1

@Safrani nie rozumiem jaki był zamysł tego pomysłu? Nawet na obrzeżach dużych miast jest przecież tak, że do szkoły najbliższej jest dość daleko i trzeba dojeżdżać kilka km, ale to głównie tam ludzie się budują gdyż działek budowlanych w samych miastach często już nie ma dostępnych lub są absurdalnie drogie.

6

Przez to że graliśmy wczoraj czyli poniedziałek to kompletnie zapomniałem, że dzisiaj już kolejne mecze i rewanż w LM, najs :D

2

@Arden Memcen bo był wczoraj na meczu Barcy

12

Trener Rayo Vallecano: "Umyśliliśmy plan, aby powstrzymać Pedriego... Cóż, próbowaliśmy. Przeanalizowaliśmy, jak gra, jak podaje piłkę. Ale NIC”.

„Cieszy mnie, że on otrzymuje ciągłość. Wie jak bronić, wie jak atakować... To RADOŚĆ patrzeć, jak gra”.

0

@Szmulek jak juz rozpisujesz kontrowersje to trzeba by wymienić wszystkie, a nie wybiorcze które Ci się podobają. Jest jeszcze sytuacja z Fortem, Olmo czy Yamalem. Ja bym pewnie nigdzie karnego nie dał, ale wg przepisów największy potencjał na karnego miała Sytuacja z Olmo>Fort>Yamal

0

@Eto'o9 R10 byłaby na to szansa gdyby samo City nie podarowało im 2 bramek w końcówce, a tak cóż, liczę tylko na to że mecz będzie ciekawy i nie będzie to spacerek, ale chociaż będą musieli wybiegać to zwycięstwo

1

@wawrzyn1 yup. Swoją drogą ja wiem, że na AI musimy patrzeć jeszcze z przymrużeniem oka, bo sam chatgpt często się myli. Natomiast pomyślałem teraz, że ciekawe mogłoby być prowadzenie może nawet na naszym forum właśnie takich analiz przez AI dla wszystkich kontrowersyjnych sytuacji. To mogłoby być ciekawe i dostarczyć nam sporo wiedzy, bo jednak AI powołuje się typowo na przepisy :)

2

Analiza sytuacji z Olmo dokonana przez chatgpt na podstawie video.

PS. To już nie tylko sędziego opłacamy, ale sztuczna inteligencję również :>


"W tej sytuacji, mimo że bramkarz najpierw trafia w piłkę, jego dalszy kontakt z przeciwnikiem jest nieunikniony i powoduje jego upadek. Kluczowe aspekty:

1. Bramkarz nabiega wślizgiem z naprzeciwka → oznacza to, że ma pełną widoczność i świadomość ryzyka kontaktu z rywalem.


2. Po odbiciu piłki jego wślizg powoduje wejście w obie nogi przeciwnika → oznacza to, że siła i dynamika jego ruchu są na tyle duże, że dochodzi do faulu.


3. Skutek: upadek przeciwnika → sugeruje, że kontakt był na tyle istotny, iż wpłynął na możliwość dalszej gry rywala.


Czy to jest rzut karny?

Tak, w tej sytuacji rzut karny powinien zostać podyktowany, ponieważ:

Nawet jeśli bramkarz najpierw dotknął piłki, to jego dalszy ruch był niekontrolowany i doprowadził do wyraźnego przewinienia.

Zasady gry jasno mówią, że trafienie w piłkę nie wyklucza faulu, jeśli dalszy kontakt jest niebezpieczny lub powoduje upadek przeciwnika."


8

Kurde nie pamiętam kto, ale kilka godzin przed meczem ktoś pisał, że najważniejsze 3 pkt i jak dla niego to może być 1:0 po karnym to madryciokom pójdzie w pięty i będzie to jeszcze lepiej smakować :D

0

@Kitek1640 nie będzie skoro nigdy ją to nie interesowało to znaczy że nie lubi tego sportu i tyle. Zakładam że Ty również nie jesteś miłośnikiem wszystkich sportów drużynowych i pytanie zacząłbys być gdyby np Twoja druga połówka oglądała namiętnie piłkę ręczną?

Druga sprawa, nie ma co nikogo na siłę przekonywać.

Ciesz się jeśli masz święty spokój i nie truje Ci za uchem że oglądasz, bo wielu facetów nawet w spokoju meczu nie może obejrzeć.

22

Madrycioki płaczą ze karny dla Rayo powinien być jak Cubarsi ciągnął chłopa mówiąc że to ta sama sytuacja jak z Inigo. No nie, gość z rayo lekko przytrzymywany był i jak tylko poczuł kontakt to penaldo robił straszne, pokazywali z 10 powtórek w studiu eleven i wszyscy zgodni że nie powinno być tam karnego.

Zauważyli ze jak już to kontrowersje gdy Fort ciągnął za koszulkę napastnika czy sytuację z Olmo lub Yamalem. Moim zdaniem w żadnej z tych sytuacji nie powinno być karnego, więc bardzo dobra praca sędziego.

16

Zamiast komunikaty wysyłać to może zaczeliby w końcu robić porządki, bo tak fatalnych sędziów jak w Laliga to nie ma nigdzie indziej. To nie przystoi w topowej lidze świata. Duże zmiany są potrzebne, niech się uczą z innych lig.

0

@ViscaelBarca2007 no okej, ale mówimy o dzisiejszym meczu. Czy pudło Raphinhi sam na sam gdzie mógł odgrywać na pustą do Lewego to co jak nie setka? Gdy w końcówce wychodziliśmy Yamal, Pedri na bramkarza, a Ferran podaje w piętę Pedriego i psuje sytuację 3vs1 to co jak nie setka? Nie będę wymieniać pozostałych akcji, bo zmarnowaliśmy dobre 10 sytuacji bramkowych. Kryminał.

2

Słyszeliście ten huk na stadionie po gwizdku?

To podobno dupska madryciokow pekaly

0

Prosimy się o stratę punktów. Kolejny mecz z fatalna skutecznością. Raphinhe to wywieźć na taczkach za to co teraz zrobił.

0

Sprzedac Yamala póki coś wart

0

Nie dostaliśmy pełnych powtórek, ale podobno we wcześniejszej fazie tej akcji przy przerzucie na lewej stronie był spalony.

Podobno, ale druga kwestia to blokowanie Inigo przez gościa który był na spalonym co uniemozliwilo interwencję w obronie.

2

Gosc się poślizgnął sam, przewracając przy tym Gaviego, a sędzie faul Gaviego gwizdze. AHA

0

Hahahaha madrycioki w ryk! xD

0

Haha te dzieciaki są czasami takie pocieszne. Młody, który idzie z Yamalem wpatrzony w swojego idola, widać w oczach spełnienie marzeń i wielka dziecięca ekscytacje. Fajny obrazek :)

1

@MirusAmisz niech przedłużają jeśli jednocześnie Lewy zejdzie ze swojej pensji to dobry deal. Po drugie jego forma jest na prawdę dobra w większości sezonu, jego nastawienie to gwarancja ciągłego profesjonalizmu. Jego prowadzenie się i styl życia może dać mu spokojnie kolejny sezon na wysokim poziomie, więc o ten jeden rok przedłużać umowę to żadne ryzyko. Pamiętać też trzeba, że obecnie rynek 9tek jest strasznie wybrakowany, brakuje takiego profilu zawodnika na rynku, a nawet jak już jest to jest to najdroższa pozycja do obsadzenia, a w naszej sytuacji finansowej to no coz. Ciężko o lepsza opcje.

0

@Damian11 raz, że spóźnienie na odprawę to nie jest głupie spóźnienie, bo w tym momencie trener często może tłumaczyć założenia taktyczne na ten mecz, a dwa nie jest powiedziane ze tak się stanie przecież. Do tej pory o tych karach słyszymy tylko w kontekście meczów ze słabszymi rywalami gdzie istnieje możliwość rotacji.

2

Ja szanuje podejście Flicka. Młodzi starają się o swoją szansę, przychodzą przed czasem i należy się okazja tym bardziej takiemu Fortowi, który daje z siebie dużo. Jednocześnie takie spóźnienia muszą być w jakiś sposób karane i myślę że to adekwatna kara. Nie było Cie na odprawie meczowej to sorry, ale nie będę powtarzał założeń na ten mecz. Przy okazji taka rotacja na teoretycznie słabszego rywala gdy gramy u siebie może wyjść na dobre, bo posadzimy nasyconego regularnie grającego gościa, który na tle takiego rywala mógłby nie zachować koncentracji, a damy przed własną publika szanse komuś kto będzie robił wszystko żeby swoją szansę wykorzystac.

VeB i po 3pkt!

5

@esem91 ja też. Ogólnie jestem tolerancyjna osobą. Jeśli urodził się w Polsce, wychował się w naszych tradycjach, żyje zgodnie z naszymi zasadami to dlaczego nie nazywać go Polakiem? Bo ma inny kolor skóry? Czy sam sobie wybierał ojca/matkę?

Inna sprawa to uchodźcy, którzy często są po prostu dzikusami i nie respektują zasad życia w naszym kraju i nawet nie próbują się do nich stosować tylko robią syf i narzucają swoje racje. Tych deportowac od razu gdzie ich miejsce.

1

@Xpert77 nie ma się co wstydzić, bo raz że nie głosowałeś na Hołownia tylko na zgrupowanie 2025, a dwa patrząc na resztę parti to uważam że PL2025 to serio całkiem dobry wybór, bo jednak to jakaś alternatywa dla PO nie będąca skrajna odklejka lewicowa czy prawicowa.

0

Może ktoś z Was był w ostatnim czasie w Zakopanem i ma do polecenia jakiś spoko nocleg?

Potrzebuje czegoś na 2 noce najlepiej z parkingiem na auto, a celem wyjazdu jest trekking za dnia, a wieczorem chill knajpy lub termy. Pytanie czy przy takim planie wyjazdu jest sens brać coś w centrum zakopca czy może lepiej szukać w pobliskich miejscowościach? Może bezpośrednio w hotelu z termami jest spoko czy niewarto przepłacać?

3

@fart ancelotti to taka ciepła klucha, miły wujek, który za wszystko będzie chwalić swoje dzieciaki nawet jak te mu się do ryja zesrają. Niestety, ale takimi zachowaniami i wypowiedziami nie daje dobrego przykładu i później mamy efekt w postaci takich wybryków jego podopiecznych w czasie meczu.

1

@norbi77 zazwyczaj lubię go słuchać niezależnie od tego czy chwali Real czy nie, bo z reguły są to spoko materiały, ale tym dzisiejszym poczułem się mocno zażenowany.

5

Część z Was na pewno się ze mną nie zgodzi, ale w walkowanym temacie czerwonej kartki Belingham to gdyby jakikolwiek nasz zawodnik powiedział cokolwiek niecenzuralnego w strone sędziego to byłbym pierwszy, który by mówił że kartka zasłużona i pokornie posypalbym głowę popiołem. Co więcej dla przykładu to na miejscu trenera nie wiem czy bym jeszcze ekstra jednego meczu na ławce nie dowalil młodemu żeby nauczyć go kultury i dać do zrozumienia ze nie ma miejsca na takie zachowania które osłabiają zespół. Dyskutować z sedzią może tylko kapitan i to na kulturalnym poziomie i koniec. A cała ta afera i wysrywy tych białych rycerzykow świadczą tylko o tym jakie to są ameby umysłowe.

0

@koziar tak tak my chcemy się dowartościować xD piękna analiza psychologiczna kibiców, rozłożyłes to na łopatki brawo Ty.

A teraz proszę skończ już wypisywać te dyrdymały. Poprosiłem żebyś przytoczył konkretny przykład, źródło jak chcesz dyskutować, a zamiast tego sam rzucasz jakimiś populizmami, piszac niewiadomo o czym. Także tyle by było, pogadali. Miłej niedzieli i bez odbioru. Pozdrawiam :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?