33

dwie okładki w katalońskiej prasie + 75% komentarzy tutaj jest kompletnie bez szacunku. Nie wiem czy nawet zauważono, że Leganes awansowali, bo wszystkich bardziej rajcuje to, że Real odpadł. Nasi pseudo-fani się podniecają, jakby w pierwszym meczu ograli Espanyol manitą ... naprawdę uważacie, że jedną nogą jesteśmy w półfinale po porażce 1:0 na wyjeździe ? Poczekajcie chociaż z tymi szampanami do ostatniego gwizdka, bo dzisiaj czeka na k....o ciężki mecz. Gazety - brak Masche na okładce to kompletny brak szacunku dla tego wielkiego zawodnika. Uświadomcie sobie wreszcie: PYCHA ZAWSZE KROCZY PRZED UPADKIEM, a w piłce nożnej jak w życiu, nic nie trwa wiecznie. Jeżeli ktoś ma wątpliwości to niech spojrzy na Real Madryt - oni urządzali dokładnie taki sam cyrk po wygranej w superpucharze Hiszpanii jak Wy dzisiaj i gdzie są teraz ? Mam nadzieję, że przynajmniej nasz klub i piłkarze (trener z pewnością tak) mają więcej szacunku i oleju w głowie niż Wy.

0

z heheszkami na temat Realu wstrzymałbym się do jutra... póki co jeszcze nie awansowaliśmy a wciąż znacznie bliższa celu jest katalońska filia realu madryt czyli espanyol.

0

wolę ten na Di Marii z PSG, chociaż na powtórce ewidentny faul i rzut karny, sędzia dał się nabrać, a Barca dzięki temu zaliczyła historyczną remontadę.

0

Coutinho, Dembele, Messi, Suarez, Iniesta, Busquets, Rakitic, Paco Alcacer, Andre Gomes, Paulinho i na pół gwizdka Sergi Roberto + bardzo prawdopodobne Griezmann i Arthur, zakłądając, że Delofeu, Denis i Aleix Vidal odejdą. Tak przedstawia się lista pomocników i napastników... Na którym miejscu po przecinku należy szukać szans na przebicie się do pierwszego składu Arnaiza i Alenii ? I nie mówię tu o pojedynczych meczach w Pucharze Króla z 3. ligowcami tylko regularnym pojawianiu się na ławce rezerwowych. Pozostaje życzyć "powodzenia" bo prawdopodobnie i tak skończą jak Halilovic, Munir, Sandro itd. itd. (czytaj w innych drużynach). Pod kątem wychowanków, niestety już nie jesteśmy "więcej niż klubem".

0

pewnie za każdy z tych miesięcy, nagrodę zainkasował "najlepszy piłkarz" na świecie za bramki strzelane takim tuzom jak Al Jazera, Apoel czy Getafe.

4

niektórzy być może pamiętają ten dylema: wybrać Affelaya z PSV czy Suareza z Ajaxu ? Wtedy wybrano tego pierwszego i ja również popierałem ten wybór, ale Affelaya zniszczyły kontuzje. Jak pokazał czas, ówczesny zarząd nie wybrał dobrze... chociaż pozostaje pytanie otwarte, czy "Gruby" gdyby nie zawitał do Liverpoolu dziś byłby takim piłkarzem jak jest obecnie...

0

i jeszcze dorzuciłbym do tego Leszka Balcerowicza

13

" Jedynym klubem, do którego chciałby odejść, jest Sevilla, w której spędził najlepsze lata swojej kariery."

Może się czepiam, ale Vidal nie był w Sevilli przez lata swojej kariery bo grał tam "tylko" przez rok.

0

nie odbieraj adminowi możliwości oglądania meczu, gimbaza się wykrzyczy, a po meczu można spokojnie posprzątać, albo uznać wpisy za niebyłe.

0

świetnie, cieszę się :)

1

Chciałbym zobaczyć go w środku do spółki z Coutinho ...

2

czy wie ktoś co z Mbappe ? Ponoć do szpitala go odwieźli prosto z boiska ...

1

czekamy na odpowiedź Paulino na bramki "najlepszego piłkarza", Valverde dał CRowi fory i wpuszcza Paulinho dopiero w 60 minucie.

0

Andrzej się stara, ale coś czuję że dzisiaj czerwoną zobaczy...

6

Za jest Real Madryt ? Klub który rozpoczął i przez wiele lat uskuteczniał praktyki jednorazowego wyrzucania fortuny na piłkarzy. Zapomnieli o tym, że na każdego kozaka, zawsze znajdzie się lepszy kozak, przyszli szejkowie i pokazali, że jednak granice finansowe leżą dużo dalej, poza nawet ich zasięgiem.

0

A tymczasem Atletico - remis, Valencia za chwilę przegra z Las Palmas, a Real wyleciał poza miejsca premiowane awansem do Ligi Mistrzów (chociaż po prawdzie ma dwa mecze mniej rozegrane niż wyprzedzający go Villareal) .

0

Ciekawe jaką on ma alternatywę, jeśli nie transfer... proponuję spojrzeć na ofensywnych piłkarzy, a to nie wszystko bo wiele wskazuje że dojdzie jeszcze Griezmann. Czy w tym tłoku Arnaiz z drużyny rezerw ma szansę się przebić ? Ewentualnie na pojedyncze mecze Pucharu Króla.

0

ja mam bardzo podobne odczucia, natomiast widzę w tym wszystkim też pewne światełko w tunelu w postaci Sergiego Roberto, którego uznaję w tej chwili za pewny punkt drużyny i który powinien stać się wzorem do naśladowania dla uczniów szkółki.

1

owszem, masz racje, Rafinha "zjada tych zawodników" tyle że oni pojawiają się na ławce rezerwowych, a Rafinha większość czasu jest rekonwalescentem.

0

Szkoda tego gościa, mógł byś dobrym piłkarzem, ale zniszczyły go kontuzje, oczywiście nie on pierwszy i nie on ostatni (mam nadzieję, że Dembele nie pójdzie w jego ślady, chociaż zapowiada się jakby miał pójść jego drogą). Pytanie czy Inter zagra w Lidze Mistrzów ? Walczą o to trzy drużyny: Inter, Roma i Lazio, więc z Rzymianami będzie im bardzo trudno, ale szansę na awans każdej z drużyn oceniam na 30%. Jedno jest pewne: lepsze to, niż trzymanie Rafinhi w czeluściach ławki rezerwowych, chociaż z drugiej strony jako rezerwowego wolałby jego niż Andrzeja Gomesa, tyle że na ławce, a nie w szpitalu.
Podsumowując, uważam, że ta transakcja jest bardzo ryzykowna zarówno dla Barcy jak i dla Interu, ale na pewno jej zwycięzcą jest piłkarz.

0

napisałeś samą prawdę i trudno się z tym nie zgodzić, ja po prostu tęsknię trochę za starym porządkiem i jednak zawsze z dumą myślałem o tym, że Barcelona tak stawiała na wychowanków i powstała z tego świetna drużyna, która właśnie się wykańcza. Dla mnie to było częścią hasła "więcej niż klub", częścią, która właśnie umiera, liczyłem, że Valverde chociaż w niewielkim stopniu do tego wróci, ale oczywiście masz dużo racji i te czasy już nigdy nie wrócą... Nie mam pretensji do nikogo o to, że tak jest, tylko mi trochę jednak żal ...

0

Jeśli to nie plotka, to serdecznie współczuję zawodnikom La Masi i drużyny B... taki Arnaiz spokojnie może się rozglądać za nowym klubem.

9

Nie rozumiem tej eksplozji buty i pewności siebie. Przypominam, że na wyjeździe nie strzeliliśmy bramki tracąc jedną, Espanyol będzie murował swoją bramkę i zagra z kontry. Jeżeli strzelą jednego gola, my będziemy potrzebowali trzech. To będzie tak naprawdę bardzo trudny rewanż i całe szczęście, że Valverde jest świetnym strategiem i mamy go po swojej stronie. Radzę trochę ochłonąć i wrócić na ziemię.

0

Wymyślili sobie fajną klauzulę, której i tak nie spełnią. Najważniejsze, że odszedł Arda ( z obopólną korzyścią), Deulofeu też się u nas marnuje, Denis raczej też się nie zapowiada dobrze więc moim zdaniem dobrze byłoby pozbyć się jeszcze tej ostatniej dwójki. Rafinha po tak ciężkiej kontuzji zasługuje na szansę, chyba, że ceny 35-40 mln oferowane ponoć przez Inter są prawdziwe, to wtedy warto, tym bardziej że na przejściu do Interu zyska na grze a sportowo dalej utrzyma wysoki poziom. Aleix świetnie nadaje się na rezerwowego i uważam, że coś do gry jednak wnosi.

11

dla autorów postów w stylu:
"Musi być klasyczny wpierd.... na Camp Nou taka prawda =)"
"koniecznie trzeba ich zniszczyć 3:0"
wielu, wielu innych
pamiętajcie, pycha zawsze kroczy przed upadkiem, a jak nie wierzycie, zapraszam do zajrzenia na stronę białej części Madrytu i fanpage'ów "najlepszego piłkarza w historii"

13

Andre Gomes w strefie pomeczowej: "nawet na chwilę nie można ich zostawić"

Talizmanie drużyny, czekamy na Ciebie w rewanżu!
Kibice

1

chciałem zwrócić uwagę, że kapitanowie Realu zawsze świecili klasą, przynajmniej od kiedy pamiętam: Sanchiz, Fernando Hierro, Raul, Iker no i właśnie ... zawsze do momentu kiedy kapitanem został ten psychol Ramos, który nie wkomponowuje się nijak w ten szereg. Nie rozumiem jak takiego chama, prostaka, bufona i oszusta taki klub mógł zrobić kapitanem.

0

czy słabe występy Andrzeja są dla niego aż tak dobrą reklamą i zachęcą inne kluby do jego kupna ? Mało prawdopodobne...

0

Moim zdaniem dzisiaj Valverde da szansę od pierwszej minuty Carlosowi Alenii. W meczu z Celtą pokazał, że nie boi się postawić na młodych i ten pierwszy mecz nagrodził go świetnym występem Arnaiza. Moim zdaniem EV wystawi Rakitica i Busquetsa (pewniaki), Alenie i no właśnie Paulinho albo Gomesa, z delikatnym wskazaniem na tego drugiego. Jest też opcja, że pozostanie ta trójka, a zagra Vidal albo Robert na skrzydle, ale to dla mnie najmniej prawdopodobny scenariusz. Na lewej flance z kolei wydaje mi się, że wybiegnie Digne, a na prawej Semedo.

1

A gdzie jeste Arnaiz ?!?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?