Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@joloskyy Takie, że miała być tarcza antykryzysowa a tymczasem PiS przemycił w niej masę innych rzecz choćby zmieniających kodeks karny w sposób całkowicie nie związany z kryzysem a pracę nad rozporządzeniami karnymi prowadziła komisja finansowa. Urąga to jakimkolwiek zasadom postępowania państwowego jak i społecznego i jest cholernie niebezpieczne. Zapomniałem dodać, że ustawa antykryzysowa zaostrzyła kary za obrazę prezydenta.
0
@joloskyy Przecież tam tyle rzeczy przemycili, że prawnicy i karniści to się za głowę łapią i nawet w sejmie był o to raban który przeszedł bez echa bo się Komisja Finansowa która pracowała nad Tarczą 4.0 oburzyła, że oni jako ludzie od finansów wprowadzili zmiany dotyczące kodeksu karnego i tak od wprowadzenia Tarczy nie ma łagodnych kar w których priorytetem jest grzywna, priorytetem teraz jest więzienie, więc jeżeli popełnisz czyn zagrożony grzywną bądź więzieniem to sąd ma obowiązek w pierwszej kolejności zasądzić więzienie a jeżeli chciałby tylko grzywnę to musi to specjalnie uargumentować i obronić swoją decyzję...
0
@rado_Barca Konfederacja nie robi dobrze nie popierając nikogo.
Tak stawiając sprawę otwarcie przyznają się do partyjniactwa i przekładania swoich interesów partyjnych nad dobro narodowe, gdy sami kreują się na zbawców narodu i patriotów. Patriotów, którzy boją się zaryzykować utraty choć odrobiny elektoratu, dlatego nie poprą niewłaściwego sobie kandydata, który jednak ma szansę zablokować autorytarne rządy bezprawia rozmontowujące Polskę i które tylko w 5 lat potrafiły cofnąć nas o 15 lat rozwoju i zadłużyć kolejne pokolenia.
A stracić na tym mogą jeszcze więcej. Ich poparcie nie rośnie, w 8 miesięcy od wyborów parlamentarnych nie zyskali prawie nic (z 800 tysięcy dodatkowych ludzi którzy głosowali dziś a nie głosowali na jesieni Konfederacja zgarnęła tylko 50 tysięcy a jej ostateczny wynik był niższy niż w wyborach parlamentarnych).
Takimi akcjami pokazują niezdecydowanym i centrystom, że nie są partią współpracy, na głosy z lewicy nawet nie mają szans a PiS drugi raz błędu nie popełni i będzie ich niszczył bo mają sporo wspólnego elektoratu i na następne wybory Konfederacji może już nie być.
3
@Criss18Barca Już pomijając sam fakt, że żadnego sojuszu nie ma oprócz tego, że my im ciągniemy a oni na nas szczają.
To jak naiwnym albo głupim trzeba być, żeby woleć układy z krajem z innego kontynentu z którym nie mamy żadnych wspólnych interesów niż z sąsiadami z którymi tworzymy Unię...
0
@Europejczyk1980 Przecież to jest jawny wał Dudy, który boi się debaty.
Nieobecność w terminie debaty TVN uzasadniał brakiem czasu bo odbywa spotkanie w jakiejś miejscowości, tyle że w kalendarzu nic wpisane nie miał że gdzieś będzie.
Dziś zapowiedzieli w Polsacie wywiad z nim akurat w momencie gdy miała być debata TVNu i gdy miał ponoć spotykać się ludźmi w terenie.
Na dokładkę debata w TVP z pytaniami od publiczności odbędzie się w jakiejś wsi, w której to Duda ma największe poparcie.
0
@NeroTFP Niemal pewnej jest, że Trump przegra.
On przecież przegrał nawet wybory w których został wybrany a na jego korzyść zadziałała po prostu ordynacja wyborcza w USA, dzięki której zdobył więcej elektorskich głosów niż Clinton, mimo że zdobył mniej głosów obywateli.
Dodatkowo USA to nie Polska, tam nie rzucisz kiełbasy wyborczej obiecując pieniądze z nieba, za to masz wyborców merytorycznych i emocjonalnych, merytoryczni oceniają twój program i działania, emocjonalni kierują się wizerunkiem danej osoby.
Trump drugi raz na budowaniu muru nie zyska, za to ludziom źle kojarzą się obecne zamieszki, którym Trump jest w dużej części winien, antynaukowa postawa, śmierć tysięcy ludzi przez bagatelizowanie koronawirusa, i z tego samego powodu utrata pracy przez wiele milionów ludzi.
Agresywna polityka podziałów, brak kompetencji dyplomatycznych która nie zrobiła Ameryki Greate Again a pogłębiła marginalizacje jej znaczenia. Ludzie nie odczuli tego dobrobytu który miał Trump sprawić. Po prostu nie ma zbyt wielu argumentów, które pozwoliłby mu utrzymać tą kruchą przewagę jaką miał w poprzednich wyborach.
2
@Marsmall Przecież PiS i Konfederacja nie tylko mają wspólny elektorat ale i dużo wspólnych postulatów.
A szczególnie jak sobie spojrzysz na postulaty PiS z 2015 roku, które bardzo mocno szły w parze z tym co teraz mówi Konfederacja.
Światopogląd mają praktycznie identyczny, taki sam stosunek do LGBT, Pro-Life, kościoła, czystości narodowej Polski.
Sam Bosak i jego RN w kwestiach gospodarczych także jest PiSem, który musi udawać wolnościowca bo mu tak kazał Mentzen z Korwinem, ale przecież przed startem w wyborach mówił coś zupełnie innego i popierał interwencjonizm, centralizacje, zakaz handlu w niedzielę, socjal, ograniczanie rynku na tanią siłę roboczą z innych krajów i kilka innych.
0
@Coutinho007 Zastosowań ma sporo, ale nie ukrywajmy, nie problemem jest Griezmann a pomysł na naszą grę.
Praktycznie poza Messim NIKT w tej drużynie nie jest w stanie grać tak jak chce tego od nas nasze magiczne DNA czyli tłoczenie się 21 zawodników w okolicy pola karnego rywali i próba wciśnięcia się bez straty piłki między 11 obrońców (czego w sumie nawet Messi już powoli nie daje rady robić).
Do takiego czegoś w 2020 roku to już piłkarzy nie znajdziesz i możemy się łudzić, że ściągnięcie kolejnych piłkarzy cokolwiek zmieni, jak nie zmieniło nic do tej pory, nie ważne czy kupujemy gwiazdy po 100 milionów czy grają wychowankowie którzy całe żyie przygotowywani są do takiego grania.
Tu potrzebny jest trener z prawdziwego zdarzenia, wizjoner pokroju Guardioli który stworzy całą drużynę od podstaw i nie mówię tylko o nazwiskach ale o całym systemie gry. A tymczasem dostajemy marnego wyrobnika Setiena, który jedyne co potrafi to cofać się o dekadę i liczyć, że przez 10 lat żadna drużyna nie nauczyła się grać przeciwko nam.
0
@theOneAndOnlyKing Ale co ma dynamika akcji? Na tym wycinku, zdjęcie na dole to jest moment faulu. Messi oddawał strzał i w tym samym momencie wyłapał kopa od obrońcy który chce zablokować strzał a który nie zdążył nawet dotknąć piłki. Kontakt jest w momencie gdy piłka jeszcze nawet nie wyleciała spomiędzy piłkarzy.
I sprawa Benzemy, nie to że wygląda tylko tak było, że dotknął ramieniem.
Pokazywał dotknięcie ramieniem w trakcie VARu, na powtórkach widać że piłka ruszyła rękawek na ramieniu a nowe zasady zagrania ręką są takie, że w ataku nie można nawet włosem na ręku dotknąć piłki. Nawet jak większość piłk spadła mu na bark to jednak dotknęła ramienia i to już wyklucza tą akcję.
0
@ravpelc No i właśnie oceniasz go na podstawie odczuć a nie faktycznej gry.
Jest razem z Vidalem najaktywniejszym zawodnikiem na boisku, pracuje i pomaga w każdej sytuacji, nogi nigdy nie odstawia, gra maksymalnie zespołowo. Wykorzystuje po prostu swoje atuty jak potrafi najlepiej, tyle że my w ogóle nie korzystamy z tego.
Czemu nie narzekasz na De Jonga który też dla drużyny nic nie robi, bo tak samo jak z Griezmannem kupiliśmy świetnego zawodnika któremu potem każemy robić z dupy rzeczy sprzeczne z jego umiejętnościami?
0
@Jcob95 No ile ich było? Ile kontrowersyjnych decyzji wpłynęło w tym sezonie na naszą korzyść? Brak karnego w El Classico, spalony z Sociedad czy brak kartki dla Messiego. Pamiętasz jakieś jeszcze? Bo tych na naszą niekorzyść dodatkowo przy podwójnych standardach to ja z głowy mogę sporo wymienić.
0
@MESSIah16 Ale tak w sumie to kiedy Trzaskowski miał pokazać program? On nie miał pół roku jak reszta kandydatów tylko miesiąc od kiedy zarejestrował się jako kandydat.
0
@Kamiloza91 No nie gra, gdyby grał a nasza forma świadczyłaby o niezasługiwaniu na mistrzostwo to na finiszu ligi nie musielibyśmy się bić o każdy punkt.
0
@skakun95 Nie, nie ma ani w praktyce ani na papierze. Kandydat zostanie wybrany, jeżeli wygra Duda bo tacy jak ty nie oddali głosu przeciwko Dudzie to znaczy tylko tyle, że został prezydentem dzięki tobie, bo co prawda go nie poparłeś ale też nie przeszkodziłeś mu w tym.
To jest klucz i co byś sobie nie myślał i nie gadał to racji nie masz i nie będziesz jej mieć. Wejdziesz do statystyk nieważnych głosów, nikt nawet się nie pochyli nad tym, czy to twój protest czy po prostu trafił się wyborca zbyt głupi do postawienia krzyżyka - nikogo to nie będzie obchodziło a prezydent zostanie wybrany nawet gdyby to był jedyny wyborca jaki odda prawidłowy głos w wyborach.
2
@michaleu Ja przez długi czas nie wierzyłem, ale patrząc na całokształt tego sezonu, to zaczęły się dziać rzeczy niestworzone. Rozpisałem się o tym wczoraj, bo to nie tylko jawne kontrowersje ale całe serie malutkich pomyłek, interpretacji różnych dla Realu, różnych dla nas i różnych dla naszych przeciwników. Przykładowo jak sobie zobaczysz wczoraj, że akcja na drugą bramkę zaczęła się od ręki Firpo gdzie przyjął piłkę barkiem że już się bardziej nie dało a potem zobaczysz sytuację w której Benzema okazuje się nie mieć ramienia tylko bark i od razu łokieć, no to już tu coś śmierdzi.
Z resztą to można nazwać przypadkiem, ale czy przypadkiem można nazwać to, że w tym sezonie Real dostał kilkadziesiąt dodatkowych minut więcej gdy miał niekorzystny wynik? Nawet dziś doliczono tylko 4 minuty, gdzie było kilka przerw, zmiany zawodników i przerwa na napoje i każdy dostaje 5 minut a Real z niepewnym wynikiem tylko 4.
Tak samo śmierdzi, gdy my dostajemy 10 żółtych kartek na mecz tak jak wczoraj, gdzie Brathwait dostał karton za to, że prowadząc piłkę typ mu nadział się na łokieć gdy chwilę wcześniej Alba został po prostu skasowany łokciem i nie było żadnej kartki. Albo Umtiti dostaje karton za położenie ręki na przeciwniku gdy skakał do główki za to Fatiego można złapać i przewrócić w polu karnym i jest czysto?
Już o pamiętnym meczu z Sociedad, gdzie raz sędzia dał karnego za szarpaninę w polu karnym Busquetsa z napastnikiem by potem nie dać za ściąganie do ziemi Pique przez obrońców?
Sędziowie w Hiszpanii to żenada ale jeżeli raz na kilka lat ilość dziwnych decyzji rośnie a rezultatem tego jest utrata mistrzostwa, no to trudno obserwując to któryś raz nie zacząć na serio się zastanawiać czy czegoś na rzeczy nie ma.
A to, że my mamy słabą formę? Tak, jest to fakt niezaprzeczalny, tylko że puchar zdobywa się za punkty a nie za styl a skoro na końcówce sezonu idziemy łeb w łeb z Realem to znaczy, że i ich forma też "nie zasługuje" na mistrzostwo a jednak je zdobędą po dziwnym natłoku kontrowersji w krótkim czasie.
2
@Kamiloza91 A ja myślę tak jak Pique, Real już punktów nie zgubi.
W każdym meczu w którym miał szanse je zgubić działy się rzeczy niestworzone "całkowitym przypadkiem".
2
@skakun95 Oczywiście że nie prowadzisz. Trudno prowadzić dyskusję nie rozumiejąc tak podstawowej rzeczy jak to, że brak decyzji też jest decyzją a w wyborach nie można oddać głosu nieważnego bo nie ma opcji nie wybrania żadnego kandydata. Głos nieważny to głos zgadzający się z wyborem kogokolwiek.
5
@skakun95 Ile wy macie ludzie lat xD Wiesz co się stanie z twoim głosem nieważnym? Gówno się stanie, podadzą ją w wiadomościach może i 2 dni później nikt już o tym pamiętać nie będzie. Za to taka twoja decyzja będzie głosem na kandydata który wygra, w wyborach nie można nie podjąć decyzji.
Poza tym, jeżeli nie oganiasz, że w tych wyborach nie ma wojny PIS-PO tylko antyPIS to twoje rozumienie polityki jest zerowe.
0
Komentarz usunięty
2
Chętnie bym zobaczył tą powtórkę nie-faulu Ramosa.
0
@VenoM W życiu nie oddam głosu na człowieka, który jest biedniejszy ode mnie. Ręka by mi uschła, gdybym miał oddać władze nad krajem w ręce człowieka, który sam sobą nie potrafi zarządzić a tak wygląda większość Konfederacji. Z obecnych posłów tylko 2 osoby prowadzą biznes i zarabiają więcej niż średnia krajowa.
0
@Danny Gaucho Co chwila widzę ten tekst, że wybiera się POPIS, to teraz powiedz proszę, jaka jest alternatywa? Mnie nie reprezentuje żadne ugrupowanie działające obecnie politycznie, z całą Konfederacją i Bosakiem się nie zgadzam prawie we wszystkich punktach a w tych które mógłbym się zgodzić to im po prostu nie ufam bo nie potrafią w ogóle obronić swoich pomysłów więc wątpię choćby w próbę ich realizacji.
Hołowna dla mnie to statysta, nie potrafi nic powiedzieć na żaden temat zasłaniając się wszędzie koniecznością oceny specjalistów - i o ile takie podejście jest dobre, to do takiego podejścia trzeba samemu mieć wiedzę i własne zdanie, bo jak oceni rady specjalistów nie wiedząc o czym mówią? Poza tym braku mu wykształcenia i doświadczenia w polityce.
Biedroń z całą lewicą to socjaliści dalecy od liberalizmu, bo idą nie w wolność osoby a w tak zwaną "pozytywną dyskryminację" - nie moja bajka.
O innych kandydatach trudno się wypowiadać, bo byli tak zaangażowani w swoją kampanię, że część z nich to nawet jej nie zrobiła.
To na kogo mam zagłosować? Zostaje Trzaskowski, który też nie jest moją bajką, ale spełnia najwięcej kryteriów - zablokuje PiS, jest światowy z wpływami w międzynarodowej polityce, doświadczenie także posiada - nie ma na rynku lepszego kandydata obecnie.
I tak samo było w wyborach do sejmu, absolutny brak reprezentacji poglądów dużej części społeczeństwa, liberalni kapitaliści - najbliżej tego profilu była Nowoczesna i Gwiazdowski któremu cudowny naród nawet nie dał szansy startować w wyborach.
0
@Foro Masz 5 zmian, Umtiti od początku meczu nie prezentował kompletnie nic a raczej prezentował absolutny brak pewności w obronie (z resztą to nie pierwszy raz). Więc czyją winą jest, że Umtiti który cały mecz grał lipę zrobił i lipę przy straconej bramce? I nawet widząc, że robi lipę kończy mecz na boisku a trener nie wykorzystuje pełnej puli zmian, to tez wina gwiazdek czy jednak Setien daje dupy?
0
@VenoM Co graliśmy świetnie? Gdzie? Piłka nożna to gra polegająca tylko i wyłącznie na strzelaniu goli a taktyka obecnego trenera nawet nie przewiduje strzałów gdzie z Sevillą i Celtą łącznie oddaliśmy 5 strzałów na bramkę, za to robimy milion podań które nie przesuwają nas nawet centymetra a o takich rzeczach jak strzały z dystansu to Setien nawet nie słyszał.
I nie mów, że nie ma kadry, bo nasz kadra jest kilka poziomów wyższa niż takiej Sevilli czy Celty a jakoś nie daliśmy im rady.
Tak samo z transferami, przecież Setien miał możliwość sprowadzenia kogokolwiek to co zrobił? Kazał spieprzać wychowankowi, został z dziurą w napadzie a potem musieli na szybko ściągać jakiegoś przeciętniaka.
Z resztą jest 2020 rok, serio liczysz, że ściągnięcie kogokolwiek i kazanie mu co mecz grać to samo bo trener nie ma innej taktyki cokolwiek zmieni? Nic nie zmieni, Setien jest gorszym trenerem nawet od Valverde, bo Ernesto przynajmniej taktycznie próbował działać na piłkarzy bez motywacji i jakoś te mecze wygrywał a u Setiena? Gramy fajnie przez 40 minut, potem jest przerwa w której przeciwnik dostosowuje taktykę do naszej gry a my nie robimy nic i na drugiej połowie gramy to samo co wcześniej co zazwyczaj wygląda tak jak wygląda - nie istniejemy na boisku.
1
@Byczek9393 No zobacz, Valverde był winny za każdą porażkę, nawet w PK z Atletico, gdzie zagraliśmy świetny mecz a pogrzebała nas dekoncentracja obrońców przez 5 minut.
I akurat sytuacja z wczoraj czy z Sevillą to jak najbardziej jest wina trenera, piłkarze odpowiadają za wykonanie planu i wczoraj go wykonali tylko jak my chcemy wygrywać mecze oddając 2 strzały na bramkę? Z Sevillą oddaliśmy 3 strzały na bramkę i to już jest problem trenera, bo gramy jedną taktykę, od kiedy przyszedł jeden i ten sam schemat, miliony podań bez konkretów i tworzenia sytuacji. A kto piłkarzom każe klepać piłkę zamiast za wszelką cenę próbować strzelać?
0
@theOneAndOnlyKing No właśnie nie. Messi dostał kopa na stopę akurat w momencie oddawania strzału od obrońcy który próbował ten strzał zablokować ale nie trafił w piłkę.
Wyciąłem ci urywki, na górnym zdjęciu już jest po faulu gdy Messi zaczyna się przewracać a piłka jeszcze jest w boisku. Na niższym zdjęciu widać kontakt obrońcy ze stopą Leo, piłki nie widać bo Messi ją zasłania co chyba w 100% potwierdza, że była w boisku w momencie faulu.
https://i.imgur.com/HFC10O7.png
1
@Coutinho007 De Jong to chyba kontuzje ma, Arthur na wylocie i trener już na niego nie stawia za bardzo a gramy dwoma topornymi pomocnikami tylko właśnie to o czym mówię: trener ma kompletnie w dupie ich umiejętności i każe drwalowi bez krzty kunsztu Vidalowi grać jakby był wirtuozem, który ma za zadanie przebijać się przez kolejne zastępy obrońców przy pomocy techniki.
No i wracając do De Jonga, sam Ten Hag krytykował Setiena za ustawienie chłopaka, gdzie holender używał go na defensywnym pomocniku z zapędami ofensywnymi które musiał hamować bo czym dalej tym gorzej mu szło a Setien zrobił z niego ofensywnego pomocnika, który często musiał sam ciągnąć kontrę bo przed nim już napastników nie było.
2
@theOneAndOnlyKing Messi został kopnięty w polu karnym w momencie oddawania strzału, VAR coś sprawdzał ale kamery nawet nie pokazały co i mimo że na powtórkach widać było dokładnie, że Messi dostał kopa w stopę to sędzia po prostu uznał, że piłka opuściła boisko i bramkarza zaczyna od bramki.
Był teorię, że to spalony, ale ani boczny ani główny spalonego nie wskazali a Celta nie zaczynała od rzutu wolnego tylko od bramki.
2
@ravpelc O czym ty mówisz, przecież piłka przeszła tak, że Griezmann co by w tym murze nie robił, to by nic nie zrobił. Sam strzelec przyznał, że oni mieli rozpracowane rzuty wolne, bo my zawsze robimy to samo a mur zawsze podskakuje w całości, dlatego strzelali dołem obok muru.
Więc jak zwykle zgubiły nas niezmienne schematy a nie teraz wymyślanie, że jakby Griezmann w ułamku sekundy jeszcze w locie nogę wyciągnął na pół metra to nie byłoby bramki.
0
@Coutinho007 No i brawo, rozumiesz że nie Griezmann jest tu problemem, który prace na swoje umiejętności wykonuje dobrze, jako jedyny z ataku pomaga w obronie i z moich obserwacji wynika, że jako jedyny potrafi zebrać piłkę po długim przerzucie od bramkarza czego nie robi ani Suarez ani Messi przegrywając główki z obrońcami.
Griezmann to potrafi bo tak zawsze grał i otwiera pewne furtki, które niestety Setien chodzi i zamyka, bo u niego trzeba grać po ziemi, możliwie jak największą ilością podań.
Co do skrzydła, wczoraj grał Fatii i Braithwait zamiast Griezmanna. I teraz nie patrząc na nazwiska tylko obiektywnie na to co piłkarz robił a boisku - czy któryś z nich robił coś innego niż Griezmann robi?
Ja widziałem jak Fati parę razy próbował użyć swoich umiejętności i wchodził w drybling, Griezmann natomiast zawsze oddaje piłkę do zawodnika za nim i wbiega za linię obrony - rezultat obu tych rozwiązań zawsze jest ten sam: drużyna nie podąża za atakiem, nikt się nie przemieszcza a w przypadku Griezmanna nikt mu nie odgrywa tylko po takim podaniu piłka idzie w poprzek boiska.
Tak jakby kompletnie nie miało znaczenia kto tam gra, jest narzucony schemat i mają się go trzymać, czy to dryblujący Fati, szarżujący Braithwait czy mylący obronę Griezmann.
A kto udaje Xaviego i Iniestę? No nasz środek pomocy. Zawodnicy się zmienili a role pozostały te same, spójrz na De Jonga który z defensywnego pomocnika który może grać nawet na obronie zrobili ofensywnego pomocnika który czasem gra wyżej niż napastnicy.
Trener się zmienił a ustawienie się nie zmieniło i gramy dalej tak jakby na boisku był Xavi, Iniesta, Alves, Neymar, te same role i oczekujemy od piłkarzy o innych profilach, żeby robili to samo co tamci.