Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@neutrealnykibic
"wina musi być bezdyskusyjna."
To jest podstawowy błąd logiczny jaki można popełnić mówiąc o wymiarze sprawiedliwości.
Każda wina jest bezdyskusyjna, nie można skazać za przestępstwo, jeżeli nie ma się 100% pewności winy i nawet Komenda siedział z pewnym wyrokiem.
@Pawlak1992 patrząc na historię kar to jednak twoja teoria się nie sprawdza. W USA do dziś stosuje się karę śmierci, niegdyś stosowano ją na całym świecie - czy odstraszało to przestępców? No nie odstraszało.
0
@tbas No nie do końca. Mistrz to ten co ma najwięcej punktów na koniec sezonu, nie ma punktów za styl. My moglibyśmy grać lepiej, ale nie gramy a i tak jedziemy łeb w łeb z Realem i jeżeli tu wchodzi przepychanie jednej drużyny przez sędziów to nie jest to nasza wina. Real wczoraj nie zasłużył na wygraną a wygrali i zdobyli lidera, my za to straciliśmy z Sociedad w grudniu przez sędziego, który raz daje karne za szarpanie w polu karnym a raz nie daje.
W ten sposób działaniami pozasportowymi my straciliśmy 2 punkty a Real zyskał 2/3 punkty a to tylko 2 wybrane spotkania.
0
@Kacper1432 Tyle, że czemu nie zawsze to tak działa? Nie rozdrapując zeszłych lat, to faul na Messim co go w polu karnym gość po prostu złapał a na końcu jeszcze sprzedał kopa? A ściągnięcie z bara De Jonga w polu karny Atletico w PK? A anulowanie bramki Messiego za dotknięcie piłki tą samą częścią ciała co dziś Benzema legalnie zagrał? Beznemie bark się zaczyna w łokciu czy Messiemu ramie na szyi?
Nie pamiętam już z kim graliśmy w większości ale takich sytuacji w tym sezonie było ogrom, gdzie my byliśmy zupełnie na innym poziomie traktowania przez sędziów.
My zgarniamy żółte kartki za praktycznie wszystko. Jesteśmy najmniej faulującą drużyną w lidze z jednym z najwyższych stosunków fauli do kartek, mając ten współczynnik na poziomie jednej kartyki co 4 faule gdy taki Real dostaje kartkę na każde 7 fauli, nawet Getafe ma lepsze statystyki (mają 30 kartek więcej mając na koncie 300 fauli więcej).
Bardzo dziwne rzeczy się dzieją w tym sezonie.
0
@kacpros Tak, ze wszystkiego się zawsze da wybronić, szczególnie w Hiszpanii.
Całkowity przypadek w tym, że to Real zyskuje najwięcej (i to nie trochę a dużo więcej) dodatkowych minut gdy ma niekorzystny wynik - to całkowity przypadek.
To, że Casemiro w każdym meczu popełnia faul na kartkę i praktycznie nigdy jej nie dostaje (77 fauli, najwięcej w lidze a przy tym tylko 10 kartek, gdzie taki Pique ma 12 kartek przy 28 faulach) - też przypadek, zdarza się.
I teraz też absolutnym przypadkiem jest, że w jednym meczu - akurat tym który Real musiał wygrać - pojawiają się aż 3 kontrowersje na korzyść Realu.
I jeżeli o nich mowa, mówisz że Benzema ewidentny bark, ja patrze na powtórki i owszem, barku dotknęła ale i ramienia a to już oznacza anulowanie gola niezależnie od okoliczności. I jak ten ewidentny bark odniesiesz do faktu, że Benzema podczas sprawdzania VARu pokazywał do kogoś czym dotknął piłki i nie był to bark? I czemu na spowolnieniu widać jak jakaś nieznana siła szarpnęła mu końcówką rękawka dokładnie tak, jakby dostał w nią piłką? Przypomnę ci zasady, że nawet jeżeli odbił piłkę barkiem a ta odskakując lekko musnęła ramię to gol jest nieuznany.
I kwestia zasłonięcia bramkarza. Mówisz o VAR, to pokaż ten VAR. VAR najgłupszą sprawę bada kilkanaście sekund a tu decyzja była natychmiastowa. I reakcja bramkarza, Courtuis ani przez chwilę nie wygląda jakby coś mu zasłaniało piłkę, nie widać na powtórkach żeby się gdzieś wychylał i rozglądał nerwowo, wzrok miał skupiony akurat w miejscu w którym piłka była (choć nie wiedział że tam jest) i akurat w momencie strzału zareagował zupełnie tak jakby ją widział. Czy Kurtuła ma tak niesamowity instynkt i dar, że nie widząc piłki wie kiedy i gdzie zostanie kopnięta?
0
@EsteBlanco
"wydaje się, że piłkarz na pozycji spalonej był na linii piłka - bramkarz"
Słowo klucz - wydaje się. Ocena tego co widzi piłkarz patrząc przez pryzmat kamery która zniekształca obraz a do tego jest umieszczona w kilka metrów dalej i pod zupełnie innym kątem niż oczy bramkarza - tak nie ocenisz czy ktoś coś widział czy nie widział.
Za to ocenić możesz to wnioskując po zachowaniu człowieka i tu na powtórkach widać, że gdy napastnik zaczął zbierać się do strzału, to Kurtuła zaczął zbierać się do interwencji, bez żadnego opóźnienia, napastnik podnosi nogę, Courtuis podskakuje do rzucenia się - tak wygląda człowiek, który czegoś nie widzi?
A warto też zwrócić uwagę, że tak dyskusyjna sytuacja nie została sprawdzona VARem. Zawsze trwa to kilkadziesiąt sekund a nawet ponad minutę jak sędzia słucha radia, tutaj gol i od razu anulacja bez analizy.
Druga sprawa, karny i gol Benzemy są dyskusyjne a oglądając powtórki łatwiej uznać, że są nieprawidłowe niż doszukiwać się prawidłowości.
W przypadku karnego widać było że próbuje mu wsadzić tam nogę ale nic się nie zmienia, Vinicius robi jeszcze kroki, oddaje strzał w swoim stylu a następnie kładzie się na ziemi. I nie jest to pierwszy raz, kilka minut wcześniej taki sam rajd także bez kontaktu zakończył na ziemi chwilę po straceniu piłki.
W przypadku Benzemy widać na powtórkach i nawet sam Benzema później pokazał czym dotknął, że piłka nie odbiła się tylko od barku ale dotknęła też ramienia a nowe przepisy jasno mówią, że w ataku nie ma miejsca do żadnej interpretacji, jest jakiekolwiek dotknięcie, jest gwizdek. My w ten sposób przegraliśmy z Atletico w PK, Messiemu piłka otarła się niemal w identycznym miejscu co u Benzemy i gol został anulowany.
2
@jeyx77x No, bo obecny klimat nie sprawia że jest dobrze. Susza i powódź się nie wykluczają w żadnym stopniu.
Trzeba zrozumieć, że w latach z suszą i w latach bez suszy (już praktycznie nieobecnych) ilość wody w kraju jest właściwie niezmienna (przynajmniej na razie), problemem jest rozkład opadów. Nasz ekosystem potrzebuje małych ale częstych opadów za to rzadkie ale obfite ulewy są szkodliwe.
Ziemia ma stałe limity wody jaką może wchłonąć, susza wbrew logice zmniejsza ten limit bo spieczona i uschnięta gleba nie wchłonie tyle co odpowiednio nawilżona więc wielka ulewa zamiast się wchłonąć to spłynie w większości do rzek tworząc powodzie i podtopienia.
W ten sposób możesz mieć suszę i powodzie w jednym momencie.
5
@ElmaXeen Błąd logiczny. Uważasz, że Liverpool miał trudniej bo ma wielkie nazwy w lidze, te wielkie nazwy pokazały już co znaczą w tym sezonie w porównaniu z innymi ligami, bo ostatnią szansę ma jedynie City. I warto wspomnieć, że ten Liverpool, który gniecie wszystkich w Anglii dwa razy nie dał rady Atletico które w tym sezonie bliżej ma do 11. miejsce niż do 2.
0
@norbi77 1. Nie mega tylko całkowicie. Na powtórkach widać, że on po tym arcy brutalnym faulu był w stanie normalnie nogę postawić, oddać strzał a potem jeszcze fikuśnie się przewrócić. Gdyby doszło do kontaktu to w tym pędzie piłki by już nie kopnął a na spowolnieniu widać nawet, że on tą nogą poruszył omijając nogę "faulującego" więc z największym prawdopodobieństwem oni nawet się nie dotknęli.
2. Jak ocenić i to bez VAR, że absorbował bramkarza? Jak ocenić bez patrzenia z jego oczu czy widział czy nie widział piłki? Bo wykorzystanie tego przepisu akurat teraz zostało użyte a ile pada goli gdzie ktoś jest na spalonym a strzela ktoś sprzed linii? Wtedy taka osoba nie absorbuje bramkarza?
A wystarczy odpalić powtórkę i zobaczyć kiedy Courtuis reaguje na strzał, i na powtórce widać, że zaczął interwencje akurat w momencie gdy strzelec zaczął składać się do strzału. Więc tak nie widział piłki, że widział momentu kopnięcia piłki? Gdyby w ogóle nie zareagował, albo rzucił się z opóźnieniem ale tak nie było.
3. A ja na powtórkach widzę przewinienie. Nowe zasady mówią, że jeżeli w ataku piłkarz dotknie piłki ręką to jest ręka bez żadnej interpretacji. Nawet jeżeli tylko muśnie i nie ma to wpływu na jej tor lotu czy cokolwiek. U Benzemy tak właśnie było i widać to na powtórce, że piłka nie tylko dotknęła barku ale też ramienia i tu bezdyskusyjnie już powinno być gwizdane. Tak anulowali nam gola bodajże z Atletico, gdzie odbita od nogi Messiego piłka leciała do góry i musnęła go o ramie. Widać nie każdy tak interpretuje zasadę nieinterpretowania zagrania ręką w ataku.
0
@Coutinho007 Absolutnie nie. Poszkodowany jest każdy kto na tym stracił, straciło Sociedad i Barca. Tu nie mówimy o walorach sportowych, więc nie wiem po co wznosisz naszą formę do tego zagadnienia? Analogicznie, jakby Real cały sezon był w każdym meczu przepychany, to można by powiedzieć, że wystarczyło nie przegrać żadnego meczu i strzelić więcej bramek? Przewały sędziowskie to temat poza sportowy, my moglibyśmy grać najgorsze gówno na świecie, nic to w ocenie sytuacji nie zmienia.
0
@Coutinho007 Barcelona nie prezentował się dobrze w tym sezonie.
Tyle że to nie zmienia faktu, że Real przezentował się tak samo gównianie a nas wyprzedził nie swoją grą a gwizdkiem sędziego. Nasza słaba forma nie usprawiedliwia drukowania wyników.
0
@LuisSalvano Jak dla mnie - oczywiście, mogliśmy grać lepiej i by nie trzeba było się zastanawiać, z drugiej Real grał tak samo źle jak Barca a idąc łeb w łeb na końcówce sezonu sytuacji na boisku nie zmieniają zawodnicy tylko sędziowie i to już jest powód do narzekań.
0
@Mr8lack Ten przepis jest kapkę bezsensowny jeżeli chodzi o zasłanianie, bo jak ustalić, czy zasłaniał czy nie? Bo bramkarz tak powiedział? Czy sędzia widział z oczu bramkarza i wie, że nie widział? W meczu Ajaxu z Realem też było podobnie, sędzia VAR (Marciniak bodajże) uznał, że bramkarz nie widział strzelca, tyle że nikt z Realu pretensji o cokolwiek nie miał i sam bramkarz nie wiedział, że ktoś mu cokolwiek zasłaniał.
A bardziej obrzydliwe jest, że w tak uznaniowej formie tutaj cudowny arbiter nawet na VAR nie spojrzał, po prostu widział zawodnika na spalonym (który nie bierze udziału w akcji) i gwizdnął, nie zastanawiając się, czy cokolwiek ten zawodnik spowodował.
Z resztą takich sytuacji jest masa, w przepisie oprócz zasłaniania jest też przeszkadzanie a czy nie przeszkadza, jak do piłki wyskakuje ktoś na spalonym ale trafia ktoś inny legalnie? Bramkarz nie wie czy spalony jest czy nie ma i każdy wbiegający pod jego bramkę jest potencjalnym strzelcem co przeszkadza a jakoś do tej pory za takie wbieganie spalonych nie gwizdano.
1
@Alcazar Utrata tytułu przez sędziowanie.
0
3 razy przewały usprawiedliwione, bo Barcy gdzieś kiedyś ktoś spalonego nie odgwizdał.
3
Warto zapamiętać, tu kontaktu nie ma
A obecnie kontakt był.
8
Bo to jest stagnacja i marazm. Taktyka skrajnej nudy i to wina trenera. Mieliśmy Valverde, bywało różnie ale najczęściej skutecznie, przyszedł Setien i oprócz mizerii na boisku nie ma też skuteczności, bo i jak ma być, skoro przez 95 minut wielka Barca stworzyła 1 klarowaną sytuację? Setien za trenera to jak próba cofnięcia się w czasie o 10 lat gdy inni poszli do przodu a do tego zamiast wizjonera Guardioli wzięliśmy prostego wyrobnika, który za bardzo pomysłu nie ma oprócz miliona podań i posiadania.
Patrząc na to jak gramy to nawet wygrane nie cieszą a ja jestem bardziej za tym, że kryzys był zanim Valverde przyszedł, nie rozwiązał go ale potrafił podtrzymać poziom na ile się dało. Setien tego nie potrafi i dalej spadamy, gdzie jedyną szansą na tytuł to liczenie, że Real będzie jeszcze gorszy.
Można powiedzieć, że nie mamy zawodników i to wina zarządu, ale umówmy się, Valverde jak przyszedł to też miał rozwaloną drużynę bez skrzydłowych ale do mistrzostwa bez przegranej doszedł tym co miał. Setien nawet nie próbuje, nie mamy skrzydeł a próbujemy grać tak jakbyśmy mieli. A ja się śmiałem z Zidana, że kazał wrzucać na Ronaldo nawet jak ten już od dawana był we Włoszech.
0
I tyle było z tytułu.
0
Puig to nie ma pojęcia co robić we własnym polu karnym.
2
Co Suarez robi na boisku? Dlaczego Braithwaite został uznany najgorszym piłkarzem na boisku, skoro on coś próbował a Suarez ma problem żeby celnie podać na 4 metry?
0
I co, teraz 3 zmiany w 90 minucie? A na Valverde było narzekanie.
0
@messi564 Nie mów tego na głos, bo zaraz się pojawią fanatycy i cie zjadą
0
@El dominatore Zbieranie żółtych kartek
0
@Majsteer Wy to macie już nasrane pod kopułą i palą się styki gdy tylko widzicie coś nie wychwalającego Messiego xD
Nie, całkowicie by wystarczyło, żeby nie pchał się na siłę w drybling.
0
@amanter Co się zaczyna? Nie kwestionuje Messiego, ale też nie udaje że wszystko jest świetnie, gdy coś ewidentnie jest nie tak.
1
Ja to mam wrażenie, że Messi obecnie bardziej wadzi niż pomaga. Gdzieś myślami jest jakby nieobecny, za wszelką cenę próbuje wchodzić w dryblingi a na końcu w głupi sposób gubi piłkę. Coś z nim jest nie tak i pytanie czy to kwestia przestoju, braku koncentracji czy często przytaczane w tym sezonie problemy mięśniowe? Jakiś taki nieswój ostatnio.
0
@TheMefju Na pewno o to chodzi, skoro Sevilla w najwyższej lidze rozgrywek spędziła 75 sezonów.
1
@Oskar00 Dla Barcelony też.
8
@mekston To może ich kosztować sporo przy takim natłoku spotkań i żadne przygotowanie fizyczne nie pomoże na granie co 3 dni w hiszpańskim, letnim upale.
Z resztą ja bym w tym czytał też niepewność Zidana co do składu. Jak zobaczył że ten wystawiony zadziałał to bał się go ruszyć.
2
@Barca1992 Jak dla mnie Trzaskowski. Może nie było to wybitne, ale wyszedł obronną ręką z debaty która była nastawiona głównie przeciwko niemu.
Pytania były praktycznie kalką spotu wyborczego Dudy przeciwko Trzaskowskiemu a TVP zniżyło się nawet do tak podłej formy manipulacji jak to, że Trzaskowski przez połowę debaty mówił do złej kamery przez co wyglądał na dziwnie nieobecnego.
Ale nawet sam Bosak zauważył, że Trzaskowski dobrze przetrwał ataki.
0
@Bykunn Nie zrozumiałeś. Bezsensowne, bo praktycznie żadna z nich nie była sytuacją w której powinni faulować na żółtą kartkę.