0

@Awtameok_Klana
Kompletnie nie rozumiesz pojęć ubermensch. untermensch, lebensraum, które definiowały działania Niemców.
Przeczytaj sobie najpierw:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Untermensch

Do pewnego czasu Polska miała poprawne stosunki z Niemcami, bo Niemcy były jeszcze słabe.
Ale kiedy zaczeły anektować Austrię, Czechosłowację bez reakzji ZAchodu poczuły się nietykalne
Stąd Gdańsk, autostrada i linia kolejowa.
Musisz być bardzo naiwny, jeśli piszesz o współpracy z Niemcami u progu lat 40.
Chyba, że masz na myśli związek Pan-Niewolnik.
Bo tak nasza narodowość była przez nich postrzegana.

1

@MesQueUnClub_87
"Czyli to co nas Polaków powinno zabić u Anglików jest standardową dawką witaminy D."
Wiedzy nigdy za wiele:



polecam ten kanał

0

@WiernyKatalonii
Rok temu po 3 zimowych miesiącach z ApoD3 4000 (ale brałem 3-4x na tydzień) zrobiłem test i miałem 43 ng/ml, więc spokojnie wystarcza

0

@Awtameok_Klana
Tylko widzisz. Francja nie była wcześniej 3-krotnie rozbierana przez swoich sąsiadów, a Polska tak.
Więc jakby Polska dobrowolnie oddawała Niemcom swoje tereny, a resztę zabrałby ZSRR, to nikt by po nas nie płakał.
Dla nazistów Słowianie to byli podludzie, to dlatego Polacy lądowali w obozach, a Francuzi byli traktowani zupełnie inaczej.
Trochę co brakuje kontekstu, a może po prostu wiedzy o tym, jak wówczas wyglądał świat

0

@Awtameok_Klana
"Ale byśmy mieli niezniszczony kraj jak Francja"
Skąd wiesz, że mielibyśmy kraj?

" Na terenie Ukrainy żyje (około)
połowa ludności z roku 2010. Rozumiesz problem?"
Czyli mieli o niego nie walczyć, tylko stać się ruskim satelitą?
Ty z Konfederacji jesteś ?

4

Gdzie jest TVReal ???

1

@Awtameok_Klana
"Eee tam daj spokój z tą opowieścią.

Nie ma nic haniebnego w pokoju."

No oczywiście, w 1939 też by nie było.
Tylko najpierw nie mielibyśmy Gdańska i kawałka ziemi pod niemiecką autostradą.
Potem pewnie reszty Śląska. Potem może Wiekopolski, a potem stalibyśmy się kolejną Austrią i Czechosłowacją...
Z Ukrainą jest bardzo podobnie

1

@Kgorecki2500
Naprawdę Dmowski napisał "Niema" ?

1

Miszczowie z Konfederacji:
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,30409210,przemyslaw-wipler-tlumaczy-wpadke-konfederacji-legislatorzy.html#do_t=61&do_g=16&do_s=D&do_w=52&do_v=993&do_st=RS&do_sid=1442&do_a=1442&s=BoxBizImg7&do_upid=993_ti&do_utid=30409210&do_uvid=1700065586838

Ale co się dziwić, przecież, jak się przeglądnęło kandydatów na posłów z list Konfy z miejsc poniżej 4, to można było dostać zajadów ze śmiechu.

0

@Kazragore
"Tu z kwietnia o paliwie"
Żeby podpierać się ruską agencją informacyjną :)

"daję się Bloomberg pisał że coś 70% środków przekazanych Ukrainie zostało rozkradzione to o czym my mówimy."
A chętnie przeczytam. Dasz linka ?

1

@lucas/catalan
"Pewnie jak Duda tak by się ubierał to byś mówił że dziad ale Zełeński to Zełeński xd"

Jeśli Polska prowadziłaby wojnę, a Duda tak się ubrał, to bym złego słowa nie powiedział.
Przykre, że tak prostych spraw nie rozumiesz

0

@Saviola88 "Podpowiem Ci tylko że w ostatnim roku przypadków zgonów okołoporodowych było mniej niż choćby kilka lat temu ;)"

Nic dziwnego - za rządów pis-u doczekaliśmy tak dramatycznie małej ilości narodzin, że i zgonó okołoporodowych jest mniej

1

Jak Lewy strzelał z półwoleja (w bramkarza), to po prawej miał nieobstawionego Araujo, który tylko rozłożył ręce po akcji.
Więc też bez winy nie jest
Jest gwiazdą, jest 19 lat starszym zawodnikiem, powinien trochę inaczej podejść do zachowania 16-latka

1

Po przerwie reprezentacyjnej Rayo na wyjeździe, potem Atletico i Girona.
Przy naszej obecjej formie świetlana przyszłość :)

2

@Masp Wczoraj się urodziłeś ?
Wystarczy absorbować obronę.
Nie pamiętasz spalonego Ferrana ?

0

@brudziana Od dawna ? Mecz RSSS nie był dawno :)

8

Czasem się zastanawiam, czy Romeu gra z nami, czy jest tajnym agentem Girony...

2

Czy tylko za zauważam,, że niektórzy nasi piłkarze wyglądają, jakby ledwo stali na nogach - lekki kontakt fizyczny i leżą/notują stratę ?

I ten geniusz taktyczny Xaviego - wystawia Araujo na prawą obronę, jak na dziewiątce Alaves biega taki potwór, jak Samu...
Bo Viniciusa to chyba Alaves nie ma, prawda ?

1

Na chwilę obecną blisko ideału. Możliwe zmiany: Yamal-->Raphinha, Lewy--->Ferran.
No i Balde za Cancelo, jeśli ten zagra na lewej.
Najważniejsze - Pedri od pierwszej, mam nadzieję, że wróci dominacja w środku pola i progresywne podania w pole karne

0

@michal26 A on dzisiaj odszedł ?

0

@michal26
A to KS zrobił się właśnie dziś mniej ciekawy, że poszedł unsub, czy to jakiś emocjonalny manifest ?

21

Miło się to czyta
On ma duszę prawdziwego cule, szkoda mimo wszystko , że tak krótko ta przygoda trwała...

1

@Comfortable_
Zastanawiające, jak wielu na LR popiera działanie tego niezrównoważonego psychicznie człowieka.
Ciągnie świr do świra...

0

Dzisiaj nasza drużyna kończyła się gdzieś o okolicach pola środkowego.
Dalej nie było już nikogo...

0

Może w końcu wezmą się za granie.
Pedri, Fermin są w takim meczu niezbędni.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

Ręce precz od Pedriego !

1

@ventriloquist1 Sprawiedliwość musi być

5

Tydzień temu na farcie, ale w końcu się skończyło...

2

Ponarzekać oczywiście można, podstawy są.
Ale rok temu na tym etapie rozgrywek było podobnie.

Będą jaja, jak po sezonie będziemy wspominać ten mecz jako klucz do mistrzostwa :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?