0

@kuz dzięki :) :D

1

@IronSanHybrid jedyna rzecz o której jak człowiek pomyśli to nie boli dupa. W kontekście tego ile TVP dostaje kasy. No i Ranczo ale Ranczo już nie leci xD

2

Już po 1 dawce. Któryś z chłopaków tu pisał, że idzie na MTP w Poznaniu się szczepić. Mam jedną radę - nie jedz autem albo jedz ale zaparkuj gdzieś dalej. Nie spodziewałam się, że może być tylu chętnych :D Pfizerek wszedł jak w masełko.

5

Sidney chyba wiele razy przed programem otwierał wino ze swoją dziewczyną...

1

@IronSanHybrid no wiem, wiem, że tak masz. W sumie to urocze :D

4

@IronSanHybrid co sobie za pamiętnik zrobił z La Rambli to szok.


XD

5

Tak jak Agnieszki gra (te mecze co oglądałam) mnie nudziła, tak na mecze Igi czekam i oglądam wszystkie. Bardzo podoba mi się to jak nasza młoda tenisistka gra.

1

@John_Doe raz powstałam i od razu zaliczyłam glebę na 48h. :(

2

@patry295 nie czuję. xD już nie przesadzajmy. @Abominacja nie musisz się bać, nie czuje się przez kolegów traktowana przedmiotowo a żarty o cyckach bywają zabawne. :D

24

Jutro mam 1 dawkę pfizera. Jak mnie zmiecie z planszy, to wiedzcie, że nigdy Was nie lubiłam. :*

0

@Bykunn @Ghotti dlatego taśma mi się nie widzi, a właśnie taka lampa ewentualnie. ^^

0

@Tuc tak trzymaj!

0

Używa ktoś z Was podświetlenia do telewizora? Takie dokładane ambilight? :D najprościej byłoby kupić taśmę ledową i ją przykleić za tv ale nie do końca przemawia za mną ten pomysł. Używa ktoś może lampy Philips hue? https://iluve.com/1605195330?utm_content=feedink-a4d2f0d23dcc84ce983ff9157f8b7f88-8823954462&utm_source=feedink&utm_source=1ceneo&utm_medium=cpc

Coś takiego mam na myśli. :D

14

@PatrychoO najlepsze i tak jest to. ,,Jestem dumny z bycia Polakiem" - jak tak można, nie masz wpływu na to gdzie się urodziłeś Ty ksenofobie!1!1!1!
,Jestem dumny z bycia gejem" - no spoko, wywieszamy flagę i robimy tęczowy miesiąc. :D

0

@puyol_presidend5 hahahahah :D
@pluszek niemniej, tak czy siak była niepełnoletnia :D

0

@Colon Colon, co Wy tam palicie?

4

Ciekawostka.

Agnieszka Jaskółka czyli filmowa Angela z ,,Psów" w momencie premiery filmu miała 14 lat. Czyli powiedzmy, że w czasie grania w filmie miała niecałe 14, może 13. Każdy wie jaką rolę zagrała ta dziewczyna. Dziś by to nie przeszło. :D

2

@Colon nie chce mi się z Tobą gadać.

2

Na Kino Polska zaczęły się właśnie ,,Psy". :D

1

@DonAndrzejos memory five. Siara i wszystko jasne.

2

@macio_944 w sumie nawet się nie łudziłam, że będzie w tym roku. Ja czekam na Horizona i Dying Light w tym roku. God of War jakoś sama z siebie założyłam, że pewnie przyszły rok i przynajmniej się nie zawiodłam :D

1

@John_Doe nie widziałam tego, dzięki xD hahahaha

2

@aldewir i odcinek ,,List z Nigerii" Miodowych Lat, a Artura Barcisia skazać na dożywocie bo przebrał się za czarnego.

7

https://m.youtube.com/watch?time_continue=380&v=48HlbllPFyQ&feature=emb_title

Wielkim echem odbiło się to przedstawienie dla dzieci w przedszkolu opublikowane na YT. Cytat z artykułu opisującego to ,,haniebne" przedstawienie:

,,Część występujących w przedstawieniu osób ma ubrane peruki afro oraz pomalowane na czarno twarze, tzw. blackface. Ten sposób pokazywania osób czarnoskórych wywodzi się z końca wieku XIX i odwołuje się bezpośrednio do istniejących w tamtym czasie krzywdzących stereotypów. Obecnie jest on uznawany za przykład rasistowskiego zachowania.

Malowanie twarzy to jednak nie wszystko, chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się ono największym problemem tej "sztuki". Przedstawienie jest pełne krzywdzących stereotypów, poczynając od zawłaszczenia kultury (prezentacja tańca plemiennego), przez wygląd (podział na "białych" i "czarnych"), aż do obraźliwego tekstu piosenki, który zawiera w sobie kolonizacyjne wyobrażenie społeczności afrykańskich, jako tzw. zacofanego i ciemnego ludu.

Serio? Wielkie poruszenie bo ktoś recytował murzynka Bambo a potem tańczył do piosenek przebrany za czarnoskórego? XD gdzie w tym przedstawieniu było coś rasistowskiego, nie mam pojęcia. Niektórzy to już serio na łeb poupadali. Murzynek Bambo, którego sami uczyli się w przedszkolu nagle stał się rasistowski, ciasto murzynek to też pewnie ciasto skrajnych rasistów. Jak w takim razie przedstawić czarnoskórego mieszkańca Afryki? Skoro oni w większości są zacofani i żyją w zupełnie innym świecie? Serio wmawianie ludziom, że żyją oni na takim samym poziomie jak my jest w porządku? Są INNI począwszy od zwyczajów, koloru skóry, wychowania, wiedzy i tego jak żyją czy komuś się to podoba czy nie. Nie gorsi, po prostu inni. Niektórzy na to słowo widocznie są uczuleni. A samo ,,blackface", użyte w przedstawieniu dla dzieci by pokazać różnice między ludźmi jest naprawdę tak rasistowskie, że głowa boli.

Edit: https://www.huba.news/newsy/news-kontrowersyjne-przedstawienie-w-przedszkolu-stereotypy-i-ras,nId,5272202

Link do artykułu na który się powołałam, może ktoś chce rzucić okiem.

0

@Dembouz1899 Messi i Busi.

4

@BarcaInfo jestem za.

4

@AV0CAD0 darmowy gorący posiłek dla wszystkich dzieci... Kto za to zapłaci? XD

3

@DaPidejpi że nie ma minusowych herbów.

0

@tomek8756 w sumie zaśmiane. XD

3

@pawelfcb22 mój też wylądował w szpitalu pod tlenem 2 tygodnie. Uszy do góry, na pewno będzie dobrze. :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?