecydowanie lepiej niż Vidal który po prostu nic na boisku nie robi.
2
@dawidw4 To nie kwestia skrzydeł tylko debilnych taktyk. Skrzydłowi ci nic nie dadzą, jak za atakiem nikt nigdy nie idzie. Semedo wielokrotnie wbiegał sam do linii końcowej i musiał się zatrzymać aż łaskawie napastnicy się wrócą.
Nawet Messi za Setiena gra jakieś dziwne gówno, gdzie często cofa się między obronę i pomoc aby stamtąd... nie wiem w sumie co, biec od własnej bramki z piłką czy spróbować długiego przerzutu? Tylko po co jak bez niego nie ma kompletu napastników.
Gramy statycznie, nie mamy pomysłu co zrobić, nasze ataki są powolne a uparte dążenie do posiadania piłki prowadzi tylko do tego, że w rezultacie przez 80% czasu gry bijemy głową w mur z 11 obrońców i żadnego pomysłu jak ich wyciągnąć z własnego pola karnego.
I to jest główny problem - dążenie do naszego DNA. Jak dorzucisz do tego słabego Setiena to masz mieszankę wybuchową, nudna gra jak za Valverde z tą różnicą, że Ernesto miał wyniki bo potrafił operować swoją taktyką a nie uparcie bić łbem w mur.
Niestety Kike zatrzymał się stylem dekadę temu, gra na posiadanie i cierpliwe klepanie piłki szukając tej jednej okazji już nie działa bo piłka się rozwinęła i nawet piłkarze ze słabych klubów są bez problemu w stanie biegać bez piłki 90 minut i się nie zmęczyć.
A jak rywal nie spuchnie a Messi nie zrobi cudu to możemy tak klepać przez cały sezon przed polem karnym z dużą szansą na nie wyciągnięcie nawet punktu ze spotkania.
1
@Zielony55 Szatnia to akurat powinna mieć gówno do gadania. Dostają dziesiątki milionów za kopanie balona więc ich psim obowiązkiem powinno być współpracowanie z każdym kto jest w drużynie.
0
@EGON1128 Tak prosta, że dwa mecze temu stworzył 3 klarowne akcje w 10 minut i każdą Suarez zepsuł, Griezmann zszedł i już do pierwszego składu nie wrócił a Suarez dalej kopie się po czole nie wiedząc zbytnio co ma na boisku robić, ale jest świetnie bo po 40 podaniach zakończonych stratą i 20 niecelnych strzałach udało mu się zdobyć 2 bramki.
Vidal też widocznie formę ma wybitną, szkoda że ja kojarzę go tylko z kilku głupich fauli, straty każdej piłki której nie zdąży podać do obrońców i sprokurowanego karnego, ale skoro cały czas jest w pierwszym składzie to chyba dobrze gra.