0

@tbas niby jakość kosztuje, ale szczerze? Chińskie czy nawet już afrykańskie odpowiedniki super niemieckich komponentów już nie różnią się aż tak jakością jak to było kiedyś. Świat poszedł do przodu i teraz płacenie za najwyższą jakość to najnormalniej w świecie bardzo często przepłacanie. Koncerny OEM budżetowych samochodów sprowadzają części czy to z Azji czy z Afryki tam inwestując i budując fabryki i to nie znaczy, że jakość jest na dużo gorszym poziomie za to koszt to znacząca różnica.

0

Beka, że po losowaniu był płacz kibiców białych, że ustawione, że City znowu z Realem. Tymczasem Celtic znacznie bardziej się postawił i to z nimi problem mógłby mieć Real, a nie z takimi kalekami z City xd

2

Słabizna, to mają być koszulki na otwarcie nowego Camp Nou? Ehh :/

3

Szkoda, obrońca zamiast szybko wybić na roznego to się zbiera tyle czasu na mocny zamach gdy jest na 2m a bramka pusta bezsensu...

0

@Popitek12 Memcen 11/10, Zandberg -1,5/10 i piękny Rafałek 69/10 if you know what I mean hehe ;>

3

To już wiemy dlaczego madrycioki chcą do Serie A, ta liga to jest tzw kindergarden

3

Szkoda ze Celtic znowu jest tak nieskuteczny. Można powiedzieć że to już trzecia seta zmarnowana. W pierwszym meczu było podobnie, mieli bardzo dobre sytuacje i nie wykorzystali. Szkoda, byłoby więcej emocji.

0

@Azazel_Pazuzu a kur dlaczego? XD jeśli to jest prawda to dyscyplinarka i zakaz wykonywania zawodu plus proces sądowy. To jest cyrk kręcić lody z podmiotem w jednej robocie, a w drugiej robocie być sędzią w rozgrywkach, w których uczestniczy ten sam podmiot.

0

@Azazel_Pazuzu o czym Ty piszesz? Przecież jest artykuł że wszczeto postępowanie nie ze względu na sędziowanie, ale na wykrycie konfliktu interesów.

1

@F3DO ta tylko Marciniak widzi to od razu na żywo i to co on sam często podkreśla reaguje szybko i zdecydowanie. Po hiszp sędziach widać, że mają pełne gacie, są niezdecydowani i niekonsekwentni. Raz dadzą kartkę, a raz nie. Do tego posiłkuja się varem, bo w czasie rzeczywistym nie są w stanie dostrzec przewinienia co tylko potęguje dyskusje, bo dostajemy mnóstwo powtórek które można różnie interpretować.

1

@Mitch_Atleta @Ptasior @OskP nie no dobra wiadomo że on jest tragiczny. Obczajcie sobie mój wpis i same duże litery to zrozumiecie. Tak, wiem, ale ze mnie śmieszek hehe

Sorki za prowo z tym baitem, ale chciałem sprawdzić ile osób i jak bardzo się oburzy, bo w trakcie meczu przwijaly mi się wielokrotnie komentarze typu "weźcie skończcie z tym Leao w Barcy", a tymczasem nikt nic nie pisał o tym, że chciałoby go tutaj, więc nie czaje po co takie wpisy. Myślę, że wszyscy jesteśmy tego samego zdania, że to kasztan jest i w dodatku z przerośniętym ego.

0

@OskP wiesz co sam sobie od lat tak powtarzałem, a ostatecznie nie miało to nigdy znaczenia bo i tak psim swędem przechodzili dalej, więc nie. Wolę żeby odpadali z wyścigu o trofea tak szybko jak to możliwe :)

0

plusem odpadniecia milanu powinno Być to że cena za leao nie pójdzie w górę, A wręcz powinna spaść i może udałoby się go wyciągnąć w dobrych pieniądzach. I druga sprawa to przy Tak fatalnie grającym milanie sam leao będzie chciał opuścić mediolan, ale chętnych po niego pewnie będzie wielu.

1

To byłby wymarzony scenariusz na jutrzejszy hit LM. Najpierw jedno żółtko za pretensje i dyskusje, a drugie za nur w polu karnym (wiadomo dla kogo) i City wracające w końcówce :)

7

Tylko w Hiszpani takie jaja :) sędziowie to celebryci i biznesmeni zarabiający na samym sędziowaniu kilkukrotnie więcej niż sędziowie innych topowych lig. To jest chore. I abstrahując już od jego sędziowania w ostatnim meczu to nie ma się co dziwić. To jest nieetyczne kręcić lody z podmiotem w jednej pracy, a w drugiej pracy wpływać na wyniki tego samego podmiotu lub jego bezpośredniej konkurencji. Do wywalenia ze związku plus oczywiście postępowanie sądowe.

9

Marciniak klasa. Wyobrażacie sobie w tym meczu jakiegoś hiszpańskiego parodyste? Idę o zakład że Hernandez by nawet 1 żółtej nie miał

29

Szybko został naprostowany przez władze klubowe. Inni piłkarze oraz Ancelotti też zapewne mają wytyczne co mówić, bo aż nie chce mi się wierzyć że tak nisko upadł trener z taką klasą jaką zawsze miał Carlo. Żałosny klub

0

@Rupert_Haubica przecież mnóstwo komentarzy się tu przewinęło, że wczoraj najgorszy na boisku był Raphinha, a zaraz obok niego Yamal. Lewandowski również zagral słabo i na całą trójkę spadła krytyka.

6

@Messibestplayerintheworld nawet przegrany tego meczu jest w stanie trzeźwo patrzeć i otwarcie stwierdzić, że sędziowanie było prawidłowe. Kwik jedynie słychać z obory madryciokow. Żenujące.

5

Wy się śmiejecie, ale gdyby nie Var to Real bilby już rekord 10 pucharów LM z rzędu. To jest skandal, że wszedł Var i nagle nie są uznawane im bramki w finałach z pozycji spalonych czy po zagraniach ręką.

0

@Matt_i1992 ja tej sytuacji z Live nie widziałem, ale no wierzę na słowo że był karny, bo pominac należy fakt czy zawodnik ma szansę dojść do piłki czy nie to w ogóle nie jest istotne w momencie gdy jest faul, a tutaj był. Kwestia dojścia do piłki to jedynie okoliczność, która dodatkowo powinna wpłynąć na arbitra

1

@adi7adi8 to prawda dlatego sam też bym był daleki od tego żeby go podyktować.

@ShawnC co z tego że wybił jak raz, że Olmo robi to pierwszy, a następnie bramkarz z całym impetem trafia zarówno w jego nogi jak i już traconą wcześniej przez Olmo piłkę. To jest ostre wejście wslizgiem i ewidentny faul, a nie wybicie piłki xd

2

@Foro o fucck rzeczywiście :D jakoś zlaly mi się literki i przeczytałem włosy, dzięki za uwagę

0

@Pedri16Future tak, co by nie mowic to kontrowersja i sędzia miał dużo podstaw żeby gwizdać 11stke w tej sytuacji (Olmo pierwszy przy pilce, niebezpieczne wejście wslizgiem, ścina obie nogi co powoduje upadek Olmo i ten nie może dalej uczestniczyć w akcji).

Zmierzam tylko do tego że były kontrowersje które mogły być również rozstrzygnie te na naszą korzyść, a madrycioki wyją jakby to było jawne drukowanie xd

2

@Zoker . Nie jestem ekspertem powołuje się tylko na materiały które obejrzałem i źródła jakie są w nich przytaczane. W tym przypadku są to przepisy gry fifa rozdział 12.

I luzik, mogłeś nie obejrzeć dokładnie i nie zauważyć, że najpierw to Olmo trafia w piłkę. To również jest okoliczność przemawiająca za Olmo. Ja również z początku byłem zdania że karny tutaj byłby raczej naciągany, ale im więcej poczytałem i posłuchałem wypowiedzi innych dziennikarzy/sędziów zagranicznych to tym bardziej skłaniam się ku temu że 11stka tutaj spokojnie mogła być odgwizdana.

0

@Witekk10 a używałeś jakiś past wcześniej lub innych produktów typu puder lub żel? Osobiście polecam wypróbować Lockhart anti gravity. Najlepszy produkt do modelowania wlasow jaki miałem, ale oczysisice zależy od tego jaki masz typ włosa i długość, bo u każdego inny produkt będzie inaczej działać.

3

Odnośnie analizy Tomka Cwiakaly i sytuacji kontrowersyjnych:

-karny na Inigo: zgoda 100% karny
-karny dla Rayo przy faulu Cubarsiego: nie zgadzam się, ewidentne penaldo za słaby i zbyt krótki kontakt
-karny na Raphinhi: zgadzam się z tym, że kontrowersja i mógł być, ale osobiście bym nie dał
- karny dla Rayo przy sytuacji z Fortem: zgadzam się brak karnego, zbyt słaby kontakt bardziej zwykła przepychanka i ciągnięcie za koszulkę jakich wiele w trakcie roznych.
-karny na Olmo: zgoda, sytuacja klarowna i oczywisty faul chociaż impet był mały i tym mógł sugerować się sędzia nie dając 11stki.
- anulowana bramka Rayo przez spalonego: zgoda 100% sytuacja bez dyskusji

1

@lucca87 no oczywiście, że tak. Poza tym jeszcze komentarze w stylu, że atak nie był z tyłu. No dziwne żeby bramkarz miał atakować napastnika wslizgiem od tyłu :D a nawet jeśli, to w sytuacji kiedy mówimy o bramkarzu i wslizgu z przodu to on jest podwójnie napietnowany, bo wlansie ma przegląd pola i świadomość tego co robi i jak duże bierze na siebie ryzyko gdy nie trafi. Kolejna rzecz jest taka, że wslizg to ostateczność w polu karnym. Czy to bramkarz czy zawodnik z pola to musi mieć pewność że wslizg uda się w 100% inaczej najprawdopodobniej dojdzie do faulu i rzutu karnego. To jest niebezpieczne wejście i tak też skończyło się w tej sytuacji. Niebezpieczne wejście w nogi Olmo, które po prostu go skosiło i uniemozliwilo mu dojście do piłki, która sam sobie tracił chcąc ominąć bramkarza.

Mnie to przeraża jak ludzie są w stanie nie oglądać dokładnie powtórek i nie widzieć tego kto jest pierwszy przy pilce, a następnie wypisywać takie farmazony nie zapoznajac się wcześniej nawet z przepisami i opiniami sędziów. Powielanie takich głupot działa tylko na naszą szkodę.

2

@Zoker co? XD przecież nawet w poście masz klip video.

Ewidentny faul i powtarzam ja jestem zwolennikiem twardszej gry, więc być może karnego bym nie dał, ale jest tu przekroczenie przepisów na kilku płaszczyznach które wymieniłem wyżej i ostatecznie doszło do faulu, więc to sytuacja kontrowersyjna z dość dużym wskazaniem na rzut karny.

1

@esem91 kontrowersyjna sytuacja i ja osobiście karnego bym nie dał, ale gdyby sędzia go dał to również zgodnie z przepisami byłaby to prawidłowa decyzja. Natomiast patrząc na to co wypisują powyżej ludzie w komentarzach to widać gołym okiem jak nikt nie zna przepisu i interpretuje sobie sytuacje wg swoje widzimisie. I dziwota, że później cały internet kipi xD

Podsumowując. Według przepisów w takiej sytuacji kontakt z piłką bramkarza jest nieistotny gdyż pierwszy przy piłce był Olmo to raz, dwa bramkarz jest ustawiony frontem i wychodząc poza 5m wchodząc wslizgiem na nabiegajacego rywala bierze sam na siebie ryzyko, że jeśli go staranuje to może być karny. Wejście następuje w nogi Olmo przewracając go przez co on nie może brać dalszego udziału w akcji. To są wszystkie podstawy do karnego. W tych okolicznościach należy jeszcze brać impet czyli stworzenie zagrożenia przez atakujacego bramkarza no i tutaj jedynie w mojej ocenie nie był on na tyle mocny żeby dać karnego, ale to tylko jeden z czynników i wcale sędzia nie musiał się nim sugerować.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?