1

Tak się rozmarzyłem...
Mecz z Realem w 35.kolejce.
Zyskać do tego czasu jeszcze kolejne 3 pkt nad białymi.
Wygrać ten klasyk...

... i celebrować mistrzostwo po tym meczu :)

1

Czytałem wywiad w którym Yamal mówił, że jak tylko kończy się mecz, to on już myśli, żeby wyjść na następny, ale czasem Flick powinien postawić mu szlaban.
On gra wszystko i wszędzie, przecież dziś mógł w 70min spokojnie zjechać bo bazy.
Żebyśmy tego nie żałowali...

12

Postępy Wojtka w grze nogami sprawiają, że MATS zaczyna czuć sie coraz bardiziej niekomfortowo :)

Piękna akcja rezerwowych Torre-Fermin-Lewy.
Jest potencjał na ławce, szkoda że Torre ma taak daleko do składu.

0

@ferdas_rawa
No więc tak, Singapur wydaje na służbę zdrowia 6% PKB
Od 2013 do 2023 PKB wzrósł z 307 do 501 mld.
Więc to co podajesz, już się pewnie zmieniło, nie wiem, dlaczego operujesz tak starymi danymi
Mają 3. najlepsza służbę zdrowia bo dopłacają jeszcze 2xtyle z prywatnych pieniędzy.
Czy ich stać ?No pewnie tak, skoro PKB per capita to tam 68 k$, u nas 8k$
Średnie wynagrodzenie w przeliczeniu około 22tyszł
Poza tym porównania miasta-państwa do PL....
Bez komentarza.

Co do Niemiec.
W 2022 na mieszkańca wydali tam około 5500 Eu
Polska 1100 Eu
Więc nie pisz farmazonów o "oszczędności", bo jakbyś wsypał do naszego systemu 5x tyle pieniedzy co teraz (a nawet 3xtyle uwzględniając mniejsze koszty pracy, oraz niektóre pozostałe) to miałbyś lux obsługę.
I dopiero wtedy warto szlifować system, żeby jeszcze zwiększyć jego wydajność.

0

@ferdas_rawa o jeszcze jedno:

„No to po co w ogóle przytaczasz ten niemiecki wzór, skoro on nie ma szans się sprawdzić w Polsce ?" - dlaczego? Skąd to wiesz?”

Bo to najwyraźniej się sprawdza, kiedy z budżetu idzie dużo więcej pieniędzy na służbę zdrowia

A Konfederacja przecież nie zwiększy wydatków

0

@ferdas_rawa
Singapur wydaje mniej procentowo ?
tylko PKN per capita dla PL nieosiągalne
A może podaj to w wartości bezwzględnej ?
Serio, musisz sięgać po tak abstrakcyjne przykłady, żeby się obronić?

Co do tej „rodziny” to chyba nie bardzo załapałeś.
No ale dobrze, nie każdy rozumie przenośnie - więc jak chcesz poprawić stan służby zdrowia bez poprawiania wydatków ?
Tylko konkretne rozwiązania, nie „dziura w baku”

1

@ferdas_rawa
No to po co w ogóle przytaczasz ten niemiecki wzór, skoro on nie ma szans się sprawdzić w Polsce ?

Podaj ten proces, który sprawi że że przy aktualnych wydatkach będzie lepiej ?

‚Wymyśliłem 25 lat temu, wymyśliłem sobie ścieżkę swojej kariery, dlatego teraz karmię rodzinę czym chcę’

Może nie doczytałeś, ale nie pytalem o Twoją rodzinę.
Pytałem o rodzinę, która teraz jest bliska przymierania głodem

4

@ferdas_rawa
„ps. Mentzen NIGDZIE nie powiedział, że obetnie kasę na służbę zdrowia, powiedział wprost, że chcę spróbowac w Polsce zaimplementować model niemiecki, kwestie finansowania są wtórne, bo najpierw trzeba uzdrowić proces...”

Sprawdź może sobie ile Niemcy wrzucają do budżetu służby zdrowia, a ile Polska.
I sorry, jak czytam że finansowanie to kwestia wtorna, bo liczy się proces to padam ze śmiechu.
Wymyśl proces, którym nakarmisz całą rodzinę talerzem zupy

1

No tak, niczego nie potrzebowaliśmy bardziej, niż 120 minut dla Yamala dzisiaj

0

Yamalowi trochę brakuje świeżości, wybory dzisiaj też nie do końca optymalne.
Szkoda, ze nie bardzo jest kiedy odpocząć..

14

"Ale to nie zmienia faktu, że Hato po prostu schował go w kieszeni."

Tak schował, że po doskoku Yamala stracił piłkę i padł gol dla Hiszpanii.

1

@michaleu
Ja wywaliłem sociale z telefonu, mam je tylko na kompie stacjonarnym, do którego siadam co drugi, trzeci wieczór.
Także polecam

33

Ten mecz idealnie tłumaczy, dlaczego cierpię, jak zaczyna się kolejna przerwa reprezentacyjna....

0

@ProMILs "no to Stanowski zapraszał Trzaskowskiego na debatę i Rafał się nie zgodził xD"

Wieloryb nie dyskutuje z planktonem. Jak Stanowski chce sobie pogadać, nich od Brauna zacznie. Albo od Jakubiaka. Może Zandberg, ale to już ambitnie.

32

Ale biali i tak przy pierwszej porażce spłaczą się o "ligę Negreiry"

6

@Foton "chodzi o to, że była by kasa na zbrojenia, Polacy by kupowali to co wyprodukuje zachód."

A jaki masz z tym problem ?
Do tej pory kupowaliśmy głównie to co wyprodukowało USA, albo Korea.
To już wolę z UE - z dobrym offsetem

"Kupiliśmy od USA i od Korei bo to najlepsze co mieliśmy na ten moment dostępne."

Serio ? FA-50 to było najlepsze co mogliśmy kupić ?
W Europie niczego lepszego się nie produkuje ?

8

@michal26 Ale przecież ona zapytała jak powiązać obniżenie, czy likwidację podatków ze zwiększeniem wydatków na armię.
Czyli o jego dwa punkty programowe.
Nawet nie podjął próby odpowiedzi.

Ale on ma problem z prostszymi pytaniami nawet

1

No to jak ?
W tym roku powtórka z historii ?

"19 lat - tyle czasu minęło od ostatniego meczu pomiędzy Realem Madryt i Arsenalem.

W sezonie 2005/2006 obie ekipy spotkały się w Lidze Mistrzów już na poziomie 1/8 finału. Pierwsze spotkanie rozegrano na Santiago Bernabeu. Arsenal zwyciężył 1:0 po bramce Thierry'ego Henry.

Jak się później okazało, był to jedyny gol w dwumeczu. W Londynie padł bowiem bezbramkowy remis i tym sposobem Real pożegnał się z rozgrywkami. Arsenal z kolei dotarł do finału, gdzie przegrał 1:2 z Barceloną. "
FB, Sportowy Fanatyk

7

Biały stan umysłu:
Wyzywać Atleti od frajerów i rozkładaczy nóg, kiedy przegrało się z nimi mecz w LM i awansowało po fartownych karnych i interwencji VAR, zapominając, że w dwóch poprzednich meczach Atleti potrafiło z Barcą wygrać i zremisować, a prześcieradła .... no cóż....

Wiem, że na każdym klubowym forum trafi się jakiś zyeb, ale tam mają kumulację...

0

@Fake69 Brzydko się zestarzało

0

@Turio A ktoś się czepia ?

12

Nie wiem, ile pucharów jeszcze podniesiemy, ale za mecze z Madrytem, nieważne czy prześcieradłami, czy materacami trzeba Flickowi i jego drużynie już teraz podziękować.

Dziś odegraliśmy się za tego niefarta z pierwszego meczu, kiedy Barcelona rozegrała jeden z najlepszych meczów sezonu, a nie potrafiła wygrać, mam nadzieję, ze na początku kwietnia odegramy się za remis z Pucharu Króla.

0

@Turio
A co zrobił Szczęsny, jak Atleti miało dwa strzały w światło bramki ?
Wyszedł, raz, czy dwa OK, ale to przecież nic nadzwyczajnego

4

Najzabawniejsze jest to, że wygraliśmy, choć nikt z podstawowego składu nie rozegrał rewelacyjnego spotkania.
Pedri - niedokładny, jak rzadko kiedy.
Yamal - niedokładny, powtarzalny i trochę schematyczny
Raphinha - mało widoczny
Lewy - nieźle, ale do opimum daleko
Martinez - chyba najlepszy, ale dośrodkowań przy bramkach nie przeciął.

Rewelacyjny pod kątem skuteczności był za to Ferran, dobre wejście zaliczył Eric.
Tak, jak zwycięstwo w CdR wymknęło się z rąk na skutek złych zmian, tak dziś Flick
zmianami dał dobry impuls do remontady

20

No i takie remontady to ja szanuję :)
Teraz prosimy o powtórkę w Pucharze Króla

1

Mam nadzieję, że wczoraj Mapet podziałał mobilizująco na Lewego.
Oby tylko jednak nie próbował wszystkiego kończyć sam

0

@Solelyrose Wysil mózg i powiedz nam, jaką drabinkę powinna mieć drużyna, która awansowała z 2, miejsca, a jaką ta z awansujących drużyn ?

0

@WolfXpS Spróbuj coś mądrego napisać - to naprawdę nie jest trudne

0

@madl1l3nho Nie jestem ofiarą, bo biali nie eliminowali wtedy Barcelony.
To opinia postronnego obserwatora

5

Kładę się spać z nadzieją, że limit białego farta wyczerpał się dzisiaj i w sobotę Villareal przetrzepie im dupska po tych 120min

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?