0

"nikt nie będzie zwracał uwagi na to, że gubi piłke w prostej sytuacji"

No zgubił po czym Real strzelił gola. Zgubi jeszcze kilkakrotnie piłkę w prostej sytuacji w LM, będzie kontra, będzie strata bramki i tyle, a w LM grają mocniejsze zespoły z lepszymi napastnikami, którzy się nie podpalają jak ci z Athletic czy innego klubu. Gra klepką w polu karnym to jego obowiązek. Gdyby to było jeszcze jakieś magiczne jak za Pepa, a tu kilka krótkich podań z wyjściem na pozycje.

1

Wyglądało gównianie? To wina Coutinho, że Pique grał jak amator z Roberto? Poza tym, wysoki pressing, wysoki pressing. Udajesz jakiegoś znawce, a nie wiesz na czym polega wysoki pressing i czemu się go robi. Barca bez piłki nigdy nie będzie dobra i oddanie pola gry przeciwnikowi, to samobójstwo.

Mecz z Romą to potwierdza, również ten z Athletic i kilka innych. Największa krzywda wyrządzona Barcelonie, to zabranie piłki i atakowanie.

0

https://www.fcbarca.com/87891-vidal-dembele-i-coutinho-kandydatami-do-zajecia-dwoch-wolnych-miejsc-w-skladzie-barcelony,dyskusja-7050034.html#comment-7050034

Bardzo trafny komentarz. Gdyby tak było... Valverde jak wtopi, to ciągle będzie na przegranej pozycji. Nie spróbuje nowej rzeczy, to ludzie będą mieli pretensje czemu nie próbował czegoś zmienić. Jak zagra Coutinho w pomocy z Dembele na skrzydle, to chociaż ludzie będą mogli to zrozumieć, zauważyć na własne oczy jak to wygląda i nikt nie powinien mieć pretensji.

3

Pisanie, że Dembele nie gra tak dobrze na jeden kontakt to kłamstwo. Zagrywał do Alby na jeden kontakt, z Semedo. No dużo razy zagrywał z pierwszej piłki i to takie ciasteczka podkręcone, o jezusku. Nie raz podobną piłkę zagrał do Alby nad obroną jak Messi czy Iniesta.

0

Kłamstwo... Haha, a od kogo uczyli się kłamać? Oni chociaż w żywe oczy nie kłamali jak ty z synkiem. Miej się dobrze w tym klubie. Nie pozdrawiam.

0

No jednak ciężko będzie zawojować z takim napastnikiem chociażby LM. Trzeba zmaksymalizować potencjał w ofensywie, a nie go minimalizować.

1

Jestem ciekaw czy jak Suarez będzie ciągle kopał się po czole, tracił dużo piłek, to Valverde go posadzi na ławie i spróbuje czego innego, czy będzie grał i sabotował grę Barcy do końca sezonu?

3

Napiszę/powiem Wam, że z Denisem to samo było i Semedo rok temu. Gdy Denis we wrześniu/październiku grał dobrze w ofensywie, to dostał trybuny do meczu w PK XD. To samo Semedo. Teraz powtórka z Malcomem, a potem gadanie, że niespełniony talent. Nie rozumiem tego.

0

Komentarz usunięty

3

Umięśnienie Bale'a nie ma nic do tego.

0

Poza tym zawsze można zawodnika wypożyczyć lub sprzedać. Jak będzie za dobry na Barce B lub będzie tam za duży ścisk (W pierwszym zespole też), to można zawodnika wypożyczyć i jak wciąż nie będzie miejsca w pierwszym zespole, to potem można go sprzedać z zyskiem. Bardzo dobra polityka w ostatnich miesiącach. Tak samo Carvajal z Realu, też nie zabłysnął przecież w pierwszym zespole. Dopiero po wypożyczeniu, o ile się nie mylę.

No bo jaka jest gwarancja, że akurat "ten" obrońca zrobi progres? Jak nie zrobi, to potem Barca jest z niczym. A tak jest, np. teraz Semedo, Wague i Emerson. Jak Semedo nie będzie spełniał oczekiwań, to wejdzie za niego Wague. Jak Wague będzie porażką, to Emerson, a tego drugiego zawsze można wypożyczyć też :)

0

Haha cisną bekę z Dembele, że ten dostał 100 klocków kary. Nieźle tam mają XD.

1

Sampaoli się zabawił w Nawałke, tylko z lepszym zespołem. Zamiast grać sprawdzoną, starą, dobrą formacją, to próbował jakiś cudów... Z Francją zagrali normalnie i już mecz inaczej wyglądał.

0

Jak myślisz? Na jakiej pozycji w pomocy De Jong ma największy potencjał? Nie raz widziałem, że ma zapędy do przodu.

3

Mam nadzieję, że we wtorek wyjdzie od pierwszej minuty i z Sevillą to samo. Jest wypoczęty i musi łapać minuty by wejść na wyższe obroty, złapać rytm meczowy, by w końcowej fazie sezonu być mega graczem.

0

Ryzen 5 1600, Ryzen 5 2600 bardzo długo będą aktualne. Najbardziej opłacalne procesory. Gdy będą robiony gry pod większą liczbę rdzeni, te procesory będą wymiatać. Aktualnie one zużywają jakieś tylko 50-70% swojej mocy. Także jest potencjał. Sam kupiłem Ryzen 5 1600 na premierę i trochę zły byłem, bo kosztował 900zł, ale taki Ryzen 5 2600 kosztował na black friday już 500zł.

0

Nie będą. Musisz kupić RAM 2x8 gb 3200Mhz. 2400 to jest za mało, a te twoje 1300 teraz, to tragedia.

0

Jestem ciekaw czy ktoś tak w przyszłości będzie się wyrażać o Valverde, że "mu" otworzył umysł, nauczył czegoś nowego, rozwinął, przez niego patrzy inaczej na piłkę nożną itd.

2

Tak daleko wybiegać nie musisz. Wystarczyło przypomnieć 3:0 z Romą XD.

8

Ja myślę, że Suareza. Jest bez formy traci dużo piłek. Dodać do tego Messiego, który zawsze gra na 200% ryzyku, też traci piłki i nie gra w pressingu i robi się już wielka dziura z przodu. Pomoc za każdym razem musiałaby grać perfekcyjnie, a wiadomo, że nasi pomocnicy też tracą piłki jak nie gra Arthur. Dlatego moim zdaniem trzeba zmaksymalizować potencjał z przodu i posadzić Suareza na ławce, bo lepsze kluby potrafią wykorzystać takie straty z przodu. Jeszcze setek nie wykorzystuje. Trafi jedną genialną na pięć, ale to jest za mało, bo przyjedzie taka Roma, która ma najlepszy dzień od kilku sezonów i wykorzystuje każde pół sytuacji do bólu.

Oczywiście pomijając linie pomocy, bo w pomocy też jest problem.

1

Ta, prowokacja losu XD

1

I kłótnia z żonką, bo schabowy już nie smakuje.

0

Wiesz, nie chodzi o umiejętności. Jak Dembele czy Coutinho zrobią bunt i będą robić fochy, to klub ich kopnie w dupe. Jak to będzie robil Suarez z Messim to klub zwolni trenera.

0

Nowi zawodnicy, którzy nie mają wielkiego wpływu na zespół i nie są ważni. Niech posadzi Suareza.

0

Wiedziałem, że zaraz ktoś taki się włączy do dyskusji xd

3

I cyk Real z rotacjami wygrywa i gre można nawet oglądać.

0

Wydaje się, że Real dużo zawodników wypożycza i przez to mogą kiedyś wrócić do Realu i decydować o ich grze. Niech Barca też wypożycza talenty jak będzie za dobry na Barce B, ale nie będzie miejsca w pierwszym zespole. Widać, że się trochę to zmieniło. Zakup Emersona i wypożyczenie go, to bardzo dobry ruch i mam nadzieję, że będzie takich więcej. Potem zawsze takiego gracza można sprzedać za dobre pieniądze jak pokaże się na najwyższym poziomie.

0

Według mnie wtedy powinien grać Dembele na prawej, bo jak Dembele schodzi, a za niego Coutinho to faktycznie skrzydeł nie ma. Jak gra Dembele to nie gra Coutinho, to jak te skrzydła pozyskać? Jakiś pomysł jakbyś to stworzył?

3

No napisał subiektywnie, ale to nie jest pusty hejt.

Poza tym, czemu nie można np. zagrać bez Suareza z przodu? Przecież Suarez ostatnio za dużo piłek traci i nie wykorzystuje szans, a jak Messi do tego też zacznie tracić z Rakiticem czy Busquetsem to jest tragedia. Ok, walczy biega, ale jak się trafi na przeciwnika, który będzie wykorzystywał do bólu swoje setki i takie straty, to będzie problem. Zmarnuje 5 szans, wykorzysta jedną, bardzo efektownie szansę, ale co będzie jeśli przeciwnik przez ten czas strzeli 2-3 gole?

Można zawsze spróbować czegoś innego... Jakiś element zaskoczenia, inne ustawienie. Nigdzie nie jest zapisane, że na taki Lyon Suarez musi koniecznie grać w pierwszym składzie, a Malcom siedzieć na ławie czy Coutinho, jak gra Dembele, ale wydaje mi się, że Suarezowi czy Messiemu jak któryś z nich nie gra, to nie chce im się grać...

19

To nie jest tak, że tylko kibice tutaj, na La Rambli krytykują Valverde. Na twitterze, instagramie, zagranicznych forach dotyczących Barcy, wszędzie.

Ale hola, hola. Oni wszyscy są "głupkami" jak to ktoś napisał, bo siedzą w domu, a Valverde trenuje Barcelone. Jak tak można go krytykować nie mając nawet ułamka jego wiedzy? Jakoś samochody ludzie też krytykują, gdy te są źle zrobione, a ułamka wiedzy gościa, który robi projekty samochodów też nie mają i nie ma z tym żadnego problemu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?