lucca87
Dołączył/a: sierpień 2011
10 obserwujących
9 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Arkon
Crvena Zvezda oczywiście też (prosinecki, mihajlovic):)
Duży szacunek też dla Steaua bo byli 2 razy w finale LM:) klub z Rumunii.
Stare historie to też Stade Reims - ale oni akurat z TOP5 lig są.
A z Porto - nie miałem jednego ulubieńca. Deco, Hulk. Carlos Alberto też mile wspominam.
I Jardel - z którego wszyscy się naśmiewali, ale to był gość
3
@Arkon
Fc Porto, Benfica, Anderlecht, IFK Goteborg, Dynamo Kijów, Feyenoord, PSV, Ajax, Steaua i ostatnio Szachtar
Wielkie kluby europejskie bez dwóch zdań o wspaniałej historii, ale obecne pieniądze i komercjalizacja zaszkodzily trochę tym klubom, szczególnie Anderlecht, starają, Goteborg i Feyenoord oslably w ostatnich latach. Chyba już nigdy nie będzie tak mocnych klubów spoza Top 5 lig. Ajax czyli mój drugi ukochany klub to miła odmiana ostatnio:) Ale jak długo? Szkoda trochę. Bo mam sentyment do takich klubów.
1
@barcelonaLM
kompletnie się z Tobą zgadzam. Dzięki za wyjaśnienie.
To prawda- tylko kogo to wina z tymi kolejkami w IKEI.
Teraz to już kwestia odpowiedzialności ludzi. Nic innego nie zrobimy. Nie widziałem tej kolejki ale jeśli stali w odstępach to nic złego chyba, mimo wszystko się im dziwię.
Sam mam potrzebę obejrzeć wózki i samochód, ale poczekam jeszcze z miesiąc z udaniem się do tych sklepów.
Ważne tylko aby nie robić zgromadzeń, próbować zachować odstęp itp. Myć recę i zachować higienę. Tylko tyle możemy zrobić.
Bardziej mnie przeraziło jak na jakimś posiedzeniu gminy siedzieli w maseczkach w ostępach a potem przerwa i zdjęli maseczki i stali sobie blisko- to była żenada.
Było to w tv pokazane. A stanie w kolejkach tego się nie uniknie- ważne aby w miarę możliwości zachować odstęp. Mimo wszystko ja np, nie zaglądam do galerii i nie zamierzam na razie jeszcze:)
0
@Veil5ide
spoko dzieki:) może i tak zrobię. co to znaczy dostaje raz w roku wosk? to jakiś specjalny zabieg? czy chodzi ci o woskowanie co robią na myjniach.
Pytam bo sie nie znam kompletnie. Nigdy nie dbałem aż tak o lakier i na obecnym aucie mimo że zadbane - to widać drobne ryski + właśnie 2 slady po kamyczkach na masce.
Pozdro
0
@Veil5ide
oki dzięki. Pytanie tylko które są tanie:) ciągle się zastanawiam czy nałożyć? Bo jednak jakby to wyszło słabo to mogę przedobrzyć.
Myślałem o budżecie na to ca. 2 tys. PLN- Octavia. To chyba w tej cenie byłaby dobra powłoka.
Musze o tym jeszcze pomyśleć, w obecnym aucie na masce mam właśnie małe odpryski od kamieni.
Może generalnie jak to ma być samochód na lata (8-10 lat użytkowania planuje) - lepiej byłoby po 5 latach jesli byłyby rysy - odnowienie jakieś lakieru. Może to tańsze i praktyczniejsze?
0
@Geble
co więcej okazuje się że gospodarki mogły te 3 miesiące wcześniej normalnie funkcjonować
pytanie czy cały ten lockdown był potrzebny
0
@barcelonaLM
to może napisz co to jest R0? a czy jesteśmy w tendencji spadkowej czy nie tego nie wiemy? to wszystko zlaeży też od ilości robionych testów dziennie, gdzie na początku było bardzo mało, zresztą są doniesienia że w Europie było to dużo wcześniej
to co mamy zamykać gospodarkę i pozwolić ludziom niedługo już głodować?
chyba nie tędy droga, to nie jest tak groźne jak straszą media, a żyć i jeść trzeba ciągle
1
@barcelonaLM
koleś a kto sobie poradził do końca z wirusem?
nie można już zamykać gospodarki, ludzie umierają i będą umierać na to i na inne choroby, mniejmy nadzieje ze jak najszybciej się to ograniczy i tyle
0
@Veil5ide
Oki. Myślałem że ceramika tez da radę. A sa jakies minusy takiej ceramiki? Dzieki Za opinie:)
0
Wrzucę temat bo może są tu osoby które znają się na temacie.
Zastanawiam się czy powłoka ceramiczna chroni lakier samochodu przed drobnymi kamykami itp. na drodze?
Czy wg Was warto ją kłaść na nowym samochodzie z salonu, aby potencjalnie uchronić auto przed drobnymi rysami? Czy to jednak gra nie warta świeczki i więcej minusów ma niż plusów?
Proszę bardzo o opinie.
7
wow, super wiadomość:)
0
@Jordi10
koleś ale o co ci chodzi, bo za bardzo nie kumam, napisałem tylko że w tym liście gramatyka jest bardzo słaba i tyle
tak jak napisałem że ja czegoś takiego nie widziałem więc dla mnie to fake i ciężko takie coś mi sobie wyobrazić, ale może rzeczywiście tak jest
bez odbioru
0
@Jordi10
no po prostu nie wierze, bo sam nie widziałem czegoś takiego, zresztą popatrz na gramatykę - to dramat
ale może tak jest, zresztą patrząc że ludzie wierzę że korona-wirus jest w Europie od marca dopiero może i jestem w stanie w to uwierzyć
pozdrawiam
3
@Jordi10
nie wierze w takie coś, to musi być fake
0
@sendesara
no to po byku:) do suareza to mu daleko
1
@BarcaInfo
wow rakitić mi zaimponował
0
@payn100
i co takiego ma być najgorszego koniec swiata?:_p czy co, ludzie umierać będą i umierali a świat musi toczyć sie dalej
Niemcy chcą grać i wg mnie bardzo dobra decyzja
1
@SuperPatsonFCB
Dorzycilbys tabele strzelców i asyst A Barcelonie i la lidze:)? Pozdro. Fajnie jakbyśmy w rzeczywistości też grali 4-2-3-1:)
0
@Statistics
Dokładnie media nakręcaja panike.
To choroba może groźna ale nie wiadomo nawet czy trudniejsza od dworskiej grupy gdzie WHO powiedziało że nie trzeba liczyć statystyk.
Bądźmy ostrożni ale nie panikujmy.
7
Komentarz usunięty
1
@parpe
ludzie i tak będą umierać, a gospodarka musi ruszyć - zwłaszcza te drobne biznesy i handel
0
@blazeq
koleś płynność to też możliwość zaciągnięcia kredytów i zdolność kredytowa, więc za przeproszeniem co ty pierdol...
myślisz że FCB wzięła kredyt bo miała 0 kasy na koncie?
jeśli masz takie myślenie to gratulacje
Po drugi ależ oczywiście że firma tak jak np. FCB może mieć stratę za dany rok i nie jest to pozamiatane dla zarządu, gorzej jakby firma miała ujemne kapitały, ale wtedy też można złożyć oświadczenie o kontynuowaniu działalności
skończ proszę pisać bo się ośmieszasz
sądzę że kibicom na La Rambli łatwiej jest oszacować zdolność cashowa do transferu - zwłaszcza że mówią co roku ile mogą wydąć +/- transfery- wiadomo jest to szacunek
bez odbioru
0
@blazeq
koleś oki pisz sobie dalej
możesz mieć extra wyniki rachunkowe ale nie mieć płynności i kasy na transfery, ale luz nie moja bajka licz sobie to jak chcesz
pozdro
0
@blazeq
a ja jeszcze raz ci piszę że wynik rachunkowy nie ma tu dużego znaczenia, klub to nie twór który ma mieć ogromne zyski ale osiągac sukcesy sportowe + wychodzić +/- na 0 i tyle
wg mnie kalkulowanie możliwości kupienia zawodnika poprzez liczenie cashu jest bardziej racjonalne bo w pierwszej chwili kryterium jest kasa (płynność), budżet płacowy, i wtedy określamy czynas stać na zawodnika a później patrzy się na kowenanty bankowe, P&L i określa czy możemy sobie możemy na to pozwolić.
Luz trzymaj się
0
@blazeq
Myślisz kolego 2 pojęcia. Stać czy nie stać Barcelona na jakiegoś piłkarza to nie jest kwestia wyniku księgowego ale cashu jaki mamy. Jest jeszcze 2 kwestia budżetu płacowego. Nie mamy wglądu do tych rzeczy więc jako kibice możemy jedynie domniemywać i szacować w bardzo okrojonym sposób ale jednak to bardziej dla zabawy. Ogólnie model takiego klubu jest bardziej skomplikowany niż piszesz, jest sprawozdanie w tym CF, na pewno sekcja że wskaźnikami bankowymi, wskaźnikami do FFP, prognoza cashu i każda transakcja czyli sprzedaż i kupno zawodnika powinna być w takim modelu uwzględniona.
Ale na pewno nie przez wynik księgowy mówimy czy nas stać ale przez CF. Pozostałe kwestie jak kowenanty bankowe, budżet płacowy to kwestia czy możemy.
0
@NeroTFP
Napisz którą taka mądra to wrzuci się film na Policję.
0
@Hiacynk
Niekoniecznie kant o tyle rozbił. Powinno być jakiś przelicznik. Np tryumf w LM 10 pkt, finalista 5, półfinałach 3, ćwierćfinał 1, mistrzostwo kraju np 2,5, itp itd:)
0
@Hiacynk
Od tamtego sezonu my 2×LM, Real 4, jedynie tytuły mistrzowskie i puchary tu dużą naszą przewaga, mimo wszystko wg mnie ta 2 pod inną być na pudle, dziwi 5 miejsce City przed atletico- w tym czasie 2 finału LM, 1 zwycięstwo w pucharze YEFA ale i 1 mistrzostwo
Fajnie jakby pokazali jak to punktowali
0
@Bobo25
a ja mam informacje z pierwszej ręki i np. w Irlandii duża część firm zatrudnia pracowników albo mają przestoje ale 100% płatne
możemy się tak bawić, ale chyba sam przyznasz że dowód przez przykład to żaden dowód
nie będę już ci odpisywał bo szkoda czasu, dla większości firm COVID to tylko pretekst, aby uszczuplić sobie koszty, ponieś koszt kryzysu okresowego kosztem pracowników, a lubują się w tym miejscowi janusze biznesu polscy, ale pozwalają im na to polscy pracownicy, bo jesteśmy narodem uległym i nie ma co do tego żadnych wątpliwości
w jednym jesteśmy zgodni dla mniejszych firm to problem i restrykcje powinny być zniesione jak najszybciej dla dobra tych małych i średnich firm właśnie
0
@Bobo25
ja wszystko rozumiem co piszesz, ale cały czas z uporem maniak chcesz mi wmówić że wszystkie firmy będą miały problem- ja mówię nie duże, dobrze zażądane, nie będą miały problemu, przyjnajmniej nie takiego z którym sobie nie poradza
małe i średnie firmy, a zwłaszcza jednoosobowa działalność będą miały problemy
nigdzie nie napisałem że są to gorsze firmy czy gorsze osoby tam pracują, twierdzę jedynie że dużo firm chce przerzucić koszty epidemii na pracowników, zwłaszcza te z kapitałem polskim - takie typowe januszowe myślenie, a ludzie się na to godzą, często niepotrzebnie dając się wykorzystać i dlatego mamy rynek w Polsce jaki mamy
dlatego w Polsce żyję się ludziom relatywnie ciężej niż za granicą bo regularnie dajemy się wykorzystywać
co nie zmienia mojego zdania że małe firmy, dużo działaności jednooosbowej będzie miało problemy i trzeba gospodarkę jak najszybciej dla takich firm, działalności uwolnic