@NeroTFP1 Dobrze spoko -rozumiem twoje argumenty. Szczury szczurami, ale zwalczają myszy, nornice, czasem nawet krety. I to juz dla mnie wystarczy. Inną kwestią tej dyskusji, że dla mnie zamykanie tego dostojnego zwierzaka w domu to jest niepojęte. To nie są te głupie służalcze psy, które wytresowane robią to co się podoba człowiekowi, chodzą z nim na spacer itd. tylko powinno to być w pełni wolne zwierzę, które ma w naturze chadzanie własnymi ścieżkami itd. Owszem - czyhają na nie różne niebezpieczeństwa, ale mimo wszystko ograniczanie ich wolności to jak dla mnie niepojęte. No wiadomo - w większym mieście to trochę inna sprawa, ale mimo wszystko.
@GTBTP Owszem - pełna zgoda - ludzkość zawsze była podła i okrutna. Może w sumie chodzi mi tylko o to, że kiedyś po prostu te środki były bardziej ograniczone, a zabijanie wymagało tylko więcej wysiłku. I stąd wyciągam wniosek o pewnej "kulturze". Nie wynikało to z jakiejś lepszej natury ludzkiej, tylko po prostu z ówczesnych ograniczeń.
@Huck Mnie interesuje. Rzadko który mecz klubowy jest dla mnie ważniejszy niż mecz reprezentacji. Zwłaszcza teraz gdy praktycznie nie ma już meczy towarzyskich.
@Huck Nawet chodzi mi o bardziej zamierzchłe czasy. Gdy nie tylko wystarczyło nacisnąć spust,ale trzeba było się bardziej natrudzić i najpierw nabyć pewne umiejętności posługiwania się bronią. I gdy były jakieś mniej lub bardzIej skuteczne metody obrony.
@Bykunn Żadne gloryfikowanie. To akurat ktos inny wspomniał o męstwie. Właśnie chodzi mi o to,że kiedyś zabicie człowieka wymagało tego,że musiałeś spojrzec mu w oczy albo chociaż widzieć z bliskiej odległości jak umiera. I musiałeś z tym żyć. Teraz każdy może byc operatorem takiego sprzętu,że gdy nie zechce to nawet nie musi widzieć bezpośredniego efektu swoich działań.
@Chada Pytasz o temat wojen i ludzkiego okrucieństwa? No nie - nie w porządku - ale jednak kiedyś miało to pewne granice i ramy. Obecnie juz nie ma - ale odsuwamy te kwestie na bok,bo gdy zaczniemy myśleć nad tym to uświadamiamy sobie, że ludzkość po prostu oszalała.
Kiedyś to była jednak kultura prowadzenia wojen. Chodzi mi o czasy gdy aby zabić każdego pojedynczego przeciwnika to trzeba było spojrzeć mu w oczy albo chociaż widzieć jak umiera. Od momentu gdy można to zrobić na odległość i masowo to już jest pełne dziadostwo i jest to nieludzkie i niehonorowe.
@NeroTFP1 "kot nie powinien wychodzić na zewnątrz bez kontroli." Że co niby? To po co komu taki kot? "kot wychodzący z domu jest gatunkiem inwazyjnym (zabija ptaki)." Zabija też gryzonie. To jest przecież główna zaleta i cel utrzymywania kota.
@Safrani W sumie nie wiem po co ludzie chodzą w ogóle na takie spotkania. Obojętnie jakiego polityka by to nie dotyczyło. Wygłoszą te swoje frazesy i jadą dalej.
@MesQueUnClub96 Naszym zdaniem? Czy jak napiszę, że skoro nie znam bezpośrednio żadnej takiej osoby to 0 jest odpowiednią liczbą? Myślę że do określenia tego odsetka są odpowiednie metody badawcze, a nie określanie tego na podstawie czyjegoś zdania
@tbas Nie chcę tu kierować tej dyskusji na inne tory,więc wątek stronniczości Kraśki pominę. Poza tym poczytaj mój wpis trochę wyżej - ja w żaden sposób nie oceniam negatywnie tego, że go tam nie będzie. To jak prowadzą kampanię to ich sprawa i sami wiedzą co mają robić i co im się opłaca a co nie.
1
@Rastafarnianin Amen.
0
@NeroTFP1 Dobrze spoko -rozumiem twoje argumenty. Szczury szczurami, ale zwalczają myszy, nornice, czasem nawet krety. I to juz dla mnie wystarczy. Inną kwestią tej dyskusji, że dla mnie zamykanie tego dostojnego zwierzaka w domu to jest niepojęte. To nie są te głupie służalcze psy, które wytresowane robią to co się podoba człowiekowi, chodzą z nim na spacer itd. tylko powinno to być w pełni wolne zwierzę, które ma w naturze chadzanie własnymi ścieżkami itd. Owszem - czyhają na nie różne niebezpieczeństwa, ale mimo wszystko ograniczanie ich wolności to jak dla mnie niepojęte. No wiadomo - w większym mieście to trochę inna sprawa, ale mimo wszystko.
0
@GTBTP Owszem - pełna zgoda - ludzkość zawsze była podła i okrutna. Może w sumie chodzi mi tylko o to, że kiedyś po prostu te środki były bardziej ograniczone, a zabijanie wymagało tylko więcej wysiłku. I stąd wyciągam wniosek o pewnej "kulturze". Nie wynikało to z jakiejś lepszej natury ludzkiej, tylko po prostu z ówczesnych ograniczeń.
6
@Huck Mnie interesuje. Rzadko który mecz klubowy jest dla mnie ważniejszy niż mecz reprezentacji. Zwłaszcza teraz gdy praktycznie nie ma już meczy towarzyskich.
0
@Huck Nawet chodzi mi o bardziej zamierzchłe czasy. Gdy nie tylko wystarczyło nacisnąć spust,ale trzeba było się bardziej natrudzić i najpierw nabyć pewne umiejętności posługiwania się bronią. I gdy były jakieś mniej lub bardzIej skuteczne metody obrony.
0
@Bykunn Żadne gloryfikowanie. To akurat ktos inny wspomniał o męstwie. Właśnie chodzi mi o to,że kiedyś zabicie człowieka wymagało tego,że musiałeś spojrzec mu w oczy albo chociaż widzieć z bliskiej odległości jak umiera. I musiałeś z tym żyć. Teraz każdy może byc operatorem takiego sprzętu,że gdy nie zechce to nawet nie musi widzieć bezpośredniego efektu swoich działań.
0
@Tridente2015 Pewnie tak,ale o co mu chodzi? Co takiego zrobił że ktos nazywa go gnidą?
0
@Chada Pytasz o temat wojen i ludzkiego okrucieństwa? No nie - nie w porządku - ale jednak kiedyś miało to pewne granice i ramy. Obecnie juz nie ma - ale odsuwamy te kwestie na bok,bo gdy zaczniemy myśleć nad tym to uświadamiamy sobie, że ludzkość po prostu oszalała.
0
@Eto'o9 R10 O kogo ci chodzi i dlaczego takie okreslenie?
0
Kiedyś to była jednak kultura prowadzenia wojen. Chodzi mi o czasy gdy aby zabić każdego pojedynczego przeciwnika to trzeba było spojrzeć mu w oczy albo chociaż widzieć jak umiera. Od momentu gdy można to zrobić na odległość i masowo to już jest pełne dziadostwo i jest to nieludzkie i niehonorowe.
3
@NeroTFP1 "kot nie powinien wychodzić na zewnątrz bez kontroli." Że co niby? To po co komu taki kot?
"kot wychodzący z domu jest gatunkiem inwazyjnym (zabija ptaki)." Zabija też gryzonie. To jest przecież główna zaleta i cel utrzymywania kota.
0
@PepGuardiola1971 Bądź co bądź to większość tych meczy to baraże, a wtedy przeważnie są dwumecze.
0
@Kondziubarca Ooo. To zupełnie tak samo jak w Championship....
1
@Adran360 Masakra co z ta Belgia się porobiło. Ładną serię przegranych śrubują
1
@Hosh Prawda jest taka że skład jaki miał Koeman był najsłabszy na przestrzeni dekad,a i tak osiągał dobre wyniki.
2
@Adran360 Belgio co ty robisz?
1
@tbas
0
@Who_you_mam A - to o takie wakacje ci chodzi. Spoko.
0
@TR3YWAY Nie szkoda by ci było czasu na takie pierdoły?
1
@Who_you_mam Gdzie byłeś na tych wakacjach?
23
@Safrani W sumie nie wiem po co ludzie chodzą w ogóle na takie spotkania. Obojętnie jakiego polityka by to nie dotyczyło. Wygłoszą te swoje frazesy i jadą dalej.
1
@marcin62 "kobieta... jest człowiekiem." Xd
Teraz to cię nieźle poniosło........
1
@Criss18Barca Liga mistrzów tylko dla mistrzów. Reszta won do pozostałych europejskich pucharów.
0
@tomek8756 No rzeczywiście pirat drogowy.
0
@michal26 Myślę,że to tylko jakis chuligański wygłup znudzonych pajaców. Nie wyciągałbym z tego wniosków co do stanu demokracji.
1
@michal26 No nie wiem - podobieństwo chyba wynika tylko z tego samego ujęcia,miny,ubioru. Rysy twarzy diametralnie inne. Ale ciekawa teoria.
0
@MesQueUnClub96 Naszym zdaniem? Czy jak napiszę, że skoro nie znam bezpośrednio żadnej takiej osoby to 0 jest odpowiednią liczbą? Myślę że do określenia tego odsetka są odpowiednie metody badawcze, a nie określanie tego na podstawie czyjegoś zdania
0
@Kgorecki2500 Pewnie ze tani - tylko drobnym drukiem dodali kamienie milowe.
1
@tbas Nie chcę tu kierować tej dyskusji na inne tory,więc wątek stronniczości Kraśki pominę. Poza tym poczytaj mój wpis trochę wyżej - ja w żaden sposób nie oceniam negatywnie tego, że go tam nie będzie. To jak prowadzą kampanię to ich sprawa i sami wiedzą co mają robić i co im się opłaca a co nie.
0
@tbas Akurat Mentzen rozmawiał chyba z Kraśką w TVN-ie.