0

@NeroTFP
Napisz którą taka mądra to wrzuci się film na Policję.

0

@Hiacynk
Niekoniecznie kant o tyle rozbił. Powinno być jakiś przelicznik. Np tryumf w LM 10 pkt, finalista 5, półfinałach 3, ćwierćfinał 1, mistrzostwo kraju np 2,5, itp itd:)

0

@Hiacynk
Od tamtego sezonu my 2×LM, Real 4, jedynie tytuły mistrzowskie i puchary tu dużą naszą przewaga, mimo wszystko wg mnie ta 2 pod inną być na pudle, dziwi 5 miejsce City przed atletico- w tym czasie 2 finału LM, 1 zwycięstwo w pucharze YEFA ale i 1 mistrzostwo
Fajnie jakby pokazali jak to punktowali

0

@Bobo25
a ja mam informacje z pierwszej ręki i np. w Irlandii duża część firm zatrudnia pracowników albo mają przestoje ale 100% płatne

możemy się tak bawić, ale chyba sam przyznasz że dowód przez przykład to żaden dowód


nie będę już ci odpisywał bo szkoda czasu, dla większości firm COVID to tylko pretekst, aby uszczuplić sobie koszty, ponieś koszt kryzysu okresowego kosztem pracowników, a lubują się w tym miejscowi janusze biznesu polscy, ale pozwalają im na to polscy pracownicy, bo jesteśmy narodem uległym i nie ma co do tego żadnych wątpliwości

w jednym jesteśmy zgodni dla mniejszych firm to problem i restrykcje powinny być zniesione jak najszybciej dla dobra tych małych i średnich firm właśnie

0

@Bobo25
ja wszystko rozumiem co piszesz, ale cały czas z uporem maniak chcesz mi wmówić że wszystkie firmy będą miały problem- ja mówię nie duże, dobrze zażądane, nie będą miały problemu, przyjnajmniej nie takiego z którym sobie nie poradza

małe i średnie firmy, a zwłaszcza jednoosobowa działalność będą miały problemy

nigdzie nie napisałem że są to gorsze firmy czy gorsze osoby tam pracują, twierdzę jedynie że dużo firm chce przerzucić koszty epidemii na pracowników, zwłaszcza te z kapitałem polskim - takie typowe januszowe myślenie, a ludzie się na to godzą, często niepotrzebnie dając się wykorzystać i dlatego mamy rynek w Polsce jaki mamy

dlatego w Polsce żyję się ludziom relatywnie ciężej niż za granicą bo regularnie dajemy się wykorzystywać

co nie zmienia mojego zdania że małe firmy, dużo działaności jednooosbowej będzie miało problemy i trzeba gospodarkę jak najszybciej dla takich firm, działalności uwolnic

0

@Tomo_95
nic mi się nie miesza.
Napisałem o 2 różnych przypadkach. Kolega wyżej pisal o niby dużej firmie.

3

@cat_r37
widać jednak że dembele nie taki zły:)

szkoda tych jego kontuzji bo bez nich to duża wartość dodana do zespołu

0

@Bobo25
żeby nie było szczerze też jestem za otwarciem tych wszystkich branż, bo ludzie i tak się będą zarażać, a dla małych firm, jednoosobowych działalności to problem

0

@Bobo25
Koleś to ty się obudź. Jeśli firma ma problemy po 1-2 miesiącach to słabo to świadczy o jej sytuacji finansowej.
Albo robi tak jak każdy głup.. Polak wydaje ponad stan.
Jak firma ma zdrowe finanse to znaczy że poradzi sobie te kilka miesięcy jedynie uszczuplając swoje zasoby ale sobie poradzi, inaczej równie dobrze każde większe pierdyknięcie dłużnika/klienta doprowadziłoby taką firmę do skraju bankructwa. Jak firma żyje z dnia na dzień to o czym my mówimy? Inwestycje inwestycjami ale jakieś zasoby dostępnych środków trzeba mieć.

No ale do tego prowadzi to co mówisz- obniżanie pensji przez pracowników aby ratować kasę firmy/właścicieli.
Przy czym większy wpływ ma to na sytuacje finansową tychże pracowników niż samej firmy.
To co dalej praca za darmo na rzecz firmy, aby ją ratować:)?
Czemu nie skoro nie widzisz problemu w obniżaniu pensji pracowników.

Tak jak ci już pisałem nie o to w tym układzie chodzi. Etat to stałe źródło dochody, a działalność - co do zasady niepewne źródło dochodu, stąd też premia za ryzyko.
A działając tak jak piszesz przenosi się koszty ryzyka działalności na pracowników.
Im więcej akceptacji takiego stanu tym gorszy będzie rynek pracy w Polsce - sami sobie niszczymy rynek pracy. Nikt inny tylko my pozwalając sobie na obracanie mechanizmów ekonomicznych.

0

@Bobo25
a powinno? działalność to ryzyko przedsiębiorcy czy pracownika?
to najlepiej może za darmo powinni ludzie pracować dla dobra firmy?:)
myślisz ze pracodawcy w jakikolwiek sposób myślą o pracownikach? nie myślą tylko o sobie
widzę dzięki tak myślącym jak ty w Polsce tak się traktuje pracowników jak się traktuje

i tak jak firma ma zdrowe finanse to do pół roku bez przychodów powinna pociągnąć

bez odbioru

0

@Bobo25
działam przy finansach i wiem jak to wygląda, no sorry ale uważam że 2/3 mln na pensje przy 3-4 miesiącach bez obrotów to nie powinien być koszmar dla dużej firmy, ile to jest 12 mln PLN?
sądzisz ze ta spółka nie ma tyle środków dostępnych?

tak jest to ryzyko przedsiębiorcy, na tym polega działalność przedsiębiorcy że masz niepewny zysk, a tym to się różni od etatu, ale jak widać w Polsce przerzuca się z chęcią to ryzyko na pracownika

rozumiem że jest to spółka z kapitałem polskim? bo to brzmi bardzo po naszemu, wykorzystać bo przecież to pracownicy powinni być poszkodowani:)

0

@Bobo25 tak robią często w małych firmach próbują przenieść koszt na pracownika, tylko z zasady mija się to z definicją przedsiębiorcy który będąc przedsiębiorcą powinien brać na siebie ryzyko, a etat dlatego jest etatem że liczy się na stały dochód niezależnie od dochody firmy, jak firma nie potrafi wytrzymać kilku miesięcy na słabszych obrotach to słabo to o firmie świadczy
a prawda jest taka że dla przedsiębiorca dzięki takiemu wykorzystaniu sytuacji mniej odczuję tą sytuację, a to nie o to tu chodzi to jego ryzyko a nei pracowników

2

@KapitanFCB
Tak gra w reprezentacji Francji na 10. Co w tym niepowaznego. 4-2-3-1. My mamy kadrę na takie ustawienie rowniez:)

1

Tak patrząc na naszą kadrę. To ciągle myślę że najlepszym ustawieniem dla nas byłoby 4-2-3-1.
Zakładam również skromne wzmocnienia na przyszły rok: sprzedaż rakitic, vidal, alena, rafinha, firpo, neto.
Kupno taglafico, sandro toneli, issak/osimeneh + kupiony już trójca i wymiana semedo-cacncelo

Ter stegen
Cancelo/s. Roberto- pique/ s.araujo- umititi/ lenglet- alba/taglafico

Busi/tonali- de jong/arthur
Messi/trincao-griezmann/puig-dembele/coutinho
Suarez/issak

Wg mnie kadra wyglądałaby fajnie i ciekawie.
Jestem ciekaw coutinho i dembele z nowym trenerem.



0

@barcowy1899
To bijące koło jest trochę niepokojące. Najlepiej zrób bezgotówkowe rozliczenie szkody. Jakbyś chciał to robić u mechanika zwykłego to pewnie błotniki z 400-500 PLN, lampa pewnie z 200-300 nie wiadomo też co z tym kołem. Więc spokojnie zakładam że 1500 to min. Powinni ci dac ale nie wiadomo może jakbyś wysłał zdjęcie byłoby łatwiej. Może się ktoś lepiej zna.
Pozdro

1

@Bykunn
Daj spokój ja bym nigdy nie brał gotówki. Chyba że miałbym stare auto i mi nie zależało to może wtedy. Ale mi proponowali 1100 PLN. A volkswagen im wysłał fakturę na 4500:) jeszcze walczyli że mną i nie chcieli mi oddać za auto zastępcze. Jak zgłosiłem do rzecznika finansowego to grzecznie oddali.
Dlatego ja każdego przestrzegam przed brakiem kasy od ubezpieczyciela no to oszusci- szczególnie te małe firmy.
Pozdro

0

@Bykunn
Stary masz prawo naprawić auto gdzie chcesz i ubezpieczyciel może cię straszyć ale gow.. ma do gadania.
Trzeba znać swoje prawa. Nie wiem jak to wygląda w każdym wypadku ja miałem auto z salonu co prawda już 8 letnie ale bez przygód i powiedziałem że chce do stanu z przed tego jak ktoś we mnie wjechał i nowy zderzak.
Nie mieli wyjścia i zapłacili.
A chcieli mi wrzucić ochlapy.

0

@barcowy1899
To zależy jaki masz samochód.
Ja zderzak wymieniłem kiedyś na koszt sprawcy w ASO to wyszło 4,5 tyś. PLN.
Ubezpieczyciel chciał dac 1,1 tyś. PLN.
Powiedziałem aby się pocalowal i dostali fakturę do zapłaty z ASO.
Nie przejmuj oferty ubezpieczyciela

0

@Bobo25
oki dzieki:)

0

@Bobo25
wiesz może o której ta konferencja?

0

@ksobi
dzięki:) ja ciągle się waham tylko do tej jednej rzeczy:-p
zapomniałem dodać że do tego koloru rzeczy:)

0

@Tomo_95
Ale co mnie obchodzi co to za dziennikarz. Koleś akurat w tym co powiedział ma rację i tylko to się liczy.
Koleś ma to z takich ludzi jak ty co nawet w takich czasach szuka zaczepki i politycznych kłótni.
Dorosnij

0

@tobiasson92
Tutaj akurat koleś ma 100% rację. Nie rozumiem więc polewki.

2

@Piotr89Sand
Większych farmazonow chyba tu nie czytałem

0

@Statistics
brawo koronawirus goni malarie:-p
a tak na serio statystyki z głodu będą rosnąć jeśli kraje nei zaczną otwierać gospodarek, to nam będzie towarzyszyć jeszcze miesiące nie ma do tego wątpliwości, a zamknięcie nie doprowadziło do wygnięcia

zainteresowanym polecam poczytać o świńskiej grypie z 2010 r.

wtedy WHO zalecił nie liczenie stąd brak dokładnych danych ile osób umarło, jedni szacują na 250-700 tys. osób na całym świecie jak na prawdę było? tego się nie dowiemy, po 14 miesiącach zakończono pandemie, bo społeczeństwo nabyło odporność

maseczki, środki ostrożności tak, ale gospodarki muszą być wkrótce uwolnione bo to może doprowadzić do głodów

0

@Chaoss
dzięki wielkie:) właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem.
Pomoże mi to w wyborze:) szkoda tylko że 17 nie mają z takim wyglądem jak 18 bo te wygląd owo są ładniejsze:)
ale cóż, dużo jeżdzę po drogach polskich ale mało po autostradach, wiec pewnie tutaj komfort miałbym niższy w 18:)

pozdrawiam:)

0

@draxidox
spoko dzieki:) opony zawsze wybieram premium wiec to nie problem:)

0

@Tomason
producent sprzedaje z 17 i 18 calami więc zakładam że oba są zalecane

0

@draxidox
oki czyli teoretycznie 18 są bezpieczniejsze, ale mniej komfortowe?

Mógłbyś to rozwinąć?

Zastanawiam się głównie pod kątem układu jezdnego które opony będą się lepiej zachowywały na drodze i dlaczego?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?