pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Rewolucja123
Chyba nikt tak szeroko nie stoi formacjami w tym szerokim 5-3-2 dając pełną swobodę przed polem karnym (chyba tylko Barcelona). W innych sytuacjach zakładasz totalną bierność przeciwników, którzy albo nie widzą zawodników, albo dają im się przemieszczać, co raczej nie jest możliwe na tym poziomie. Poza tym w każdej sytuacji zaczynasz ustawieniem "każdy swego" więc tu trudno o uwolnienie się.
Pierwszy schemat ma ten błąd, że z góry zakładasz błędy w przekazywaniu krycia, wyciągnięcie zawodnika (3 stopera) przez de Jonga przeciwnym ruchem do bramki a jednoczesne odciągnięcie (7) z krycia Alby , nie sądzę aby to przeszło w poukładanych zespołach, szczególnie że wchodzącego Albę w to miejsce było widać już od dłuższego czasu. Bardziej bym tu widział miejsce dla Alby gdyby de Jong schodził do bramki, wtedy ten trzeci stoper musiałby pójść za nim, a uwolnienie się Alby z krycia indywidualnego szybkością. Nie mówiąc już że podanie Gaviego przez całe niemal pola karne to musiałoby być ciasteczko. Tu właśnie widzę dwa punkty ciężkie do realizacji - ruch de Jonga który de facto oddalając się od bramki przeciwnika miałby absorbować uwagę dwóch zawodników, mimo że de Jong w całej akcji nie jest zaangażowany w grę piłką i to podanie Gaviego (nawet przechodzące przez Depaya) to musiałaby być piłka wybitna.
Ta sytuacja jest najlepiej skonstruowana https://tactical-board.com/animation/3aa454882f7146_bfuk ale niesie ze sobą największe ryzyko, strata de Jonga lub Busquetsa daje przeciwnikom sytuacje sam na sam Jednak w tej sytuacji, czy sam przerzut do Desta jest zbyteczny a nawet przekombinowany, ta sama akcja z ruchem przed polem karnym i na małej przestrzeni jest ok.
Czemu nie dałeś sytuacji ze zrobieniem przewagi w strefach (oprócz tej z wyjściem Busiego z asekuracji obrony co opisałem wyżej) np. to co robi Real na lewym skrzydle gdzie przesuwa Benzemę, jest tam nominalnie Vinicius plus wspierający Kross i któryś z bocznych obrońców. Ile Real już tak Barcelonie bramek nastrzelał. Grając centralnym stoperem przy 3-5-2 lub 5-3-2 spróbuj rozrysować przesunięcie formacji obronnej przy ruchu Depaya na skrzydło, czyli nominalnej "9" w twoim ustawieniu. Wyjście na skrzydło jednego z nominalnych napastników daje trzy możliwości -
1. wyciągany jest stoper który do tej pory go krył, Więc robi się więcej miejsca na środku.
2. Stoper zostaje w strefie drużyna broniąca nie zmienia ustawienia więc na jednym z skrzydeł ma przewagę zawodnika.
3. Drużyna broniąca zmienia ustawienie na przesuniętą obronę, przesuwając całą formację o jednego zawodnika na stronę z piłką, daje to możliwość zniwelowania przewagi na skrzydle ale pozostawia drugie skrzydło bez zawodnika w obronie.
Wszystkie założenia które rozrysowałeś są możliwe przy ruchu z piłką i bez piłki, szybkiej wymianie piłki a obecnie w Barcelonie ruch w formacji atakującej praktycznie nie istnieje.
Jeszcze raz, fajnie to zrobileś, szacun.
0
@michal26
Bo nikt mi nie wytłumaczył że nie są.
Poza tym pytanie główne brzmiało co Konfederacje chce sprywatyzować, jakie gałęzie przemysłu/gospodarki? Po prostu jaki jest ten ich model wolnorynkowy. Może pomożesz i napiszesz? Jeśli chcesz na temat bonu możemy równolegle rozmawiać.
2
@Rewolucja123
Chwilowo nie mam czasu odpowiedzieć a się postaram, widziałem jedno ustawienie które zrobiłeś. https://tactical-board.com/animation/354014917cd3f4_bfuk
Utah Jazz z Malone i Stocktonem :)
Fajna sprawa że tak to zrobiłeś
0
@RosjaninBut
Możesz napisać które gałęzie gospodarki/przemysłu chce sprywatyzować Konfederacja? Co z szeroko pojętej gospodarki czy tzw. budżetówki (oprócz utopijnego pomysłu edukacji)? Pytam z ciekawości?
0
@monsterrize
Faktycznie, nie mieliśmy kadry na Granady i Kadyksy.
3
@FCB_dimiC
"jaką nienawiść mają ludzie [...] i te same teksty krytykujące Ronalda".
To nienawiść czy krytyka? To dwie różne sprawy. Ja często krytykuje Ronalda w tym sezonie, ale życzę mu jak najlepiej, jak i Barcelonie. Trzeba rozróżniać krytykę, głównie merytoryczną od wyzwisk, hejtu itd. Koeman głownie dostaje zasłużoną krytykę - za ustawienie, nie przygotowanie zespołu, błędy taktyczne a także za konferencje prasowe.
Masz pretensje że ludzie krytykują trenera sam pokazując im swój brak szacunku (kij w tyłek). Skoro domagasz się szacunku, okazuj go tym którzy mają odmienne zdanie od Ciebie.
2
@Rewolucja123
Może pisał o Luuku? ;)
A swoją drogę, jak na razie Nico za mało daje pewności, jeśli miałby być następcą Busiego musi robić większe postępy.
4
@masq
Z tym 70% to przesadziłeś :)
Problemem są te jego rajdy z piłką. Wychodzimy z kontrą, Frenkie wychodzi z 2 linii i zamiast uruchomić podaniem linię ataku on holuje, holuje, holuje, nie podaje i nie gubi zawodnika tylko prawie zawsze akcja kończy się stratą lub faulem na de Jongu. Tak czy inaczej z kontry nic nie ma, bo biegnie z piłką nie patrząc gdzie są partnerzy. Większość piłek to wycofania, w tym meczu można go pochwalić za dobrą piłkę do Desta.
2
@Comfortable_
Ogólnie zrobił dobre wrażenie. Jednak było widać, że jakby chciał się pokazać i wyjść poza schematy i ograniczenia. To powinna być jego "zastępcza" pozycja. jest dość szybki i lubi grę 1 na 1 i idzie do linii końcowej. Kilka razy niepotrzebnie zwalniał, czy miał złe decyzje czy zaliczał straty i gdyby nie asysta występ byłby lekko ponad przeciętny (mógł się lepiej zachować przy podaniu od de Jonga). W obronie niewiele się wykazał w ataku jednak był widoczny, mimo że do momentu asysty niewiele z tego wynikało. Mogła się momentami podobać gra na małej przestrzeni i zaaktywizowanie prawego skrzydła. Oceniłbym go na 6,5.
3
@arasz1819
Krytykowałem, że Dest powinien zagrać od początku sezonu na skrzydle (gdy nie ma Dembele). Jednak Koeman w swoim zaślepieniu stawiał go na obu bokach obrony, co zmniejszało mu możliwość manewrów, by potem żalić się do mediów że nie ma zawodnika który na skrzydle zagra 1 na 1. Dzisiaj grał wyżej, obawiałem się, że wyżej da znów Roberto a Desta da na PO, co robił do tej pory. Cieszę, się że jeden ze swoich błędów w jednym meczu skorygował.
3
@Kamilos84
Mnie osobiście scenariusz rozczarował, gra aktorska świetna, film nie najgorszy, ale sama fabuła patrząc na postać Jokera do przesady zhumanizowana.
1
@Rewolucja123
Problem z de Jongiem jest taki, że on wybiega z drugiej linii, a nie z linii z obrońcami czy nawet cofniętej "9". Ten jego ruch jest widoczny i przewidywalny, w poprzednich spotkaniach było to samo, z Atletico było to nad wyraz widoczne, że zawsze mimo jego wejść zawsze miał dwóch obrońców obok siebie którzy kasowali wrzutki na niego, bo widząc jego ruch zdążyli się ustawić. To też jest problem z momentem podania, u nas tylko Busquets daje piłki zza linie więc jak nie ma korelacji to te wejścia to tylko puste przeloty.
4
@Emhyr
Ale Koeman tak miał grać od początku sezonu, ale zaczął wymyślać wahadłowych co ani do obrony nie zdążali ani się w ofensywie nie wykazywali. Dest który jest dość szybki w porównaniu do innych zawodników i nie boi się wejść na skrzydle na 1 na 1, powinien był dawno być tak ustawiony.
0
@neymarjr_143
Idziemy z kontrą, a on holuje piłkę. Piłka zawsze szybsza od zawodnika.
3
Co Busi ma dzisiaj przerzuty, piłki zza linie obrony, wiele akcji napędzanych jego podaniem.
7
@BombowiecKrawczyk
Tak powinno być od początku sezonu, niestety nie u Koemana. Dzisiaj Dest raczej będzie PO
36
Dzisiaj sercem kibicujemy Barcelonie. Czy to że mamy różne poglądy, że wciąż na ławce jest Koeman, czy zagra Roberto, Lenglet, Busquets czy Luuk lub Frenkie de Jong nie ma znaczenia. Zawsze trzymajmy kciuki i liczmy na zwycięstwo. Możemy lepiej lub gorzej oceniać trenera, lepiej lub gorzej oceniać poszczególnych zawodników ale to nasza Barcelona. Liczę na zwycięstwo w drodze po odzyskanie prymatu w lidze. Vamos.
0
@Mat97
Koeman popełnia zbyt dużo błędów, forsuje grę z 3 obrońcami, dwoma pivotami i bocznymi obrońcami jako wahadła co przynosi fatalne skutki. Źle ustawia krycie strefowe, nie ma głębi w asekuracji w drugiej linii (wystarczy popatrzeć jak straciliśmy bramki z Bayernem), wszyscy biegają do piłki jak dziewczyny na wfie w kosza w podstawówce, nie ma ruchu z przodu, pressing pozorowany.
4
@arasz1819
Masz straszne kompleksy i chciejstwo adoracji i atencji. Nie piszę do Ciebie, nie wspominam o Tobie, jednak jak widzisz nie potrafisz żyć bez wspominania o mnie do innego użytkownika. Sam wystawiasz świadectwo o sobie.
"teraz zmiana trenera nic nie da". Przecież w zeszłym sezonie pisałeś o jego geniuszu, po kilku spotkaniach tego sezonu zmieniasz zdanie? Już nie jest geniuszem, już nie walczy o mistrzostwo? Teraz ciąg niekończących się usprawiedliwień, bo covid (akurat Barcelona względnie w małym stopniu została doświadczona, inne zespoły bardziej), bo kontuzje (w innych zespołach, nawet czołowych było tak samo albo jeszcze większy szpital), bo finanse (każdy z zawodników i trenerów dostaje wypłatę, chyba że głodują i nie mają siły biegać), bo nie ma Leo (piałeś że od ponad roku przygotowywał zespół na erę post Messi), bo wybory (które były ponad pół roku temu), bo brak transferów (dlatego dostał na własną prośbę Garcię, Desta, Depaya, de Jonga).
Twoje wpisy z zeszłego roku.
„ Gość ma charyzmę i charakter odpowiedni […] Eh Ronald. Wprowadzasz do gry tę kapitalną nutę holenderskiej myśli szkoleniowej. Momentami jakby chaos, ale dla oglądającego poezja. 20 lat temu tak zaczynał Rijkaarda, też krytykowany, a potem noszony na rękach. Życzę tego samego Ty wielki, rudy dziadu :] „Na początku ery Koemana pisałem, że dobrał fajny zespół. I zaczyna to procentować, oby coraz mocniej. […] Na tym etapie ważne, że idziemy w dobrym kierunku. […] Koeman tworzy potwora. […] Drużyna przede wszystkim zaczyna mieć swój styl. […] Do Barcy Setiena się nawet nie odnoszę, bo to była pomyłka od początku tylko zarząd był głuchy na moje krzyki, ale w porównaniu do Barcy Valverde jest więcej rzeczy poprawionych niż tych które idą gorzej. I jestem przekonany, że w końcu przełoży się to na osiągane wyniki. […] Zmieniam zdanie co do Koemana. To nie jest dobry trener. On jest geniuszem, że my się przed spadkiem nie bronimy. On i Messi. No nic walczymy dalej […].
Sam pisałeś w ubiegłym sezonie że jest geniuszem, że stworzył z drużyny potwora, już nie piszę że liczyłeś na mistrzostwo, że od miesięcy według Ciebie Koeman pracował na grę bez Messiego. A teraz już tylko "...zmiana trenera nic nie da".
1
Bordalas ma swoją opinię a Koeman swoją :)
9
@Mat97
W ostatnim sezonie przegraliśmy dwumecz z każdą silniejszą ekipą. Real, Atletico, Juventus, PSG. Nasz wynik był najgorszy w LM od 16 lat i najgorszy w lidze hiszpańskiej od 13 lat, tak jak stosunek strzelonych i straconych bramek. To tylko wyniki a do tego brak stylu, fatalne zarządzanie zespołem, złe zmiany, brak przygotowania taktycznego i fizycznego. Pbecnie w LM na ostatnie 5 spotkań 4 przegraliśmy i był jeden remis, bramki 2-14. To jest totalna katastrofa pod wodzą Koemana. Tak jest do dnia dzisiejszego, de Jong w dniu spotkania dowiaduje się na jakiej pozycji ma grać, Roberto i Dest rzucani po pozycjach, tak jak Depay. Pewnie Koeman wygra jeszcze kilka spotkań, ale nie jest w stanie nadać zespołowi stylu, zaangażowania. Już nie mówię o konferencjach prasowych podcinających skrzydła zawodnikom, bo przecież nie ma kim grać przeciwko Kadyksom i Granadom.
0
@arasz1819
Kompleksy? Prosiłeś abym sprawdził twoje peany na temat Koemana, więc sprawdziłem i oprócz totalnej egzaltacji Ronalda to w swoich wpisach obrażasz kilkunastu userów którzy mają jakieś krytyczne zdanie o Koemanie, często merytoryczne. Teraz dostało się od Ciebie znanemu hiszpańskiemu zawodnikowi. Kto tu ma kompleksy widać po wpisach. Zauważ, że każdą rozmowę sprowadzasz do poziomu rynsztoku. Przeczytaj swój ostatni wywód. Nie ma tam słowa o Koemanie czy Albeldzie, tylko personalny atak na innego usera. Ty od każdej merytorycznej dyskusji uciekasz i sprowadzasz ją na poziom personalnego ścieku. Przykre to, ale o kulturze i poziomie dyskusji świadczą wpisy każdego z nas. Przeczytaj, co napisałem o relacjach Albelda-Koeman i nie napisałem kto tu był winien złych relacji. W żaden sposób nie napisałem negatywnie o Koemanie, ale dałem Ci pod rozwagę, że każdy zawodnik może mieć różny odbiór trenera. Busquets może mieć pozytywne zdanie o Guardioli a Ibra negatywne, to są osobiste, subiektywne zdania każdego zawodnika. Znowu nie zrozumiałeś tekstu i już nawet nie chcę pisać że kolejny raz się ośmieszyłeś.
Czasem można stosować , ironię, hiperbolę, nawet lekko być złośliwym, ale to w dyskusji powinien być ułamek komentarza, wobec przytłaczającej większości merytorycznych argumentów. U Ciebie tej merytoryczności niestety zawsze brakuje, więc zostaje to co każdy może wyczytać z twoich wpisów.
0
@arasz1819
Znowu masz problem ze zrozumieniem tekstu. To jest przytłaczające, jaki masz problem z zrozumieniem prostych zwrotów w języku polskim. Za każdym razem jesteś zaorany, gdy piszesz bzdury o Koemanie czy bronisz go jakby miał być trenerem wszechczasów. Przeczytaj mój wpis, zastanów się, poproś kogoś może Ci wytłumaczy znaczenie słów. Jeszcze raz, napiszę bo ludzie mają ubaw z twoimi wpisami.
"Tutaj masz wypowiedź zawodnika która jest jego subiektywnym odbiorem współpracy z Koemanem. NIgdzie nie napisałem, że ma rację wręcz przeciwnie napisałem że to jego subiektywne zdanie, dopisałem że tylko o tego jednego zawodnika chodzi i że każdy zawodnik może mieć z Koemanem inne relacje".
Tu nie chodzi o kontekst, bo ja nie dokonałem oceny kto ma rację, kto zawinił w tych relacjach, czy Koeman sprawiedliwie oceniał swoich piłkarzy. Jedynie napisałem, że zawodnik ma prawo mieć własne , subiektywne zdanie. Jednak twoja reakcja jest jak zwykle agresywna i z syndromem oblężonej twierdzy. Znowu ktoś ośmielił się zaatakować Koemana, więc stajesz w obronie atakując tego co ośmielił się powiedzieć coś negatywnego o "twoim trenerze" (jak sam go nazwałeś), tym razem dostało się 51 krotnemu reprezentantowi Hiszpanii.
ps. cieszę się że od ponad roku pisałeś o Koemanie, że przygotowywał zespół na grę bez Messiego, bo teraz przynajmniej nie będziesz wypisywał bzdur, że został zaskoczony brakiem takiego zawodnika i nie potrafi ustawić zespołu ze względu na jego brak.
4
@arasz1819
Co ma procent do twoich wylewów na każdego co powie coś nie zgodnego wywyższaniem Koemana. Odpuszczam większość twoich postów bo to zwykłe prowokacje, jak pod postem o grze w reprezentacji. Tutaj masz wypowiedź zawodnika która jest jego subiektywnym odbiorem współpracy z Koemanem. NIgdzie nie napisałem, że ma rację wręcz przeciwnie napisałem że to jego subiektywne zdanie, dopisałem że tylko o tego jednego zawodnika chodzi i że każdy zawodnik może mieć z Koemanem inne relacje. Jednak widzę że dalej syndrom oblężonej twierdzy, jeśli ktoś skrytykuje KOemana mimo, że są to jego osobiste odczucia to włączasz się i od razu jedziesz po ponad 50krotnym reprezentancie Hiszpanii bo miał czelność skrytykować Koemana. Szkoda słów.
10
Najlepszy moim zdaniem filmik na y., z zagrań Alvesa, zrobiony specjalnie na fcbarca.com
To był nie tylko dzik w obronie i ataku ale atmosfera która sprawiała, że oglądanie gry sprawiała ucztę i dawała rogal na twarzy.
11
@slayer
Jeśli występował ponad 50 razy w reprezentacji Hiszpanii i stanowił filar w Valencii to raczej alcośtam to nie był jako zawodnik.
0
@Coutinho007
Nie wiem czy bym chciał ale sądzę że styl zmieniłby się na lepszy, gra byłaby szybsza, z pressingiem, bardziej bezpośrednia. Na pewno byłoby więcej plusów niż teraz.
10
@arasz1819
Raczej pokazuje relacje trenera z zawodnikiem. Jedni mają takie relacje a drudzy inne.
Jak rozumiem jedno subiektywne słowo o Koemanie i już ironiczne złośliwy tekst o zawodniku.
1
@Stanio87
Nie wiem gdzie wyczytałeś że coś Ci zarzucam, jedynie napisałem że ja tak nie postępuje, tzn. Ja nie leczę kompleksów pisząc personalnie. Pozdrawiam :)
8
Bardzo często mówi się o jakimś zawodniku, że „odpali”. Daje mu się pół sezonu, czasem sezon na aklimatyzację i czeka aż załapie felling z drużyną, aż nastąpi zgranie, pewność w grze. Czasem zawodnik musi się uczyć pewnych kwestii od nowa, schematów, dostosować się a przede wszystkim rozwijać. Ten progres powinien być widoczny. Tak wzięła mnie rozkmina na temat pracy Lucho w reprezentacji. Przyznam, że średnio przepadałem za jego pracą w Barcelonie. Ograniczenie roli środka pola, ograniczenie gry na małej przestrzeni, mniejszy ruch bez piłki a przede wszystkim gra wertykalna polegająca na długim przerzucie od stoperów do MSN i niech oni czarują. Pique i Mascherano potrafili mieć łącznie ponad 30 przerzutów w spotkaniu, brakowało tego co później Valverde wprowadził tzw. balansem. Mając taką trójkę z przodu, ograniczył grę ofensywną pozostałych zawodników. Nie, że wyłączył całkowicie jednak mocno ograniczył (chociażby z ofensywnego pomocnika z Sevilli zrobił półpivota). Były efekty, jednak w dużej mierze polegające na indywidualnych umiejętnościach Neymara, Messiego czy Suareza. Nie mówię tu o początkowych błędach np. postawienie Suareza jako prawego skrzydłowego, które to ustawienie Luisa korygował Messi, ale ogólnie o pewnej koncepcji gry. Natomiast Lucho w reprezentacji gra zupełnie inaczej, jest ciągły ruch w pomocy i linii ataku, gra głównie na małych przestrzeniach, ciągły pressing wszystkich formacji, gra kombinacyjna. Jasne, nie ma takich indywidualności jakie miał w Barcelonie, więc dostosowuje taktykę i sposób gry do zawodników, jednak robi te zmiany. Mając szybkich zawodników na skrzydłach czy silnych i wysokich w ataku (np.Moratę) nie powiela schematów z Barcelony. Widać, że się uczy, nie tkwi w jednym schemacie, próbuje różnych rozwiązań, rozwija się. Szkoląc, trenując szczególnie młodych zawodników trzeba ich rozwijać, a nie byłoby to możliwe samemu stojąc w miejscu. Jest taka łacińska maksyma „docendo discimus”, (ucząc innych sami się uczymy). Dlatego czy uprawnione jest powiedzenie że trener też „odpali”? Nie wiem, ale na pewno ważne jest aby i on się rozwijał, a u Lucho widać to, z czego się cieszę.