0

@sendesara
rakitic wzioałem z głowy
i patrze na LM i la liga w pozostałych rozgrywkach jak puchary wystpeuja czesto rezerwowi bo to mniej wzen rogrywki

wiec tak arthur jest once da gala po minutach:) a nie rakitic

2

@sendesara
w la liga i LM - arthur 1100:) rakiticniecałe 900 minut:)
arthur gra wiec jednak wiecej

0

@Azi
co wiecej to pewnei ten sam koleś co wcześneij kibic realu- moze multikonto:)

1

@Odcinkowy
ale co mam zrozumieć, że zaprzeczacie że był susza? czy nie zoruzmiem że trzeba mówić że wszystkiemu winy jest PIS, bo inaczej jestem inaczej myślacy- czytaj wg was nie rozumiem

no paranoja co się z ludźmi wyprawia tutaj

2

@Mat_Cat
jestem ciekaw skad wziąłeś te dane że zwynośc wzrosła o 24,96%? bo ja tego w sklpeach nie widzę po cenach, a może tam jest tak sławny POR i tylko on:)

2

@Mat_Cat
a czy ty wychylasz głowę poza Wawę. radzę pojeździć po wsi to zobaczysz jakie susze były. Ja tam nie widzę problemu mi por do szczęścia nie jest potrzebny- proste jak ktoś przegina cenę to nie kupuję i nikt mnie do tego nie zmusi.
Jakby nagle wszystko podrożało tak drastycznie to się zgodzę, ale ja chodzę po sklepach i nie widzę kosmosu w cenach

to tak jak przyszedł ktoś do mnie robić obudowę wanny
w necie wyczytałem ze cena od 300-500, dzwonie nikt nie chce podać ceny przez telefon, przychodzą: jeden mówi 1000 (ale przyszedł z kolega-to rozumiem za 2, jakby przyszli w 10 to pewnie powiedziałby 5000:-p), drugi jeszcze lepszy magik 1600, dopiero 3 był normalny i powiedział 500

to jest zawsze też kwestia tego czy chcesz za coś ileś zapłacić

ty mi lecisz z przykładem pora, ja ci mówię masło, bilety do kina itp.- w ogólnym rozrachunku wychodzi na to że jedne rzeczy drożeją drugie albo stoja w miejscu albo tanieją i tyle, na pewno nie ma czegoś takiego jak inflacja 20-30% na ogólny koszyk dóbr

2

@Mat_Cat
nie inflacja wynosi 20-30%- to jest dopiero żart. Nie wiem czy w Wawie musi być lepiej, to wszystko zależy od dzielnicy też.
Por podrożał - no super znalazłeś przykład- ile tego pora jesz miesiecznie? ile kasy na niego wydajesz? połowę wypłaty czy trochę mniej? - bez obrazy chodzi tu tylko o wyolbrzymienie sprawy, bo sam dobrze wiesz że na por idzie ile 10-20 PLN co miesiac? jaki to procent miesiecznego budżetu? gdzie zamiast 10 PLN zapałcisz na przykład teraz 16 PLN - no to rzeczywiscie zdrożało ci o 60% nawet
tylko chyba nie jest to twój główny składnik żywienia-chyba że jest?
a np. ceny mleka, masła itp. spadły o 1% czy są na tym samym poziomie i za wszystkie zakupy zapłacisz ogólnie nie dużo wiecej niż pół roku temu

a ceny warzyw są wyższe w tym roku ze względu na susze-nie ma w tym żadnej filozofii, zła pogoda i problem gotowy

ale jak piszesz że inflacja wynosi 20-30% - to jest to mega duża manipulacja i kłamstwo

1

@Mat_Cat
no widzisz ja mieszkam w dużo mniejszym mieście a widzę:) zresztą jak jeżdżę do Warszawy to na obwodnicy też często widzę nowe auta

fajnie powtarzać za TVN że ludziom żyje się źle, czy że jest drożej ale radzę używać własnego rozumu w tych kwestiach

wiesz w moim dzieciństwie też pewne rzeczy były tańsze, ale to normalne bo z biegiem lat wszystko drożeje, ale takiego tekstu o inflacji 20-30% jeszcze nie słyszałem - rozbawiłeś mnie tym tekstem

i pamiętaj nadmiernym konsumpcjonizmem sam napędzasz wzrosty cen:)

2

@Mat_Cat
ale o co co chodzi, ja mówię o moim otoczeniu, nie o całej Polsce, wokół siebie nie widzę pogorszenia życia ludzi

1

@Odcinkowy
to widocznie obracamy się w innym środowisku zupełnie, ja nie widzę żebym, w moim otoczeniu ludzie mieli problem z wiązaniem końca z końcem
po drugie skąd hipotezy że rynek pracy zaczyna się odwracać?
ciągle brakuje rąk do pracy, ile Ukraińców u nas pracuje

lepiej siać defetyzm, szaleje inflacja? ludzie sami się nakręcają, ja też robię zakupy i diametralnych wzrostów cen nie zauważyłem, jeśli ty tak to współczuję ci

a do inflacji najbardziej przyczyniamy się my sami ludzie, jakoś ograniczenie popytu spowodowało wyhamowanie cen masła, to samo widzę po cenach biletów do kina, kiedyś u mnie w mieście było ponad 20 PLN ,teraz multikino jest za 14,9- cały tydzień, wzrost niektórych kosztów dla przedsiębiorców to jedno, a szalejący popyt ludzi to drugie

2

@Mat_Cat

nie muszą mieć pensji jak moja, nawet mnie to nie interesuje ile zarabiają, ale widzę że 80-90% wymienia samochody na nowe z salonu, i raczej każdy jeździ na wakacje

jak mówię ja w codziennych zakupach nie widzę szalejącej inflacji, robię zakupy i może co miesiąc płacę więcej na zakupy o 100 PLN a może nie, ni liczę tego ale wiem że co miesiąc wydaje na zakupy spożywcze 2000-2200, gdyby było jak mówisz już dawno dochodziłbym do 2400-2600

nie jest raczej socjalistą, ale pamiętam jak moja babcia miała waloryzację emerytury 2-5 PLN co roku, śmiech na sali, a dawniej też wszystko drożało, teraz te waloryzację są znacznie większe, cieszy mnie to że mają ludzie podeszli więcej kasy

pracuję w funduszu inwestycyjnym

1

@VamosGirl
poradź się lepiej radcy, z tego co kojarzę ostatnio zmieniły się przepisy i liczy się 5 lat od momentu kiedy nabył tę nieruchomość spadkodawca (twoi dziadkowie)- tak jest chyba od 1 stycznia 2019:)

jak chcesz tu masz pierwszy lepszy artykuł o tym:
https://www.freedom-nieruchomosci.pl/blog/porady/podatek-dochodowy-od-sprzedazy-nieruchomosci-w-2019-roku/

i wczesniej było 5 lat ale nie od spadku, tylko od końca roku kalendarzowego w którym nabyto nierychomość w drodze spadku

1

@kaktus
po prostu nie lubię specjalnego hejtu na kogoś i tyle, nikt nie jest idealny, a nawet jak ktoś nie lubi PIS to chyba musi przyznać że mają swoje plusy i minusy, jak każda partia
ja akurat nie głosuje na nikogo bo nikt nie chce takich zmian jak ja uważam że byłyby dobre

tak samo jak PIS chwale za mafie paliwowe, 500 plus, 13 dla emerytów, niewpuszczanie uchodźców, tak uważam że są beznadziejni w kwestii proponowanej min. na poziomie 4 000 PLN, wiarygodności niektórych polityków, niezmieniania niektórych podatków itp. itd.

1

@Mat_Cat
po pierwsze zarabiam więcej niż 5000, dużo więcej i dostaje większe podwyżki niż 1500:) nie znam zarobków sąsiadów, ale jak widzę że każdy wymienia z nas samochody na nowe itp. to chyba nie zjada wszystkiego inflacja:-p tak przypuszczam

serio 20-30% procentowy wzrost produktów, jaką propagandę ty uprawiasz?
chodzę co drugą sobotę na zakupy i jakoś nie widzę by wszystko tak drożało, masło jak drożało na początku tak teraz od dłuższego czasu te co ja kupuję akurat "Końskie" kosztuje tyle samo 5,49 od x miesięcy, akurat na nie zwróciłem uwagę bo był taki lament w TV, chleb też nie widzę abym płacił zdecydowanie więcej niż pół roku temu, jogurty, mleko itp.

jeśli byłoby tak jak mówisz oznaczałoby to że płacę o ca. 500 PLN co miesiąc więcej za zakupy spożywcze a tak nie jest, nie widzę znaczącej różnicy

tyle osób narzeka na inflację, ceny, a jakoś sklepy i koszyki są pełne zawsze

0

@Triv44
jego nie znam:) nie moje czasy, bulau tez nie ale jako kanadyjczyk kojarzę go bo to taka ciekawostka:)

2

@Lord_Vader
niech ci będzie:) tak ciężko zrozumieć ludzią że może im się żyć lepiej niż wcześniej? serio? to że tobie nie żyje się lepiej nie znaczy ze kazdemu
a ja mówię tylko na podstawie swoim i obserwacji otoczenia

1

@Keenone
a czy podałem kwotę nie. ktoś pierwszy uderzył we mnie to odpowiedziałem i tyle, czy ja odniosłem się pierwszy do avadara? czy on do mnie?
no właśnie, no to o co ci chodzi

to nie jest temat moich zarobków tylko tego czy pensje polaków rosną

ja mówię że tak i widzę że w moim otoczeniu zyje sie ludzia lepiej i tyle

1

@Mat_Cat
a co powiesz jak dostaje się większe podwyżki niż inflacja:) zdecydowanie większe.
proste ja wiem że mi się lepiej żyje, po sąsiadach widzę że im też
wokół mnie widzę więc że ludzią żyje się lepiej więc dlaczego miałbym to negować?

0

@LuisSalvano
dokładnie, najlepiej niech przemówi na boisku

5

@BaRcA!FaN
a jak ktoś dużo zarabia to musi od razu wydawać kasę na lewo i prawo?
mam vectrę gdzie nie ma możliwości polsat sport, mam netflix i to mi wstarczy

a LM oglądam raz na boży rok, jak mam akurat spokój w domu i dziewczyny moje śpią, bo takto albo zabawa, albo filmy z żoną

a dzięki koledze co odpisał normalnie mam streama- bez zacinania się:)

zresztą po co mam się tłumaczyć anonimowej osobie z neta, mam to w nosie co myślisz o mnie. moich zarobkach itp.

ja odsniosłem się to komentarza że pensje polaków rosną - wg mnie tak bo widzę to po najbliższym otoczeniu-ja. ludzie z racy, sąsiedzi

3

@Keenone
koleś ja się niczym nie chwalę, tylko odniosłem się do wyśmiewania się z tego że pensje Polaków rosną, wg mnie rosną i widzę to w najbliższym otoczeniu, a ktoś mi tu wyjeżdża od najniższych krajowych

ja zacząłem to gadkę o zarobkach? czy ktoś inny, zastanów sie drugi raz zanim do kogoś uderzysz

0

@Maciej_T
spoko ja też nie chce się kłócić, mi osobiście szkoda Japończyka bo wg mnie on tym skokiem zasłużył na wygraną bo był to najlepszy skok

0

@Maciej_T

ale jednak zawsze jest taka możliwość bo kilka zawodów w tym roku już odwołali,
wiec zawsze na wszelki wypadek lepiej być pierwszym po pierwszej serii

takie zawody powinni przerwać wcześniej a nie na 3 zawodników do końca - ja czegoś takiego jeszcze nie widziałem

błąd na 7 metrów? jakoś nie przypominam sobie takich błędów, nawet jak ktoś wygrał a nie doleciał do zielonej linii to był jej blisko, tu nawet nie było blisko

ryoyu przeskoczył skocznię więc jak miał lądować? kraft nawet do HS nie doleciał

3

@Avada Kedavra
kilkanaście razy miesięcznie:) jak jesteś taki kozak to pochwal się ile zarabiasz i się porównajmy:)
a moja uwaga była do kolegi bo wg mnie pensje rosną, ja widzę i po sąsaidach i po sobie że mi się lepiej żyje, ale nie jest to zasługa żadnego rządu, tylko moja własna i tyle

3

@Avada Kedavra
zarabiam kilkanaście najniższych krajowych także się o mnie nie martw:)

4

@macio_944
moja rośnie:) i widzę po moich sąsiadach że też im sie lepiej żyje wieć o co chodzi

0

@Maciej_T
ja nie widzę w swojej wypowiedzi żebym napisał jak zwykle

w tym konkretnym konkursie wg mnie nie powinien wygrać i tyle, był dużo słabszy niż ryoyu, sam skok też wskazywał że dużo mu brakowało do zielonej linii, ale jak widać można:)

0

@Maciej_T
tylko ja mówię o tym konkretnym konkursie, więc co ma piernik do wiatraka,
dla mnie wyraźne było pchanie krafta aby wygrał na swoje ziemi, z reguły tak, ale mówimy o tym konkretnym skoku, czy jeśli coś robiłeś dobrze i nagle zrobiłeś coś źle to mówimy że zrobiłeś tym razem dobrze czy źle?

ryoyu jakoś skoczył powyżej HS i to sporo i nie dostał zawyżonych not za styl, kraftowi sporo brakowało do HS i dostał zawyżone noty za ten akurat skok

0

@Statistics
ja też ci podałem suchą statystykę i udowodniłem że nie masz racji w kwestii rakitić-athur, założenie podciągnięte przez ciebie aby próbować wyolbrzymić pewną tezę

także albo podajemy statystyki abo manipulujemy

0

@Statistics
koleś LM +LL - czyli jedyne miarodajen rogrywki gdzie nie gra się rezerwowymi
arthur: 1100 minut
rakitic: 992 minut
vidal: 989 minut

nadal twierdzisz ze rakitic to trzon? na prawdę jestes az takim manipulantem? i ignorantem?

i skad masz tą statystykę że s.roberto grał w pomocy 9 meczów? bo ja nie kojarzę meczów w których on grał na środku pomocy, tym bardziej za setiena

jak będzie zdrowy to będzie grał dembele- to jest pewne, tak ja kw sezonie 2018/2019 gdy był zdrowy, a jak nie to bedzie to 13 zawodnik

w kadrzę jest wiec skończymy abstrahować i trzymajmy sie faktów panie statystyku od siedmiu boleści

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?