2

@JimMorrisonFCB chyba krzyknął na końcu ol rajt ! :D

0

klasycznie, lekarz i informatyk :) pewnie też prawnik, ale ten jeśli jest ustawiony z zapleczem rodzinnym... natomiast to jest na ten moment bo nie wiadomo co będzie za 5 lat, kiedy skończy studia cała chmara lekarzy (ostatnio utworzono mnóstwo nowych kierunków lekarskich kształcących bardzo wielu absolwentów) i cała chmara ludzi porobi kursy programowania, testowania oprogramowania itd., bo jak się okazuje do tego wcale studia nie są nikomu potrzebne :)

4

Jeśli są konkrety, no to misiek jesteś w dupie :D

1

@ini_barca "Gdybyśmy nie wydali 200 mln latem to bym się w 100% z Tobą zgodził." to nie jest żaden wyznacznik... za Valverde 160 mln wydaliśmy na jednego grajka, z którym za 1,5 roku już nie wiadomo było co robić i nikt go za bardzo nawet wypożyczyć nie chciał.

0

@norbo80 tak jest w tym pewna racja, teraz społeczeństwo jest bardziej gotowe i domaga się zmian, aczkolwiek w kwestii marihuany, wołania słychać już od dawien dawna, a inne kraje już to miały przynajmniej zdepenalizowane. Dlatego właśnie choćby w kontekście marihuany mówię, że nie zalegalizowaliby, ale zdepenalizowali i mieliby pewnie poparcie przynajmniej swoich wyborców. To samo w kwestii związków partnerskich, małżeństw homoseksualnych by nie wprowadzili, ale związki już tak. Nie chciało się im nawet pierwszego kroku zrobić w kierunku który sami wyznawali i ich wyborcy w sumie też.

2

@MesQueUnClub_87 no oczywiście że tak. Ja bym jednak tutaj docenił istotną zmianę w Polsce, że to co się jeszcze niedawno wydawało nie do ruszenia, stało się, mianowicie weszła lecznicza marihuana, jako - nie oszukujmy się- droga do legalnego zdobycia marihuany i palenia w domowym zaciszu. Mówię "nie oszukujmy się" ponieważ znaczenie leczniczej marihuany w terapii jest znikome, marginalne i jej działanie w różnych jednostkach chorobwych tak naprawdę nigdzie nie jest mocno udowodnione dowodami naukowymi, a już na pewno nie jest jakimś tam krokiem milowym dla pacjentów. Ja bym zwrócił tylko jeszcze uwagę na to, że zrobili to rządzący od tych wszystkich starych ramoli... mieliśmy wcześniej przez 8 lat rząd, który przedstawiał się jako liberalny, europejski i nowoczesny... ten rząd nie wprowadził ani regulacji na posiadanie niewielkich ilości, ani nawet medycznej marihuany... i taki przykładów jest multum, nie tylko tyczy to marihuany, ale to samo jest ze związkami partnerskim, gdzie wszyscy burmuszą się że pis z przydupasami nie zalegalizują tego wczesniej, a nikt nie zapyta, czy 8 lat rządów platformy wcześniej nie wystarczyło by to zrobić. Takie są fakty.

1

@JimMorrisonFCB nie , ja lubię Messiego xD

10

@MesQueUnClub_87
https://www.stonerchef.pl/czy-marihuana-jest-legalna-w-czechach/

W Czechach marihuana na użytek rekreacyjny jest nielegalna. Ale moglibyśmy wziąć przykład z Czechów pod względem depenalizacji. Nie jestem zwolennikiem uwolnienia całkowitego marychy, jej palenie ma wiele skutków ubocznych o których się nie mówi, wystarczy jednak spojrzeć na kogoś jarającego latami. Natomiast robienie komuś szamba w papierach z tego powodu, jest oczywiście szkodliwe. W Polsce natomiast głównymi użytkownikami medycznej marihuany są osoby rekreacyjnie stosujące ją i mówię to ja pracujący w aptece gdzie taki towar się wydaje.

0

@talizmo Bilbao chyba nie ma w LM

1

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.2.

0

@GeneralXavi dokładnie, dlatego moim zdaniem zachował się dokładnie tak jak trzeba, mimo wszystko powinien zostać ukarany ale trzymam kciuki i mam nadzieję ze będzie to jak najmniejsza, wręcz symboliczna kara.

7

@Sulimo chyba ktoś nieźle musiał spieprzyć ten sernik świąteczny u Ciebie w domu, skoro takie błędne wnioski wyciągnąłeś xd

0

@QuaReL musieliby chyba dołożyć jeszcze Grealisha

5

Komentarz usunięty

3

czuję, że ta rewolucja dokładnie tak jak Francuska pożre finalnie własne dzieci xD

0

@YeastMoss no z tym się zgadzam. Ja uważam, że w Valverde musiało to gdzieś bardzo mocno tkwić, że nie zareagował na to wtedy i być może źle się czuł z tym, że nie stanął w obronie własnej rodziny, może miał z tego powodu wyrzuty sumienia... narodzone dziecko generuje w człowieku nieprawdopodobne, najczulsze instynkty i w to uderzył ten śmieć z Villarealu. Sam jestem ojcem i wiem, że w przypadku choćby najmniejszego, chamskiego i nieuzasadnionego uderzenia w mojego syna, prawdopodobnie zareagowałbym podobnie. Próbuję sobie wyobrazić, w jaki sposó Fede mógłby rozwiązać ten konflikt werbalnie, z gościem o tak niskim poziomie. Zwyzywać jego, jego rodzinę? Nie rozumiem kompletnie, wyzywania go od bandyty.

0

@msmsms zdanie szanuję, ale się z nim nie zgadzam. Baena dokładnie na taką reakcję Fede liczył i dlatego powinien się z nią liczyć. Po drugie: atakując w ten sposób rodzinę Fede, jego nienarodzone dziecko, zniżasz się do poziomu niżej śmiecia. Po trzecie, Fede nie zachował się jak zwykły bandyta, tylko odpowiedział na słowną napaść na jego nienarodzone dziecko i ciężarną żonę. Tutaj też nawiązanie do wypowiedzi @YeastMoss ... czy myślicie Panowie że przemoc słowna zawsze jest słabsza niż fizyczna? Przecież przez słowa ludzie popełniali samobójstwa, odreagowywali psychicznie, człowieka można dużo bardziej zniszczyć psychicznie niż uderzeniem w twarz. Nie uważam, żeby Valverde zachował się bandycko w tym przypadku, po prostu zrobił to, co w mojej ocenie należało zrobić, odpowiedział na niczym niesprowokowany atak słowny na swoją rodzinę.

3

@MESSIah16 prawda jest taka, że gdyby zrobił to ktoś z Barcelony na miejscu Fede, to 99 procent tutaj byłaby zachwycona męskim rozwiązaniem sprawy. Nie ma najmniejszych podstaw sądzić że Fede sobie to wymyślił i narażałby się na srogie kary i lincz medialny dla jakiegoś wymysłu. Gra dla Madrytu ale to dość spokojny i cywilizowany chłopak. Ja go rozumiem i popieram, rodzina jest najważniejsza.

0

@P33ck no to za chwilę przeczytamy: "Dest zamierza zostać w Barcelonie i powalczyć o pierwszy skład" ...

0

@Mns21 na 8. nastawiałem się, że nic nie wygramy, więc dla mnie te dwa trofea to i tak super, ale jeszcze ważniejszy jest dla mnie rozwój drużyny, który moim zdaniem zmierza w dobrą stronę.

0

@clyde a teraz to już po co ? sezon się wczoraj praktycznie zakończył

2

Jak widzę Roberto w pomocy na Real, to robię się dziwnie spokojny o wynik meczu :)

5

@Ojciec5tkidzieci i dzięki temu przypomnieniu jets okazja żeby się co nieco napić wieczorem :D czy dzieci nie przybyło od tego czasu i nic dalej aktualny ? :)

1

@draxidox ok rozumiem to trochę wyjaśnia, jednak nie masz racji twierdząc, że nie łamiesz zatem regulaminu. Sam się do tego przyznajesz w ostatnim zdaniu pisząc, że się dobrze bawisz tutaj z osobami powyżej które się do Ciebie prują. Jets to ewidentne złamanie punktu 9.3.3. regulaminu, moim zdaniem oczywiście. Nie będę Cie oczywiście podkablobywał i oznaczał tutaj moderacji bo nie o to chodzi ,ale wielokrotnie piszesz o zgodności swojej aktywności z regulaminem, podczas gdy sam przyznajesz w innym miejscu, że prowokujesz innych dla beki, szczególnie że rozmawiasz na tematy dla wielu osób dość wrażliwe. To trochę jak @masq który zawsze w sposób kulturalny wypowiadał swoją dezaprobatę dla Messiego i go połowa użytkowników tutaj linczowała i odsyłała do psychiatry.

7

@draxidox tak czytam jeszcze to co piszesz już trochę biernie nie idąc dalej w dyskusję i muszę powiedzieć że chyba strasznie Ci się odkleiło z tymi dziećmi. Oczywiście argumenty o wygodzie są logiczne i egoizm jest zrozumiały. Brak dzieci jest zawsze lepszy niż jakbyście mieli z partnerką je bić albo usmiercić dla odzyskania własnej swobody, bo i takie rzeczy się w społeczeństwie zdarzały. Osobiście jednak jestem mega rozczarowany twoją postawą. W sumie zawsze uważałem Cię raczej za rozsądnego użytkownika forum i ceniłem twój głos w dyskusjach, ale no tutaj no kasujesz się zupełnie. Ty nawet nie jesteś neutralny w tym temacie tylko wręcz wrogo nastawiony i mówisz z pogardą o tych co dzieciaki mają i o samych dzieciakach. Z jednej strony szczerośc to duża zaleta, ale chyba jednak wylewność w tym przypadku pokazała dużo złego.

14

@draxidox a tak odnośnie jeszcze tych "bękartów brata"... czy do brata też mówisz o jego dzieciach używając zwrotu per "bękarty" ? :)

0

@draxidox ale to nie jest analogiczny przykład... system emerytalny składa się z dwóch ważnych elementów: 1) składek odprowadzanych przez obecnie pracujących ( i tutaj wiadomo, że dzietni i bezdzietni na to pracują i odprowadzają proporcjonalne składki) 2) przyszłych pokoleń, które będą na nas pracowały i tutaj bezdzietni nie podtrzymują tego systemu...
Z systemem zdrowotnym, układ polega na tym, że każdy dokłada się proporcjonalnie do swoich zarobków i stanu majętności, rzeczywiście nie są to kwoty jednakowe, ale każdy daje tyle ile mu wyliczono, budując wspólnie system.

P.S. Podatek nie jest odprowadzany na emeryturę...

1

@draxidox ok, ale co posiadanie dzieci ma do zarabiania więcej pieniędzy i odprowadzania więcej podatku i wreszcie co to ma wspólnego z systemem emerytalnym ? Przecież system emerytalny jest oparty na pieniądzach, które my obecnie odprowadzamy do ZUSu dla obecnych emerytów, tak jak kiedyś pracujące nasze dzieci będą odprowadzały składki dla nas.
Rozwiń bo nie rozumiem.

5

@draxidox "Patrząc na wykresy na szczęście idzie ku lepszemu. Kobiety inwestują bardziej w siebie, kariera, praca a nie chodzące inkubatory. Szczególnie tracące na rynku pracy."

Jedynie szkoda, że za kilka lat to dzieciaki moje, @Ojciec5tkidzieci i innych będą zadupcać na emeryturę tych którzy zasłaniali się strachem przed utratą komfortu. Ja do tego nic bym nie miał czy Ty te dzieci będziesz chciał mieć czy nie, nie lubię też argumentu o podcieraniu dupy bo nie chciałbym, żeby moje dziecko się tym zajmowało, ale uważam, że osoby bezdzietne powinny pobierać znacznie mniejszą emeryturę, bo jednak nie dołożyły kluczowych elementów do całego systemu, a różnicę powinny sobie doskrobać z kariery, którą kręcili gdy inni wychowywali dzieci.

Rozumiem Twoje zdanie na ten temat, ale wypowiedź zacytowana powyżej, to chyba jakaś prowokacja

0

@Kgorecki2500 podobno wysoko na liście faworytów jest Olo 40% Kwaśniewski.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?