Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Konradomoreno Oprócz około 30 może 40 osób na świecie nikt nie musi skupiać się na tym, żeby Barca wygrała z Celtą. Dla kibica sprawa jest jasna, jak Real nie straci punktów to nasze wyniki nie mają znaczenia.
5
Gdyby nie to, że zszedł z boiska nawet bym nie zauważył, że Hazard na boisku był. A to Griezmanna nazywają bezużytecznym.
0
@Comentateiro A ty udajesz że nie widzisz, że na końcu zwyczajnie prostuje łapę odpychając wytrąconego z równowagi przeciwnika?
2
@neutrealnykibic Bo ani nie wygrał bark w bark, ani w ogóle nie wygrał bo o piłkę nie walczył.
Zobacz sobie powtórki, do walki bark w bark użył całego ramienia i nawet nie patrzył na piłkę a poszedł na kasację.
A i piłkarze protestowali, nawet ktoś z ławki dostał żółtą kartkę.
2
O proszę, jak ładnie Ramos wyszarpał pana kolegę.
0
@Comentateiro W tym tempie to za tydzień bark będzie na dłoni. 3 dni temu barkiem było ramie, dziś już przedramię.
0
@22_LR W sensie że wczoraj dwa razy?
1
Przecież Carvajal jeszcze tam ręki użył do odepchnięcia, obrzydliwe.
0
Trochę więcej można było oczekiwać od wykończenia Viniciusa xD Chyba tylko przewrócenia się na karnego.
5
@kamilo0066 Tak, Griezmann rozegrał dobry mecz.
Pytasz gdzie kluczowe podania itd. to odpal sobie jeszcze raz spotkanie i zobacz choćby początek gdy Griezmann 3 akcje bramkowe pod rząd wywalczył a które skończyły się w ten sam sposób - łamaga Suarez który za wszelką cenę chciał zdobyć bramkę przez co przy pierwszej akcji nie zrobił piłki zwrotnej do Griezmanna który miał czystą pozycję zamiast tego uderzył na pałę w obrońców a potem 2 razy skiksował i to tylko w pierwsze 15 minut spotkania.
Prawda jest taka, że kupiliśmy sobie zawodnika pracowitego, grającego mega zespołowo i wrzuciliśmy go do drużyny, której zespołowość polega na szukaniu na siłę Messiego a wymagamy od niego robienia rzeczy, których Griezmann nie robi. Nie jest wykorzystywany tak jak powinien i co spotkanie się zastanawiamy czemu to nie działa, no rzeczywiście.
0
@darr0o Coutinho to nie jest pozycja Iniesty i nigdy nią nawet być nie miał a do tego zapewne to pominąłeś, ale Valverde testował go tam i to bez żadnych skutków, co z resztą było do przewidzenia bo i Klopp testował Coutinho w pomocy i też kończyło się to katastrofami. Jedynie w reprezentacji jakoś to działa, tyle że dalej to nie jest pozycja Iniesty, bo w reprezentacji gra bardziej jako napastnik z pozycji ofensywnego pomocnika.
Więc to nie jest wina Valverde i też nie było tak, że nie próbował go przestawiać.
A po drugie, to z Cou to nigdy nie był wybitny zawodnik, nawet u Kloppa, gdzie tak jak i u nas grał na skrzydle bo w innych miejscach się nie odnajdował, prawie nigdy nie był w stanie rozegrać całego spotkania (średnio był po 70 minut na boisku) a jak pokazała przyszłość, odejście zawodnika tej klasy Liverpool w ogóle nie odczuł a nawet więcej - ożył wa momencie pozbycia się Coutinho bo już w 3 miesiące po jego transferze dostali się do ligi mistrzów a przez następne dwa sezony dominowali w Premier League czego nie potrafili zrobić przez 30 lat.
0
Czemu u nas wszystko jest na odwrót w tym sezonie? Za defensywnego Valverde atak szalał a obrona traciła bramkę przy każdym ataku, za to przy ofensywnym Setienie obrona gra świetnie a atak nie potrafi oddać celnego strzału przez 150 miunut.
5
Wymiana Arthura na Pjanica. Pytanie kto zostanie większym frajerem, Juve czy Barca
0
Suarez chodzi po boisku jakby 6 godzinę grali... Do każdej piłki startuje z gestykulacją jakby mówił "o kur*a... znowu?"
4
Suarez do wywalenia już w przerwie. To co on robi to nie jest bezużyteczność, to jest już sabotaż.
1
@NeroTFP Nie jest, a nawet początek meczu był świetny w jego wykonaniu co niestety 3 razy Suarez zmarnował.
1
Staliśmy się zakładnikami DNA. Po co tyle podań? Czemu każdy rajd kończy się stanięciem przed polem karnym? Czemu nasza taktyka nie zakłada w ogóle strzałów z dystansu i nawet jak już ktoś wykona, to jest to kompletnie nie przygotowane padło bo plan gry nie zakłada, żeby choć spróbować przygotować pole do takiego ruchu? A nawet te miliony podań to gówno, bo jest ich dużo ale absolutnie bez sensu wykonywane, bez jakiegokolwiek tempa czy wyczekania okazji... Wbiega Griezmann to podanie do boku, biegnie Alba to zamiast zaczekać z podaniem aż zbliży się do linii spalonego i podaniem cofnie obronę, to mu za plecy dają, niech się zatrzyma bo jeszcze bramkę strzelą...
1
@vangoor Nie może. Gol Benzemy jest niewytłumaczalny w świetle nowych przepisów, widać nawet na powtórkach, że piłka dotknęła ramienia tak, że podskoczył mu rękawek a nowe przepisy wykluczają jakąkolwiek możliwość dotknięcia ręką piłki w ataku.
0
@osa91 Nie zarabiają za mało. Za mało zarabiają tylko niektóre stanowiska jak np. prezydent.
Sam poseł zarabia odpowiednio w stosunku do obywateli a jeżeli chce zarabiać więcej to musi brać na siebie dodatkowe obowiązki a wtedy wychodzi już kwota solidna. Płacenie posłom więcej sensu nie ma, bo albo poseł nie ma nic do gadania i nikt go przekupić nie chce albo ma coś do gadania, zarabia więcej więc i łapówki dostanie większe.
Z drugiej strony rozpasanie posłów pensjami sprawia tylko tyle, że do polityki pchają się ludzie chcący się dorobić nic nie robiąc.
W idealnym świecie funkcja polityczna powinna być bezpłatna a polityk mieć prawo pracować - i nie jest to niemożliwe, wymaga jednak bardzo dużo od całego społeczeństwa.
1
@Coutinho007 Ale warto zwrócić uwagę, że za Valverde w tym sezonie na zmianę albo traciliśmy punkty albo robiliśmy manitę a najlepszy i najbardziej widowiskowy mecz, który niestety przegraliśmy ale nie z winy trenera to był ostatni mecz Valverde.
Za to od kiedy jest Kike może tylko z raz czy dwa miałem uczucie, ze panujemy nad sytuacją i krzywda nam się nie stanie. Jak dla mnie obaj trenerzy się nie nadają na Barcelonę, ale jakbym musiał wybrać to wybrałbym Valverde.
@Kompletny No jakoś ostatnio nie wygrał przeciwko potężnemu Realowi który zgubił punkty już w następnej kolejce po zbiciu nas 2:0.
0
@MarioVeB! Pena czeka, ale ja Pene to bym jeszcze wolał w kadrze B albo na wypożyczeniu, żeby mógł grać zamiast siedzenia na ławie, przynajmniej do czasu gdy Barca nie wróci na właściwe tory, bo z obecnym stylem gry i obecnym formatem Pucharu Króla to by zagrał ze 2 spotkania na sezon...
0
@DonMatteo901 Chyba żartujesz. Po pierwsze to są zobowiązania, ktoś musi płacić na obecnych i przyszłych emerytów, czyli na każdego kto wziął udział w systemie a to jest projekt na następne przynajmniej 40-60 lat w których ktoś musiałby płacić na ZUS samemu nie biorąc w nim udziału i musieć własnoręcznie odkładać na emeryturę i ubezpieczenie zdrowotne - bo to też element ZUS.
Po drugie, pozdrawiam jak chcesz się ubezpieczać prywatnie. W USA pracujących ludzi na to nie stać, bo dopiero od 500$ miesięcznie zaczynają się ubezpieczenia, które pozwolą ci wyleczyć złamanie nogi bez ogłaszania bankructwa a i tak ludzie unikają lekarzy i szpitali, bo jakakolwiek hospitalizacja mimo ubezpieczenia to 10 tysięcy do zapłacenia. Myślisz, że w Polsce koszt leczenia będzie cudownie niższy?
0
@Mesi12 Mogą zlikwidować wszystkich urzędników, nie spłacą nawet kosztów dobrowolnego ZUSu dla przedsiębiorców, bo to jest ponad 50 miliardów gdy tymczasem koszt administracji publicznej to właśnie koło 50 miliardów, z tym że najwięcej idzie na edukacje. Urzędnicy to około 18 miliardów co już się nie zgadza, a jak usuniesz tylko zbędnych to zostaną drobne.
A głupiego socjalu likwidować nie chce, 500+ chce podtrzymać, więc o czym mowa.
1
@FC1899Barca Inteligencja i merytoryka na najwyższym poziomie xDDDD Wczoraj na AMA na wykopie kilka osób w tym ja zadało mu konkretne pytanie, skąd weźmie pieniądze na dotrzymanie swoich obietnic, bo sam ZUS dla przedsiębiorców to powiększenie deficytu ZUS o kolejne 55 miliardów rocznie czyli koszt, którego nie pokryje nawet wywalając wszystkich urzędników w całym kraju a nigdzie nie pokazali rzeczowych analiz czy ich obietnice są w ogóle do możliwe - większości nie odpowiedział, jednej osobie udzielił odpowiedzi, że to sprawa dla ministra finansów Mentzena, który przez całą teoretyczną kadencje Bosaka nawet do sejmu się nie dostanie xD Taki właśnie ten Bosak merytoryczny, obietnice których nie potrafi obronić a Piątka Bosaka to nie jedyne obietnice jakie składa, bo jeszcze likwidacja PIT, obniżenie VAT a przy tym zakaz uchwalania budżetu z deficytem (przy jednoczesnym obniżaniu podatków xD)
8
@MESSIah16 Łyknęliście jak pelikany propagandę PiSu z 2015 roku... Relokacji miało się dokonać na bardzo małej grupie uchodźców, Polska ugadała sobie możliwość wyboru kogo przyjmiemy i plan był na przyjecie Chrześcijan z Syrii. Tymczasem za PiS przyjęliśmy rocznie ponad milion Ukraińców i prawie 200 tysięcy innych imigrantów (za PO było tylko 50 tys innych rocznie).
Co do emerytur, to była najlepsza decyzja jaką PO mogło podjąć i inteligentnym ludziom pokazuje, że PO akurat myślało przyszłościowo.
Po pierwsze, to bierzesz średnią długość życia, ta i owszem, wynosi około 73 lat na mężczyzn ale nie do końca jest to prawdą bo w średnią długość mocno zaburzają młode zgony w tym te przy porodzie. Ważna jest dalsza długość życia a tej już bliżej do 77 lat.
Po drugie, spytaj się kogokolwiek czy chce dłużej musieć pracować - niewielu się zgodzi. Spytaj się za to, ilu chce dostać emeryturę i mieć dostęp do lekarzy.
Z resztą dla mężczyzn zmiana nie duża, z 65 na 67 lat, najbardziej dotknie to kobiety które z niewiadomych nikomu przyczyn, żyją przeciętnie 10 lat dłużej a na emerytury idą w wieku 60 lat.
I czemu państwo miałoby się pytać obywateli o takie rzeczy? Jak pytać 40% idiotów, którzy dają się przekupić swoimi własnymi pieniędzmi nie myśląc o niczym poza własną dupą i to tylko tu i teraz a nie za 10 lat o zabezpieczanie przyszłości ludzi za 40 lat?
A wracając jeszcze do tego zachodu, lgbt i imigrantów, no to kolejny dowód na łykanie propagandy PiSu. Ten zgniły i niebezpieczny zachód jest szczęśliwszy i bogatszy od pięknej i bezpiecznej Polski, ludzie żyją tam dłużej a na emeryturze robią rzeczy na które nie mieli czasu pracując. Nasi emeryci idać na emerytury zaczynają wegetacje w domach i tylko na ich szczęście nasza medycyna jest tak żenująca, że pożyją tylko kilka lat, bo jakby mieli przez 20 lat żyć za 1300 zł żrąc najgorsze padliny i tylko patrząc kiedy cena chleba znowu urośnie.
0
@Naturopata Że Real już punktów nie straci.
0
@`Sin Już to wczoraj tłumaczyłem, ale wytłumaczę jeszcze raz w skrócie: susza i powódź się nie wykluczają a nawet ze sobą współpracują. Zasuszona ziemia wchłania mniej wody, za to ulewne deszcze "marnują" roczną sumę opadów z czego większość się nie wchłonie tylko spłynie do morza.
Efektem tego jest to, że doznasz powodzi i suszy jednocześnie.
0
@Pawlak1992 No właśnie nie koniecznie. Z badań psychologów kryminalnych wynika, że przestępca przy popełnianiu przestępstwa nie kieruje się możliwością kary, nie bierze kompletnie pod uwagę możliwości bycia złapanym.
I zamiast dotkliwości kary dużo lepiej działa świadomość nieuchronności, że ktoś za przestępstwo będzie bezustannie poszukiwany, nie będzie mógł spokojnie wyjść z domu, nic zrobić, nic załatwić.
1
@neutrealnykibic No i owszem, często zdarza się, że do więzienia trafia osoba niewinna i to jest bezsprzeczny błąd wymiaru sprawiedliwości.
Jednakże kwestią ustrojową jest to, że nawet człowiek skazany za niewinność przed sądem miał udowodnioną winę, jeżeli miałbyś wątpliwości co do czyjejś winy, to już skazać byś go nie mógł.
I tu by weszła logika prawa - albo skazujesz kogoś na kastrację albo nie skazujesz go w ogóle, bo jeżeli sąd nie byłby pewny czy oskarżony zasługuje na kastracje to oznaczałoby, że sąd nie jest pewny czy oskarżony jest winny a to uniemożliwia skazanie na jakąkolwiek karę.
0
@tbas Dla mnie liczą się w pierwszej kolejności wyniki a w drugiej styl.
Za Valverde bywało różnie, za Setiena nie ma ani jednego ani drugiego, więc nie łącz mnie z innymi, bo wolałbym Valverde od Setiena a najbardziej wolałbym kogoś zupełnie innego, bo ci dwaj słabo się nadają do całkowitej przebudowy drużyny.