2

Przepis to przepis, niemniej uważam że jest on beznadziejny. Dlaczego gdy bramkarz ruszy się z lini to w przypadku gdy obroni karny jest powtarzany i strzelec ma okazję się poprawić, a w sytuacji Alvareza przy strzelonym przez niego golu nie mogło być powtórki tylko z miejsca został anulowany? Rozumiem gdyby przestrzelił lub bramkarz obronił wtedy nie powtarzamy, bo sam zepsułeś. Czy nie jest tak samo w przypadku bramkarza gdy ten przekroczy linie i nie obroni to zalicza się bramkę strzelcowi?

1

@JimMorrisonFCB ufoo no :D kolezcy pewnie go zaciupali w innym miejscu i tyle :P motyw tu nie został przytoczony, ale pewno jakiś był, bo człowiek sam z siebie nie rozpływa się w powietrzu

1

@sendesara dobry komentarz też ktoś napisał odnośnie Messiego. Laporta go pogonił, a później z grupy nie wyszliśmy. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego jakie takie gwiazdy generują przychody i ile daje gra w takiej LM. Aktualnie to są przychody rzędu przynajmniej 70mln euro dla nas za sezon.

1

@kuz ogólnie się zgadzam, ale w tym wypadku litości. Ledwo co urodziła ich drugie dziecko. I nawet jeśli w związku mieli kryzys chwilowy to otwarcie się o tym rozmawia, a nie w ciągu kilku najbliższych miesięcy daje dupy na boku mając rodzinę. Jeśli chlop się wyprowadził to znaczy, że cała sytuacja go zaskoczyła i to, że się dogadali to nie znaczy też, że między nimi było źle tylko on sam chce zachować twarz i nie robi histerii w mediach co byłoby tylko pozywka dla dziennikarzy.

0

@Arden po pierwsze kto powiedział, że dziecko jest z mamą, a po drugie jakie to ma znaczenie? On może dzieci zostawić ze sobą, a mając tyle kasy to nawet jak sam nie ogarnia to nie problem wspomóc się opiekunką.

@Barcanajlepszyteam moim zdaniem to bzdury i jakieś stare stereotypowe myślenie. Mam dwóch znajomych, którzy rozwodzą się z żonami i dzieci zostawiają pod własną opieka, a swoich babom pokazali drzwi. To nie te czasy gdzie facet ma dwie lewe ręce i nie potrafi się zająć dziećmi. Tym bardziej jak kobieta zdradza to ma dużo mniejsze pole manewru i praw do czegokolwiek.

0

@Arden coś to się nie klei, zdradzała go i zamiast wykopać ją z domu to sam wyniósł się do hotelu? Dziwny temat

2

Ajj przyszły crack reprezentacji Hiszpani prawie z brameczka ;>

0

Poza tym, że niektórzy patrzą tylko na czubek własnego nosa to weźcie pod uwagę, że z racji że to bliska osoba, która pracuje na codzień z piłkarzami i siedzi z nimi na ławce to na pewno odbiło się to na samych piłkarzach. Przecież większość z nich musiało to ruszyć i zapewne nikt nie miał najmniejszej ochoty grać. Myślicie ze to nie odbiloby się na wyniku nawet gdyby grali? Najprawdopodobniej i tak byśmy przegrali. To tragedia ludzka i trzeba paru dni żałoby.

0

@pt9 yup. Z tymi USA to uważajmy z takimi porównania, bo równie dobrze moglibyśmy porównywać Azje czy państwa wyspiarskie co nie ma najmniejszego sensu. Powinniśmy odnosić się do Europy, innych krajów lub nawet innych miast w Polsce, bo często na własnym podwórku te ceny są bardzo różne.

0

@pt9 każdego stać na coś innego. Ja chodzę do Barbera za 80zl i mam 1h godzinę też jestem "dopieszczony" i jakoś da się nie kasować 120-150 :P oczywisice kto sobie skasuje więcej i dalej ma klientów to spoko dla niego. Można powiedzieć, że zaradny i zarobi zdecydowanie więcej. Ja nie o tyle mam problem do tych barberow, bo tam jestem raz na 2-4 tygodnie, ale do cen w knajpach gdzie często serwowane jest kiepskiej jakości jedzenie za krocie. A odnosnie konkurencji to nie zawsze tak działa. Niestety cierpią średnie i małe miasta gdzie konkurencja jest nieduża i przez to następują zmowa cenowa i sztuczne zawyzanie cen. Mało kto ma ochotę jeździć do barbera/restauracji do innego miasta.

1

@7black4 z tymi 400 to kolega się machnął w kalkulacji, ale stawka godzinowa i finalna suma się zgadza.

150-200tys wkładu na interes barbera przy czym już wliczony został koszt najmu lokalu i miesięczny koszt eksploatacji narzędzi? XD sorry może nie jestem świadom, ale wyjaśnij mi proszę czego nie wzięliśmy pod uwagę, a kosztuje 150-200k :)

Nie no nie przesadzajmy serio. Stawka 120zl lub więcej za 30min strzyżenia włosów jest odklejona i to czyste zdzierstwo. Przestańmy w końcu na każdym kroku zgrywać ekspertów od ekonomi i bronić każdego jednego przedsiębiorce, który robi sobie ohydna marże.

0

@Janas11224 @ferdas_rawa fajna kalkulacja dość rzetelna, ale piszesz ze przyjmujesz stawki korzystne dla barbera? No tu bym dyskutował, bo moim zdaniem liczysz na jego korzyść. Zakładasz 15-10% urlopu, w którym kraju jest taki wymiar urlopu w stosunku do pracy? W Polsce przysługuje 26 dni co daje 7%. Odnośnie emerytury to on odprowadza już te skladki jako przedsiębiorca (tak głodowa emerytura, ale tu również większość ludzi w naszym kraju taka ma), a mimo to dodatkowo odliczasz od wynagrodzenia 25% podczas gdy na UoP jest to około 19%. Nie powiem, ale luksusowa emeryturka z takim założeniem. A no i nie tyle emerytura co kapitał pod inwestowanie na przyszłość, więc realnie nawet nie będąc asem inwestycji gdyby taka kwotę miesięcznie odkładać na głupiej lokacie to z tych 25% robi się po latach znacznie znacznie więcej :)

Reasumując jeśli odliczysz same urlopy to na rękę zostanie około 16 000 takiemu barberowi, a gdybys dodał już nawet te zawyżone 20% (co jak mówię nikt normalny na UoP nie może takiej kwoty miesięcznie na inwestycje przeznaczyć) to zostanie finalnie 13 000zł. Pytasz czy to dużo? Odpowiadam zdecydowanie tak, mały odsetek ludzi w Polsce zarabia takie pieniądze, a tym bardziej z założenia fryzjer jest to prosty fach. No, ale jasne dla przedsiębiorców jest to śmieszny pieniądz, więc od nich masz poklask za ten komentarz :)

A no i zaczęło się wszystko od tego że wielu ludzi uważa że stawka 120zl za 30min strzyżenia to dużo, więc gdyby ta usługa kosztowała 30-40% mnie to pewnie nikt by się nie czepiał uznając to za uczciwa stawkę, no ale wtedy biedny przedsiębiorczy fryzjer nie zarobi już 13k miesięcznie plus bonus inwestycyjny, ale marne 8-9k plus kapitał inwestycyjny, no ale to kto by w Polsce pomyślał zarabiać takie psie pieniądze, bo przecież nie w dalszym ciągu ponad 70% Polaków, co nie? I zmierzając do meritum. Tak, nawet przy niższych, bardziej konkurencyjnych stawkach taki barber zarboilby wystarczajaco dobrze jak za usługę jaka świadczy i tak właśnie często to wygląda za granicą gdzie konkurencja jest wyższa, a ludzie szanują swoje pieniądze przez co przedsiębiorcy zmuszeni są do bardziej realnych i uczciwych stawek. I wiesz co? Dalej prowadzą te biznesy i są zadowoleni, bo dalej się to opłaca :)

0

@fotohobby tak, lekarze służba zdrowia i medycyna estetyczna jest u nas tańsza niż na zachodzie. Mimo wszystko porównywaliśmy usługi do zarobków i wskazywalismy, że często wiele usług czy gastronomia jest u nas na tym samym poziomie co na zachodzie, a tam jednak koszty prowadzenia działalności są wyższe i zarobki również.

12

@Fizzy Womack słabo, ja za swoje nagłośnienie do mojej sali kinowej dałem 150 tyś

4

@VegetaPolska wygląda to nieźle na papierze. Wrzuć fotko później jak wyszło na Tobie.

2

@escarabajo nie uważam się za wielce oswieconego :P a co możemy zrobić? Przestać korzystać z usług i towarów, za które przepłacamy. Przestać żyć ponad stan. Przestać żyć pod kurek. Przestać żyć na pokaz. Czytałem jakiś czas temu dane jak Polacy wypadają na tle Europy jeśli chodzi o kredyty i życie pod zastaw. My od wielu lat bierzemy kredyty pod kurek, wyrwalismy się spod komuny, jesteśmy podatni na social media i większość ludzi myśli że ich stać na wszyskto, a w rzeczywistości żyją na kredyt. I to nie musi być kredyt na nieruchomość. Polacy zadluzaja się nawet na tanie produkty. Świetny polski produkt "PayPo" no kto by pomyślał że to polskie jest i szyte na miarę na nasze potrzeby co nie? Nie stać Cię na zakup butów? Weź na krache i zapłać za miesiąc :D konumcjonizm pełną parą, brawo Polacy xD nie muszę dodawać że żabka nawet wprowadza, albo już wprowadziło paypo czyli nawet jak Cię nie stać na paczkę fajek to weź, zapłacisz za miesiąc :)

Ja osobiście przestałem chodzić w miejsca gdzie wiem, że jestem okradany i zdzierany z pieniędzy. W moim mieście miałem kiedyś ulubiona knajpę na rynku, w której bywałem co tydzień w okresie letnim, ale odkąd liczą sobie 75zl za marnej jakości burgera i 110zl za żeberka to od tego czasu nie zamowilem już tam tych pozycji ani razu. Pozwalam sobie na takie rzeczy w innych miejscach i nie doplacam do interesu złodziejom. Gdyby każdy tak robił to uważam, że szybko zawinęli by manatki lub byli zmuszeni do obniżenia marzy i cen, ale po co mają to robić skoro i tak mają full obłożenie? Nic tylko jeszcze podnosić te ceny :) za Barbera place aktualnie 80zl, a usługa trwa godzinę i uważam że to dobra cena i jakość równie gdyż szukałem długo takiego który by mi odpowiadał. Oczywisice znam też takich barberow którzy tną za 120-150zl pytanie skąd taka różnica w cenie, hmm? :) produkty jakich używa mój barber plus szkolenia i certyfikaty jakie posiada są na tym samym lub bardzo często na wyższym poziomie niż Ci którzy kasuja niemal 2x więcej :)

11

@Janas11224 no i masz odpowiedź w komentarzach powyżej :D typowi Polacy eksperci i obrońcy przedsiębiorców xD właśnie stąd takie ceny, bo większość ludzi w naszym kraju uważa, że te ceny są normalne. Większość w życiu nie wyjechała poza granice miejskie własnej pipidowy tylko mądrzy się przed ekranem, tymczasem w Niemczech krajach Belenuxu czy nawet w Skandynawi ceny za usługi nie odbiegają od tych naszych polskich. Jaka różnica? Nas Polaków STAĆ, żeby przepłacać. Ja dla przykładu mogę Ci podać jak u mnie w mieście średniej wielkości dyma lokalnych ludzi sfera gastronomiczna. Zmowa cenowa normalnie nigdzie w mieście nie zjesz burgera z frytkami za mniej niż 50zl, a zazwyczaj to około 60-70. Kebaby średnio po 40zl i to z przydroznej budy byle jakiej jakości. Tymczasem bywam w Krakowie lub Warszawie i co? Zajebistego burgera zjem za 30-40, a i Kebaba za 25-30 i to nie z przydroznej budy, ale normalnie w centrum miasta w lokalu ze stolikami gdzie czynsz musi być wysoki. Ale skomentuj coś w socialach na temat tego że ludzi w rodzinnym mieście dają się ruchac to Cię normalnie zjedzą w komentarzach, bo jak śmiesz cisnac po własnym podwórku :)

Bywam też często za granicą. Jeśli chodzi o Gastro byłem ostatnio w Holandii w świetnej ekskluzywnej restauracji położonej nad jeziorem przy Eindhoven. Zamowilem krem z homara, steka z warzywami do tego dwa piwka i w przeliczeniu na złotówki zapłaciłem 120zl. Pokaz mnie gdzie w Polsce zjem coś takiego w takiej cenie :) mam też znajomego Barbera który wyjechał do Londynu. Wcześniej obcinelem się u niego w Polsce, a on sam robił certyfikaty w Belgi, Londynie no gość jest dobry ogólnie. Jaka ma stawkę w Londynie? 20 funtów czyli w przeliczeniu podobnie jak w Polsce tylko chyba nie muszę dodawać jakie koszty są w Londynie, a jakie u nas? :)

No ale tak biedny przedsiębiorca nawet od budy z kebaba czy 1 os jdg fryzjer u nas po roku kupuje własne mieszkanie i sportowy samochód, ale wszyskto jest przecież ok. Nie, nie jest. To my jako społeczeństwo dajemy się ruchac i nawet jak widać w komentarzach powyżej to lubimy to :)

2

@LukaszFan tak czy siak rezerwowy bramkarz będzie potrzebny, więc dlaczego nie zostawić obu i niech rywalizują? W między czasie rozglądać się za kimś nowym mlodszym

1

@LOPEZ16 a po co ten przytyk do Peni? :P Alisson miał wczoraj więcej parad niż praktycznie każdy bramkarz w ostatnim półroczu. Takiego występu dawno nikt nie widział. Paryż powinien wczoraj zwycięzcy i to przewaga 2 lub 3 bramek.

@LeoMessiiBarcaPepa fakt, aż przypominają się nasze mecze czy to z Celticiem, czy Chelsea lub Interem. Zabawny fakt, że poza tym że Alisson wczoraj świetnie bronił to mieli jednak sporo szczęścia przy milimetrowym spalonym Kvary przy golu oraz sędzia również pomógł anglikom. Spokojnie mógł w 1 połowie pokazać czerwona dla Konate.

2

@July_6_BcN no to przykra sprawa, może to się odbić na jego formie

3

Pena by wpuścił dzisiaj ze 3 lekko.

Wojtula bohaterem.

0

Co by nie mowic aktualnie to nasza najlepsza możliwa wyjściowa 11stka. Szkoda, że Casado obniżył loty, bo powinien być on w miejscu De Jonga, ale cóż jest jak jest. VeB!

3

@gumaz jest to chore, ale co innego robić? Wiesz, kiedyś było tak że zarobki były kilkukrotnie niższe i ludzie chcąc kupić mieszkanie za 200k również musieli zapożyczyć sie na dobre 500k co oznaczało dla nich na tamten moment po tamtej pensji tyranie do końca życia, ale teraz są zadowoleni i część z nich już pewnie dawno spłaciła ten kredyt ;)

6

@barcafan1789 co mamy myśleć. Z jednej strony przepis naciągany, a z drugiej albo się tego trzymać, albo nie. I nawet nie chodzi mi o Real, ale ogólnie. Różne standardy i interpretacje sędziowskie są irytujące. Zaorać, zastąpić sztuczna inteligencja i tyle. Ta nie robiłaby wyjątków.

7

@jacobFCB real był na tyle mądry że zamroził sobie mecz i przestał grać od 70min mając bezpieczne 2-1. My mając 4-2 tego nie zrobiliśmy tylko dalej niepotrzebnie graliśmy otwartą piłkę.

3

@esem91 chodzi o punkt o europejskich przywodcach? Ten polecasz? Litości, albo mówimy o konkretach, albo spier***ac. JD jak baba, zarzucić temat, wysnuć jakieś niestworzone historie, jakieś ogólniki i niech każdy się domyśla o co i o kogo chodzi. Co to ma na celu? Co najwyżej destabilizacje w Europie, bo tak się sieje ferment i to jest ten punkt warty podkreślenia?

1

@Aragorn33 zgadzam się. Dodam do tego, że jak nie będą budować i sprzedawać to już całkiem mogą zawijać manatki i zamykać interes. Oczywiście to nonsens. W dalszym ciągu byłyby budowane z tym, że po innych kosztach i również dalej sprzedawane z tym, że z inną marżą. Przecież nagle ludzie nie pozamykaliby swoich interesów i firm i nagle świat by się nie skończył xD

1

@ProMILs dlaczego podatek katastralny ma się skończyć TYLKO podwyżka cen? Bzdura, to są jedynie Twoje domysły. W Polsce jest prawie 2mln pustostanow trzymanych tylko pod stopę zwrotu i niewynajmowanych. Równie dobrze wprowadzenie tego podatku mogłoby obniżyć ceny najmu gdyż nagle te osoby które posiadają mnóstwo mieszkań z którymi nic nie robią byłyby zmuszone do ich odsprzedania lub wynajmu co zwiekszyloby konkurencję i mogło spowodować obniżenie zarówno cen nieruchomości jak i najmu. Aktualna sytuacja jest patologiczna i TYLKO to ona sama napędza efektem kuli śnieżnej niekończącą się spirale, w której to bogaci bogaca się jeszcze bardziej, a Co biedniejsi co raz rzadziej dochodzą do sytuacji w której mogą kupić własne mieszkanie. Ten stan rzeczy jest aktualnie od wielu lat w Polsce i nie dzieje się nic tylko problem się pogłębia, ale oczywisice tym bogatym oraz elicie która ma w tym kraju głos to zdecydowanie na rękę, więc będą głosić właśnie tylko argumenty kontra temu podatkowi :)

2

@Ryoumen podatek katastralny to debilizm? A czy Ty wiesz co to oznacza, że zaczynasz rzucać takimi hasłami jak debilizm? :D

@michal26 podatek katastralny już dawno powinien funkcjonować i stwierdzam to z całym przekonaniem, mimo iż moje poglądy gospodarcze są zdecydowanie bardziej prawicowe. W Polsce problem mieszkalnictwa jest w największej mierze spowodowany ich dostępnością. Tymczasem bodajże już prawie 2mln mieszkań stoją jako pustostany, trzymane jako inwestycje bogatych ludzi. To niestety nakręciło problem i od blisko 20 lat efektem kuli śnieżnej się potęguje. Niestety, ale z racji braku takiego podatku jest to obecnie najłatwiejsza forma inwestycji z bardzo dobra stopa zwrotu i praktycznie zerowym nakładałem i znajomością rynku. Innymi słowy każdy jeden matoł może kupić nieruchomość i latami się nią nie interesować, a ta i tak przyniesie mu zysk. Dlatego stało się to najczęstszą praktyka w naszym kraju. Nieruchomość nie powinna być inwestycja, każdy zasługuje na dach nad głową. Taki podatek oczywiście, że znacznie ulatwilby sprawę zmuszając ludzi którzy posiadają np 5+ mieszkań w Polsce do sprzedaży ich i zwolnienia ich na rynek co w dużej mierze zaspokoiloby popyt i obniżyło znacząco ceny.

3

@ArcziArtt to jaki problem podać mu adres? Wyślij jakiś w Suwałkach i przykozacz jeszcze, że czekasz jak taki cwaniak z niego i niech jedzie pół Polski dureń :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?